Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ

#1:  Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ Autor: Redakcija 031 Post Postano: 15.07.2013. 10:14

Skupština Osječko-baranjske županije u trećem pokušaju izabrala predsjednika- Antuna Kapraljevića iz Hrvatskih laburista - stranke rada!

Za Kapraljevića je glasovalo 29 od 54 nazočna vijećnika i riječ je o vijećnicima HDSSB-a, Hrvatskih laburista i HSP dr. Ante Starčevića. Glasovanje je bilo tajno jer je HDZ predložio svoga kandidata- Gorana Ivanovića Laca koji je dobio 24 glasa vijećnika (jedan listić je bio nevažeći, a jedan vijećnik nije bio na sjednici). Potporu Kapraljevićevoj kandidaturi za govornicom su istaknuli predstavnici triju stranaka (HDSSB, HL i HSP A. Starčevića).

U tijeku je izbor dvoje potpredsjednika Skupštine Osječko-baranjske skupštine. HDSSB je predložio Borisa Antunovića za jednog od dopredsjednika Skupštine, a nakon toga je uslijedila stanka.

Novi predsjednik Skupštine Osječko-baranjske županije Antun Kapraljević izjavio je kako potpora triju stranaka ne znači koaliciju nego je riječ o tehničkoj potpori koja omogućava funkcioniranje županije i sprječava nove izbore. Upitan za zdravstveno stanje (posljednji put je hospitaliziran uoči sjednice) izjavio je kako je svaki njegov infarkt bio povezan s politikom jer je svoj posao uvijek radio sa srcem. Dodao je kako će mu za ovaj posao biti dovoljno i "pola srca".


Ili izbor predsjednika Skupštine ili novi izbori za Osječko-baranjsku skupštinu - odluka je na vijećnicima.

Budući da na konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine Osječko-baranjske županije sazvanoj za 21. lipnja 2013. godine, pa ni na nastavku 2. srpnja nije izabran predsjednik Skupštine, čime bi se, prema odredbama Zakona, skupština konstituirala, predstojnica Ureda državne uprave u Osječko-baranjskoj županiji Andrijana Ćelap ponovo je sazvala Konstituirajuću sjednicu (nastavak). Za sjednicu je utvrđen dnevni red koji sadržava preostalu točku: Izbor predsjednika i potpredsjednika Županijske skupštine.

Klub vijećnika Hrvatskih laburista - stranke rada predložio je Antuna Kapraljevića za predsjednika skupštine, a kandidaturu je poduprlo 39 vijećnika. HDZ je predložio svog kandidata Gorana Ivanovića Laca čiju je kandidaturu poduprlo 30 vijećnika. Oba su se kandidata kratko predstavila, a Kapraljeviću su potporu istaknuli vijećnici HDSSB-a i HSP dr. Ante Starčevića. Kako su predložena dva kandidata slijedi tajno glasovanje.

Tekst: Davor Lončarić/ Radio Osijek
Foto: Radio Osijek




Pročitajte i...
Propao drugi pokušaj konstituiranja Skupštine Osječko-baranjske županije

#2:   Autor: Baudolino Post Postano: 15.07.2013. 11:18

Laburisti - novo dno hrvatskog dna.

#3:  Re: Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ Autor: marac35 Post Postano: 15.07.2013. 11:52

Ni hdz, ni hdssb, već laburisti. Bravo laburisti i sve čestitke!

#4:   Autor: Pikanto Post Postano: 15.07.2013. 12:11

Pažljivo sam pratio sve rasprave vezano uz konstituiranje i mogu samo reći Hvala laburistima. Ispali ste jedini dosljedni i normalni.
Bilo bi ljepše da se dogodio konsenzus,ali bravo i za tehničku podršku. Mogu samo zamisliti lica Biljane, Glavonje i Karamarka kada im jave da je najmanja ekipa dobila predsjednika.

#5:   Autor: Baudolino Post Postano: 15.07.2013. 13:05

Laburisti su ispali dosljedni? Laburisti su ispali ono što jesu - novo dno dna, a na sljedećim izborima će nestati s lokalne političke scene.

Ljudi su glasali za Laburiste jer im SDP i HNS nisu bili dovoljno uvjerljiva opozicija hdSSb-u i sad ti isti Laburisti formiraju koaliciju s hdSSb-om usprkos svojim biračima i unatoč opozicijske retorike pomoću koje su osvojili glasove.

Di je sad gospodin Varga, koji se tu kleo da će oni sudjelovati tek ukoliko dođe do konsenzusa?

Di si Varga, lažovčino stara!?

#6:   Autor: Osječanin Post Postano: 15.07.2013. 13:18

pa šta se čudite? takav je rasplet MC Glas Slavonije od početka najavljivao.. Smile ma više me boli briga, glavno da nema novih izbora...sve je to isto, sve su to ekipe i ekipice koje su šatro jedni protiv drugih a van javnosti se goste i časte na "radnim ručkovima i večerama" i rješavaju "križaljke" tko ide s kim u kojem vijeću ili skupštini, tko ide na koje mjesto direktora ili člana nadzornog odbora..a mi se glupsoni živciramo zbog njih na kojekakvim forumima..

#7:   Autor: lavic Post Postano: 15.07.2013. 13:25

Da sam znao kome dajem glas sigurno ne bi glaso za laburiste...

no ovo od njih nisam ocekivao, jad i bjeda od stranke!!!


Nestat ce s politicke scene prije nego su se na njoj i pojavili (barem u OBŽ-u)

#8:   Autor: mucenik2306 Post Postano: 15.07.2013. 13:29

Dno dna za VARGU!!! Puj prodana dušo!

#9:   Autor: machor Post Postano: 15.07.2013. 13:37

Varga je kao čovjek jedna velika nula, prvo se kandidirao za župana i samo to ga je zanimalo, a sada su mu dobre i sve druge fotelje koje se nude, nije želio biti vijećnik, a sada želi i vlast u skupštini. Grebe se gdje god može i daje dupe kome može i još uz to ovdje bestidno piše laži.

#10:   Autor: Luzer13 Post Postano: 15.07.2013. 13:42

machor je napisao/la: ›
Varga je kao čovjek jedna velika nula, prvo se kandidirao za župana i samo to ga je zanimalo, a sada su mu dobre i sve druge fotelje koje se nude, nije želio biti vijećnik, a sada želi i vlast u skupštini. Grebe se gdje god može i daje dupe kome može i još uz to ovdje bestidno piše laži.

Potpisujem, nula od čovjeka.

#11:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 15.07.2013. 13:57

Laburisti su stranka profesionalnih prosvjednika, oliti Sindikalaca... U početku nisam vjerovao u to, dao sam im čak i glas na županijskim listićima, vjerovao sam da su najsličniji nama po nekim idejama i smjernicama, jer su čak bili i glasniji od nas da žele promjene, te su za razliku od nas otvoreno koristili riječi kao što je "zlo" i sl.

Nakon ovoga, slažem se da su novo dno dna, jer ovako zabiti nož u leđa svojim biračima, to je stvarno nevjerojatno. Nije ni čudno što ih napuštaju članovi, naravno svi osim onih koji će od ove koalicije imati neke koristi.

No, nakon načina na koji su pregovarali u gradskom vijeću, ovo me na kraju uopće i ne čudi.

No, čudi me što nitko ne komentira što je napravio HSP-AS, koji su na kraju ispali još gori. Sakrili su se iza HDZa, s njima službeno koalirali, na taj način ušli u vijeće, da bi na kraju tom istom HDZu, koji ih je podržao, koji im je vjerojatno donio i Ružu u EU parlamentu, zabili nož u leđa, i otišli k svojim drugovima iz HDSSBa...

#12:   Autor: anakonda Post Postano: 15.07.2013. 14:03

...sve ovo je bilo za očekivati....ne znam tko je uopće i zašto očekivao "promjene".....lijepo ste nasjeli svi odreda: i Vrkićevci, i GOGOvci, i laburisti i svi ostali......rekla bih i Đapićevci, ali on je barem bio dosljedan od početka: točno se znalo što želi, a što je poželio - to je i dobio.....
...iščuđavanju nema mjesta.....

#13:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 15.07.2013. 14:17

sta ste se toliko uzjebali

ista situacija se dogodila u gradu, kao i ovdje

kao i u jos gradova, opcina i zupanija u ovoj zemlji

#14:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 15.07.2013. 14:17

Zahvaljujuci politickom amaterizmu i sebicnom oportunizmu laburista, HDSSB je u potpunosti uspio u svom naumu - dvije muhe jednim udarcem:
1. ostaje im Zupanija kao instrument financiranja svoje razgranate hobotnice
2. unistili su Laburiste u Slavoniji

Svatko tko je ikada koalirao sa strankom ratnog zlocinca je na sljedecim izborima dobio znacajno manje glasova, ili je potpuno nestao sa scene.

Laburisti su ocito zaboravili kakvo je njihovo glasacko tijelo. Iskupljenje ce kod svog glasackog tijela moci zaraditi jedino raskrinkavanjem svih mehanizama kojima funkcionira organizacija ratnog zlocinca, a pitanje je hoce li imati motiva, pameti i sposobnosti za tako nesto.

S obzirom na dosad vidjeno mamlazenje, politicki amaterizan i naivnost - tesko da cemo gledati taj film.

Palac dolje.

#15:   Autor: borisk1 Post Postano: 15.07.2013. 14:23

Pikanto je napisao/la (Pogledaj post): › Pažljivo sam pratio sve rasprave vezano uz konstituiranje i mogu samo reći Hvala laburistima. Ispali ste jedini dosljedni i normalni.
Bilo bi ljepše da se dogodio konsenzus,ali bravo i za tehničku podršku. Mogu samo zamisliti lica Biljane, Glavonje i Karamarka kada im jave da je najmanja ekipa dobila predsjednika.


Najmanja ekipa je HSP AS!
Laburisti su ispali nedosljedni , možda normalni, ali nikako u skladu sa svojim predizbornim obećanjima. Pridružujem se prosvjedu onih, koji su u Županiji glasali za Vargu; nikad više!

#16:   Autor: crveni Post Postano: 15.07.2013. 14:26

Pa logična je koalicija. Laburisti su isti kao i HDZSSB. Populisti za lijevo biračko tijelo (HDZSSB za desno). Bitno im je uhljebljavanje svojih kadrova. A ako kapne koja lovica, onak uz put, super.

#17:  Re: Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ Autor: more456 Post Postano: 15.07.2013. 14:59

Laburisti su ispali prava trgovačka stranka (kao nekada HSLS i HSS). Bilo im je najvažnije ući u vlast. U gradu su u koaliciji sa SDP i HDZ, a ovdje sa HDSSB.

#18:   Autor: !Klick Post Postano: 15.07.2013. 15:04

GoGo u gradu, laburisti u županiji a kokoši raznih boja se uskokodakale. Samo jedan pjetao otšutio sve i čeka neke nove izbore!

#19:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 15.07.2013. 15:07

GOGO ne možeš uspoređivati sa Laburistima... Gogo nije pregazio svoju riječ, GOGO je imao dvije opcije, podržati vladajuću koaliciju ili biti sa HDSSBom u oporbi... Mislim da je odluka oko te dvojbe bila vrlo jednostavna...

No, bez brige, GOGO ni u vlasti ne šuti, nego se čvrsto zalažemo za ostanak istih troškova rada vijeća (oliti smanjenje vijećničkih naknada, jer je u prošlom sazivu bilo 25, a sada 35 vijećnika), a uskoro će krenuti i javni natječaji za sva radna mjesta, isto pod utjecajem GOGO liste Wink

#20:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 15.07.2013. 15:15

pa jel niste vec odustali od svojih uvjeta za nadzorne odbore

#21:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 15.07.2013. 15:24

!Klick je napisao/la: › GoGo u gradu, laburisti u županiji a kokoši raznih boja se uskokodakale. Samo jedan pjetao otšutio sve i čeka neke nove izbore!


Potpuno si u pravu. Ovo je bio potez u slagalici za sljedece izbore u gradu, koje ce pokusati iscenirati vec na jesen. Ovo je faza krcenja sume zvane "treca opcija", gdje se oni (iako su stranka ratnog zlocinca na cijim celnim pozicijama se nalaze presudjeni kriminalci) pokusavaju nametnuti kao kao jedina alternativa HDZ-ovom i SDP-ovom bloku. Kod ljudi kojima ne smeta dati glas ratnom zlocincu i hrpi pravomocno osudjenih kriminalaca, ta prica ocito pije vodu.

Imaju razloga za zadovoljstvo danasnjim poslom, jer su iz utrke izbacili jos jednu stranku koja se predstavljala kao treci izbor. Ovom se vjerojatno ni u snu nisu nadali nakon sto su bili poznati rezultati izbora, ali politicki amaterizam laburista im je dosao kao kec na desetku.

Svjesni su da ce glasaci laburistima nakon ovog okrenuti ledja, smatrajuci ovaj potez izdajom njihovih ideala.

To je onaj dodatni bonus u slagalici - HDSSB zna da imaju sanse jedino u najcrnjoj septickoj jami i zbog toga se svim silama trude u nju uvuci sve potencijalne konkurente. Jedino medju slicnima imaju sanse, a ovim potezom su se laburisti zagovnali do potiljka.

Ponavljam, laburisti izlaz iz te septicke jame mogu traziti jedino preko USKOK-a i jedino ako u Osijeku do sljedecih izbora osvane jutro "dugih lisica".

#22:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 15.07.2013. 17:30

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › pa jel niste vec odustali od svojih uvjeta za nadzorne odbore


ne, nakon naše intervencije, Radić i Topčagić su smijenjeni iz nadzornih odbora, te su postavljene osobe koje odgovaraju uvjetima

#23:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 15.07.2013. 18:48

I eto, pod izgovorom "da ne dođe do novih izbora", kao da je to najgore što se može dogoditi, mi smo dobili novu ludoriju od koalicije. U Osijeku će uskoro biti realizirana međusobna suradnja ama baš svih stranaka i opcija međusobno. Osijek je domovina političke prostitucije. I onda vi objasnite neodlučnom i pasivnom biraču da treba izaći izbore i glasati - njegov glas već sutra može završiti u protivničkom taboru. Tako je moj glas za Laburiste završio kod Glavaša, a za GOGO kod Đapića. Pretpostavljam da neću izaći na slijedeće izbore, sada je stvarno dosta, a Osijek je, već sam napisao, izgubljen slučaj.

Leteci mungos je napisao/la: ›
Svatko tko je ikada koalirao sa strankom ratnog zlocinca je na sljedecim izborima dobio znacajno manje glasova, ili je potpuno nestao sa scene.


Pa Ivan Vrdoljak i Hns, zatim Đapić i Hsp, te Hdz, još nedavno su koalirali sa ratnim zločincem, i gle, evo ih opet na vlasti.

Nažalost, građanima je mahom svejedno što je Glavaš ratni zločinac, a njegova stranka sljedba ratnog zločinca.

Vrdoljak je svoju suradnju, koja je trajala do prije par mjeseci, nazivao komunalnom, i čovjek poslije toga postade ministar. I tada, i sada, lupetalo se na sličan način - "samo da ne moramo ponavljati izbore, to će nas koštati". A valjda nas ovako formirana vlast u gradu i županiji neće koštati.

Evil Poodingh je napisao/la: ›
GOGO ne možeš uspoređivati sa Laburistima... Gogo nije pregazio svoju riječ, GOGO je imao dvije opcije, podržati vladajuću koaliciju ili biti sa HDSSBom u oporbi... Mislim da je odluka oko te dvojbe bila vrlo jednostavna...


Ako su vam to u GOGO ovako prezentirali, onda nije čudno da je stvar završila kako je završila. No, u oporbi se ne formiraju koalicije, pa ne biste bili sa Hdssb-om u oporbi, nego samo u oporbi. Umjesto toga vi ste u koaliciji sa još 6 stranaka i nezavisnih lista. Stvorili ste toliko lošu koaliciju da ćete Hdssb-u omogućiti laku pobjedu na bilo kojim slijedećim izborima, kad god oni bili. Kako smo već negdje pisali, gledajući tu lakrdiju u gradu Osijeku, Glavaš se veselo smije.

Imaš pravo da se GOGO ne može uspoređivati sa Laburistima. Laburisti su stranka, i to parlamentarna, a GOGO nezavisna lista koju čini vrlo malo ljudi. Tako da će GOGO nestati mnogo brže.

#24:   Autor: lehi Post Postano: 15.07.2013. 19:47

Cirkus se nastavlja očito da je zauvijek mulj i glib u ovome gradu , nema druge nego diži se narode.. Dakle karavane prolaze a psi i dalje laju.

#25:  Re: Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ Autor: Besmrtnik_Turms Post Postano: 15.07.2013. 20:14

očekivano, i taj GOGO i Laburisti itd. je isti klinac.
Nisam dosad ništa komentirao, ali moram reći pa jesam reko Smile
Retoričko je pitanje hoće li birači nešto naučiti iz ovoga - neće, zato što će na sljedećeim izborima biti neki novi laburisti i GOGO ekipa koja će biti drugačija, bolja, poštena, sposobnija, dosad neviđeno dobra itd. i opet će dobit glasove kao i ove prijevare.
I na kraju sekta će izvući najviše koristi... uzas

#26:   Autor: muvifrik Post Postano: 15.07.2013. 21:16

Do vraga, Varga.

#27:   Autor: !Klick Post Postano: 15.07.2013. 22:03

I na kraju tko je veće zlo ... sekta ili političke kurve svih boja?!

#28:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 15.07.2013. 22:32

Pa da ponovimo gradivo Wink

Pred izbore sve se stanke kunu
da imaju najbolje programe i ljude
a poslije?
Birali ste nas,
a sad - kako vam bude.

Hrvati uvijek glasuju protiv
jer ni jedna im ne valja vlast;
al' svi su političari pomalo slični
kad su na vrhu štite svoje
jer biti na vrhu čast je i slast.

Kad se samo sjetim kako ste me napadali kad sam ovdje Vargi postavljala pitanja prije izbora. Rolling Eyes
I kako se ono kaže: Tražili ste - na vam ga! hehe Laughing

#29:   Autor: simo031 Post Postano: 15.07.2013. 23:05

     Podrepaši lijepi naši...

#30:   Autor: crveni Post Postano: 15.07.2013. 23:52

!Klick je napisao/la (Pogledaj post): › I na kraju tko je veće zlo ... sekta ili političke kurve svih boja?!


Sekta, definitivno.

#31:   Autor: anakonda Post Postano: 16.07.2013. 8:09

lehi je napisao/la (Pogledaj post): › Cirkus se nastavlja očito da je zauvijek mulj i glib u ovome gradu , nema druge nego diži se narode.. Dakle karavane prolaze a psi i dalje laju.


...bogme, da.....laješ i dalje....

#32:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 16.07.2013. 8:19

ja bi rekao kurva

sekta je sekta i znas relativno na cemu si, kod kurve nikad ne znas

iako pitanje je tko danas nije kurva

#33:  Re: Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ Autor: marac35 Post Postano: 16.07.2013. 8:23

netko je GOGIN napisao: uskoro će krenuti i javni natječaji za sva radna mjesta
NEĆE. Sve su dogovorili i zna se javno imena hdz/sdp/hns direktora i goginog lobiranja. GOGO je obična lakrdija, a to su potvrdili jelom i pilom u Vrkićevom izbornom stožeru. U podjeli NO gradskih tvrtki sudjeluju GOGO igrači, a predstavljaju se kao neke moralne vertikale.

laburisti su veće go**** pojeli što su dignuli ruke za magistra i ušli u potpisanu koaliciju u gradu, nego što su u županiji postali ključni igrači ( bez ikakve koalicije ) i ako su imalo pametni, sad znaju da njihova 3 vijećnika + 2 hsp a. starčević , su 5 ključnih ljudi za donošenje svih odluka na razini županije i omča oko vrata mostarskoj sekti.

#34:   Autor: anakonda Post Postano: 16.07.2013. 8:41

...javni natječaji za sva radna mjesta??????...yeah, right.....svakodnevno se objavljuju negdje takvi natječaji, samo jako dobro svi znamo da je to radi zakona, a ljudi ili već odavno sjede na tim mjestima ili će se odabrati podobni....a svi mi ostali samo ćemo trošiti vrijeme na prijave (ako ćemo uopće) koje će završiti u starom papiru....dajte, molim vas - ne pravite i dalje budale od naroda.....u te priče više ne vjeruje ni moja ćera od 3 godine....

#35:   Autor: Baudolino Post Postano: 16.07.2013. 9:06

Varga se ne javlja, lista rječnike u potrazi za alternativnim tumačenjima konsenzusa. Varga!, ostavi se ćorava posla i trk u Mostar na poklonjenje!

#36:   Autor: Miroslav Varga Post Postano: 16.07.2013. 10:07

Čitao sam sve poruke i nisam se javljao jer nema smisla raspravljati o stavovima. Tko je mišljenja da sam dno dna, lažljivac ili ljigavac, ima na to pravo. Kao što ja imam pravo ne složiti se s time.
Nije bilo niti jedno pitanje na koje sam smatrao da treba odgovoriti. Stoga sam izmislio pitanja i na njih sam odgvorio:

1. Da li su Laburisti amateri? Ne vjerujem da su svi Laburisti amateri, ali za sebe to mogu potvrditi.

2. Da li je tehnička podrška - koalicija? Nije, ali teško je to nekome objasniti tko već ima svoj odgovor na sva pitanja.

3. Bi li HDSSB nestao sa scene da nismo izabrali Predsjednika Skupštine? Ne bi jer da podsjetim - Šišljagić je izabrani Župan i do novog proračuna može raditi što želi. Pitanje je bilo želimo li mi dozvoliti da se do kraja godine krčmi novac prema ranije usvojenom proračunu bez nadzora.

4. Da li su Laburisti trebali glasati za HDZ? Nikada i nikako. Također ne bi glasali ni za neku drugu stranku. Našu su birači dali nama glas i stoga taj glas ne damo nikome. Bez obzira tko je to razumio.

5. Da li smo ostvarili neke pogodnosti, fotelje ili koristi? Koliko znam, nismo. Ali. to ionako nitko ne vjeruje.

6. Bi li novi izbori donijeli značajno drugačiju situaciju? NE! Zadnjih 20 godina u OBŽ na vlasti su desne opcije. Postotak osvojenih mandata HSP, HDZ, HDSSB do sada je uvijek oko 65%. Uvjeren sam da bi na ponovljenim izborima to bilo opet tako.
Mi na ponovljenim izborima vjerojatno ne prelazimo prag. Osobni izbor mi je bio vrlo jednostavan - ili doći u poziciju i pokušati napraviti nešto ili biti u poziciji da se ne može napraviti išta. Po meni, pametnije bi bilo da su se sve stranke htjele priključiti.

7. Što je stvarno tehnička podrška? Omjer snaga u SKupštini je po 26 vijećnika u dva bloka (HDSSB + HSP AS vs. SDP + HDZ + HNS). Mi imamo 3 vijećnika. Nikome nismo dali glas, ali sve smo pozvali da daju glas nama jer je to bilo jedino rješenje koje je svima djelovalo prihvatljivo. Kada su počeli uvjetovati podršku nama nekakvim ugovorima, sporazumima, javnim objavama i sl. mi smo odbili.
Nažalost, moram ponoviti i uvjeren sam da opet neće biti jasno: Mi nismo u koaliciji ni sa kime.
Omjer radnih tijela skupštine posložen je 2-1-2. To znači da svaki blok ima po 2 predstavnika, a mi smo si uzeli za pravo da naš bude onaj koji će biti presudan za donošenje odluke. Tako imamo poziciju da ćemo u svakom trenutku moći spriječiti lošu odluku.
Tu bi mogli doći do izražaja moje neiskustvo i amaterizam pa da ne prepoznam odmah da je nešto 'podvaljeno'. Zbog toga sam i tražio da budem samo u jednom (neplaćenom) odboru - Odboru za gospodarstvo. Mislim da tu mogu napraviti najviše.

8. Da li smo se prodali za naknade? Nismo! Mjesečna naknada vijećnika u Županiji je 700,00kn uz obavezu rada u odborima koja se ne plaća. Oni koji me dobro poznaju znaju da mjesečno dajem više u razne dobrotvorne svrhe. Nije u pitanju novac, nego mogućnost djelovanja. Nisam naivan pa da sam uvjeren da ću moći napraviti puno toga. Ali, jesam realan pa znam da ovako mogu napraviti više nego ni da nisam u prilici. Već je jučer primjerice jedan IT događaj dobio zeleno svjetlo u sponzoriranju od strane Županije. Nije to puno, ali je više nego prije.

9. Da li smo postupili na svoju ruku? Niti u jednom trenutku. Sva su stranačka tijela koja su nadležna za odlučivanje, većinom glasova ili jednoglasno podržala naše postupke. Niti u jednom trenutnu niti jedan član Izvršnog odbora podružnice nije bio neinformiran o tome što se događa.
Suština i svrha djelovanja političke stranke, za razliku od udruga ili pojedinaca, je doći u poziciju u kojoj se odlučuje. Stranke postoje da osvajaju vlast. I u kokošinjcu ima reda i stoga je u svakom koraku poštovana stranačka piramida, svrha postojanja i statut. Mi nismo alpinisti pa da osvajamo vrhove planina. Mi smo stranka i naš je zadatak osvajanje vlasti.
Kako će se ta vlast provoditi, da li ćemo vjerodostojno raditi na način na koji smo se obvezali u izbornoj kampanji, da li ćemo biti javni u svom radu - to je bit. Tko nas u tome podržava, meni nije toliko bitno.

10. Da li je ovo za laburiste dobro? Uvjeren sam da je. Ali, ne živim u uvjerenju da sam najpametniji i da znam sve. Isto tako, kako nemam kristalnu kuglu, ne znam kako je tko glasao na tajnom glasanju (iako s velikom vjerojatnošću to mogu rekonstruirati). Stoga ne mogu 100% predvidjeti kako će se ovo odraziti na rezultate slijedećih izbora. Nadam se da će rezultati našeg utjecaja na rad Županije postati vidljivi i da će biti pozitivnih pomaka koje će javnost prepoznati.

Volio bih da pratite rad Županije i da presuđujete prema djelima. Nisam bježao nikada od javnog iznošenja svojih stavovoa i odgovora pa neću ni sada. Smatram politiku javnim poslom (dobro, osim poslova u tajnim službama ili diplomaciji) i stoga ne bježim ni od koga.

Zamolio bih Vas da komentirate ovih 10 točaka iz našeg programa kojeg su vijećnici svih stranaka (osim HNS-a) prihvatili kao nešto što ima smisla provesti:


1. Javnost rada Županije i svih tvrtki pod županijskom ingerencijom - javno moraju biti dostupni svi podaci o proračunu, svi natječaji uključujući odluke o izboru dobavljača ili imenovanju osoba.

2. Javni novac ulagat će se u podizanje godpodarske aktivnosti - cilj nam je organiziranje poljoprivredne burze za otkup i distribuciju poljoprivrednih proizvoda, poticanje socijalnog poduzetništva i diversifikacija prihoda ruralnih domaćinstava kroz turističke i socijalne programe .

3. Informatički sektor županije je, u nekim segmentima, među vodećim na svijetu. Svima koji će biti zaintereisrani omogućiti će se učenje o trošku županije i prijenos informatičkih znanja u svrhu samozapošljavanja ili lakše zapošljivosti.

4. Svi natječaji za posao imati će mjerljive i jednostavne kriterije provjerljive prije natječaja. Nitko ne može biti zaposlen ni na određeno ni honorarno bez objavljanog natječaja. Svi izabrani morati će se javno predstaviti na internetu sa svojim CV-om i kratim biografskim crticama

5. Kupnja najmanje 4 stana u ZG za potrebe pacijenata iz OBŽ - predlažemo udruživanje s fondom Nore Šitum u izradnji kuće ili kupnji stana.

6. Protokol korištenja svih službenih automobila i službenih mobitela biti će javno dostupan na web-stranici županije putem mjesečnog izvještaja uključujući i ispis poziva.

7. Sva komunikacija stanovnika/korisnika sa županijskim zaposlenicima će biti putem svih dostupnih kanala komunikacije: Facebook, Twitter, e-mail, mobitel, telefon, fax i sl. Svaki će zaposlenik županije biti obvezan otići do stranke ukoliko je riječ o teško pokretnoj osobi.

8. Svaka stranka će prije no što dođe u zgradu Županije unaprijed znati koje sve dokumente treba donijeti na sastanak sa službenikom i time ćemo izbjeći obrazac FT-1P (Fali ti jedan papir)

9. Ulaganje u promociju OBŽ - poglavito specijalnih vrsta turizma (cikloturizam, promatrači ptica, šišmiša, lovci, obiteljski )

10. Svaka javna zgrada morat će postati WiFi hotspot/freespot - predložili smo podršku projektu 'Otvorena mreža' o kojem se već pisalo na ovom portalu.


I za kraj @Budolino: Kako se znamo, odgovoriti ću na komentar kada se vidimo slijedeći put Smile


Zadnja promjena: Miroslav Varga; 16.07.2013. 12:22; ukupno mijenjano 2 put/a.

#37:   Autor: Baudolino Post Postano: 16.07.2013. 11:26

Ne, gospodine Varga, ne znamo se. Ja se, naime, ne družim sa svakim. Ali, zanimljivo je kako, eto, Varga misli da me zna, on smatra da je ovo nešto osobno, a provjeru moga identiteta je vjerojatno naručio kod svojih novih partnera iz hdSSb-a, oni se naime time bave.

Vaše alibi uvjete neću niti ozbiljno komentirati. Past će u vodu prilikom prvog natječaja, ali vi koaliciju, koja to nije, nećete napustiti.

Ja za vas nisam glasao da biste koalirali sa Sauronom i njegovim orcima. Naravno, Sauron je barem dosljedan, ali vi - sitni i prevrtljivi lupeži i beskičmenjaci - vi mi se istinski gadite.

Bok, pusa, bok.

#38:   Autor: lehi Post Postano: 16.07.2013. 11:55

Ajd već jednom u skupštini OBŽ lupite tim usranim petama i recite nešto vrijedno za ovaj opljačkani grad i županiju.

#39:   Autor: zen031 Post Postano: 16.07.2013. 12:24

@ Miroslav Varga
Mislim da ste trebali, poučeni prethodnim komentarima uz članke o najavi izbora gosp. Kapraljevića uz potporu HDSSB-a, PREVENTIVNO i PROMPTNO napisati nekakvo izvješće za medije povodom ovog događaja, nešto kao ovo što ste napisali u komentaru.

Uostalom, imate i svoju web stranicu, FB, stranicu stranke, i tamo ste mogli ovo objaviti, i stvari bi bile puno jasnije.

Nije mi jasno zašto to nije učinjeno, tim više što ste i vi i gospodin Kapraljević iskusni i stručni u polju komunikacija.

Ovako je došlo do velike štete i do nezadovoljstva i kod birača i kod visoko pozicioniranih članova laburista u gradskom odboru Osijek, kao što možete vidjeti i po komentarima putem FB-a na ovoj stranici.

Uz to što su visoko pozicionirani, znam i da se radi o ljudima koji su puno napravili za laburiste, i koji zaista shvaćaju politiku kao djelatnost u cilju ostvarivanja javnih interesa.

Vjerujem da je nezadovoljstvo i kod ostalih članova, a i građana koji možda nisu bili birači laburista, nego simpatizeri.

Molim vas da ubuduće promptno i čak preventivno "objasnite stvari" građanima.

#40:   Autor: simo031 Post Postano: 16.07.2013. 12:38

     Jedan od razloga zbog kojeg se ljudi tako čvrsto i tvrdoglavo drže svoje mržnje,
je to što naslućuju, da će se kada mržnje jednom nestane, biti prisiljeni suočiti sa svojom boli.

James Bladwin

#41:   Autor: Miroslav Varga Post Postano: 16.07.2013. 13:15

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › @ Miroslav Varga
Mislim da ste trebali, poučeni prethodnim komentarima uz članke o najavi izbora gosp. Kapraljevića uz potporu HDSSB-a, PREVENTIVNO i PROMPTNO napisati nekakvo izvješće za medije povodom ovog događaja, nešto kao ovo što ste napisali u komentaru.

Uostalom, imate i svoju web stranicu, FB, stranicu stranke, i tamo ste mogli ovo objaviti, i stvari bi bile puno jasnije.

Nije mi jasno zašto to nije učinjeno, tim više što ste i vi i gospodin Kapraljević iskusni i stručni u polju komunikacija.

Ovako je došlo do velike štete i do nezadovoljstva i kod birača i kod visoko pozicioniranih članova laburista u gradskom odboru Osijek, kao što možete vidjeti i po komentarima putem FB-a na ovoj stranici.

Uz to što su visoko pozicionirani, znam i da se radi o ljudima koji su puno napravili za laburiste, i koji zaista shvaćaju politiku kao djelatnost u cilju ostvarivanja javnih interesa.

Vjerujem da je nezadovoljstvo i kod ostalih članova, a i građana koji možda nisu bili birači laburista, nego simpatizeri.

Molim vas da ubuduće promptno i čak preventivno "objasnite stvari" građanima.



Hvala na kritici. Potpuno ste u pravu i žao mi je što to nije napravljeno ranije. Odmah sam stavio na svoju web-stranicu. Možda će pomoći presica i nadam se da će gosp. Kapraljević biti u četvrtak na OSTV-u kod Flaudera. Tamo će biti i mogućnost da ga nazovete i postavljate pitanja.

Vezano uz nezadovoljstvo visokopozicioniranih članova Laburista, znam za to. Počelo je to odmah nakon podrške Anti Đapiću. ALi, pustite da to ipak razjasnimo unutar stranke, a ne na ovom forumu. Ujedno pozivam sve koje zanima kako stranka Laburista funkcionira da se učlane i da sudjeluju u radu.

#42:  Re: Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ Autor: Evil Poodingh Post Postano: 16.07.2013. 13:24

marac35 je napisao/la (Pogledaj post): › netko je GOGIN napisao: uskoro će krenuti i javni natječaji za sva radna mjesta
NEĆE. Sve su dogovorili i zna se javno imena hdz/sdp/hns direktora i goginog lobiranja. GOGO je obična lakrdija, a to su potvrdili jelom i pilom u Vrkićevom izbornom stožeru. U podjeli NO gradskih tvrtki sudjeluju GOGO igrači, a predstavljaju se kao neke moralne vertikale.


Ne govorim o direktorima i NO, pošto to nije nikada ni išlo preko natječaja, govorim o svim ostalim radnim mjestima u gradskim poduzećima...

A zašto je GOGO ušao u vlast je jednostavan odgovor. GOGO je dužan svojim birača pokušati osigurati ono što je imao u projektima, a to nije moguće ostvariti kroz oporbu, nego je za to, naravno, potrebno sudjelovanje u vlasti, pošto smo prvi cilj, a to je promjena vlasti, ostvarili, sada je idući cilj ostvarivanje naših projekata...

I još jednom ponavljam, od 6 GOGO ljudi, koji su se našli u NO ili gradskoj upravi, te još nekoliko ljudi, koji se nalaze u nekim odborima pod gradskim vijećem, NITKO, ali baš NITKO, ne prima nikakvu osobnu naknadu, nego je sav GOGO rad volonterski...

I ne znam zašto smo ovdje uopće spomenuti, i još manje ne znam zašto se uopće upuštam u ovakve rasprave, oni koji pljuju, pljuvati će uvijek, uostalom, kao netko tko se 10 godina aktivno bavi organizacijama glazbenih priredbi (festivali, koncerti...), znam da je Osijek prije svega grad pljuvača koji samo čekaju priliku da nešto popljuju, pogaze i kritiziraju. I to naravno, online, rijetko kada pod svojim pravim imenom.

GOGO ima čiste ruke, a svojim radom u vijeću, te u NO-vima će dokazati da je tamo sa razlogom, da ovaj grad dovede u red.

#43:   Autor: crveni Post Postano: 16.07.2013. 13:30

Miroslav Varga je napisao/la: › Zamolio bih Vas da komentirate ovih 10 točaka iz našeg programa kojeg su vijećnici svih stranaka (osim HNS-a) prihvatili kao nešto što ima smisla provesti:


1. Javnost rada Županije i svih tvrtki pod županijskom ingerencijom - javno moraju biti dostupni svi podaci o proračunu, svi natječaji uključujući odluke o izboru dobavljača ili imenovanju osoba.

2. Javni novac ulagat će se u podizanje godpodarske aktivnosti - cilj nam je organiziranje poljoprivredne burze za otkup i distribuciju poljoprivrednih proizvoda, poticanje socijalnog poduzetništva i diversifikacija prihoda ruralnih domaćinstava kroz turističke i socijalne programe .

3. Informatički sektor županije je, u nekim segmentima, među vodećim na svijetu. Svima koji će biti zaintereisrani omogućiti će se učenje o trošku županije i prijenos informatičkih znanja u svrhu samozapošljavanja ili lakše zapošljivosti.

4. Svi natječaji za posao imati će mjerljive i jednostavne kriterije provjerljive prije natječaja. Nitko ne može biti zaposlen ni na određeno ni honorarno bez objavljanog natječaja. Svi izabrani morati će se javno predstaviti na internetu sa svojim CV-om i kratim biografskim crticama

5. Kupnja najmanje 4 stana u ZG za potrebe pacijenata iz OBŽ - predlažemo udruživanje s fondom Nore Šitum u izradnji kuće ili kupnji stana.

6. Protokol korištenja svih službenih automobila i službenih mobitela biti će javno dostupan na web-stranici županije putem mjesečnog izvještaja uključujući i ispis poziva.

7. Sva komunikacija stanovnika/korisnika sa županijskim zaposlenicima će biti putem svih dostupnih kanala komunikacije: Facebook, Twitter, e-mail, mobitel, telefon, fax i sl. Svaki će zaposlenik županije biti obvezan otići do stranke ukoliko je riječ o teško pokretnoj osobi.

8. Svaka stranka će prije no što dođe u zgradu Županije unaprijed znati koje sve dokumente treba donijeti na sastanak sa službenikom i time ćemo izbjeći obrazac FT-1P (Fali ti jedan papir)

9. Ulaganje u promociju OBŽ - poglavito specijalnih vrsta turizma (cikloturizam, promatrači ptica, šišmiša, lovci, obiteljski )

10. Svaka javna zgrada morat će postati WiFi hotspot/freespot - predložili smo podršku projektu 'Otvorena mreža' o kojem se već pisalo na ovom portalu.


I za kraj @Budolino: Kako se znamo, odgovoriti ću na komentar kada se vidimo slijedeći put Smile


Populizam, što reći? Lijepo zamišljeno trošenje TUĐIH novaca. Fkt, koja je razlika između HDZSSB-ovog trošenja tuđih novaca i Laburista? Dobro, jedino što ne plaćate udrugu od Glavaša Juniora. Ili možda plaćate? A sve u cilju funkcioniranja sustava OBŽ? Smile

Odrecite se lokalnih nameta. Vlasnici tvrtki i participanti u prihodovnoj strani lokalne uprave ne žele programe, financiranje, sufinanciranje. Samo im se skinite sa grbače.

#44:   Autor: anakonda Post Postano: 16.07.2013. 13:39

...@Evil - ako te dobro shvaćam, raspisati će se natječaji za slobodna radna mjesta na razini grada, a za poslove u svim segmentima gradske uprave????...znači, gradska poduzeća + poglavarstvo????....koliko će to biti radnih mjesta: 2 ili 3????? ....nije li zakonom preporučeno ne zapošljavati nove ljude u državnim službama, odnosno javnom upravi i samoupravi?????....po meni je ova priča o novim radnim mjestima potpuno besmislena, jer ih uopće neće biti puno, a i ona koja se otvore biti će popunjena interno, bez zapošljavanja novih ljudi.....
...moja bi preporuka bila da se ne razbacujete obećanjima koja se ne mogu ispuniti, bez obzira bilo to radi ove ili one političke opcije ili nekih drugih, vanjskih faktora.....GOGO mi je dosad bio najsimpatičniji, ali kao da i vi tonete sve dublje u blato ove naše lokalne močvare....

#45:   Autor: Miroslav Varga Post Postano: 16.07.2013. 13:41

crveni je napisao/la (Pogledaj post): › Populizam, što reći? Lijepo zamišljeno trošenje TUĐIH novaca. Fkt, koja je razlika između HDZSSB-ovog trošenja tuđih novaca i Laburista? Dobro, jedino što ne plaćate udrugu od Glavaša Juniora. Ili možda plaćate? A sve u cilju funkcioniranja sustava OBŽ? Smile

Odrecite se lokalnih nameta. Vlasnici tvrtki i participanti u prihodovnoj strani lokalne uprave ne žele programe, financiranje, sufinanciranje. Samo im se skinite sa grbače.
Izvorni prihodi županije su porez na vozila i plovila, porez na promet nekretninama, prihod od vezova u lučkom pristaništu - Zimska luka, porez od automata za zabavu i igre, porez na nasljedstvo i darove, itd. Porezne stope iznose uglavnom 5%.
Koji od tih poreza po Vama treba ukinuti i time pomoći razvoj gospodarstva?
http://www.obz.hr/hr/pdf/propisi/2011/Odluka%20o%20%C5%BEupanijskim%20porezima.pdf

Ima ovdje popis izvornih prihoda Županije pa molim prijedloge koji to porezi po Vama guše razvoj gospodarstva? Volio bih da se aktivno svi uključe u promišljanje svoje Županije i da daju prijedloge.

Proracun 2011. OBZ


Zadnja promjena: Miroslav Varga; 16.07.2013. 13:46; ukupno mijenjano 2 put/a.

#46:   Autor: marac35 Post Postano: 16.07.2013. 13:43

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...@Evil - ako te dobro shvaćam, raspisati će se natječaji za slobodna radna mjesta na razini grada, a za poslove u svim segmentima gradske uprave????...znači, gradska poduzeća + poglavarstvo????....koliko će to biti radnih mjesta: 2 ili 3????? ....nije li zakonom preporučeno ne zapošljavati nove ljude u državnim službama, odnosno javnom upravi i samoupravi?????....po meni je ova priča o novim radnim mjestima potpuno besmislena, jer ih uopće neće biti puno, a i ona koja se otvore biti će popunjena interno, bez zapošljavanja novih ljudi.....
...moja bi preporuka bila da se ne razbacujete obećanjima koja se ne mogu ispuniti, bez obzira bilo to radi ove ili one političke opcije ili nekih drugih, vanjskih faktora.....GOGO mi je dosad bio najsimpatičniji, ali kao da i vi tonete sve dublje u blato ove naše lokalne močvare....


Bravo!

#47:   Autor: zen031 Post Postano: 16.07.2013. 14:01

@ Miroslav Varga

Naravno da se slažem s tim da se o nezadovoljstvu u stranci treba rješavati unutar stranke, a ne na forumu. Moj komentar se odnosi na FB komentare na prvoj stranici gdje su visokopozicionirani članovi imenom i prezimenom komentirali ovu vijest.

Što još više govori da se radi o osobama koje su zbog uvjerenja ušle u politiku, s dobrim namjerama, pa i sa srcem, te da je nezadovoljstvo očito toliko da su ga (čak i na) ovaj način odlučili izraziti. A i osobno ih poznam, a vjerujem da ih poznate i vi, i mogu samo pozitivne stvari reći o njima.

Pozdrav! Wink

#48:   Autor: crveni Post Postano: 16.07.2013. 14:36

Miroslav Varga je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): › Populizam, što reći? Lijepo zamišljeno trošenje TUĐIH novaca. Fkt, koja je razlika između HDZSSB-ovog trošenja tuđih novaca i Laburista? Dobro, jedino što ne plaćate udrugu od Glavaša Juniora. Ili možda plaćate? A sve u cilju funkcioniranja sustava OBŽ? Smile

Odrecite se lokalnih nameta. Vlasnici tvrtki i participanti u prihodovnoj strani lokalne uprave ne žele programe, financiranje, sufinanciranje. Samo im se skinite sa grbače.
Izvorni prihodi županije su porez na vozila i plovila, porez na promet nekretninama, prihod od vezova u lučkom pristaništu - Zimska luka, porez od automata za zabavu i igre, porez na nasljedstvo i darove, itd. Porezne stope iznose uglavnom 5%.
Koji od tih poreza po Vama treba ukinuti i time pomoći razvoj gospodarstva?
http://www.obz.hr/hr/pdf/propisi/2011/Odluka%20o%20%C5%BEupanijskim%20porezima.pdf

Ima ovdje popis izvornih prihoda Županije pa molim prijedloge koji to porezi po Vama guše razvoj gospodarstva? Volio bih da se aktivno svi uključe u promišljanje svoje Županije i da daju prijedloge.

Proracun 2011. OBZ


6111 Smanjite prirez na dohodak. Možda bi netko i zaposlio nekoga na veću plaću od minimalne da:
- država ne mora hraniti svoje uhljebe sa porezom na dohodak
- lokalna uprava ne mora hraniti svoje uhljebe sa prirezom
Na 10 000 isplaćenih netto prihoda, država i lokalna uprava traži (kumulativno) skoro 7 000 kn. I onda se čudite ko pura mrzlom dreku, kako malo ljudi radi, a oni koji rade - rade za minimalac.

#49:   Autor: Miroslav Varga Post Postano: 16.07.2013. 15:34

crveni je napisao/la (Pogledaj post): › 6111 Smanjite prirez na dohodak. Možda bi netko i zaposlio nekoga na veću plaću od minimalne da:
- država ne mora hraniti svoje uhljebe sa porezom na dohodak
- lokalna uprava ne mora hraniti svoje uhljebe sa prirezom
Na 10 000 isplaćenih netto prihoda, država i lokalna uprava traži (kumulativno) skoro 7 000 kn. I onda se čudite ko pura mrzlom dreku, kako malo ljudi radi, a oni koji rade - rade za minimalac.
Skoro cijeli život radim u privredi, a oko 15 godina u poduzetništvu. Jako dobro znam koliko guše porezi, prirezi i doprinosi.
Ali, taj porez 6111 Županija ne ubire - on se ubire u državnu blagajnu putem obračuna plaće i doprinosa i onda se 'vraća' u Županijski proračun. Na taj porez Županija ne utječe niti ga određuje. To se Zakonom uplaćuje u Državni proračun. Odluku o visini tih stopa donosi Vlada (Linić).
Županija jedino može odlučiti kako taj novac potrošiti. Jedan od načina bi bio da se vrati uplatiteljima, odnosno poduzećima. Ali nisam siguran da bi povrat poduzećima pomogao zaposlenicima. Ili Vi mislite da bi vlasnik Belja ili Gradnje taj novac isplatio zaposlenima?
Mislim da je bolje da taj novac Županija iskoristi za otvaranje novih radnih mjesta putem edukacije za tržišno tražena zanimanja, organizaciju poljoprivredne burze ili dovođenjem turista u Županiju.

#50:   Autor: crveni Post Postano: 16.07.2013. 15:47

Miroslav Varga je napisao/la (Pogledaj post): ›
crveni je napisao/la (Pogledaj post): › 6111 Smanjite prirez na dohodak. Možda bi netko i zaposlio nekoga na veću plaću od minimalne da:
- država ne mora hraniti svoje uhljebe sa porezom na dohodak
- lokalna uprava ne mora hraniti svoje uhljebe sa prirezom
Na 10 000 isplaćenih netto prihoda, država i lokalna uprava traži (kumulativno) skoro 7 000 kn. I onda se čudite ko pura mrzlom dreku, kako malo ljudi radi, a oni koji rade - rade za minimalac.
Skoro cijeli život radim u privredi, a oko 15 godina u poduzetništvu. Jako dobro znam koliko guše porezi, prirezi i doprinosi.
Ali, taj porez 6111 Županija ne ubire - on se ubire u državnu blagajnu putem obračuna plaće i doprinosa i onda se 'vraća' u Županijski proračun. Na taj porez Županija ne utječe niti ga određuje. To se Zakonom uplaćuje u Državni proračun. Odluku o visini tih stopa donosi Vlada (Linić).
Županija jedino može odlučiti kako taj novac potrošiti. Jedan od načina bi bio da se vrati uplatiteljima, odnosno poduzećima. Ali nisam siguran da bi povrat poduzećima pomogao zaposlenicima. Ili Vi mislite da bi vlasnik Belja ili Gradnje taj novac isplatio zaposlenima?
Mislim da je bolje da taj novac Županija iskoristi za otvaranje novih radnih mjesta putem edukacije za tržišno tražena zanimanja, organizaciju poljoprivredne burze ili dovođenjem turista u Županiju.


Županija a niti grad, pa niti država ne otvara radna mjesta. Populističke mantre su da država ili županija ili grad trebaju otvarati radna mjesta. Naravno da se taj novac neće isplaćivati djelatnicima, već će se ponovo vraćati u sustav preko investicija ili će se početi konačno plaćati dugovanja prema drugim poslovnim subjektima.
Vratite novac, nije pošteno trošiti tuđi novac. Ako Županija već treba trošiti novac, neka troši svoj ZARAĐEN novac. Ne tuđi.
Edukacija je, još uvijek, iz proračuna (tj. uskoro bude i iz fondova EU). poljoprivredna burza ima smisla koliko i riblja burza u Rijeci (tj nema, prazna je), turiste se privlači ponudom, ne marketingom. Ponuda je još uvijek u ingerenciji poduzetnika.
Dajte ljudi, berlinski zid je pao. Socijalizam je mrtav. 21 stoljeće je. Tržišna ekonomija je u igri. Država i lokalna uprava ne smije imati ulogu Superhika.
Budimo prvi koji će u RH vratiti novac onima koji ih zarađuju.

Ak vas već svrbi novac u kasi, provjerite koliko se čeka na dom za nemoćne i stare osobe. Ima jako puno naših sugrađana koji ne mogu skrbiti o sebi, a domova nema. Barem njima olakšajte život, ak već mlađima ne možete. Izgradite ih, otvorite ih.


Zadnja promjena: crveni; 16.07.2013. 16:02; ukupno mijenjano 1 put.

#51:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 16.07.2013. 16:00

marac35 je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...@Evil - ako te dobro shvaćam, raspisati će se natječaji za slobodna radna mjesta na razini grada, a za poslove u svim segmentima gradske uprave????...znači, gradska poduzeća + poglavarstvo????....koliko će to biti radnih mjesta: 2 ili 3????? ....nije li zakonom preporučeno ne zapošljavati nove ljude u državnim službama, odnosno javnom upravi i samoupravi?????....po meni je ova priča o novim radnim mjestima potpuno besmislena, jer ih uopće neće biti puno, a i ona koja se otvore biti će popunjena interno, bez zapošljavanja novih ljudi.....
...moja bi preporuka bila da se ne razbacujete obećanjima koja se ne mogu ispuniti, bez obzira bilo to radi ove ili one političke opcije ili nekih drugih, vanjskih faktora.....GOGO mi je dosad bio najsimpatičniji, ali kao da i vi tonete sve dublje u blato ove naše lokalne močvare....


Bravo!


Direktore i Nadzorne odbore oduvijek postavlja gradonačelnik. Za sva ostala radna mjesta će od sada uvijek biti otvarani javni natječaji, dakle neće biti više "Slučaja Vodovod" i sl. Bilo da je potreban domar, skladištar, tajnik, računovođa ili teta u vrtiću, sve će se od sada odvijati preko javnih natječaja. Dakle, neće biti situacije tipa "trebamo jednu tetu u vrtiću, od mog kuma susjedovog bratića sestra je nezaposlena teta u vrtiću, ajd nećemo otvarati natječaj, neka dođe sa papirima i može početi raditi". Takvih situacija je bilo u prošloj vlasti koliko poželiš, GOGO se bori da toga ne bude, a i ovako pošto smo u vlasti, ako se tako nešto proba, tu smo da reagiramo, jer ćemo tome moći svjedočiti "iz prvog reda".

Iz tog razloga, kao i iz toga da se npr u Vodovodu ovim putem, vrti velika lova, smo i zatražili čovjeka u nadzornom odboru, da možemo kontrolirati rad uprave, te odljev novca...

#52:   Autor: crveni Post Postano: 16.07.2013. 16:04

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
Direktore i Nadzorne odbore oduvijek postavlja gradonačelnik. Za sva ostala radna mjesta će od sada uvijek biti otvarani javni natječaji, dakle neće biti više "Slučaja Vodovod" i sl. Bilo da je potreban domar, skladištar, tajnik, računovođa ili teta u vrtiću, sve će se od sada odvijati preko javnih natječaja. Dakle, neće biti situacije tipa "trebamo jednu tetu u vrtiću, od mog kuma susjedovog bratića sestra je nezaposlena teta u vrtiću, ajd nećemo otvarati natječaj, neka dođe sa papirima i može početi raditi". Takvih situacija je bilo u prošloj vlasti koliko poželiš, GOGO se bori da toga ne bude, a i ovako pošto smo u vlasti, ako se tako nešto proba, tu smo da reagiramo, jer ćemo tome moći svjedočiti "iz prvog reda".

Iz tog razloga, kao i iz toga da se npr u Vodovodu ovim putem, vrti velika lova, smo i zatražili čovjeka u nadzornom odboru, da možemo kontrolirati rad uprave, te odljev novca...


Vodovod je bio glavni svinjac gradske vlasti. Ižaković, Novoselić....i ostala ekipa. I sve je bilo u skladu sa Aarhuškom konvencijom, tj pravu na pristup informacijama. Takav svinjac teško tko može ponoviti. Svaki najam strojeva od strane Vodovoda je bio 10% veći od tržišne cijene. Ugrađivanje direktora u cijenu je bilo pravilo.
Za početak, pozovite PNUSKOK u Vodovod. U koliko toga ne bude, ništa vam ne vjerujem.

#53:   Autor: crveni Post Postano: 16.07.2013. 16:11

Da se razumijemo, u koliko ne bude istraga i akcije, sve kredite kod birača ste prokockali.

#54:   Autor: Miroslav Varga Post Postano: 16.07.2013. 16:14

crveni je napisao/la (Pogledaj post): › Županija a niti grad, pa niti država ne otvara radna mjesta. Populističke mantre su da država ili županija ili grad trebaju otvarati radna mjesta.
To je zapisano u našem programu i oni koji su nam dali glas to očekuju. Moj je stav da tamo gdje nema poduzetničkog interesa mora ukočiti 'netko'.
Ako školski programi nisu adekvatni, a postoji potreba za nekim zanimanjima tko bi po Vama trebao ljude educirati?
Citat: › Naravno da se taj novac neće isplaćivati djelatnicima, već će se ponovo vraćati u sustav preko investicija ili će se početi konačno plaćati dugovanja prema drugim poslovnim subjektima.
Čisto sumnjam. Tko ne isplaćuje svoje obaveze, nije mu mjesto na tržištu. Da bi se porezna presija trebala smanjiti, mogao bih se složiti. Ali prije sam za to da se porezni novac pametnije ulaže i da sustav postane efikasan. Nije problem naći kapital nego je veći problem administrativna barijera za ulaganja i investicije.
Citat: › Vratite novac, nije pošteno trošiti tuđi novac. Ako Županija već treba trošiti novac, neka troši svoj ZARAĐEN novac. Ne tuđi.
To onda znači da Županija treba naplaćivati pohađanje osnovnih i srednjih škola, vatrogasne intervencije, obranu od poplava, intervenciju hitne medicinske službe i liječenje u Županijskoj bolnici u Našicama. To su naime izvorne Županijske ustanove na koje se troši županijski proračun. Također ne bi trebala plaćati učenicima putovanje u školu, davati stipendije, graditi škole, popravljati ceste i finacirati šprotske udruge. Vaš je prijedlog je potpuno suprotan mojim stavovima i ne mogu ga prihvatiti.
Citat: ›
Edukacija je, još uvijek, iz proračuna (tj. uskoro bude i iz fondova EU).
Navodno državni proračun plaća školovanje. Nekoliko tisuća studenata koji sami plaćaju školovanje očito nisu čuli za tu mogućnost. Osim toga školski kurikulumi obučavaju ljude za nezapošljiva zanimanja (pravnika i ekonomista imamo za nekoliko godina unaprijed),a zapošljiva zanimanja ljudi ne mogu platiti ili ih uopće nema u školskom programu. Tu po meni mora uskočiti Županija.
Citat: › poljoprivredna burza ima smisla koliko i riblja tržnica u Rijeci (tj nema, prazna je),
Opet se ne slažem. Vidio sam u Belgjii i Nizozemskoj burze koje isplaćuju proizvođaču robu na porti kad je doveze. Ta se roba klasificira, distribuira, promovira i naplaćuje od burze koju podupiru Županije (regije). Poljoprivrednik tamo proizvodi. Prodaja, distribucija, marketing i naplata nisu njegova briga. To trebamo i mi napraviti.
Citat: › turiste se privlači ponudom, ne marketingom.
Smile kako sam ugovorni partner za TUI (najveći svjetski turoperator), Istarske turističke gradove, kampove i hotele mogu samo reći da Vam zabluda ne može biti veća. Ili mislite da je stvarno Istarska Malvazija u Potpićanu kvalitetnija od naše graševine u Zmajevcu? Turizam = Internet+markeing i stvari za sada stoje tako.
Citat: › Dajte ljudi, berlinski zid je pao. Socijalizam je mrtav. 21 stoljeće je. Tržišna ekonomija je u igri. Država i lokalna uprava ne smije imati ulogu Superhika.
Za mene socijalizam nikada nije bio jači. Pad Berlinskog zida označio je pad totalitarnih režima, a ne pad borbe za društvenu pravednost. Liberalna tržišna ekonomija ne postoji nigdje više na Svijetu. I u Americi je država morala poreznim novcem intervenirati u bankarski sutav. U kapitalizmu bi te banke propale. Smile

#55:   Autor: crveni Post Postano: 16.07.2013. 16:19

Što sve nećete napisati, samo da se troši. Smile Ajd živjeli vi meni 100 godina, i sretno vam bilo. Teško se odreći preraspodjele tuđih novaca, razumijem Smile
Podsjećate me na sindikate, koji kad se spomene smanjenje mase udjela za plaće u proračunu, uporno ističu profesore i medicinske sestre. Lesarov kadar, što se ja čudim, stvarno sam budala.
Što se tiče socijalizma, preporučam Max Keiser Report na RT. Srušit će vam se iluzije o socijalizmu. Za vašu info, Rusija i Kina su već 10ak godina hard core kapitalizam.
Ugovorni partner TUI-ja. A zbog toga odjednom zanimanje za turizam, sufinanciranog od strane poreznih obveznika? Ili je spika humanizam i altruizam, ez južual kod političara?

#56:   Autor: brljo95 Post Postano: 16.07.2013. 17:04

Varga,ne kužim zašto se opravdavate ljudima koji uporno zagovaraju sebe kao poreznog obveznika a cijeli život ništa drugo ne rade već smišljaju kako ne platiti porez i objesiti se na državnu sisu.

#57:   Autor: crna ruka Post Postano: 16.07.2013. 17:05

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › pa jel niste vec odustali od svojih uvjeta za nadzorne odbore


ne, nakon naše intervencije, Radić i Topčagić su smijenjeni iz nadzornih odbora, te su postavljene osobe koje odgovaraju uvjetima


Ima toga još, dečeci, pročešljajte malo nadzorne odnore. Imate vi nesvršenih keramičara u NO osječkih poduzeća!!!!

#58:   Autor: aardvark Post Postano: 16.07.2013. 20:53

crveni je napisao/la (Pogledaj post): › Naravno da se taj novac neće isplaćivati djelatnicima, već će se ponovo vraćati u sustav preko investicija ili će se početi konačno plaćati dugovanja prema drugim poslovnim subjektima.

Trickle-down economics BS fantasy:



Citat: › Vratite novac, nije pošteno trošiti tuđi novac. Ako Županija već treba trošiti novac, neka troši svoj ZARAĐEN novac. Ne tuđi.

Društveni ugovor. Porezi financiraju infrastrukturu koja je poduzetnicima omogućila zaradu. A onda je red i vratit dio društvu..
Ili idi pa zarađuj na pustom otoku.


Zadnja promjena: aardvark; 17.07.2013. 9:00; ukupno mijenjano 1 put.

#59:   Autor: lehi Post Postano: 16.07.2013. 21:31

Kakav narod takva vlast..

#60:  Re: Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ Autor: Osječanin Post Postano: 16.07.2013. 23:25

gospodine Varga, ne znam koga vi lažete..zapravo znam..lažete sami sebe..tu se opravdavate sa pričom kako su vam ljudi dali glas "koji ne dajete nikome" a upravo ste te glasove prodali HDSSBu..to vam je reklo 80% ljudi na ovom forumu koji su glasali za vas, siguran sam da vam to govore i "uživo" vaši glasači ali i članovi vaše stranke koji vas napuštaju..čemu onda ova presmiješna opravdavanja? pa jel vi stvarno mislite da su ljudi operirani na mozak i ne vide što se tu dogodilo>? pih kako se ljudi prodaju u politici pa to je Bogu za plakat..u gradu vam ne smeta da šurujete sa SDPom i HDZom ali vam u županiji smeta pa šurujete sa HDSSBom i HSP-AS...ako se sjetimo one narodne"politika je kurva", bogami se vi kurvate sve u 16... Laughing

#61:   Autor: anakonda Post Postano: 17.07.2013. 8:37

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
marac35 je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...@Evil - ako te dobro shvaćam, raspisati će se natječaji za slobodna radna mjesta na razini grada, a za poslove u svim segmentima gradske uprave????...znači, gradska poduzeća + poglavarstvo????....koliko će to biti radnih mjesta: 2 ili 3????? ....nije li zakonom preporučeno ne zapošljavati nove ljude u državnim službama, odnosno javnom upravi i samoupravi?????....po meni je ova priča o novim radnim mjestima potpuno besmislena, jer ih uopće neće biti puno, a i ona koja se otvore biti će popunjena interno, bez zapošljavanja novih ljudi.....
...moja bi preporuka bila da se ne razbacujete obećanjima koja se ne mogu ispuniti, bez obzira bilo to radi ove ili one političke opcije ili nekih drugih, vanjskih faktora.....GOGO mi je dosad bio najsimpatičniji, ali kao da i vi tonete sve dublje u blato ove naše lokalne močvare....


Bravo!


Direktore i Nadzorne odbore oduvijek postavlja gradonačelnik. Za sva ostala radna mjesta će od sada uvijek biti otvarani javni natječaji, dakle neće biti više "Slučaja Vodovod" i sl. Bilo da je potreban domar, skladištar, tajnik, računovođa ili teta u vrtiću, sve će se od sada odvijati preko javnih natječaja. Dakle, neće biti situacije tipa "trebamo jednu tetu u vrtiću, od mog kuma susjedovog bratića sestra je nezaposlena teta u vrtiću, ajd nećemo otvarati natječaj, neka dođe sa papirima i može početi raditi". Takvih situacija je bilo u prošloj vlasti koliko poželiš, GOGO se bori da toga ne bude, a i ovako pošto smo u vlasti, ako se tako nešto proba, tu smo da reagiramo, jer ćemo tome moći svjedočiti "iz prvog reda".

Iz tog razloga, kao i iz toga da se npr u Vodovodu ovim putem, vrti velika lova, smo i zatražili čovjeka u nadzornom odboru, da možemo kontrolirati rad uprave, te odljev novca...


...@Evil - jako si mi drag član foruma, znam da radiš za grad i građane, itd, itd....samo, ovo što si naveo je čista utopija.....pri tom ne mislim ništa zlonamjerno (za divno čudo) - nego pokušavam realno kritizirati....nepotizam i korupcija je toliko duboko u svim porama društva da to jednostavno neće biti moguće izvesti, jer pri zapošljavanju ne odlučuje samo jedan čovjek, nego je uključeno barem 3 ljudi....i, naravno, da ako se na natječaj prijavi netko tebi/meni/Marku/Žarku poznat i ispunjava sve uvjete kao i netko nepoznat - on će biti primljen....jednako tako, poznato nam je da se natječaji raspisuju samo jer to zakon nalaže, a ljudi već rade odavno.....također, tu je još uvijek pitanje zapošljavanja u javnoj upravi - ne vjerujem da će se tražiti ljudi izvana, već će se sistematizacijom radnih mjesta na novootvorene poslove prerasporediti već zaposleni....
...kao što rekoh - utopija....ali, optimistično vjerujem da ću uskoro ugledati javne natječaje za takva radna mjesta, pa možda i ja dobijem posao u nekom lijepom uredu neke gradske firme, gdje se neće gledati tko je tko, nego iskustvo i znanje...

#62:   Autor: aston martin Post Postano: 17.07.2013. 17:09

Evil Poodnigh, lijepo je to što vjeruješ u nemoguće. Ali nakon svih događanja, malo je degutantno uvjeravati ljude da je crno ustvari bijelo. I nije važno da li si ti slijep i govoriš to u dobroj namjeri. Moraš postati svjestan svog nedostatka prije nego uhvatiš nemoćnu staricu pored ceste pod ruku da ju prevedeš preko. Kada Vas pregaze, nedostatak vida neće ti biti izgovor. Zbog toga će to biti ubojstvo s predumišljajem.

#63:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 18.07.2013. 10:21

Evo, jedan dokaz ovoga o čemu vam govorim:

OTVOREN NATJEČAJ ZA ZAPOŠLJAVANJE 12 ODGOJITELJICA

GOGO prijedlog da se zapošljavanje u Gradskoj upravi i trgovačkim društvima u većinskom vlasništvu Grada Osijeka mora obavljati putem javnih natječaja u suradnji sa Zavodom za zapošljavanje - počeo se provoditi!

Temeljem članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i naobrazbi („Narodne novine“ broj 10/97 i 107/07), Upravno vijeće Centra za predškolski odgoj Osijek objavilo je N A T J E Č A J za radno mjesto ODGOJITELJ NA NEODREĐENO VRIJEME za 12 izvršitelja/ica na puno radno vrijeme.

Natječaj je objavljen na WEB stranici Centra za predškolski odgoj Osijek http://vrticiosijek.hr/, na WEB stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, http://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx, kao i u Glasu Slavonije od 10. 7. 2013. godine.

Odluku o objavljivanju natječaja, te provođenju istog u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, članovi Upravnog vijeća donijeli su jednoglasno, stoga GOGO izražava zadovoljstvo zbog sudjelovanja svog člana Miroslava Vaneka u donošenju navedenih odluka kroz funkciju predsjednika Upravnog vijeća. Ostali članovi upravnog vijeća su: Bruno Zorić, Ivan Radić, Zvonko Horvat, Katica Pecnik, Tanja Ižaković i Daniela Maršalek.

#64:   Autor: anakonda Post Postano: 18.07.2013. 10:42

...super, bravo za vas...na nama ostaje čekati da vidimo tko će biti tih 12 teta, odnosno njihove rodbinske i prijateljske veze....iskreno vam želim da se ne dogodi niti jedna afera, jer ovo je ipak probni rok Smile...

#65:   Autor: aston martin Post Postano: 18.07.2013. 13:15

Reci mi Evil, kako sebi objašnjavaš podršku koju su dva gradska vijećnika GOGO-a dala Anti Đapiću za predsjednika gradskog vijeća. Mislim da se to ne uklapa u obećanja koja ste davali Vašim biračima prije izbora. Štoviše, siguran sam da su Vas mnogi od njih zbog toga osudili i da Vam zbog toga više neće dati glas. I molim te prije odgovora obriši naočale i nemoj mi reći da je to zato da bi srušili HDSSB jer je to učinjeno već ranije.

#66:   Autor: kaladont Post Postano: 18.07.2013. 14:34

Razumijem razocaranost biraca, ali politka je uglavnom stvar pragmatike odnosno kako u danim okolnostima izvuci najvise za ciljeve koji su definirani prema biracima. Dok su neki potezi odnosno koalicije iliti konsenzusi usmjereni prema tome, a ne prema vlastitoj guzici s time nemam preveliki problem. Kada bi se svi durili na svakog, ne bi sljedecih 10 godina imali konstituiranu vlast u gradu. Politika je politika, ne znam cemu se toliko cudite tome ko pura dreku... U ratu se suradjivalo sa Srbima i Muslimanina, a gdje ne bi zaraceni politicari zajedno ako u tome vide obostranu korist za stranku.

#67:   Autor: aston martin Post Postano: 18.07.2013. 16:21

[quote="kaladont"]
Razumijem razocaranost biraca, ali politka je uglavnom stvar pragmatike odnosno kako u danim okolnostima izvuci najvise za ciljeve koji su definirani prema biracima. Dok su neki potezi odnosno koalicije iliti konsenzusi usmjereni prema tome, a ne prema vlastitoj guzici s time nemam preveliki problem. Kada bi se svi durili na svakog, ne bi sljedecih 10 godina imali konstituiranu vlast u gradu. Politika je politika, ne znam cemu se toliko cudite tome ko pura dreku... U ratu se suradjivalo sa Srbima i Muslimanina, a gdje ne bi zaraceni politicari zajedno ako u tome vide obostranu korist za stranku.
[quote="kaladont"]

Neopisiva količina gluposti i odvratnog pragmatizma u jednom postu. A sudeći prema izričaju, čak nisi ni glup. Na taj način se i pravdaju sve gluposti koje nam je politika priredila u zadnje vrijeme. Zato nam i je ovako. Ako dobro razumijem, ti podržavaš tu ratnu suradnju s spomenutima. Vjerovatno misliš da je i to pozitivno i da je donijelo mir u konačnici. Dakle, Kalodontu za promjenu probaj barem Aquafresh. Kad već ne možeš Sensodine.

#68:   Autor: kaladont Post Postano: 18.07.2013. 16:39

Ne, uopce ne podrzavam niti opravdavam. Ali to je politika i vi se tom cudite. Ne mozes ocistiti septicku jamu, a da ne zasmrdis. Slazem se da je pragmatizam u politici odvratan, ali tako politika funkcionira. Covjek jos moze uci u politiku kao neki nezavisni kandidat, ali da bi opstao jednostavno se mora prilagoditi situaciji jer inace ce izletiti van kako je i usao... Primjera je pregrst... Dok sam bio mladji bio sam optimist i nekakav romanticar, a sada sam ostavio svaku nadu da se nekakve promjene mogu dogoditi kako na lokalnoj razini pa tako i na drzavnoj. Jednostavno sam poceo mijenjati stvari na osobnoj razini, a u drzavi i gradu kako bude...

Iluzorno je ocekivati od politicara da se promjene kada se mi sami ne mijenjamo. I naravno, svi bi mijenjali druge, a nitko ne bi mijenjao sebe. Cesto se moze cuti i procitati kako smo mi glup narod jer to sve dopustamo. Ma nismo mi niti najmanje glup narod, nego jednostavno je svatko nasao svoju sisu koju sisa, bilo gradska bilo drzavna. A manjina koja ovisi o realnom sektoru je zauzeta sa borbom da zadrze radno mjesto.

#69:   Autor: aston martin Post Postano: 18.07.2013. 16:53

kaladont je napisao/la (Pogledaj post): › Ne, uopce ne podrzavam niti opravdavam. Ali to je politika i vi se tom cudite. Ne mozes ocistiti septicku jamu, a da ne zasmrdis. Slazem se da je pragmatizam u politici odvratan, ali tako politika funkcionira. Covjek jos moze uci u politiku kao neki nezavisni kandidat, ali da bi opstao jednostavno se mora prilagoditi situaciji jer inace ce izletiti van kako je i usao... Primjera je pregrst... Dok sam bio mladji bio sam optimist i nekakav romanticar, a sada sam ostavio svaku nadu da se nekakve promjene mogu dogoditi kako na lokalnoj razini pa tako i na drzavnoj. Jednostavno sam poceo mijenjati stvari na osobnoj razini, a u drzavi i gradu kako bude...

Iluzorno je ocekivati od politicara da se promjene kada se mi sami ne mijenjamo. I naravno, svi bi mijenjali druge, a nitko ne bi mijenjao sebe. Cesto se moze cuti i procitati kako smo mi glup narod jer to sve dopustamo. Ma nismo mi niti najmanje glup narod, nego jednostavno je svatko nasao svoju sisu koju sisa, bilo gradska bilo drzavna. A manjina koja ovisi o realnom sektoru je zauzeta sa borbom da zadrze radno mjesto.

Naravno da to ne mora biti tako. I naravno da će biti dokle god se ne stvori kritična masa koja neće pristajati na kompromise koji su se činili do sada pod izgovorom da je to jedino prihvatljivo političko ponašanje. Tko nas u to uvjerava? Pa oni kojima to odgovara. Bolje biti neiskusan u onome što ne valja. Treba sve mjenjati, treba biti drugačiji. Promjene se događaju na dnevnoj bazi. Što je vrijedilo jučer, danas ne vrijedi. Onaj tko u to ne vjeruje ili ima koristi od postojećeg stanja ili je kukavica. Kako god, protiv ovoga do sada NE SMIJE se boriti njihovim oružjem jer onda prihvaćamo njihova pravila igre. I prije nego se okrenemo postanemo oni protiv kojih se borimo. U njihovo vrijeme, ljudi su i Ghandija i Martina L. Kinga vjerovatno smatrali ludim idealistima, čudacima i nisu vidjeli što su pokrenuli. Pragmatici svih boja, ako niste na ničijij strani ili imate svoje skepse, najbolje što možete napraviti je da - šutite!

#70:   Autor: kaladont Post Postano: 18.07.2013. 16:57

Dobro si to zapazio "dok se ne stvori kriticna masa",dok do toga dodje jos puno govana moramo pojesti. To se recimo dogodilo u Imotskom, apsolutno to podrzavam i zanima me sto ce biti sljedece 4g. Mozda to bude svijetli primjer.

#71:   Autor: aston martin Post Postano: 18.07.2013. 17:01

kaladont je napisao/la (Pogledaj post): › Dobro si to zapazio "dok se ne stvori kriticna masa",
dok do toga dodje jos puno govana moramo pojesti.
To se recimo dogodilo u Imotskom, apsolutno to podrzavam i zanima me sto ce biti sljedece 4g. Mozda to bude svijetli primjer.

Ti Kalodont u to ne vjeruješ i zato - šuti! To je za sada najbolje što možeš napraviti za opće dobro. Jednom je jedan dugokosi frajer, mislim da je bio tesar, rekao: "Blago onima koji vjeruju, a ne vide!" Bilo je to davno, ali vrijedi i danas.

#72:   Autor: kaladont Post Postano: 18.07.2013. 17:07

Nije da ne vjerujem, nego smatram da se to tako skoro nece dogoditi. Ono sto nam preostaje je svaki mandat mijenjati opciju, jednostavno podizati standarde sto se u neku ruku i dogodilo. U Kramaricevo doba su se samo neki kolektori obecavali i dobili smo neprofitabilne bazene koji nisu adekvatni za nista ozbiljnije. Svaka opcija mora svaki put ponuditi nesto vise da bi ostala.... Dok su Kramaric i Glavas bili u simbiozi, nit se sto obecavalo niti se sto mijenjalo... Ako nista drugo Borgovi su dobili finu pljusku nad kojom ce se malo zamisliti jer ako izgube dvoje izbora za redom oni su stranka proslosti, mogu se samo razbjezati po ostalim strankama.

#73:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 18.07.2013. 18:33

aston martin je napisao/la (Pogledaj post): › Reci mi Evil, kako sebi objašnjavaš podršku koju su dva gradska vijećnika GOGO-a dala Anti Đapiću za predsjednika gradskog vijeća. Mislim da se to ne uklapa u obećanja koja ste davali Vašim biračima prije izbora. Štoviše, siguran sam da su Vas mnogi od njih zbog toga osudili i da Vam zbog toga više neće dati glas. I molim te prije odgovora obriši naočale i nemoj mi reći da je to zato da bi srušili HDSSB jer je to učinjeno već ranije.


GOGO nije dao otvorenu podršku Anti Đapiću, naprotiv, imali smo jedan podosta buran sastanak, no stvar je u tome da je bio jedini kandidat... Tako da smo dovedeni u poziciju gdje ćemo podržati, te na taj način participirati u vlasti, ili gdje nećemo podržati, te automatski završiti u oporbi, gdje je HDSSB, a onda bi trebalo jako malo vremena na nas se poveže s njima. Naravno, ljudima i novinarima si puno draži kada si u oporbi, nego kada si na vlasti, no iz oporbe ne možemo pokušati ostvariti neke smjernice iz našega programa, kao ni probati uzvratiti našim biračima.

Tako da smo se mi ogradili od imena predsjednika gradskog vijeća i rekli da nas ne zanima osoba (koja je uostalom funkcija bez ikakvih ovlasti, jedino vodi sjednicu gradskog vijeća, te ima svoj ured i vozača), te smo svoju podršku uvjetovali prihvačanjem naših već toliko puta spomenutih uvjeta. Na kraju je vladajuća koalicija na to pristala.

Jednostavno ne vidim čemu toliko dramatiziranje i konstantno vračanje na podršku funkciji bez ovlasti. Đapić je bio jedini koji je Vrkiću dao izravnu podršku za drugi krug, te je tako nešto bilo i za očekivati, a mi smo ipak mali, sa samo dva zastupnika, te ćemo to što smo napravili tada, anulirati sa podosta dobrih stvari koji će GOGO zastupnici, te cijela GOGO udruga napraviti u ove 4 godine

#74:   Autor: zaljubljena u Osijek Post Postano: 18.07.2013. 22:31

Živi bili pa vidjeli!!!

#75:   Autor: aston martin Post Postano: 19.07.2013. 9:58

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
aston martin je napisao/la (Pogledaj post): › Reci mi Evil, kako sebi objašnjavaš podršku koju su dva gradska vijećnika GOGO-a dala Anti Đapiću za predsjednika gradskog vijeća. Mislim da se to ne uklapa u obećanja koja ste davali Vašim biračima prije izbora. Štoviše, siguran sam da su Vas mnogi od njih zbog toga osudili i da Vam zbog toga više neće dati glas. I molim te prije odgovora obriši naočale i nemoj mi reći da je to zato da bi srušili HDSSB jer je to učinjeno već ranije.


GOGO nije dao otvorenu podršku Anti Đapiću, naprotiv, imali smo jedan podosta buran sastanak, no stvar je u tome da je bio jedini kandidat... Tako da smo dovedeni u poziciju gdje ćemo podržati, te na taj način participirati u vlasti, ili gdje nećemo podržati, te automatski završiti u oporbi, gdje je HDSSB, a onda bi trebalo jako malo vremena na nas se poveže s njima. Naravno, ljudima i novinarima si puno draži kada si u oporbi, nego kada si na vlasti, no iz oporbe ne možemo pokušati ostvariti neke smjernice iz našega programa, kao ni probati uzvratiti našim biračima.

Tako da smo se mi ogradili od imena predsjednika gradskog vijeća i rekli da nas ne zanima osoba (koja je uostalom funkcija bez ikakvih ovlasti, jedino vodi sjednicu gradskog vijeća, te ima svoj ured i vozača), te smo svoju podršku uvjetovali prihvačanjem naših već toliko puta spomenutih uvjeta. Na kraju je vladajuća koalicija na to pristala.

Jednostavno ne vidim čemu toliko dramatiziranje i konstantno vračanje na podršku funkciji bez ovlasti. Đapić je bio jedini koji je Vrkiću dao izravnu podršku za drugi krug, te je tako nešto bilo i za očekivati, a mi smo ipak mali, sa samo dva zastupnika, te ćemo to što smo napravili tada, anulirati sa podosta dobrih stvari koji će GOGO zastupnici, te cijela GOGO udruga napraviti u ove 4 godine

Ponovo ću reći ono što se često kaže u ovakvim situacijama: Put do pakla popločan je dobrim namjerama. NIKADA i NI U KOM SLUČAJU protiv svojih uvjerenja. Jer na osnovu njih birači su Vam dali podršku. I nemate se pravo igrati njihovim glasovima. Nisu Vam dali mandat za to. Sve ostalo je politikantstvo. Pitam te ponovo, kad toliko podcjenjuješ ulogu predsjednika gradskog vijeća (koju je kratko vrijeme u prošlom sazivu obnašao i Vaš prvak i na taj način postao poznat široj javnosti), kako tek onda gledaš na "obične" vijećnike u gradskom vijeću. A to je jedino što imate (komada 2) kako bi se izborili za ono što ste obećali. Ispada da je sve moguće reći na nekoliko načina i da se politika bavi samo time da relativizira činjenice i zbuni ljude. Pa ispada da koalicija nije koalicija nego programska podrška, da digneš ruku za nekoga, a u stvari nisi tako mislio nego si samo podržao nešto što nema važnosti, da mjesta u nadzornim odborima nisu baš to jer se neka ne plaćaju, i sl. Ma to više ne pali. Crno je crno, bijelo je bijelo i narod traži jasne i nedvosmislene stavove. Malo iznad tebe, Varga je "doktorski" objasnio njihovu izdaju. I stvarno, kad to čitaš, kao da te hipnotizira, počinješ vjerovati u tu obmanu. Ali onda protreseš glavu i shvatiš: ma daj prestanite lupetati i opravdavati ono što se ne može. Budite časni i pošteni ljudi kao što ste obećavali prije izbora i to će se nagraditi na slijedećima. Ovo što vi radite, neće. Budi siguran u to.

#76:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 19.07.2013. 12:15

Jednostavno nije bilo situacije u kojoj bi ispali u svačijim očima potpuno pozitivni, ova koalicija je podosta neprirodna, pogledajte tko je sve u njoj i sve će biti jasno...

Nije postojala situacija u kojoj ne bi morali priječi preko nečega, a automatski dobili priliku raditi. Ja mogu reći u svoje osobno ime da ja osobno ne cijenim Antu Đapića, tj njegov dosadašnji rad, te povijest, kao ni veliki dio GOGO liste (što se i vidjelo na sastanku kada se raspravljalo o tome), no odluka je donesena demokratski, nakon poduže rasprave i iznošenja mnoštva argumenata.

U ove četiri godine ćemo dokazati da smo napravili pravu stvar, te da smo trebali biti tu gdje smo sada, rezultati će sigurno biti dobri. Šahovskim rječnikom, ponekada trebaš žrtvovati damu da bi dobio partiju.

#77:   Autor: RockericaOs Post Postano: 26.07.2013. 16:33

Osijek je močvara - bježite ljudi glavom bez obzira. nema tu spasa, svako je sa svakim.


Svi tu razapinjete Vargu, a ne komentira nitko kako je BILJANIN SDP podržao HDZ tamburaša Laca.
e to je OSIJEK.
Osijek031.com » Vijesti » Antun Kapraljević izabran za predsjednika Skupštine OBŽ


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::