Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Osječani traže da Bubalo naredi tretiranje komaraca avionima!

#1:  Osječani traže da Bubalo naredi tretiranje komaraca avionima! Autor: Redakcija 031 Post Postano: 16.06.2010. 13:46

Osijek se ovih dana našao pod invazijom komaraca, a broj uboda, prema službenim podacima, povećao se na više od 30 u 15 minuta, što je dvostruko više od gornje granice tolerancije.

Stručnjaci tvrde kako je zbog poplava posve jasno da će ova godina biti ekstremna po najezdama komaraca. Iako, ZZJZ svakodnevno tretira grad toplim zamagljivanjem iz vozila, ogorčeni građani inzistiraju na tretiranju komaraca iz aviona, koje je, smatraju, jedino dovoljno učinkovito. No, iako su Zeleni Hrvatske prošle godine skupili gotovo 5.000 potpisa u peticiji, kojom se od Ministarstva zdravstva tražilo izuzimanje grada Osijeka iz Pravilnika o načinu provedbe obvezatne dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije, Ministarstvo je to odbilo.

- “Ministarstvo nam je odgovorilo da to nije u skladu sa zakonima EU, iako je sredstvo kojim se Osijek ovih dana zaprašuje iz automobila potpuno jednako onome koje se ispušta iz zrakoplova. No, sada je sve na gradonačelniku Bubalu, koji opet može samoinicijativno zatražiti polijetanje aviona, a moguća kazna za Grad je 50.000 kuna. No, mene zanima tko će imati obraza reći Osječanima da se zbog EU ne smije avionski zaprašivati dok nam djecu bodu komarci”, kaže Zdravko Peko iz Zelenih Hrvatske.

Gradonačelnik Krešimir Bubalo vrlo je oprezan, pa kaže kako će ispuniti želje građana, ali i tretirati komarce prema zakonu.

- “Uboda je više od stotinu u 15 minuta izvan grada. Zbog poplava u Baranji situacija je stravična, tretiranje avionima bilo bi mnogo jeftinije, ali mi ćemo tretirati komarce u skladu sa zakonom, kao i prošle godine", tvrdi Bubalo.

Na naše inzistiranje da nam kaže hoće li zatražiti polijetanje aviona, Bubalo je rekao “Ja znam koje su želje građana i ja ću njihove želje i ispuniti”.


Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

#2:   Autor: MegaSmrT Post Postano: 16.06.2010. 13:53

nek dovede onog debila Milinovića na kavu na neku terasu na par minuta...

Ajmo nabacit jednu kolektivnu tužbu protiv države jerbo nam svojim zakonom piju krv. xD

#3:   Autor: centurion Post Postano: 16.06.2010. 14:01

jebes 50milja kn . praši !!

#4:   Autor: simo031 Post Postano: 16.06.2010. 14:20

MegaSmrT je napisao/la: ›
nek dovede onog debila Milinovića na kavu na neku terasu na par minuta...

Ajmo nabacit jednu kolektivnu tužbu protiv države jerbo nam svojim zakonom piju krv. xD


ZOO hotel je idealna lokacija za kavu recimo negdje oko 20 h . . .

#5:   Autor: beziljy Post Postano: 16.06.2010. 14:20

i ja kažem PRAŠI!!!

a ova *srana EUnija nek ne serucka ionako nećemo nikad unić u EUniju Very Happy

#6:   Autor: asko Post Postano: 16.06.2010. 14:21

mislim da bi svaki građanin odmah bio spreman izdvojiti i puno više od 0,50kn za tu kaznu samo da rješe komarce

#7:   Autor: simo031 Post Postano: 16.06.2010. 14:24

beziljy je napisao/la: ›
i ja kažem PRAŠI!!!

a ova *srana EUnija nek ne serucka ionako nećemo nikad unić u EUniju Very Happy


EU nam nije ni potrebna, a dok se mi dogovorimo sa Janezima EU će svakako propasti

#8:   Autor: question Post Postano: 16.06.2010. 14:24

asko je napisao/la: ›
mislim da bi svaki građanin odmah bio spreman izdvojiti i puno više od 0,50kn za tu kaznu samo da rješe komarce

bome!

#9:   Autor: JERKO35 Post Postano: 16.06.2010. 14:28

treba zaprašit komarce...a i Bubala..i tu ekipu..

#10:   Autor: oftopik Post Postano: 16.06.2010. 14:43

asko je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da bi svaki građanin odmah bio spreman izdvojiti i puno više od 0,50kn za tu kaznu samo da rješe komarce


e baš to... Arrow Arrow da krenemo od kuće do kuće skupljat pare za kaznu? Arrow Arrow

#11:   Autor: chosen Post Postano: 16.06.2010. 14:48

ma nemoramo platiti kaznu otići će u zaborav kao i sve kazne xD xD xD

#12:   Autor: oftopik Post Postano: 16.06.2010. 15:10

chosen je napisao/la (Pogledaj post): › ma nemoramo platiti kaznu otići će u zaborav kao i sve kazne xD xD xD


kak meni za kacigu nije? XD

#13:   Autor: dim Post Postano: 16.06.2010. 15:57

Nema tih aviona koji mogu kvalitetno "PRAŠITI KOMARCE", uzalud vam trud navijaći!!!.

#14:  Re: Osječani traže da Bubalo naredi tretiranje komaraca avionima! Autor: BrunCHI Post Postano: 16.06.2010. 16:04

kolka bi bila kazna za nekog tko bi to privatno poprašio?
netko digne kredit i iz jebenog motornog zmaja zapraši komarce, a prije toga naravno skuplja pare na trgu za za gorivo i smjesu...

kolko uopće košta jedno zaprašivanje osijeka i ove bliže okolice?

#15:   Autor: Stella1989 Post Postano: 16.06.2010. 16:05

BrunCHI je napisao/la: ›
kolka bi bila kazna za nekog tko bi to privatno poprašio?

Skidanje puškom. osijek031.com smile

#16:   Autor: bob11 Post Postano: 16.06.2010. 16:34

Stella1989 je napisao/la: ›
BrunCHI je napisao/la: ›
kolka bi bila kazna za nekog tko bi to privatno poprašio?

Skidanje puškom. osijek031.com smile
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#17:  Re: Osječani traže da Bubalo naredi tretiranje komaraca avionima! Autor: dino_bno Post Postano: 16.06.2010. 16:58

Prašili su komarce avionima prosli tjedan kad sam bio na olimpiji

#18:   Autor: Juzomachine Post Postano: 16.06.2010. 17:43

nemoze se zivit vise, ja bi rado dao i puno vise od tih 50 lipa, sam prasi baja

#19:   Autor: Puddock Post Postano: 16.06.2010. 17:48

Sve opca katastrofa, bojim se ici spavati, razmisljam dal da se pokrijem laganom dekicom, pa da se oznojim ko svinja, ili da se ne pokrijem, pa da sam na jelovniku, for free.
I svakako bi bilo jeftinije dati i vise od 50 lipa.
Kojekakve stvari za tjeranje komaraca, u PRVOM naletu su "jeftina", ali se nece zato jedanput kupiti..
PRASI!

#20:   Autor: tom-2 Post Postano: 16.06.2010. 18:10

ma nabijem ja "gospodu" iz Zagreba tj. Vlade i Eu-a....neka dodu ovdje jednu vecer i nek izadu u kratkim rukavima van pa cemo vidit hoce li promjeniti misljenje...dabogda ih potrgali sve redom...lako je njima...a meni sto ruka natekne kad me izgrizu to nikom nista...suce vam vase, navikli ste tamo u Zagrebu pa vas boli ona stvar za ostatak....

#21:   Autor: oftopik Post Postano: 16.06.2010. 18:32

eo estonci su krenuli u akciju

http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/obracun-s-komracima-na-natjecanju-u-estoniji.html

#22:   Autor: antonov Post Postano: 16.06.2010. 18:43

uskoro se opet ide na nebo... Wink
zavisi samo od vremena...ali je u planu... Laughing

#23:   Autor: bocic Post Postano: 16.06.2010. 19:03

MegaSmrT je napisao/la (Pogledaj post): › nek dovede onog debila Milinovića na kavu na neku terasu na par minuta... xD


Predlažem dotičnom ministru da se, kada se ponovno odluči vezati lancima za nešto, zaveže uz kakvo drvo u nekom od osječkih parkova...ili još bolje negdje kod Kopačeva...i nek' svim komarcima pokaže svoju muskulaturu... Twisted Evil

#24:   Autor: PEGY Post Postano: 16.06.2010. 21:20

Prije 20 godina aviotretiranja komaraca vršila su se 3-4 puta u sezoni i to temeljito. Nakon tretiranja komaraca nije bilo najmanje 2 tjedna. Letjelo je nekoliko aviona jedan za drugim, a posebno su nisko letjeli iznad ritova,šuma i rijeka. I taj dim se VIDIO i to kako. Radilo se o DDTu koji je valjda zabranjen.

#25:   Autor: Ica Post Postano: 16.06.2010. 21:59

Mrežice za prozore su dobra i jeftina stvar - 17 kn u baumaxu. Ima i po 10 kn al su bijele, nisu crne. Crne su bolje jer ih komarci ne vide u mraku pa se samo zabijaju a nije im jasno...bijelu vide pa mogu progrist!

A kakve imaju veze zakoni EU kad mi nismo u EU...ajmo se bolje priključit u savez afričkih država, kakvi su tamo zakoni? Možda se vuvuzelama bori protiv komaraca... hehe...veliki vuvuzela avion ide i trubi! Neznam šta više mrzim: vuvuzele il komarce!

#26:  Re: Osječani traže da Bubalo naredi tretiranje komaraca avionima! Autor: simo031 Post Postano: 16.06.2010. 22:07

Imam rješenje problema. Hrvatski sabor nek zasjeda u ZOO restoranu, (ionako je Jaca rekla da bi ona mogla i na livadi (zasjedat, ne budite zlobni)), a svi oni dušebrižnici koji su protiv avio tretiranja iz ovih ili onih razloga, nek' prate zasjedanje uživo u prvim redovima i tako lijepo dok se ne namakne dozvola za avio tretiranje .

#27:   Autor: Svebor Post Postano: 16.06.2010. 22:12

kako tretiranje djeluje na drugi živi svijet?
ubije li to i neke druge insekte koji u načelu ljudima ne smetaju kao što su to pčele primjerice?!
o kakvim kemikalijama je riječ, taloše li se u drugim organizmima, itd.?

#28:   Autor: Vic.Mackey Post Postano: 16.06.2010. 22:32

bez tretiranja iz zraka sa jedno 6 antonova i to cijelo podrucje ukljucujuci i kopacki rit nece se nista postici, a one zelene koji brane tretiranje kopackog rita................NABIJEM NA PAJSER

#29:   Autor: simo031 Post Postano: 16.06.2010. 22:34

Svebor je napisao/la: ›
kako tretiranje djeluje na drugi živi svijet?
ubije li to i neke druge insekte koji u načelu ljudima ne smetaju kao što su to pčele primjerice?!
o kakvim kemikalijama je riječ, taloše li se u drugim organizmima, itd.?


Sigurno da tretiranje komaraca djeluje i na neke druge kukce, koji su korisni. Ali planet će i tako sjebati idioti sa nuklearkama i koje kakvim drugim sranjima, u odnosu na koje je otrov protiv komaraca potpuno benigan.Pčele pčelari zatvaraju kad se najavi tretiranje protiv komaraca.Teško je odvagati je li veća korist od tretiranja komaraca, ili šteta koju nanosimo prirodi, posebno kad znamo da komarci prenose i boleštine na čovjeka.

#30:   Autor: Frost Post Postano: 16.06.2010. 22:38

Ica je napisao/la: › bijelu vide pa mogu progrist!

bokte, to je komarac, ne sabljozubi tigar

#31:   Autor: centurion Post Postano: 16.06.2010. 22:51

antonov je napisao/la (Pogledaj post): › uskoro se opet ide na nebo... Wink
zavisi samo od vremena...ali je u planu... Laughing


Bravo

#32:   Autor: Vic.Mackey Post Postano: 16.06.2010. 23:03

centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
antonov je napisao/la (Pogledaj post): › uskoro se opet ide na nebo... Wink
zavisi samo od vremena...ali je u planu... Laughing


Bravo


nema ucinka takvo podjebavanje sve dok se eskadrila ne sleti po cijelom podrucju..............ovako avion dva nema efekta

#33:   Autor: no_name Post Postano: 16.06.2010. 23:11

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): › kako tretiranje djeluje na drugi živi svijet?
ubije li to i neke druge insekte koji u načelu ljudima ne smetaju kao što su to pčele primjerice?!
o kakvim kemikalijama je riječ, taloše li se u drugim organizmima, itd.?


Tretiranje takvim kemikalijama je jednako tretiranju glodavaca, muha i sličnog, odnosno štetne su ako se ne koriste pravilno ili ako se koriste više nego je to propisano.
Ne znam točno s kojm kemikalijam rade naši zaprašivači, ali znam da je DDT jedan od najučinkovitijih. Otrovan je, ali nikome ne će biti ništa od 2-3 zaprašivanja mjesečno.

#34:   Autor: beelzebub Post Postano: 16.06.2010. 23:42

pa pusti kaznu, skupit cemo mi gradjani za kaznu, nije problem, kradu ionako tu i tamo, "donirat" cemo kao i uvijek, samo brate mili -PRASI AVIONOM!!!

#35:   Autor: centurion Post Postano: 16.06.2010. 23:44

Vic.Mackey je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
antonov je napisao/la (Pogledaj post): › uskoro se opet ide na nebo... Wink
zavisi samo od vremena...ali je u planu... Laughing


Bravo


nema ucinka takvo podjebavanje sve dok se eskadrila ne sleti po cijelom podrucju..............ovako avion dva nema efekta


ma bit ce bar par dana mir u gradu a kolko znam ubole su i opcine sjeverno od Drave neku lovu u projekt pa ce se i njih zaprasit.
cim se vrijeme smiri udri Smile
bit ce jos vecih sranja kad se ova voda pocne povlacit za tjedan-dva

#36:   Autor: MegaSmrT Post Postano: 17.06.2010. 1:59

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ica je napisao/la: › bijelu vide pa mogu progrist!

bokte, to je komarac, ne sabljozubi tigar
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

PRAAAAŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠITEEEE IIIIIIH AAAAAAAAAAAAAAAAAA JEDUUUUU MEEEEEEEEE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!1

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

#37:   Autor: antonov Post Postano: 17.06.2010. 7:08

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › bez tretiranja iz zraka sa jedno 6 antonova i to cijelo podrucje ukljucujuci i kopacki rit nece se nista postici, a one zelene koji brane tretiranje kopackog rita................NABIJEM NA PAJSER


Very Happy Very Happy Very Happy
pa znas da bi ja onda bio najsretniji Wink
netko je mozda ovo vec vidio ali ovako je to bilo nekad...
http://www.dailymotion.com/video/xbv6wt_antonov-an2-komarci-1996_tech

#38:   Autor: nake_rado Post Postano: 17.06.2010. 7:18

antonov je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › bez tretiranja iz zraka sa jedno 6 antonova i to cijelo podrucje ukljucujuci i kopacki rit nece se nista postici, a one zelene koji brane tretiranje kopackog rita................NABIJEM NA PAJSER


Very Happy Very Happy Very Happy
pa znas da bi ja onda bio najsretniji Wink
netko je mozda ovo vec vidio oali ovako je to bilo nekad...
http://www.dailymotion.com/video/xbv6wt_antonov-an2-komarci-1996_tech
osijek031.com smile

#39:   Autor: Caleb Post Postano: 17.06.2010. 8:08

antonov je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › bez tretiranja iz zraka sa jedno 6 antonova i to cijelo podrucje ukljucujuci i kopacki rit nece se nista postici, a one zelene koji brane tretiranje kopackog rita................NABIJEM NA PAJSER


Very Happy Very Happy Very Happy
pa znas da bi ja onda bio najsretniji Wink
netko je mozda ovo vec vidio ali ovako je to bilo nekad...
http://www.dailymotion.com/video/xbv6wt_antonov-an2-komarci-1996_tech
Ovdje na snimci mi jako visoko lete Smile iz mog iskustva koliko se dobro sjecam jako su nisko letjeli to su ulice tutnjile Smile ali poslje toga dva tjedna muhu nisi vidio a ne komarca.. btw. to je bio dozivljaj kad su se vozili kao klinjo sam skakako od srece pre dobro! Sad i da hocemo tako prasiti nemamo vise te avione mozda jedan ili dva ako se dobro sjecam bilo je na vjestima steta sve oslo u staro zeljezo..

#40:   Autor: antonov Post Postano: 17.06.2010. 8:40

ima tri koja to mogu raditi...
i ja se sjecam kako sam trcao po zgradama a oni letjeli tik iznad antena... no mdjutim nema vise iznad grada...zeleni... Sad

#41:   Autor: antonov Post Postano: 17.06.2010. 8:42

antonov je napisao/la (Pogledaj post): › ima tri koja to mogu raditi...
i ja se sjecam kako sam trcao po zgradama a oni letjeli tik iznad antena... no medjutim nema vise iznad grada...zeleni... Sad

#42:   Autor: PEGY Post Postano: 17.06.2010. 8:47

Mene zanima tko sipa otrov u te avione? Kako ga miješa s vodom, mislim po receptu ili vodu pušta šlaufom pa otprilike kolko nacuri?!

#43:   Autor: Anastazija Post Postano: 17.06.2010. 9:31

Redakcija 031 je napisao/la: ›
No, iako su Zeleni Hrvatske prošle godine skupili gotovo 5.000 potpisa u peticiji, kojom se od Ministarstva zdravstva tražilo izuzimanje grada Osijeka iz Pravilnika o načinu provedbe obvezatne dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije, Ministarstvo je to odbilo.


antonov je napisao/la: ›
ima tri koja to mogu raditi...
i ja se sjecam kako sam trcao po zgradama a oni letjeli tik iznad antena... no mdjutim nema vise iznad grada...zeleni... Sad


Pročitaj bolje članak prije nego što kreneš spominjati Zelene u negativnom smislu. Oni i jesu tražili tretiranje iz zraka.

#44:   Autor: antonov Post Postano: 17.06.2010. 10:09

sorry greska, mislio sam na jedne a napisao druge...nije bilo namjerno

#45:   Autor: Anastazija Post Postano: 17.06.2010. 11:07

Ma nema problema.

#46:   Autor: beelzebub Post Postano: 17.06.2010. 21:37

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Mene zanima tko sipa otrov u te avione? Kako ga miješa s vodom, mislim po receptu ili vodu pušta šlaufom pa otprilike kolko nacuri?!


ma ko sve kod nas. krkne ono, odokativno Wink

#47:   Autor: antonov Post Postano: 17.06.2010. 23:46

bilo je odlicno...misljenja sam da je akcija super odradjena, a duz promenadu i okolo je bilo puno mahanja blicanja fotoaparata i nasmijanih lica koji su sa odusevljenjem docekali avione...nadam se da nas je netko i uslikao pa da ce pasti koja fotkica... Wink

#48:   Autor: Osječanin Post Postano: 18.06.2010. 0:08

Anastazija je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
No, iako su Zeleni Hrvatske prošle godine skupili gotovo 5.000 potpisa u peticiji, kojom se od Ministarstva zdravstva tražilo izuzimanje grada Osijeka iz Pravilnika o načinu provedbe obvezatne dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije, Ministarstvo je to odbilo.


antonov je napisao/la: ›
ima tri koja to mogu raditi...
i ja se sjecam kako sam trcao po zgradama a oni letjeli tik iznad antena... no mdjutim nema vise iznad grada...zeleni... Sad


Pročitaj bolje članak prije nego što kreneš spominjati Zelene u negativnom smislu. Oni i jesu tražili tretiranje iz zraka.


Zanimljivo. Kakve veze imaju "zeleni" sa avio tretiranjem komaraca???? Zašto su se oni angažirali po tom pitanju i ni manje ni više u korist avio tretiranja?? Rolling Eyes

#49:   Autor: MissTake Post Postano: 18.06.2010. 8:13

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ica je napisao/la: › bijelu vide pa mogu progrist!

bokte, to je komarac, ne sabljozubi tigar

možda su mislili na tigrastog komarca osijek031.com smile

ne bude li se ovog ljeta tretiralo iz zraka već vidimo novu modu na "špici"

#50:   Autor: antonov Post Postano: 18.06.2010. 11:14

Komarci 2010.

Više fotografija u slijedecem albumu na prvih nekoliko stranica...
http://www.osijek031.com/galerija/thumbnails.php?album=405

#51:   Autor: PEGY Post Postano: 18.06.2010. 11:43

Sve je to šuć-muć. Mene i dalje napadaju komarci!


U stvari, mene zanima kada će Župan narediti tretiranje cijele županije?!

#52:   Autor: antonov Post Postano: 24.06.2010. 10:41

Very Happy Very Happy Very Happy



više video zapisa na...
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=19444&start=30
Osijek031.com » Vijesti » Osječani traže da Bubalo naredi tretiranje komaraca avionima!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::