Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Roditelji već dva mjeseca ne dolaze po dijete u bolnicu!

#1:  Roditelji već dva mjeseca ne dolaze po dijete u bolnicu! Autor: Redakcija 031 Post Postano: 27.03.2010. 17:35

Teško bolestan dječačić, u dobi od trinaest mjeseci, već 10 dana leži napušten na plućnom odjelu Klinike za pedijatriju KBC-a Osijek i to bez vlastite odjeće i pelena, tvrdi I.V., majka jednog od malih pacijenata tog Odjela, koju je prizor napuštenog djeteta u četvrtak ganuo do suza.

Kako doznajemo u KBC-u Osijek, riječ je o djetetu koje se na Odjelu liječi već dva mjeseca, a zbog roditeljske nebrige za dječačića cijeli je slučaj prijavljen Centru za socijalnu skrb. Nakon prijave i moguće kaznene odgovornosti zbog nebrige i napuštanja djeteta, roditelji su se navodno ipak obvezali na posjete, ali oni su i dalje rijetki.

- "Bolnica se često susreće s ovakvim slučajevima i to najčešće kada su u pitanju romska djeca. Naime, ako dijete nije potpuno zdravo, roditelji će ga zbog svog stila života često ostaviti na brigu liječnicima, jer znaju da mu je ovdje bolje i da se za njega netko dobro brine. U takvim slučajevima bolnička socijalna radnica posreduje između roditelja i Centra za socijalu skrb", objašnjava jedan od liječnika KBC-a Osijek.

Prema evidenciji Centra za socijalnu skrb, prošle su godine tri majke napustile djecu odmah nakon rođenja i ostavile ih u rodilištu osječke bolnice. U 90 posto slučajeva djecu napuštaju maloljetne majke, socijalno ugrožene osobe, te majke romskog podrijetla.

- "Za sva tri prošlogodišnja slučaja već smo unaprijed znali da bi se mogla dogoditi, jer su nam majke rekle što planiraju učiniti. Uvijek ih pokušavamo nagovoriti da ipak zadrže dijete, ali ako one to ne žele, brigu o djetetu preuzima Centar. Tu nema elemenata kaznene odgovornosti, jer one kažu liječnicima i medicinskom osoblju, da neće preuzeti dijete. Potom ga mi smještamo u Dom ili udomiteljsku obitelj", objasnila je Pavica Degmečić iz Centra za socijalnu skrb.

SLUČAJA NAPUŠTANJA DJETETA U OSIJEKU NIJE BILO VEĆ 20 GODINA

- "Klasičan slučaj napuštenog djeteta u smislu da mu se ne zna ni mjesto ni vrijeme rođenja, kao ni roditelji u Osijeku nije zabilježen već 20 godina", tvrde u Centru za socijalnu skrb.

U slučaju da se dijete teško zanemaruje Centar za socijalnu skrb podnosi zahtjev Sudu za oduzimanjem djeteta, a takva se odluka donosi na godinu dana, te se dijete smješta u udomiteljsku obitelji ili Dom za napuštenu djecu.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

#2:   Autor: anakonda Post Postano: 27.03.2010. 17:47

...Bože sačuvaj...kad vidim ovakvo što, zlo mi dođe.....za ovakve ljude, niti jedna kazna nije dovoljna...a toliki ljudi žele djecu i ne mogu ih imati...ma, baš sam tužna sad...

#3:   Autor: Uma Post Postano: 27.03.2010. 17:49

to nisu ljudi!

#4:   Autor: Mitar031 Post Postano: 27.03.2010. 18:02

Pa prave mu seku pa nemaju vremena doći

#5:   Autor: Puddock Post Postano: 27.03.2010. 18:26

I jos je jedan zivot unisten.. samo na drugaciji nacin.. uglavnom grozan

#6:   Autor: heaven_can_wait Post Postano: 27.03.2010. 19:13

Puddock je napisao/la: ›
I jos je jedan zivot unisten.. samo na drugaciji nacin.. uglavnom grozan

Uništen bi bio da je ostao kod roditelja (nazovimo ih tako), ovako će bar dobiti sve što mu je potrebno, barem bi trebao.

#7:   Autor: FunkyLady Post Postano: 27.03.2010. 19:52

Uništen je svakako...
Tuga baš Sad

#8:   Autor: kudjaokomtiskokom Post Postano: 27.03.2010. 20:33

vidjela samo tog dečkića.. tuga, tuga.. .(

#9:   Autor: vjivance Post Postano: 27.03.2010. 23:19

Stvarno mi je žao djeteta no ovo je realnost našega društva, kao i odraz politike koja se provodi u HR

#10:   Autor: Elena_Os Post Postano: 27.03.2010. 23:41

Joooooooj...ovakvi me ljudski potezi stvarno razljute...to su ljudi, ma kakvi ljudi, to su osobe koje nisu zaslužile udisati zrak...sramota...jadno dijete...imati će ožiljak za cijeli život... osijek031.com smile

#11:   Autor: maniche Post Postano: 27.03.2010. 23:43

vjivance je napisao/la (Pogledaj post): › Stvarno mi je žao djeteta no ovo je realnost našega društva, kao i odraz politike koja se provodi u HR


kakve veze politika ima s tim što se određene manjine razmnožavaju kao nenormalne pa djete s greškom ostave u bolnici..ionako stiže novo za 9 mj.

#12:   Autor: Stella1989 Post Postano: 27.03.2010. 23:56

Jadno djetešce... Sad

#13:   Autor: trauma_os Post Postano: 28.03.2010. 0:33

Jadan dečkić, zbog takvih "roditelja" će imati komplekse cijeli život ... strašno

#14:   Autor: chosen Post Postano: 28.03.2010. 1:05

Nebrinite se roditelji će dobiti minimalnu kaznu i biti pušteni radi lošeg psihičkog stanja za 2 mjeseca...tako da nebrinite se biti će kaženi!Nimalo nesumnjam u ovu državu da će se pobrinuti za ovo dijete te da će dijete biti smješteno u dom kojem država daje minimalno novaca tako da je upitno dali će dijete imati pelene.A najviše me nebrine činjenica da će netko udomiti ovo dijete...
mislim da će sve biti ok pa dajte ljudi nije ovo balkan,....

#15:   Autor: Frost Post Postano: 28.03.2010. 5:02

šta reć Sad

#16:   Autor: MissTake Post Postano: 28.03.2010. 10:06

vjivance@ kakva politika? možda zbog globalnog zatopljenja... takve ko' što su oni treba kastrirati

#17:   Autor: badman Post Postano: 28.03.2010. 11:07

žalosno. :/

#18:   Autor: MegaSmrT Post Postano: 28.03.2010. 12:19

nekim ljudima treba kemijski oduzeti mogućnost da ikada više imaju djecu

#19:   Autor: ja_ivica Post Postano: 28.03.2010. 12:22

Ovo je skandalozno, i tako, svima je jasno sto mislim, ne moram ponavljati recenice.

Sad malo spam za admina/vlasnika sitea... Nazalost, vlasnik sitea krenuo je losim stopama nekih drugih danas jako popularnih nacionalnih portala... Radi se o tomu da je, po meni, izgubio osjecaj mjere a i dobrog ukusa kad se radi o propagandnim materijalima na svojim stranicama.
To me sad toliko ubolo u oko dok sam citao ovu vijest da sam morao jednom reci. Pobrojao sam cak 9 flash animiranih reklama na stranici koje 'pojedu' toliko resursa kao da igram kakvu 3D igru. Zauzece proca skoci s 4% na 100% zbog pisljivih reklama.
Znam da vecini korisnika ovo ni najmanje nije vazno ali je jako losa praksa... Vlasnici stolnih racunala ne moraju ni primijetiti to, ali na laptopu se uglavnom osjeti, cuje se pojacan rad hladnjaka, mozda i zagrijavanje a najvaznije je to da se nepotrebno pretjerano trosi baterija.
Osobno sam neko vrijeme izbjegavao index.hr, skjuz mi for reklamiranje, jer su znali pretjerati s time...
Sorry zbog dugog i mozda nevaznog posta, i molim one koji ni ne razumiju o cemu pisem da jednostavno ignoriraju Very Happy thx

#20:   Autor: Mother Earth Post Postano: 28.03.2010. 13:33

Frost je napisao/la: ›
šta reć Sad


Sad

#21:   Autor: Matek Post Postano: 28.03.2010. 14:12

A dobile bi one meni..a j... se znaju... jadna djeca...uh što bi ja natjerao te "mame" na teški rad uz minimalno hrane i vode po najvećoj žegi na otvorenom....to je samo jedan od prijedloga..

#22:   Autor: question Post Postano: 28.03.2010. 16:05

Sad(

#23:   Autor: Sharon Post Postano: 28.03.2010. 21:05

Tužno, ali tu se ne može puno učiniti. Uvijek bilo neodgovornih roditelja i uvijek će ih biti. Neodgovorni, bešćutni, odvratni... Ne možeš zamisliti gori početak života za ljudsko biće...

#24:   Autor: SheOs Post Postano: 28.03.2010. 21:07

I umjesto da to djete daju odmah na posvajanje, tako malog i ne zaštićenog, ne, dat će ga u Dom ili gdje već i onda će čekati godinama da ga neki roditelji koji na žalost ne mogu imati djece posvoje. Zašto ne sad kada mu je potrebna roditeljska ljubav i nježnost?!To meni nije jasno. I zašto se ta majka ima ipak pravo predomisliti i uzeti natrag sebi to djete koje je evo, bez svoje majčinske ljubavi ostavila puna 2mj.?!
Sad

#25:   Autor: Bojo Post Postano: 28.03.2010. 23:58

neću ni čitat cijeli tekst...samo naslov...nekad mi stvarno bude neugodno što sam čovjek...i što su ti roditelji i ja ista vrsta...mi smo kao svi ljudi...ista vrsta...

#26:   Autor: lalalagirl86 Post Postano: 30.03.2010. 22:31

djubrad bitno da se znaju je...vat a snosit odgovornost to neznaju...svinje
Osijek031.com » Vijesti » Roditelji već dva mjeseca ne dolaze po dijete u bolnicu!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::