Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Kultur Shock u osječkom Mini Teatru

#1:  Kultur Shock u osječkom Mini Teatru
05.12.2009. 20:13
Autor: Redakcija 031
Post Postano: 10.11.2009. 13:14

[01.12.2009.] Karte za koncert su u pretprodaji do petka, što znači da u subotu karata u pretprodaji neće biti! Cijena u pretprodaji iznosi 50 kn, na dan koncerta je 70 kn. Još uvijek su sva pretprodajna mjesta aktivna.

Galerija 031: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru
[Foto: Mario Sabolić - Saba, Ante Delač][05.12.2009. Mini Teatar]

Pretprodaja:
- Caffe Bar Big Ben, Osijek
- Caffe Bar Amsterdam, Osijek
- Club Alfa, Slavonski Brod
- Caffe Bar Park, Županja
- Caffe Bar Bonvivan, Valpovo
- Caffe Bar Cubano, Belišće
- Caffe Bar Fontana, Đakovo

Za sound & lighting u Mini Teatru zadužen je dobro poznati Tobler d.o.o.

After party će se održati u caffe night baru Big Ben, u osječkoj Tvrđi, za glazbu će biti zadužen DJ Umbo (funk breaks).

Nagradna igra
Osijek031.com poklanja 5 ulaznica, a po jednu ulaznicu su osvojili:
Iva Antunović
Kristina Horvat-Budimir
Alma Mehmedović
Denis Nappholz
Damir Vuletić


Dobitnici će u roku 24 sata na e-mail adresu navedenu prilikom prijave primiti obavijest/upute o preuzimanju ulaznice. U slučaju nedobivanja e-maila s obavijesti, molimo Vas da nam se obratite na e-mail redakcije!

Dobitnicima želimo odličan provod, a ostalima više sreće u nekoj od sljedećih nagradnih igara na portalu Osijek031.com!

Legendarni vođa kultnih Dead Kennedysa jednom je prigodom izjavio:Kultur Shock je punk kakav bi trebao biti“. Jello Biafra sam se u to uvjerio surađujući s Kultur Shockom, ljudima koji su radili i s velikom Joan Baez. Međutim, Kultur Shock se ne može žanrovski ukalupiti, jer je njihova raznovrsnost i kreativnost odavno nadišla te granice. Naime, riječ je o sedmorki iz Seattlea koju predvodi rođeni Sarajlija Đino Jevđević, a s Balkana je i gitarist, Bugarin Val Kiossovski. Sretnici koji su bili na njihovom koncertu mogli su se uvjeriti kako energično i nepredvidljivo zvuči ova luda kombinacija glazbenika koja je iznimno slobodna u izričaju. Jedinstvenost Kultur Shocka šokira jer spaja punk, new metal, latino, funk, hip-hop, sambu i fussion jazz, a sve to začinjeno zvukom karakterističnim za Balkan. Upravo ta multikulturalnost i kreativna širina Shocka (osim klasičnih punk rock instrumenata tu su i bendžo, violine, klarinet i saksofon) daje neponovljivi zvuk, eksplozivno ludilo koje svakako treba čuti uživo.

A moći ćete ih čuti u Klubu Mini Teatar, u Osijeku, 5. prosinca 2009., u organizaciji udruge GleChudesa. Cijena u pretprodaji iznosi 50 kn, na dan koncerta je 70 kn. Pokrovitelj je Savjet mladih grada Osijeka.



After party će se održati u caffe night baru Big Ben, u osječkoj Tvrđi.

Pretprodaja:
- Caffe Bar Big Ben, Osijek
- Caffe Bar Amsterdam, Osijek
- Club Alfa, Slavonski Brod
- Caffe Bar Park, Županja
- Caffe Bar Bonvivan, Valpovo
- Caffe Bar Cubano, Belišće
- Caffe Bar Fontana, Đakovo

Inače, ovaj koncert je u sklopu europske promocije njihovog šestog albuma "Integration", koji je plod dugogodišnje suradnje s velikim producentom Jackom Endinom. Osim brza i žestoka punka i balkanskog zvuka, "Integration" bendu daje novu dimenziju istraživanja art rocka u kojoj moćni i inspirativni glas frontmena Đine još više dolazi do izražaja.

Iako mnogima nije jasno kako im to uspjeva, treba napomenuti kako unatoč toj kakofoniji Kultur Shock na zabavan način uspjeva provući i svoje progresivne političke stavove.



Zadnja promjena: Redakcija 031; 02.12.2009. 10:55; ukupno mijenjano 8 put/a.

#2:   Autor: ZliDeda Post Postano: 10.11.2009. 19:03

šta će bit na afteru?

#3:   Autor: punk urac Post Postano: 10.11.2009. 20:29

jaooooooooooo jedva čekam.... idem na koncert i u zagrebu i u osijeku Smile Smile Smile Smile

#4:   Autor: Stella1989 Post Postano: 11.11.2009. 0:17

Predobar bend!

#5:   Autor: Stella1989 Post Postano: 11.11.2009. 0:20

//www.youtube.com/watch?v=kG8gGVnWnYc[/youtube]


#6:   Autor: Stella1989 Post Postano: 11.11.2009. 0:20

[youtube]//www.youtube.com/watch?v=kG8gGVnWnYc[/youtube] [/youtube]

#7:   Autor: Stella1989 Post Postano: 11.11.2009. 0:21



#8:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru - nagradna igra! Autor: zen031 Post Postano: 30.11.2009. 16:25

Jel vrijedi više puta slat prijavnicu za nagradu, jesu veće šanse? Embarassed

#9:   Autor: Stella1989 Post Postano: 01.12.2009. 0:21

zen031 je napisao/la: ›
Jel vrijedi više puta slat prijavnicu za nagradu, jesu veće šanse? Embarassed

Valjda... moj ti je savjet: ŠALJI! Smile

#10:   Autor: Stella1989 Post Postano: 01.12.2009. 13:16

Jeee, idemo na Kultur Shock!! Smile

#11:   Autor: glechudesa Post Postano: 01.12.2009. 21:31

update:

- karte su u pretprodaji do petka, što znači da u subotu karata u pretprodaji NEĆE BITI!!! još uvijek su sva pretprodajna mjesta aktivna

- za sound & lighting u Mini Teatru zadužen je dobro poznati Tobler d.o.o.

- na afteru u big benu svira Umbo (funk breaks)

#12:   Autor: Circa Post Postano: 02.12.2009. 8:49

Ova nagradna igra je namjestena!!! Ja nisam dobio kartu!!!

#13:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru - nagradna igra je završena! Autor: zen031 Post Postano: 02.12.2009. 12:10

Stigao mi mail s naslovom: "Diskvalifikacija".

"Postovani,

Diskvalificirani ste u nagradnoj igri za Kultur Shock zbog spammanja sustava za nagradne igre portala Osijek031.com.

Molimo Vas da to vise ne cinite.

Slobodno se prijavljujte za sve buduce nagradne igre portala. Jedna prijava je dovoljna. ;-)

Ugodan dan zelimo,"

Dakle, samo jednu prijavu treba slati. Ma, nisam ni mislio spamat, prvu sam poslao regularno, drugu sam poslao jer sam mislio da sam nešto pogriješio u prvoj, a treću jer sam mislio da imam više šanse ako pošaljem više poruka, a četvrtu mi se više nije dalo slati. Smile

Zapravo, Stella me sabotirala svojim nagovorom: "ŠALJI!" Smile

#14:   Autor: Stella1989 Post Postano: 02.12.2009. 12:40

A de koja glupa fora! Jučer su napisali da sam osvojila ulaznicu, a sad me ovako lijepo s*ebu...nemam riječi!!

Moš mislit kak ćeš osvojit bilo što ako u moru od 500 ljudi pošalješ samo jedamput!!

Ja sam svaki dan slala to i trudila se i eto kako mi se vraća...dobro ću razmisliti hoću li i dalje slati išta za nagradnu igru na 031...jer ovo stvarno nije u redu...

#15:   Autor: Stella1989 Post Postano: 02.12.2009. 12:43

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › A de koja glupa fora! Jučer su napisali da sam osvojila ulaznicu, a sad me ovako lijepo s*ebu...nemam riječi!! Tako sam htjela na koncert, ali eo sad ništa...hvala Vam lijepa!

Moš mislit kak ćeš osvojit bilo što ako u moru od 500 ljudi pošalješ samo jedamput!!

Ja sam svaki dan slala to i trudila se da osvojim ulaznicu i eto kako mi se vraća...dobro ću razmisliti hoću li i dalje slati išta za nagradnu igru na 031...jer ovo stvarno nije u redu...

#16:   Autor: Leon Post Postano: 02.12.2009. 13:12

"E, pa 'oce centrala da pogresi jednom, al' ne sto puta."

Kako ti se samo dalo?! ;-) Preko 1000 puta...

Kako god, slobodno se prijavljujte za sve buduce nagradne igre portala. Jedna prijava je dovoljna.

#17:   Autor: anakonda Post Postano: 02.12.2009. 13:16

...preko tisuću puta???????...osijek031.com smile ...ja bio joj dala karte samo radi toga....

#18:   Autor: zen031 Post Postano: 02.12.2009. 13:29

A Stellice, ne ljuti se...Smile Sad znamo, za ubuduće.Smile

#19:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 13:49

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › A Stellice, ne ljuti se...Smile Sad znamo, za ubuduće.Smile


da. sam ko zna kad će kultur opet doć osijek031.com smile

#20:   Autor: Stella1989 Post Postano: 02.12.2009. 15:03

Leon je napisao/la: ›
"E, pa 'oce centrala da pogresi jednom, al' ne sto puta."

Kako ti se samo dalo?! ;-) Preko 1000 puta...

Kako god, slobodno se prijavljujte za sve buduce nagradne igre portala. Jedna prijava je dovoljna.

Dalo mi se toliko puno slati jer sam jako htjela ići na taj koncert! A sad mi je žao što sam utrošila tako puno vremena na nešto, da prvo piše da sam osvojila ulaznicu, pa da me se poslije makne s liste jer sam puno puta slala. Normalno da sam se toliko trudila jer sam stvarno htjela na taj koncert, ali ovo mi je za sljedeći put da ništa ne očekujem, nego da si kupim kartu i ne čekam nikakve nagradne igre.

Btw, nigdje nije pisalo, niti je itko napomenuo da se ne šalje više od jedamput, a uostalom, ako sam 'spamala', zašto sam prvo osvojila ulaznicu, pisalo je moje ime i prezime na 031 i tek sljedeći dan mi stiže mail da sam diskvalificirana? To možda netko dobio kartu preko štele od redakcije, pa koga ćemo izbaciti s iste, 2. dan nakon objave rezultata nagradne igre...ajmo one koji su puno puta slali...

Stvarno sam razočarana, ali neka...HVALA!

#21:   Autor: bubimirova lidija Post Postano: 02.12.2009. 15:09

Stella1989 je napisao/la: ›
Dalo mi se toliko puno slati jer sam jako htjela ići na taj koncert!
Normalno da sam se toliko trudila jer sam stvarno htjela na taj koncert, ali ovo mi je za sljedeći put da ništa ne očekujem, nego da si kupim kartu i ne čekam nikakve nagradne igre.


A jbt, pa ako si toliko jako htjela na koncert mogla si odmah kupit kartu i mir, a ne čekati 5 dana prije koncerta i nagradnu igru.

#22:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 15:49

Stella1989 je napisao/la: ›
Leon je napisao/la: ›
"E, pa 'oce centrala da pogresi jednom, al' ne sto puta."

Kako ti se samo dalo?! ;-) Preko 1000 puta...

Kako god, slobodno se prijavljujte za sve buduce nagradne igre portala. Jedna prijava je dovoljna.

Dalo mi se toliko puno slati jer sam jako htjela ići na taj koncert! A sad mi je žao što sam utrošila tako puno vremena na nešto, da prvo piše da sam osvojila ulaznicu, pa da me se poslije makne s liste jer sam puno puta slala. Normalno da sam se toliko trudila jer sam stvarno htjela na taj koncert, ali ovo mi je za sljedeći put da ništa ne očekujem, nego da si kupim kartu i ne čekam nikakve nagradne igre.

Btw, nigdje nije pisalo, niti je itko napomenuo da se ne šalje više od jedamput, a uostalom, ako sam 'spamala', zašto sam prvo osvojila ulaznicu, pisalo je moje ime i prezime na 031 i tek sljedeći dan mi stiže mail da sam diskvalificirana? To možda netko dobio kartu preko štele od redakcije, pa koga ćemo izbaciti s iste, 2. dan nakon objave rezultata nagradne igre...ajmo one koji su puno puta slali...

Stvarno sam razočarana, ali neka...HVALA!


hahaha koja si ti komičarka sumještanko xD

a za slušat turbo folk možeš i otići u neki od naših folk klubova, i to besplatno. xD

sinoć baš komentiram sa jednim prijateljem kako je ovo čisti turbo folk samo na instrumentima. stvar ide dobro, dobro, i onda odjednom počne taj narodnjački štih i usere sve. isto kao i u elektronskom turbo folku, prvih pol minute-minutu misliš vidi koja dobra house, electro stvar, i onda odjednom kad počne vokal i armonika, dođe ti da skočiš kroz balkon i zaključismo da je kultur shock čisti turbo folk i da ga slušaju alternativci kojima se sviđaju narodnjaci ali neće otići u narodnjački klub nego čekaju kultur shock da ne povrijede svoje stavove. xD xD

(molim da mi se ne briše post i ne stavlja u offtopic jer je usko vezan sa temom i ne vrijeđa nikoga)

=)

#23:   Autor: glechudesa Post Postano: 02.12.2009. 16:30

Kupujte karte ljudi, nagradne igre su super, ali kupnjom karte podržavate izvođače koje volite i potičete organizatore da dovodi neke druge bendove, možda i bolje... Jer na kraju se sve svodi na minus i plus, a minus nije poticaj za dalje...

Cijena u Zagrebu za Kultur Shoock je bila 100 kn u pretprodaji, 130 kn na ulazu... Kod nas je dvostruko jeftinije!

Pozdrav i vidimo se u subotu Smile

#24:   Autor: glechudesa Post Postano: 02.12.2009. 17:31

evo još jedan turbo folk Very Happy

nadam se da će moje oči vidjet jednom ovo uživo:)



#25:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 17:40

kirila sam gledao uživo, jako dobro, i daleko je kiril od kultur shocka, daleko originalniji i inovativniji i ne znam kako da objasnim, ima i kiril tog nekog etno štiha, ali nema to nešto cajkaroško odvratno što kultur shock ima. ne znam xD to je meni tako, i dosta ljudi koje ja znam, nek se nitko ne nađe uvrijeđen. vjerujem da će atmosfera bit je***ka na koncertu i sve to al meni je to odvratna cajka. Very Happy

#26:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 17:44

ovo je meni gitaristički turbo folk, čisti.

http://www.youtube.com/watch?v=ut5AUS5AV68

#27:   Autor: glechudesa Post Postano: 02.12.2009. 17:46

lega cijenim ja tvoje mišljenje, ali imaš usko gledište na glazbu... nije zlato sve što sija, niti je narodnjak sve što ima balkanski štih...

hejtaš tu bezveze, a svoj stav pokaži NE dolaskom na koncert i svi ćemo bit sretni...

#28:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 17:50

glechudesa je napisao/la: ›
lega cijenim ja tvoje mišljenje, ali imaš usko gledište na glazbu... nije zlato sve što sija, niti je narodnjak sve što ima balkanski štih...

hejtaš tu bezveze, a svoj stav pokaži NE dolaskom na koncert i svi ćemo bit sretni...


da imam usko gledište, onda bi mi i kiril bio turbo folk, ne? slušam stvarno jako puno različite glazbe da bih usko gledao na istu, al te balkanske ciganske (narodnjačke) melose ne volim xD

mislim da forumi služe za iskazivanje mišljenja i tu sam se trudio biti maksimalno suzdržan i samo reći mišljenje. znači hvalit se smije na forumu a reć ak imaš nešto protiv što se nekom drugom ne sviđa ne smiješ xD

#29:   Autor: Stella1989 Post Postano: 02.12.2009. 17:52

Da zaredam jednu..

Bubašvabo, ćš ćš. Što ti mislis cemu sluze nagradne igre..? Ma, ovo je dosta za tebe.

Tulipane, ti ili ne znaš što je folk, etno ili ti je do sprdanja. Onaj štih koji spominjes nije narodnjacki nego istocnjacki, sto je meni osobno super, ali o ukusima....

Glechudesa, nek' kupi tko moze, tko ne moze neka se snadje na neki drugi nacin i 'kud koji, mili moji', ili kako vec ide ta stara poslovica.

@NekaZelenaBuba, samo sam cekao da netko napise nesto tol'ko jadno da ne vrijedi komentirat, ali se nisam mogao suzdrzati. Wink

Uh, morao sam to izbacit. Ne volim kad se vise ljudi skupi pa na jednoga, svatko ima svoje razloge da radi ono sto radi...i tak..

#30:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 17:55

Stella1989 je napisao/la: ›




Uh, morao sam to izbacit. Ne volim kad se vise ljudi skupi pa na jednoga, svatko ima svoje razloge da radi ono sto radi...i tak..


pa ak si stvarno tolko htjela ici na koncert, mogla si skupit pisljivih 50 kuna za bend koji volis i pokazati time da cijenis sto se netko trudi nest napraviti. xD
dobro ti kaze buba xD

#31:   Autor: ja_ivica Post Postano: 02.12.2009. 17:59

Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..

#32:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru - nagradna igra je završena! Autor: ja_ivica Post Postano: 02.12.2009. 18:02

Za sve napete, malo prekrasne muzike.



#33:   Autor: ja_ivica Post Postano: 02.12.2009. 18:04

Sorry saljem treci put zaredom, ali ne vidim nigdje tu edit tipku...
Ugl, ovo je Kirk Hammet cover Very Happy

A zasto nema Edit tipke?

#34:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 18:16

ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..


mozda zato sto sam bio na more koncerata pa znam sta je 50 kuna za bend koji volis. pisljivih, mizernih 50 kuna. u zgu su bili 100/130 kuna.

#35:   Autor: ja_ivica Post Postano: 02.12.2009. 18:24

zla_tratinčica je napisao/la: ›
ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..


mozda zato sto sam bio na more koncerata pa znam sta je 50 kuna za bend koji volis. pisljivih, mizernih 50 kuna. u zgu su bili 100/130 kuna.

Tebe stvarno treba centrirat. Kakve ima veze broj koncerata sa stanjem u novcaniku?

#36:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 18:25

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Uh, morao sam to izbacit.

ček jel nis ti žensko Wink

#37:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 19:27

ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la: ›
ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..


mozda zato sto sam bio na more koncerata pa znam sta je 50 kuna za bend koji volis. pisljivih, mizernih 50 kuna. u zgu su bili 100/130 kuna.

Tebe stvarno treba centrirat. Kakve ima veze broj koncerata sa stanjem u novcaniku?


pa ako ima za internet platit da pise po forumu, ima i 50 kuna za bend koji voli ako je jednom godisnje tu. u protivnom nek ne pise nist po forumu.

#38:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 19:43

viš meni nije jasna jedna stvar. dal tebe stvarno tolko boli i vrijeđa taj "istočni melos" i to do te mjere da porediš jedan stvarno internacionalni bend u čijem sastavu je samo 1 čovjek s naših prostora (bosanac, dobro 2 jer je drugi iz bugarske i otuda ta povezanost s istokom jer neke pjesme jako jako podsjećaju na makedonske narodne pjesme), s nekom cicom trofrtaljkom. pa onda po tebi su turbo folk i

gogol bordelo



iggy pop



definiciju turbo folka je dao rambo amadeus koji kaže :
"Folk je narod. Turbo je sustav ubrizgavanja goriva pod tlakom u cilindar motora s unutarnjim izgaranjem. Turbo folk je gorenje naroda. Turbo folk nije glazba. Turbo folk je miljenica masa. Pobuđivanje najnižih strasti kod homo sapiensa. Turbo folk je sustav ubrizgavanja naroda. Ja nisam izmislio turbo folk, ja sam mu dao ime."

po tome je svaki oblik mainstreama turbo folk, sve što slušaš na radiju je turbo folk, sve što nije underground je turbo folk. po tome onda kultur shock ne može nikako bit turbo folk ma koliko ti to god htio. po tome su turbo folk uz sve cice trofrtaljke i tonson, severina, maja šuput itd itd itd al kultur shock nikako.

#39:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 19:51

da, vrijeđa me taj narodnjački melos i tužan sam što je sve više wannabe alternativaca počelo slušati takvo što, ajde cica trofrtaljka, ali neku veću razliku između nekih starijih folk pjevača i ovog ja ne vidim, osim što ovdje na trenutke ima žešćih dionica, narodnjački štih i jedno i drugo, ciganluk i jedno i drugo. možda bih svi trebali težiti da slušamo takvu glazbu i da preko tog za koju godinu možemo probavit i narodnjake, ne znam.. xD

meni je to odvratno, i jako puno alteraša koje ja znam da im je to odvratno i previše narodnjački, samo što svi šute, nitko neće srat na forumu, a meni je dosadno pa moram Very Happy i uspoređivat gogol bordelo sa kultur shockom je kao uspoređivati kiflu i kantu vode. Very Happy

o bregoviću koji je sa cijelim orkestrom cigana sviro kalašnjikov i ne znam koje turbo turbo narodnjačke ciganske stvari, neću ni raspravljati. xD

#40:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 19:52

i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)

#41:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 20:01

viš spomenuo si bregovića a nisi se usudio spomenuti iggy popa koji je odradio glazbu za film s bregovićem i sam je rekao da je uživao u tome. čovjeka koji je praktički djed punka i svega što ti sad slušaš.

pričaš o nekim wannabe alternativcima a velika većina tih wannabija je već išla na koncerte dok si ti još pišo i srao u gaće. da se razumijemo ja ne želim vrijeđati nikoga ali te tvoje teze da je kultur shock narodnjački bend ti ne stoje nikako.

ako bolje pogledaš gogol bordelo se uopće ne razlikuje od kultura. multikulturalan bend koji je povezao cigansku glazbu i dio ruskog melosa s punkom. kultur je povezao bugarsku i makedonsku. razlika ? u tome što su ti i takvi kao ti alergični na sve što nema gitaru ili da parafraziram ima neki drugi instrument u bandu.

ako ćemo tako. onda je svaki ska band ciganluk i srbizam jer ima trube u bandu i nema veze što oni imaju drugačiji ritam i drugačije melodije. truba je brate tu to je cajka.

#42:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 20:06

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)


rambo je za mene umjetnik i jedna velika munjara opaljena u glavu. i ja sam njegov veliki pobornik al ja na te stvari ne gledam ni blizu kao ti. po meni glazbu moraš shvatit i sagledat iz svih kutova. sam kažeš da se rambo narodnjačkog melosa hvata iz sprdnje, ozbiljno ili ne al našo si se sigurno u đipanju s drugarima kad je zasviro rambovo normalno kolo zadnji put.

po čemu se sad on razlikuje od kultura. po meni po aposlutno ničemu. on je uzeo melos iz zajebancije al ga je uglazbio, kultur je uzeo za ozbiljno i odlično uglazbio. turbo folk ? nema teorije. mislim da 90% benda ni nema pojma šta je to turbo oflk

#43:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 20:07

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)


rambo je za mene umjetnik i jedna velika munjara opaljena u glavu. i ja sam njegov veliki pobornik al ja na te stvari ne gledam ni blizu kao ti. po meni glazbu moraš shvatit i sagledat iz svih kutova. sam kažeš da se rambo narodnjačkog melosa hvata iz sprdnje, ozbiljno ili ne al našo si se sigurno u đipanju s drugarima kad je zasviro rambovo normalno kolo zadnji put što je realno gledano jebeno užičko.

po čemu se sad on razlikuje od kultura. po meni po aposlutno ničemu. on je uzeo melos iz zajebancije al ga je uglazbio, kultur je uzeo za ozbiljno i odlično uglazbio. turbo folk ? nema teorije. mislim da 90% benda ni nema pojma šta je to turbo oflk

#44:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 20:08

[quote="Monstrum";p="282226"][quote="Monstrum";p="282225"]
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)


rambo je za mene umjetnik i jedna velika munjara opaljena u glavu. i ja sam njegov veliki pobornik al ja na te stvari ne gledam ni blizu kao ti. po meni glazbu moraš shvatit i sagledat iz svih kutova. sam kažeš da se rambo narodnjačkog melosa hvata iz sprdnje, ozbiljno ili ne al našo si se sigurno u đipanju s drugarima kad je zasviro rambovo normalno kolo zadnji put što je realno gledano jebeno užičko.

po čemu se sad on razlikuje od kultura. po meni po aposlutno ničemu. on je uzeo melos iz zajebancije al ga je uglazbio, kultur je uzeo za ozbiljno i odlično uglazbio. turbo folk ? nema teorije. mislim da 90% benda ni nema pojma šta je to turbo oflk

#45:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 20:08

aj u kurac di je edit jebeni Very Happy

#46:   Autor: Stella1989 Post Postano: 02.12.2009. 20:13

Alooo, ljudi...ovo je bio moj zadnji post, a ono poslije sam ostala logirana, pa je dečko slučajno pisao pod mojim nickom, tako da znate...

[quote="Stella1989]
Dalo mi se toliko puno slati jer sam jako htjela ići na taj koncert! A sad mi je žao što sam utrošila tako puno vremena na nešto, da prvo piše da sam osvojila ulaznicu, pa da me se poslije makne s liste jer sam puno puta slala. Normalno da sam se toliko trudila jer sam stvarno htjela na taj koncert, ali ovo mi je za sljedeći put da ništa ne očekujem, nego da si kupim kartu i ne čekam nikakve nagradne igre.

Btw, nigdje nije pisalo, niti je itko napomenuo da se ne šalje više od jedamput, a uostalom, ako sam 'spamala', zašto sam prvo osvojila ulaznicu, pisalo je moje ime i prezime na 031 i tek sljedeći dan mi stiže mail da sam diskvalificirana? To možda netko dobio kartu preko štele od redakcije, pa koga ćemo izbaciti s iste, 2. dan nakon objave rezultata nagradne igre...ajmo one koji su puno puta slali...

Stvarno sam razočarana, ali neka...HVALA![/quote]

@Karaman, narodnjake ne volim i ne povezujem Kultur Shock s nikakvim narodnjacima jer to nisu, a tko NE voli, nek NE izvoli Smile

I još nešto...nek mi nitko ne govori: ''Ako si toliko htjela, što nisi skupila 50 kn..?''

Studentica sam, još ne radim, ako da nemam para da svaki put kad negdje i na nešto želim, da mogu otići bez problema...

@Monstrum...tako je! Kultur Shock nije turbo folk i točka!

Nek Karaman pogleda Seku Alexić i ostale plastičnjare, pa da vidimo kako bi definirao ono što zaista je turbo folk...možda kao ultra turbo folk? osijek031.com smile

I de ljudi...nemojte se više prepucavat gdje spada koja vrsta glazbe jer mi već pun kufer da su jedni samo rokeri, drugi cajkaroši, a treći ne znam ni ja više što...pa svi brane svoje i utrpavaju koješta i uspoređuju tipa Kultur Shock s turbo folkom...

Peace osijek031.com smile

#47:   Autor: glechudesa Post Postano: 02.12.2009. 20:19

@ Monstrum - lega javi ime u privatnoj poruci, imaš bespla upad na koncert...

#48:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 02.12.2009. 20:25

[quote="Monstrum";p="282227"][quote="Monstrum";p="282226"]
Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)


rambo je za mene umjetnik i jedna velika munjara opaljena u glavu. i ja sam njegov veliki pobornik al ja na te stvari ne gledam ni blizu kao ti. po meni glazbu moraš shvatit i sagledat iz svih kutova. sam kažeš da se rambo narodnjačkog melosa hvata iz sprdnje, ozbiljno ili ne al našo si se sigurno u đipanju s drugarima kad je zasviro rambovo normalno kolo zadnji put što je realno gledano jebeno užičko.

po čemu se sad on razlikuje od kultura. po meni po aposlutno ničemu. on je uzeo melos iz zajebancije al ga je uglazbio, kultur je uzeo za ozbiljno i odlično uglazbio. turbo folk ? nema teorije. mislim da 90% benda ni nema pojma šta je to turbo oflk


rabo je izvođač koji u 99% stvari daje je***ku poruku i čije stvari možeš gledati i kao zajebanciju (kao oni koji ne kontaju o čemu pjeva) i kao ozbiljne i to kolo je napravio za ruganje, isto kao u pola stvari što dj ubacuje neke narodnjake, sve iz rugla i samo ih sprda, naravno da ću se iskreveljit kad on u sred pjesme "kad primitivci uzjašu na vlast, ispada iz igre dostojanstvo i čast" pusti narodnjake.

kultur shock je nesto neusporedivo sa rambom, ozbiljno i bas ono sto sam u prvom postu napisao, nekom tko ne voli narodnjake i ide slusat kultur shock, prvih pol minute-minutu super, neki hc, a poslije kad pocne rezat taj ciganluk, tera povracat. ista stvar u pravom turbo folku, svira dobra electro stvar pol minute-minutu i odjednom kad zareže, povraćanje. Very Happy

#49:   Autor: Monstrum Post Postano: 02.12.2009. 20:30

jebga 100 ljudi 100 ćudi 100 žena 200 sisa. u nekim stvarima se ljudi nikad neće nać no međutim kao što sam i reko, 90% benda 100% ni ne zna šta je to turbo folk nego sviraju i to dobro. meni je najžalije što se mi nikad nećemo riješit predrasuda jebiga Wink

#50:   Autor: Stella1989 Post Postano: 02.12.2009. 21:12

EDIT -> Alooo, ljudi...ovo je bio moj zadnji post, a ono poslije sam ostala logirana, pa je dečko slučajno pisao pod mojim nickom, tako da znate...

[quote="Stella1989]
Dalo mi se toliko puno slati jer sam jako htjela ići na taj koncert! A sad mi je žao što sam utrošila tako puno vremena na nešto, da prvo piše da sam osvojila ulaznicu, pa da me se poslije makne s liste jer sam puno puta slala. Normalno da sam se toliko trudila jer sam stvarno htjela na taj koncert, ali ovo mi je za sljedeći put da ništa ne očekujem, nego da si kupim kartu i ne čekam nikakve nagradne igre.

Btw, nigdje nije pisalo, niti je itko napomenuo da se ne šalje više od jedamput, a uostalom, ako sam 'spamala', zašto sam prvo osvojila ulaznicu, pisalo je moje ime i prezime na 031 i tek sljedeći dan mi stiže mail da sam diskvalificirana? To možda netko dobio kartu preko štele od redakcije, pa koga ćemo izbaciti s iste, 2. dan nakon objave rezultata nagradne igre...ajmo one koji su puno puta slali...

Stvarno sam razočarana, ali neka...HVALA!
[/quote]

@Karaman, narodnjake ne volim i ne povezujem Kultur Shock s nikakvim narodnjacima jer to nisu, a tko NE voli, nek NE izvoli Smile

I još nešto...nek mi nitko ne govori: ''Ako si toliko htjela, što nisi skupila 50 kn..?''

Studentica sam, još ne radim, tako da nemam para da svaki put kad negdje i na nešto želim, da mogu otići bez problema...

@Monstrum...tako je! Kultur Shock nije turbo folk i točka!

Nek Karaman pogleda Seku Alexić i ostale plastičnjare, pa da vidimo kako bi definirao ono što zaista je turbo folk...možda kao ultra turbo folk? osijek031.com smile

I de ljudi...nemojte se više prepucavat gdje spada koja vrsta glazbe jer mi već pun kufer da su jedni samo rokeri, drugi cajkaroši, a treći ne znam ni ja više što...pa svi brane svoje i utrpavaju koješta i uspoređuju tipa Kultur Shock s turbo folkom...

Peace osijek031.com smile

#51:   Autor: RKL Post Postano: 02.12.2009. 22:09

Evo kako je Gino Banana zvučao prije nego je počeo pjevati u Kultur Shocku:



#52:   Autor: Svebor Post Postano: 03.12.2009. 0:13

evo kako je to izgledao prošli puta u osječkom Klubu Mini Teatar:







#53:   Autor: Stella1989 Post Postano: 03.12.2009. 0:27

Monstrum je napisao/la: ›
ako ćemo tako. onda je svaki ska band ciganluk i srbizam jer ima trube u bandu i nema veze što oni imaju drugačiji ritam i drugačije melodije. truba je brate tu to je cajka.

Onda su po Karamanovom i Gustafi turbo folk? osijek031.com smile
Sanjati ćemo žuuuto, sanjati crveno, sanjati ćemo sve zelenooo... Smile Predobra pjesmaaa!!



#54:   Autor: zen031 Post Postano: 03.12.2009. 0:35

Moje objektivno mišljenje je da...Very Happy

#55:   Autor: glechudesa Post Postano: 04.12.2009. 18:39

još večeras su karte u pretprodaji po 50 kn, sutra ih možete kupiti na ulazu u klub po 70 kn...

#56:   Autor: vktomovk Post Postano: 04.12.2009. 19:12

pozdrav. kupio sam karte prije 10 dana, znam lokaciju, ali ne znam vrijeme. molim vas recite mi kada je start, ako tko zna. HVALA

#57:   Autor: glechudesa Post Postano: 04.12.2009. 19:46

koncert počinje ne kasnije od 23h...

#58:   Autor: Svebor Post Postano: 04.12.2009. 21:00

a Klub svoja vrata otvara već od 20 sati....

#59:   Autor: vktomovk Post Postano: 04.12.2009. 21:15

hvala još jednom. vidimo se tamo (tko dođe).

#60:   Autor: Frost Post Postano: 04.12.2009. 23:14

evo još malo turbofolka osijek031.com smile


osijek031.com smile osijek031.com smile

#61:   Autor: kirbajac Post Postano: 05.12.2009. 10:51

nemam više novaca za ovake ekskurzije Very Happy

#62:   Autor: badman Post Postano: 05.12.2009. 19:20

glechudesa je napisao/la (Pogledaj post): › evo još jedan turbo folk Very Happy

nadam se da će moje oči vidjet jednom ovo uživo:)





ma sve sjajno, ali brate ova butra....pa to je melen za oci i usi. Very Happy

#63:   Autor: badman Post Postano: 05.12.2009. 19:21

badman je napisao/la (Pogledaj post): ›
glechudesa je napisao/la (Pogledaj post): › evo još jedan turbo folk Very Happy

nadam se da će moje oči vidjet jednom ovo uživo:)





ma sve sjajno, ali brate ova butra....pa to je melem za oci i usi. Very Happy

#64:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 05.12.2009. 22:55

Evo kao što vidite, iako kao dio Mini Teatar crewa imam bespla upad na koncert, tamo nisam. Zasto, zato sto sam bio na proslom koncertu i naprosto mi se zgadilo, kada sam u alternativnom klubu vidio pun q stikli i obrijanih glava, koji su cekali ove "melodicnije" dijelove, i onda vrtili zaruljea i bend mi je osobno bio smece ( prije tog koncerta sam im cuo 2-3 stvari, pa sam isao malo i na blef ), tako da sam odlucio da ne zelim opet to ponovno doziviti. Iskreno se nadam da je klub pun kao šipak, ali ja si ne želim priuštiti ponovno onaku scenu kao onda...A i onda sam išao večinom zbog Sizifa koji je bio predgrupa Very Happy

#65:   Autor: glechudesa Post Postano: 06.12.2009. 5:55

Samo ti piši te postove, još malo pa imaš dvije tisuće... čestitke Smile

Out with the bad, in with the good...

#66:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru Autor: zen031 Post Postano: 06.12.2009. 6:58

Koncert je bio fantastičan, iako nikad u životu nisam slušao KŠ.

Jedino što me zabrinulo je da nisu previše karata prodali, pa da će biti prevelika gužva. Inače me to zna zabrinuti u Teatru, koji je po sigurnosnom pitanju jako slab, te ne želim ni pomisliti što bi se dogodilo da izbije nekakav požar. Pa da Veliki Brat bude zadovoljan prinošenjem nove žrtve u obliku ljudskih života. (To sad ja sebi mrmljam u bradu jer znam da nitko neće shvatiti što govorim, hihihi. Možda pretjerujem, ali opreza nikad dosta. Nasreću, nije bila strašna gužva, zvuk je ovaj put meni bio odličan (stajao sam na sredini), iako mi govore da je naprijed bilo preglasno.

#67:   Autor: RKL Post Postano: 06.12.2009. 10:57

Odlična atmosfera, pun klub, dobra zabava i dobar zvuk.

No sad o lošim stranama.

Kultur Shock je bućkuriš i plagijat svega što dolazi s Istoka i što mogu prodati amerima pod "egzotično". Tko imalo poznaje glazbenu povijest i ikonografiju Balkana, lako će providjeti kakav je lažnjak Gino Banana. Njegovu povjest narodnog pjevača, ne treba posebno ni spominjati.
Folk i etno melos je prilično vješto ukomponiran u punk zvuk, no malo pomnije slušanje, otkriva mnogo toga.
U pjesmi je bitno Isticati bosanske ćevape, burek, ali i makedonsku mastiku, svako malo i hašiš, kao da je to dio iste kulture. Sljedeća pjesma je, pak, o Rumunjskoj i Bugarskoj. Pobrkani lončići, no ameri to neće skužiti.
Logo benda na majicama i jaknama je grb Jugoslavije, samo umjesto 6 baklji stoje 2 ukrižena čekića, no to ameri neće skužiti.
I na kraju, Gino krade glazbu i tekstove s ovih prostora gdje god stigne.

Bijelo dugme "Te noći kad umrem": Te noci, te noci kad umrem
kada odem, kad me ne bude
samo ce dvije zene da se probude
jedna je moja mati ona ce plakati
druga si ti, ti ces me kleti

Kultur shock "Tango la Victorie": If tonight i don't come home
Only two will women light the candle at their doors.
One is my Momma, and she's gonna cry.
The other is you, and you will hate me for my crime.

Samo ...neće to ameri skužiti...

#68:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 06.12.2009. 11:28

glechudesa je napisao/la (Pogledaj post): › Samo ti piši te postove, još malo pa imaš dvije tisuće... čestitke Smile

Out with the bad, in with the good...


baš zbog organizatora nisam se ništa htio izjašnjavati prijašnjih dana, tj dok koncert ne počne Wink

#69:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 06.12.2009. 13:09

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): ›
glechudesa je napisao/la (Pogledaj post): › Samo ti piši te postove, još malo pa imaš dvije tisuće... čestitke Smile

Out with the bad, in with the good...


baš zbog organizatora nisam se ništa htio izjašnjavati prijašnjih dana, tj dok koncert ne počne Wink


zbog organizatora sam ja bio puno suptilniji nego sto sam trebao biti sto se tice pljvanja po ovom drlogu od benda. xD

#70:   Autor: ajwar Post Postano: 06.12.2009. 14:11

možda bi svi trebali početi slušati "šeri, šeri, tijelo mi treperi" ili pak "Vrapci, vrapci i komarci,..." da pojedinci budu sretni Wink

#71:   Autor: zla_tratinčica Post Postano: 06.12.2009. 14:29

ajwar je napisao/la (Pogledaj post): › možda bi svi trebali početi slušati "šeri, šeri, tijelo mi treperi" ili pak "Vrapci, vrapci i komarci,..." da pojedinci budu sretni Wink


podjednako veliko smece od glazbe je i jedno i drugo.

#72:   Autor: zen031 Post Postano: 06.12.2009. 15:46

RKL je napisao/la (Pogledaj post): › Odlična atmosfera, pun klub, dobra zabava i dobar zvuk.

No sad o lošim stranama.

Kultur Shock je bućkuriš i plagijat svega što dolazi s Istoka i što mogu prodati amerima pod "egzotično". Tko imalo poznaje glazbenu povijest i ikonografiju Balkana, lako će providjeti kakav je lažnjak Gino Banana. Njegovu povjest narodnog pjevača, ne treba posebno ni spominjati.
Folk i etno melos je prilično vješto ukomponiran u punk zvuk, no malo pomnije slušanje, otkriva mnogo toga.
U pjesmi je bitno Isticati bosanske ćevape, burek, ali i makedonsku mastiku, svako malo i hašiš, kao da je to dio iste kulture. Sljedeća pjesma je, pak, o Rumunjskoj i Bugarskoj. Pobrkani lončići, no ameri to neće skužiti.
Logo benda na majicama i jaknama je grb Jugoslavije, samo umjesto 6 baklji stoje 2 ukrižena čekića, no to ameri neće skužiti.
I na kraju, Gino krade glazbu i tekstove s ovih prostora gdje god stigne.

Bijelo dugme "Te noći kad umrem": Te noci, te noci kad umrem
kada odem, kad me ne bude
samo ce dvije zene da se probude
jedna je moja mati ona ce plakati
druga si ti, ti ces me kleti

Kultur shock "Tango la Victorie": If tonight i don't come home
Only two will women light the candle at their doors.
One is my Momma, and she's gonna cry.
The other is you, and you will hate me for my crime.

Samo ...neće to ameri skužiti...


Nije to plagijat, nego "hommage". Smile
Nego, kad smo tolko pametni, jel zna netko o komu čemu se radi pjesma Hashishi? Koji Aleksa, kakva Emina? Smile

#73:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru Autor: zen031 Post Postano: 06.12.2009. 15:49

@ RKL

I kakve veze ima što je dotični Gino bio narodnjak, a sad je ovaj "gypsy-punker"? Ne provociram, zaista me zanima ta argumentacija.

Kad netko iz npr. rocka pređe u cajkaške vode-ne valja, a kad netko učini obratno-opet ne valja? HM?!

#74:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru Autor: zeros Post Postano: 06.12.2009. 20:41

Galerija 031: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru
[Foto: Mario Sabolić - Saba, Ante Delač][05.12.2009. Mini Teatar]

#75:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru Autor: RKL Post Postano: 07.12.2009. 1:04

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › @ RKL

I kakve veze ima što je dotični Gino bio narodnjak, a sad je ovaj "gypsy-punker"? Ne provociram, zaista me zanima ta argumentacija.

Kad netko iz npr. rocka pređe u cajkaške vode-ne valja, a kad netko učini obratno-opet ne valja? HM?!


Mislim da sam obuhvatio sve što sam mislio reći prilično precizno, čak i empirijski dokazao. Nemam ništa za dodati, i nije mi jasno što tebi nije jasno?! Bend je pljačka i gotovo.
Ne mislim pritome, ako si slučajno povezao, da je i mjesto gdje su svirali drlog. I sam sam prilično involiviran u rad Mini teatra, na neki način. Super mi je što klubić radi punom parom, podržavam i pomažem koliko mogu, no to nužno ne znači da mi se po defaultu mora svidjeti sve što se događa tamo, bez obzira na veličinu događaja?

#76:   Autor: glechudesa Post Postano: 07.12.2009. 18:41

Cijenim različita mišljenja jer su neminovna, ali ako tražiš originalnost zaboravi na nju jer svaka tipka je stisnuta i sve je kopija kopijine kopije!!!
Ali opet postoje bendovi koji to rade svježe i jako kvalitetno da se zanemari apsolutno svaka kritika (ako je uopće i ima)...
Kultur Shock je itekako bend za vidjet i poslušat jer za razliku od većine ne zadržavaju se striktno na 4/4 mjeri nego iskompliciraju stvari što je više moguće i rade to pre precizno i euforično da se čini prelako (a definitivno nije) i da je tek početak turneje pa izjava da je bend pljačka je vrlo drska i bahata...

Eto toliko, hvala svima, nadam se da onih 500tinjak ljudi u teatru se ne smatraju "opljačkanim" i da su uživali...

pozdrav

#77:   Autor: RKL Post Postano: 07.12.2009. 20:04

glechudesa je napisao/la (Pogledaj post): › da je tek početak turneje pa izjava da je bend pljačka je vrlo drska i bahata...



...i argumentirana.
Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Kultur Shock u osječkom Mini Teatru


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::