Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Pravo na rad bez diskriminacije!

#1:  Pravo na rad bez diskriminacije!
04.11.2009. 11:59
Autor: Redakcija 031
Post Postano: 03.11.2009. 17:11

Lezbijska grupa Kontra, Iskorak- centar za prava rodnih i seksualnih manjina i Institut za mobilizaciju, intervenciju i akciju M.I.A. počele su projekt „Zajedno protiv diskriminacije na radnom mjestu“, financiran od strane Europske komisije u sklopu programa PHARE 2006. Cilj je projekta podržavanje i provedba EU-a i nacionalnih antidiskriminacijskih politika u području rada. U sklopu projekta osmišljena je kampanja „Pravo na rad bez diskriminacije“, koja će biti predstavljena i u Osijeku.

Fotografije koje su nastale u sklopu kampanje prikazuju različita radna mjesta (banka, zubarska ordinacija, trgovina, kafić, škola, kazalište, itd.), a sastavni su dio plakata, rokovnika i kalendara kampanje. Naljepnice za jumbo plakate s natpisima „Ne zapošljavamo pedere“ i „Ne zapošljavamo lezbe“, koje su postavljene naknadno, ukazuju na homofobiju prisutnu kod velikog broja poslodavaca u Hrvatskoj. Originalna ideja kampanje bile su fotografije LGB osoba na različitim radnim mjestima koje bi promovirale pravo na rad. Nažalost, zbog straha od diskriminacije unutar LGB populacije, nismo bile/-i u mogućnosti pronaći dovoljan broj osoba koje bi pozirale za fotografije sa svojim imenom i zanimanjem.

U sklopu kampanje održat će se akcije dijeljenja promotivnih materijala kampanje koji sadrže informacije o LGB radnim pravima u 5 hrvatskih gradova - Zagrebu, Rijeci, Splitu, Puli i Osijeku.

Aktivisti Kontre i Iskoraka dijelit će promotivne materijale kampanje koji sadrže informacije o LGB radnim pravima u srijedu 4. studenoga 2009. godine, u 12 sati, na potezu od Trga slobode do Trga Ante Starčevića.

#2:   Autor: tibit2009 Post Postano: 03.11.2009. 17:24

Nabite si promotivni materijal u pakšu.Imate se s čim ponositi a sto se posla tiče nek vam da posao onaj ko vas podržava

#3:   Autor: 123456 Post Postano: 03.11.2009. 17:29

a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?

#4:   Autor: Ingo Post Postano: 03.11.2009. 17:47

123456 je napisao/la (Pogledaj post): › a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?


nekima i 'pise na celu' i vidi se iz aviona ...

ali poanta ove akcije je da ljudi ne moraju skrivati svoje sexualne sklonosti iz straha da nece dobiti posao ili da ce postojeci izgubiti.

#5:   Autor: audiworld Post Postano: 03.11.2009. 18:04

svatko bira svoj stil života, to se valjda svi slažemo..jebote 21. stoljeće je... ja to ne odobravam, ali ljudi imaju pravo izbora..kao i ja na mišljenje... isto tako..one kretene koji viču : UBIJ PEDERA;SRBINA itd. treba pomlatit, to je stoka...


ali.... kako homoseksualci ne bi išli ljudima na živce kada imaju tako agresivne kampanje... Stvarno..otkud netko zna da si homoseksualac??? ako je baš očito..i ako te diskriminiraju, tuži Nitko se nije sjetio napisati: Planirate li imati djecu... koje 90% poslodavaca pita, a NESMIJE!! ne nego odmah: PEDERIMA ZABRANJENO RADITI...de molim te... gay parada..čemu jebote.. jel mi ubijamo homoseksualce kao Iranci??? Ne...

#6:   Autor: PreacheR Post Postano: 03.11.2009. 18:18

Slažem se s drugim komentarima. Pa jbt ne dođeš valjda na razgovor na posao sa spikom 'Dobar dan, ja sam derpe' . Pa nisam ni ja naglašavao na razgovoru za posao da sam strejt?! Koga to zanima? Kontra i Iskorak više ne znaju šta će od obijesti. Tragično je i licemjerno u gradu u kojemu se ljudi zapošljavaju na kapaljku i gdje svaki dan pršte otkazi na sve strane govoriti o diskriminaciji gay populacije prilikom zapošljavanja.
Meni osobno ne bi smetalo da je netko derpe ili lezba ako ima dobre reference i dobro obavlja posao. Isto tako, ne mogu osuditi vlasnike privatnih tvrtki da zapošljavalju koga hoće. Ak mu se ne sviđaju pederi i lezbe nek i ne zapošljava i kraj priče.

#7:   Autor: PowerPuff Post Postano: 03.11.2009. 20:22

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Isto tako, ne mogu osuditi vlasnike privatnih tvrtki da zapošljavalju koga hoće. Ak mu se ne sviđaju pederi i lezbe nek i ne zapošljava i kraj priče.

O tome se radi, ja bih rekla.
"Ak se ne sviđaju poslodavcu samo zato ke su pederi i lezbe.."
Ne podržavam njihove ponekad preagresivne borbe za svoja prava (što god to bilo), ali se svakako protivim diskriminaciji poslodavaca...kojih mi je ponekad i ovako strejt pun kufer... Rolling Eyes

#8:   Autor: zen031 Post Postano: 03.11.2009. 21:24

Ja bih osnovao udrugu za borbu za prava bradatih muškaraca i protiv diskriminacije istih, jer poslodavci uvijek traže da se obrijem.

#9:   Autor: Frost Post Postano: 03.11.2009. 21:57

Jedina mjerila radnika trebaju biti njegova sposobnost, izučenost, učinkovitost i volja i želja za radom.

#10:   Autor: Ingo Post Postano: 03.11.2009. 21:59

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bih osnovao udrugu za borbu za prava bradatih muškaraca i protiv diskriminacije istih, jer poslodavci uvijek traže da se obrijem.


u koliko je tvoja brada iz vjerskih razloga ... nitko ti nema pravo uskratiti nosenje brade, za to ne moras osnivati udrugu, vec postoji

#11:   Autor: zen031 Post Postano: 03.11.2009. 22:02

Je, pogotovo će me milo pogledat da im kažem da je iz vjerskih razloga. Very Happy A brada je tu da grije i ukrašava, hebo muškarca koji izgleda ko dječja guzica (tu se vraćamo na temu o homoseksualcima, tako da ovo nije offtopic Very Happy).

#12:   Autor: Ingo Post Postano: 03.11.2009. 22:10

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Je, pogotovo će me milo pogledat da im kažem da je iz vjerskih razloga. Very Happy A brada je tu da grije i ukrašava, hebo muškarca koji izgleda ko dječja guzica (tu se vraćamo na temu o homoseksualcima, tako da ovo nije offtopic Very Happy).


ne bi se slozio da je ovo offtopic ... ovdje se radi o diskriminaciji. u razvijenim zemljama je veliki problem ako muslimanu zabrane bradu ili klanjanje ... ili mu ne osiguraju odgovarajucu prehranu itd itd.

#13:   Autor: dipl.razvratnik Post Postano: 03.11.2009. 23:11

"Pederi" i "lezbe" sami sebe diskriminiraju agresivnim kampanjama. Isto kao što to čine i vegetarijaci.
Ne kužim kako ne shvaćaju da se ljudi vole inatiti.
Kad im nešto zabraniš, e oni to baš onda hoće!
Ukoliko se želi neka poruka prenjeti, to se treba učiniti na suptilniji i "pametniji" način.

#14:   Autor: 123456 Post Postano: 03.11.2009. 23:28

ali meni još nitko nije odgovorio piše li to ljudima na čelu, majici, cipelama, naočalama da su ove ili one orjentacije? identično bi bilo tvrditi da se i po našim nickovima vidi tko je što... ili po boji očiju...

ako se ovo što zastupaju dobro ne argumentira, ako se ne da nekakva ekspertiza, relevantno znanstveno istraživanje i sl., smatrat ću to samo još jednim nemuštim i dosadnim pokušajem privlačenja pažnje na sebe udruga koje očito u nedostatku pravih problema traže opravdanja ovakvim apelima, za izvore svog financiranja...

#15:   Autor: Provokator Post Postano: 03.11.2009. 23:57

aj jedino mi je drago zbog pedera i lezbi što sam na balkanu pa toga liepo nema u javnosti

#16:   Autor: Stella1989 Post Postano: 04.11.2009. 1:04

Gay is ok! Smile Šala...

Nemam sad ništa protiv da svatko ima pravo izbora. Ali ako ih već ne spaljuju na lomači zato što su derpei i zbele...ne mora značiti da sad moraju paradirati metropolama velikih svjetskih gradova sa šarenim zastavicama i kojekakvim fuj stvarima... Nek budu sretni što imaju bar neka prava.

Ja sam strejt pa ne paradiram po trgu sa svojim dečkom i ne čekam da me neki tamo gej iscipelari...mislim, većina njih je peškasta...pa se ne bi usudili, hehe Wink Ali, ako si derpe i ako već znaš da to nije normalno niti prirodno...budi sretan što si živ i sretan i ne mora nitko javno znati kojeg si opredjeljenja...

A poslodavci...ne znam što bih na to rekla...kontam da su većina homofobični i navikli su na koliko toliko ''normalne'' djelatnike...ali opet kažem, ako si gej, ne moraš to svima nabijati na nos!

#17:   Autor: audiworld Post Postano: 04.11.2009. 6:45

a i ti jebote imaš stajališta 12.st..... nek bude sretan što je živ...

radi se o tome da bi svatko mogao hodat ulicom i vikat: JA IMAM 2 TRAKTORA, JA VOLIM PLAVUŠE, onda neki svećenici PEDOFILIJA NIJE ZLO:-D I MI SMO SAMO LJUDI

#18:   Autor: dund0 Post Postano: 04.11.2009. 7:43

da su pederi trebali hodati zemljom, prvo bi bili stvoreni Adam i Steva Smile

evo zašto mi se gade pederi:

http://www.youtube.com/watch?v=B6iGxhW7ZJo

odvratno...

#19:   Autor: zlusch Post Postano: 04.11.2009. 7:44

PowerPuff je napisao/la: ›
Ne podržavam njihove ponekad preagresivne borbe za svoja prava (što god to bilo), ali se svakako protivim diskriminaciji poslodavaca...kojih mi je ponekad i ovako strejt pun kufer... Rolling Eyes

Poslodavac sam odabire ljude koji će mu raditi u firmi po vlastitom kriteriju - neki ne vole homiće, neki ne vole žene, a neki ne vole pjegave ili crnokose. I što sad?

Najbolje je kad zaposle nekoga od rodbine i imaju sranja s njima jer se ovi počnu ponašati kao bogom dani i onda skuže da je bolje da su zaposlili nekoga tko radi dobro i donosi novce pa makar bio peder, Srbin ili crnac.

Ili ne Confused

#20:   Autor: davorccc Post Postano: 04.11.2009. 8:36

Kao da je to najveći problem.
Problem je kad te poslodavac zajebava svaki dan, omalovažava, ucjenjuje i na kraju s GUŠTOM neisplati plaću.

#21:   Autor: zlusch Post Postano: 04.11.2009. 8:50

davorccc je napisao/la: ›
Kao da je to najveći problem.
Problem je kad te poslodavac zajebava svaki dan, omalovažava, ucjenjuje i na kraju s GUŠTOM neisplati plaću.

Istina... i povrh svega to što nemaš izbora (obzirom na ponudu poslova) nego pognuti glavu i pljugati Sad

#22:   Autor: muvifrik Post Postano: 04.11.2009. 10:03

pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija i da ima više soli u glavi. toliko homofobičnosti nisam dugo vidio na jednom mjestu, imate stajališa baba koje daju izjave za novu tv i rtl iz pripizdine donje.

pitam se jel im je kampanja tako agresivna, zato što su "normalni" ljudi agresivni prema njima?

Stella1989 je napisao/la: ›
Nek budu sretni što imaju bar neka prava.


za tako mladu osobu imaš srednjovjekovno stajalište, ili bar ono iz par stoljeća unazad, kad su muškarci tako govorili za žene...
ne znam jel si zaposlena ili ne, i ako jesi , jesi li doživila diskriminaciju na poslu samo zato što si žensko, imaš manju plaću, kolege ti dobacuju degutantne komentare aludirajući na seks ali sve kroz šalu, na intervjuu za posao poslodavac te pita planiraš li ostati trudna i da ne nabrajam dalje...kad to doživiš onda ćeš možda i shvatiti kako je to kad se ne vrednuje tvoj CV nego neka sasvim poslodavcu nebitna stvar za uspješno poslovanje njegove tvrtke...

Stella1989 je napisao/la: ›
Ja sam strejt pa ne paradiram po trgu sa svojim dečkom i ne čekam da me neki tamo gej iscipelari...


vjerojatno ne bi ni oni morali paradirati da ih se prihvati onakve kakvi jesu... cipelariti osobu zbog spolne orijentacije, po meni je isto kao da cipelariš crnca, japanca ili eskima.


sjećam se jedne bajagine izjave na koncertu kad su ga počeli gađati kamenjem : šta je srbi, opet kameno doba?

nažalost, vidim ni ovdje nije bolje. ajmo sad, hrvati...kamenovanje na ovaj post.

#23:   Autor: anakonda Post Postano: 04.11.2009. 10:10

...eto, sve je lijepo rečeno, od mene možeš umjesto kamena, dobit potpis na tvoj post...

#24:  Re: Pravo na rad bez diskriminacije! Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 10:31

Neće biti kamenovanja na ovaj post, nadam se da ćemo pristojno raspravljati.

Jednu civilizaciju čine materijalna i nematerijalna dobra koja ona posjeduje, ali i ljudi koji su njezini pripadnici. Hipotetski, recimo da je tolerancija prema homoseksualcima civilizacijsko dostignuće (ja smatram da nije, ali zamislimo da je). Postavimo pitanje, čisto radi dobrobiti rasprave: što je važnije, civilizacijska dostignuća ili sama civilizacija? Mislim da je odgovor očit: civilizacija.

E vidiš, dok god se broj neke civilizacije značajno smanjuje i time joj prijeti nestanak, smatram da treba preferirati zapošljavanje ljudi koji koliko-toliko pridonose ne tako naglom smanjenju, održanju, ili (daj Bože) broja stanovnika. A u tu skupinu se ne ubrajaju homoseksualci.

Dodao bih da je naša demografska politika sramotna, pitanje je zapravo imamo li ju ili nemamo, i prava je sramota što žene prilikom zapošljavanja pitaju planiraju li imati djece i diskriminiraju ih ako kažu da planiraju, TO JE PRAVI PROBLEM; materijalizam je toliko visoko u sustavu vrijednosti, čak više pozicioniran od samog opstanka društva, što je paradoksalno... Vidiš, takav poremećaj vrijednosti ja smatram zaostalim, "srednjevjekovnim" kako ti kažeš. Usto, ne smatram da je nekakav sustav vrijednosti koji je bio prije a priori zaostaliji od onog koji je bio poslije.

Sad će se možda neki javiti s tvrdnjom da velik broj stanovnika nije dobar te da automatski osiromašuje društvo (maltuzijanci), ali ne bih se s tim složio, evo što o tome kaže moj dragi Ibn Khaldun, inače začetnik moderne sociologije (što se, nažalost, ne uči u školama): "When civilization [population] increases, the available labor again increases. In turn, luxury again increases in correspondence with the increasing profit, and the customs and needs of luxury increase. Crafts are created to obtain luxury products. The value realized from them increases, and, as a result, profits are again multiplied in the town. Production there is thriving even more than before. And so it goes with the second and third increase. All the additional labor serves luxury and wealth, in contrast to the original labor that served the necessity of life."

Dakle, čisto praktično, kad nas OVDJE (naglašavam-ovdje, ne negdje drugdje u svijetu, jer mi je prvenstveno stalo do situacije ovdje, a ne u Kini Wink) bude puno previše, nek nam demografska politika onda bude održavanje tog broja stanovnika ili pak njegovo smanjivanje; takva politika može uključivati tolerantniji stav prema homoseksualcima prilikom zapošljavanja. Dok tako ne bude bilo-prednost "normalnim".

Da naglasim, nikako nisam za nekakvo nasilje ni prema kome, pa ni prema njima, i osobno imam nekoliko poznanika/prijatelja koji su homoseksualci/ke, i čak bih rekao da se dobro slažemo. Jedino što mi se ne sviđa kad se homoseksualac ponaša pretjerano feminizirano (ja to kažem: ponaša se kako se ni najveća flundra ne bi ponašala), isto kad se lezbijka ponaša muškasto.

#25:   Autor: Frost Post Postano: 04.11.2009. 10:31

anakonda je napisao/la: ›
...eto, sve je lijepo rečeno, od mene možeš umjesto kamena, dobit potpis na tvoj post...

I još jedan.

#26:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 10:31

Ispričavam se na dužini posta. Very Happy

#27:   Autor: Ingo Post Postano: 04.11.2009. 10:33

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija ...


opasno je biti tolerantan jer ces biti odma proglasen 'njihovim' ... a i tema je toliko puta vec prozvakana da pisanje vise od 2 recenice nema smisla.

#28:   Autor: Frost Post Postano: 04.11.2009. 10:39

Stella1989 je napisao/la: › Nemam sad ništa protiv da svatko ima pravo izbora.

Ja mislio, a kad ono:

Stella1989 je napisao/la: › Ali ako ih već ne spaljuju na lomači zato što su derpei i zbele...ne mora značiti da sad moraju paradirati metropolama velikih svjetskih gradova sa šarenim zastavicama i kojekakvim fuj stvarima... Nek budu sretni što imaju bar neka prava.


I oni su ljudi kao ti i ja, ništa drugačiji, i imaju prvo i osnovno pravo kao i svi mi - pravo na slobodu i jednakost.

Stella1989 je napisao/la: › Ja sam strejt pa ne paradiram po trgu sa svojim dečkom i ne čekam da me neki tamo gej iscipelari...

Pa i zašto bi te netko od homoseksualne populacije cipelario?

Zašto bi itko ikoga cipelario? Bio ti gay, hetero, crn, bijel, Azijat, Srbin, Židov, musliman, Aboridžin... nitko te zbog toga nema pravo cipelarit. Nitko.

Stella1989 je napisao/la: › mislim, većina njih je peškasta...

Ovo je kao da ja sad kažem da su sve žene glupe. Svoje mišljenje temeljiš na netočnim predrasudama. Pogledaj Dorina Manzina, predsjednika udruge Iskorak. Čini li ti se on "peškastim"?

Stella1989 je napisao/la: › Ali, ako si derpe i ako već znaš da to nije normalno niti prirodno...budi sretan što si živ i sretan i ne mora nitko javno znati kojeg si opredjeljenja...

A tko odlučuje što je normalno ili prirodno? Ti? Društvo? Vjera? BS.

Stella1989 je napisao/la: › A poslodavci...ne znam što bih na to rekla...kontam da su većina homofobični i navikli su na koliko toliko ''normalne'' djelatnike...ali opet kažem, ako si gej, ne moraš to svima nabijati na nos!

Utopistički je svijet gdje će "nabijanje" seksualne orijentacije na nos biti dočekano bez ikakvih predrasuda i/ili emocija.

OSOBA A: Ja sam gay i ponosim se time!
OSOBA B: Pa?

Kako je već rečeno u jednom postu (@muvifrik), ne bi oni paradirali kad bi ih društvo prihvatilo onakvima kakvi jesu...

Ti se riješi predrasuda dok si još mlada i nauči da nije sve crno i bijelo...

#29:   Autor: Frost Post Postano: 04.11.2009. 10:43

zen031 je napisao/la: › Dakle, čisto praktično, kad nas OVDJE (naglašavam-ovdje, ne negdje drugdje u svijetu, jer mi je prvenstveno stalo do situacije ovdje, a ne u Kini Wink) bude puno previše, nek nam demografska politika onda bude održavanje tog broja stanovnika ili pak njegovo smanjivanje; takva politika može uključivati tolerantniji stav prema homoseksualcima prilikom zapošljavanja. Dok tako ne bude bilo-prednost "normalnim".

Najveći (ili barem jedan od većih) problem je upravo taj koji navodiš - dok god se država ne počne odnositi kako treba i prema "normalnim" ljudima, pripadnici manjinskih grupa (uglavnom spolne orijentacije) nemaju gotovo nikakve šanse.

zen031 je napisao/la: › Da naglasim, nikako nisam za nekakvo nasilje ni prema kome, pa ni prema njima, i osobno imam nekoliko poznanika/prijatelja koji su homoseksualci/ke, i čak bih rekao da se dobro slažemo. Jedino što mi se ne sviđa kad se homoseksualac ponaša pretjerano feminizirano (ja to kažem: ponaša se kako se ni najveća flundra ne bi ponašala), isto kad se lezbijka ponaša muškasto.

Ne znam je li znaš, ali dobar dio feminizirane muške populacije se ponaša feminizirano... A žene usvajaju taj muškobanjasti stil ponašanja kako bi se što bolje uklopile u npr. većinsko muško okruženje gdje su provokacije spolne prirode više nego moguće (npr. radna mjesta i sl.).

Pošto će se neke picajzle (-.-) nakačiti na ovaj post, dodajem mali disclaimer: ne mislim da je uvijek tako kako sam napisao, moguće je, a i nije.

Krhko je (ne)znanje...

#30:   Autor: Frost Post Postano: 04.11.2009. 10:44

Dodatak: rekli mi da je femi ponašanje dobro za lovit koke Very Happy ne bih znao je li ili nije osijek031.com smile

#31:   Autor: muvifrik Post Postano: 04.11.2009. 10:46

Ingo je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija ...


opasno je biti tolerantan jer ces biti odma proglasen 'njihovim' ...


toliko predvidljivo, da je već dosadno.

zen031 je napisao/la: ›
Postavimo pitanje, čisto radi dobrobiti rasprave: što je važnije, civilizacijska dostignuća ili sama civilizacija? Mislim da je odgovor očit: civilizacija.


ne slažem se, jer ako si za civilizaciju koja nema napretka, čemu onda trud oko civilizacije? ako ćemo majmunski skakati oko monolita i češkati se iz uha sa upitnikom iznad glave, ne trudeći se shvatiti nešto drukčije, onda svi đaba krečimo.

#32:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 10:48

@Frost, ne razumijem ovo što kažeš:
"Ne znam je li znaš, ali dobar dio feminizirane muške populacije se ponaša feminizirano... A žene usvajaju taj muškobanjasti stil ponašanja kako bi se što bolje uklopile u npr. većinsko muško okruženje gdje su provokacije spolne prirode više nego moguće (npr. radna mjesta i sl.)"

Dobar dio feminizirane muške populacije se ponaša feminizirano, ma da, ddddddd. Very Happy

Ja sam govorio o feminiziranom/maskuliniziranom ponašanju homoseksualaca i homoseksualki. Ali to ni nije najbitnije u ovoj temi, napisao sam što mislim, ne bih se htio ponavljati. (I da, zašto nekad ima a nekad nema tipke za "EDIT"???)

#33:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.11.2009. 10:51

@zen031, prema metematici Ibn Khalduna - Kina, Indija, Banglades i Filipini bi trebale biti zemlje luksuza i lagodnog zivota. Realnost je dijametralno suprotna. Njegova matematika mozda vrijedi za drustva koja zive u podrucju neogranicenih resursa. S obzirom da je taj vremesni momak zivio u 14. stoljecu, dok se jos smatralo da je Zemlja ravna ploca i da resursa doista ima neograniceno - argumentirati citiranjem njegovih navoda se ne cini nista konstruktivno. Naprotiv, ljude se dovodi u zabludu.

Dakle, demografija kao argument ne prolazi.

#34:   Autor: Ingo Post Postano: 04.11.2009. 10:51

ogromna kolicina neznanja se ovdje nakuplja.

1. homosexualnost nije IZBOR ... jer zamislite si dali vi mozete 'birati' ... to je stanje. nitko ne bira hoce li imati krivi nos ili klempave usi

2. apsurno je dovoditi u vezu natalitet i homosexualnost. Prihvacanjem homosexualnosti se nece smanjiti natalitet, niti se se str8 osobe upisati u stranku homosexualaca. Postotak gay i bi populacije je uglavnom konstanta.

#35:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 10:52

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija ...


opasno je biti tolerantan jer ces biti odma proglasen 'njihovim' ...


toliko predvidljivo, da je već dosadno.

zen031 je napisao/la: ›
Postavimo pitanje, čisto radi dobrobiti rasprave: što je važnije, civilizacijska dostignuća ili sama civilizacija? Mislim da je odgovor očit: civilizacija.


ne slažem se, jer ako si za civilizaciju koja nema napretka, čemu onda trud oko civilizacije? ako ćemo majmunski skakati oko monolita i češkati se iz uha sa upitnikom iznad glave, ne trudeći se shvatiti nešto drukčije, onda svi đaba krečimo.


Ne slažem se, ja mislim da civilizacija ne napreduje baš zbog toga što krive stvari smatra civilizacijskim dostignućima. Recimo, za mene bi to dostignuće napokon bilo da se ženama daju VEĆA prava u onim za njih specifičnim stanjima i odnosima, da se djecu odgaja u nematerijalističkom duhu, da se potiče razvoj znanja, morala... A pravo na pravo na zapošljavanje zbog toga što netko voli radit one stvari (padam u iskušenje da se malo duhovitije ali i vulgarnije izrazim Very Happy) ne smatram civilizacijskim dostignućem.

#36:   Autor: zlusch Post Postano: 04.11.2009. 10:56

Kad bih bio vlasnik firme i kad bih trebao zaposliti šljakera da mi odrađuje dio posla, bilo bi mi svejedno što radi popodne i vikendima, koje vjerske blagdane slavi i na koji način zadovoljava seksualne porive.

Isto tako, ako bi mi lik došao u suknjici, roza potkošulji i žutim šalom od perja oko vrata, poslao bih ga doma da se presvuče, bez obzira jel homić, turbo-Hrvat-katolik, Kirgistanac ili Marsovac.

#37:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 10:58

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @zen031, prema metematici Ibn Khalduna - Kina, Indija, Banglades i Filipini bi trebale biti zemlje luksuza i lagodnog zivota. Realnost je dijametralno suprotna. Njegova matematika mozda vrijedi za drustva koja zive u podrucju neogranicenih resursa. S obzirom da je taj vremesni momak zivio u 14. stoljecu, dok se jos smatralo da je Zemlja ravna ploca i da resursa doista ima neograniceno - argumentirati citiranjem njegovih navoda se ne cini nista konstruktivno. Naprotiv, ljude se dovodi u zabludu.

Dakle, demografija kao argument ne prolazi.


Broj stanovnika je samo jedna varijabla, pa naravno da se samo s tim neće puno postići ako je društvo kronično pohlepno, nemoralno, ako postoji socijalna nepravda. (Btw. muslimani nikada nisu smatrali Zemlju ravnom pločom; štoviše (offtopic) javlja se jedna zanimljiva situacija: kad su se držali svojih vjerskih normi, njihova društva su bila u procvatu (tzv. zlatno doba islama), kad su počeli usvajati tuđe norme, propadali su).

Demografija je itekako argument, OVDJE ne govorimo o prihvaćanju homoseksualaca ili ne, nego o pitanju ZAPOŠLJAVANJA homoseksualaca.

#38:   Autor: muvifrik Post Postano: 04.11.2009. 11:00

zen031 je napisao/la: ›

Ne slažem se, ja mislim da civilizacija ne napreduje baš zbog toga što krive stvari smatra civilizacijskim dostignućima.


ne razumijemo se. ja govorim o NOVIM stvarima, jesu li one prave ili krive, to će vrijeme pokazati. nekad se nije moglo zamisliti da crnac upravlja bijelom kućom, i to je definitvno bijeloj populaciji bilo nezamislivo(krivo), pogotovo južnjacima...

#39:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 11:02

@ Muvifrik, nadam se da se ovo "majmunsko skakanje oko monolita" ne odnosi (između redaka) na obilaženje oko Ka'abe, jer ću se osjetit uvrijeđen i diskriminiran. Very Happy

(Opet nestade EDIT, malo ga ima malo ga nema)



EDIT, nažalost, ne postoji u podforumima Vijesti/Najave. Evo i zašto
moderator

#40:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 11:04

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›

Ne slažem se, ja mislim da civilizacija ne napreduje baš zbog toga što krive stvari smatra civilizacijskim dostignućima.


ne razumijemo se. ja govorim o NOVIM stvarima, jesu li one prave ili krive, to će vrijeme pokazati. nekad se nije moglo zamisliti da crnac upravlja bijelom kućom, i to je definitvno bijeloj populaciji bilo nezamislivo(krivo), pogotovo južnjacima...


Dobro, neka vrijeme pokaže. Ja mislim da je vrijeme već dalo svoj odgovor, a i ako nije, pitam se koliko imamo vremena.

Drago mi je što lijepo raspravljamo.

#41:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.11.2009. 11:08

zen031 je napisao/la: › Broj stanovnika je samo jedna varijabla, pa naravno da se samo s tim neće puno postići ako je društvo kronično pohlepno, nemoralno, ako postoji socijalna nepravda.
Ne postoji ta socijalna pravda i moral koje ce nahraniti milijardu gladnih usta [gdje broj usta raste] s konacnom kolicinom npr. obradivih povrsina. Rast broja ljudi dovodi do siromastva i smanjenja kvalitete zivota, sto u konacnici dovodi o ratova i reguliranja broja tih istih ljudi. Zazivanje nekontroliranog mnozenja je zapravo zagovaranje ratova.

Citat: › procvatu (tzv. zlatno doba islama), kad su počeli usvajati tuđe norme, propadali su).
Da, skrenuli smo s teme, sad si odim demografije otvorio i pitanje onoga sto nazivas "civilizacijskim dostignucima". Kakve su islamske norme tada bile kad su npr. zene u pitanju? Smatras li da su danasnje (zapadne) norme spram zena bolje ili losije do tih kad su mislimanske zemlje "cvale"?

Citat: › Demografija je itekako argument, OVDJE ne govorimo o prihvaćanju homoseksualaca ili ne, nego o pitanju ZAPOŠLJAVANJA homoseksualaca.
Slazem se da govorimo o zaposljavanju. Lakse je zaposliti se u drustvu blagostanja, slazes li se time? Ako se slazes, onda mi objasni kako to da uz dvoju demografsku sliku Indija i Banglades nisu zemlje blagostanja?

Hoce li homoseksualac lakse naci posao u drustvu gdje su prirodni i privredni resursi manje ili vise dostupni?

#42:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 11:20

Pod broj 1, rekao sam da broj stanovnika nije jedina varijabla. A budući da spominješ Indiju, ako znamo da je u njoj prisutan kastinski sustav, sasvim je logično da ne može biti društvo blagostanja.

Pod broj 2, mislim da postoji strahovito neznanje o islamu, pa tako i o položaju žene u islamu, o čemu zaista tu ne bih pisao, niti bih htio pisati, jer ni sam još nisam toliko DOBRO upoznat s tom tematikom, a i da jesam, trebalo bi mi pedesetak stranica. Ali mogu reći da mislim da je položaj žene u današnjem "zapadnom" svijetu daleko gori od položaja žene prije 50 godina, i da mislim da je gori od položaja žene u islamu (uzevši u obzir to koliko sam upoznat s tim pitanjem, a tvrdim da sam iznadprosječno upoznat).

Dalje ne bih oftopičario, a možemo o tome otvoriti posebnu temu, s užitkom ću u njoj sudjelovati.

#43:   Autor: eseker Post Postano: 04.11.2009. 12:28

zen031 je napisao/la: ›
Pod broj 1, rekao sam da broj stanovnika nije jedina varijabla. A budući da spominješ Indiju, ako znamo da je u njoj prisutan kastinski sustav, sasvim je logično da ne može biti društvo blagostanja.

Pod broj 2, mislim da postoji strahovito neznanje o islamu, pa tako i o položaju žene u islamu, o čemu zaista tu ne bih pisao, niti bih htio pisati, jer ni sam još nisam toliko DOBRO upoznat s tom tematikom, a i da jesam, trebalo bi mi pedesetak stranica. Ali mogu reći da mislim da je položaj žene u današnjem "zapadnom" svijetu daleko gori od položaja žene prije 50 godina, i da mislim da je gori od položaja žene u islamu (uzevši u obzir to koliko sam upoznat s tim pitanjem, a tvrdim da sam iznadprosječno upoznat).

Dalje ne bih oftopičario, a možemo o tome otvoriti posebnu temu, s užitkom ću u njoj sudjelovati.


Otvori novi topic pa ću ti pojasniti neke stvari.

#44:   Autor: Stella1989 Post Postano: 04.11.2009. 12:37

@Frost...hvala na iscrpnom objašnjenju svake moje riječi...a vi svi ostali...moje mišljenje je da svatko ima pravo izbora, ali mi idu na živce te silne gay parade i pokazivanja pedera i njihovih žvaljenja i ostalih fuj stvari!

Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.

#45:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 12:38

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=275902#275902

#46:   Autor: c-192 Post Postano: 04.11.2009. 13:13

Ingo je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): › a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?


nekima i 'pise na celu' i vidi se iz aviona ...

ali poanta ove akcije je da ljudi ne moraju skrivati svoje sexualne sklonosti iz straha da nece dobiti posao ili da ce postojeci izgubiti.


ajmo razlučiti što znači skrivati, a što znači isticati!

ako netko pederasto izgleda ili ima piskutav glas, pa i pokrete onda mislim da mu se ne smije uskraćivati pravo na rad!
ali ako se ta sexualna orjentacija ističe na poslu onda dajem za pravo poslodavcu da prvo upozori, a u slučaju ponavljanja i udalji takvog radnika.
smatram da takvo ponašanje iritantno djeluje na ostale radnike (bar večinu ostalih) i time loše djeluje na radnu atmosferu...

#47:   Autor: c-192 Post Postano: 04.11.2009. 13:14

Stella1989 je napisao/la: ›
@Frost...hvala na iscrpnom objašnjenju svake moje riječi...a vi svi ostali...moje mišljenje je da svatko ima pravo izbora, ali mi idu na živce te silne gay parade i pokazivanja pedera i njihovih žvaljenja i ostalih fuj stvari!

Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.


ovo ja potpisujem Wink

#48:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.11.2009. 13:17

Stella1989 je napisao/la: › Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.
Zasto?! To je degutantno? Odvratno? Ne mozes to gledati koliko ti je odvratno?

Po cemu je poljubac dvije gay osobe odvratniji od ljubljenja dva hetero gabora?

Danas nije in biti homofob, zato se cesto cuje "nisam ja protiv njih, ali neka budu u svom malo getu/kuci/otoku". Na jednak nacin Hitler nije bio protiv Zidova u Varsavi. Nije tada jos bilo in slati Zidove u pecnice.

#49:   Autor: c-192 Post Postano: 04.11.2009. 13:22

Leteci mungos je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: › Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.
Zasto?! To je degutantno? Odvratno? Ne mozes to gledati koliko ti je odvratno?

Po cemu je poljubac dvije gay osobe odvratniji od ljubljenja dva hetero gabora?

Danas nije in biti homofob, zato se cesto cuje "nisam ja protiv njih, ali neka budu u svom malo getu/kuci/otoku". Na jednak nacin Hitler nije bio protiv Zidova u Varsavi. Nije tada jos bilo in slati Zidove u pecnice.


ljudi ovdje je tema diskriminacija na poslu!
neznam kako ti mungos, ali ja ne bi mogao prihvatiti ljubakanje dva dečkića u mojoj radnoj sredini...

#50:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 13:22

Kako se to izjednačava nečije seksualno opredjeljenje i nečija nacionalna pripadnost? Neka mi to netko objasni. (Možda Eseker? Very Happy)

#51:   Autor: c-192 Post Postano: 04.11.2009. 13:26

na gey crnca bi gledao sa puno više opreza... Zbunj, zbunj

#52:   Autor: Ingo Post Postano: 04.11.2009. 13:26

c-192 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): › a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?


nekima i 'pise na celu' i vidi se iz aviona ...

ali poanta ove akcije je da ljudi ne moraju skrivati svoje sexualne sklonosti iz straha da nece dobiti posao ili da ce postojeci izgubiti.


ajmo razlučiti što znači skrivati, a što znači isticati!

ako netko pederasto izgleda ili ima piskutav glas, pa i pokrete onda mislim da mu se ne smije uskraćivati pravo na rad!
ali ako se ta sexualna orjentacija ističe na poslu onda dajem za pravo poslodavcu da prvo upozori, a u slučaju ponavljanja i udalji takvog radnika.
smatram da takvo ponašanje iritantno djeluje na ostale radnike (bar večinu ostalih) i time loše djeluje na radnu atmosferu...


ili ne kuzis ili ne zelis kuziti.

ovdje se ne radi o tome da gay osobe traze pravo da se ljube ili seve na poslu ... nego jednostavno traze pravo da ne dobiju otkaz ako se dozna da su homosexualnih sklonosti. bez obzira dali se to vidi iz aviona ili je stefica iz racunovodstva saznala od susjede da marko u skladistu ima decka pa rekla svima u firmi.

#53:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 13:27

Very Happy a zamisli tek da je gej, crnac, musliman, a k tome još i Srbin! Very Happy

#54:   Autor: Ingo Post Postano: 04.11.2009. 13:29

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Kako se to izjednačava nečije seksualno opredjeljenje i nečija nacionalna pripadnost? Neka mi to netko objasni. (Možda Eseker? Very Happy)


objasnio sam ti ja u prethodnim postovima.

radi se o diskriminaciji i tvom pravu da nosis bradu i da klanjas kad ti je to propisano, da u kantini tvoje firme ima jela bez svinjetine.

jel kao sto ima poslodavaca koji nece zaposliti pedere, vjerj mi da ih ima koji nece zaposliti muslimana, srbina ili zidova.

#55:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 13:37

Slažem se, ali može li se stavljati u istu kategoriju nacionalna pripadnost i seksualno opredjeljenje? Ljudi se rode kao pripadnici jedne nacije ili rase, a rode li se zaista homoseksualci kao homoseksualci? Je li homoseksualnost uvijek izbor, ili "pogreška" prirode? Na temelju ljudi (homoseksualaca) koje sam upoznao, rekao bih da su neki zaista prirodno takvi, a neki bome i nisu-bilo da su se ufurali u tu neku gej spiku, bilo da vole biti drukčiji, bilo da navode da su se razočarali u suprotnom spolu (usput, ovaj argument mi je najklimaviji).

#56:   Autor: anakonda Post Postano: 04.11.2009. 13:40

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se, ali može li se stavljati u istu kategoriju nacionalna pripadnost i seksualno opredjeljenje? Ljudi se rode kao pripadnici jedne nacije ili rase, a rode li se zaista homoseksualci kao homoseksualci? Je li homoseksualnost uvijek izbor, ili "pogreška" prirode? Na temelju ljudi (homoseksualaca) koje sam upoznao, rekao bih da su neki zaista prirodno takvi, a neki bome i nisu-bilo da su se ufurali u tu neku gej spiku, bilo da vole biti drukčiji, bilo da navode da su se razočarali u suprotnom spolu (usput, ovaj argument mi je najklimaviji).


...možeš staviti u istu kategoriju....za one koji su rođeni takvi je to činjenica...za onu drugu kategoriju, jednako tako ima ljudi koji malo koriste jednu putovnice, a malo drugu, ukoliko je imaju, ovisno o tjeralicama, recimo Smile

#57:   Autor: c-192 Post Postano: 04.11.2009. 13:41

Ingo je napisao/la: ›
c-192 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): › a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?


nekima i 'pise na celu' i vidi se iz aviona ...

ali poanta ove akcije je da ljudi ne moraju skrivati svoje sexualne sklonosti iz straha da nece dobiti posao ili da ce postojeci izgubiti.


ajmo razlučiti što znači skrivati, a što znači isticati!

ako netko pederasto izgleda ili ima piskutav glas, pa i pokrete onda mislim da mu se ne smije uskraćivati pravo na rad!
ali ako se ta sexualna orjentacija ističe na poslu onda dajem za pravo poslodavcu da prvo upozori, a u slučaju ponavljanja i udalji takvog radnika.
smatram da takvo ponašanje iritantno djeluje na ostale radnike (bar večinu ostalih) i time loše djeluje na radnu atmosferu...


ili ne kuzis ili ne zelis kuziti.

ovdje se ne radi o tome da gay osobe traze pravo da se ljube ili seve na poslu ... nego jednostavno traze pravo da ne dobiju otkaz ako se dozna da su homosexualnih sklonosti. bez obzira dali se to vidi iz aviona ili je stefica iz racunovodstva saznala od susjede da marko u skladistu ima decka pa rekla svima u firmi.


a što sam drugo ja napisao???

#58:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 04.11.2009. 14:16

c-192 je napisao/la: › ljudi ovdje je tema diskriminacija na poslu!
neznam kako ti mungos, ali ja ne bi mogao prihvatiti ljubakanje dva dečkića u mojoj radnoj sredini...
Bolila bi me kita, kao sto bi me bolila i da kad bi se dvije hetero osobe zvaljakale. Zapravo, zamolio bi ih da se potucaju pred svima i da nam umjesto svakodnevnog doziranja svoju ljubav ekraniziraju kratko, ali intenzivno.

No, ne sumnjam da bi se u svakom uredu naslo baba kojima bi smetalo ljubakanje dvije gay ili dvije hetero osobe, smetala bi im i sama cinjenica da se netko iz njihovog ureda jebe, neovisno o tome radi li to istospolnim ili raznospolnim partnerom... uredi su uvijek bili mjesta okupljanja sarolike ekipe...

#59:   Autor: zen031 Post Postano: 04.11.2009. 14:54

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
Pod broj 1, rekao sam da broj stanovnika nije jedina varijabla. A budući da spominješ Indiju, ako znamo da je u njoj prisutan kastinski sustav, sasvim je logično da ne može biti društvo blagostanja.

Pod broj 2, mislim da postoji strahovito neznanje o islamu, pa tako i o položaju žene u islamu, o čemu zaista tu ne bih pisao, niti bih htio pisati, jer ni sam još nisam toliko DOBRO upoznat s tom tematikom, a i da jesam, trebalo bi mi pedesetak stranica. Ali mogu reći da mislim da je položaj žene u današnjem "zapadnom" svijetu daleko gori od položaja žene prije 50 godina, i da mislim da je gori od položaja žene u islamu (uzevši u obzir to koliko sam upoznat s tim pitanjem, a tvrdim da sam iznadprosječno upoznat).

Dalje ne bih oftopičario, a možemo o tome otvoriti posebnu temu, s užitkom ću u njoj sudjelovati.


http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=275950#275950

LOOOOL

Otvori novi topic pa ću ti pojasniti neke stvari.

#60:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 04.11.2009. 15:54

zen031 je napisao/la: ›
Ljudi se rode kao pripadnici jedne nacije ili rase, a rode li se zaista homoseksualci kao homoseksualci? Je li homoseksualnost uvijek izbor, ili "pogreška" prirode?


Znanost je, čini se, trenutačno na poziciji da je homoseksualizam urođen, ne smatra se"pogreškom" - odnosno poremećajem, ne smatra se bolešću, a time bi se trebalo zaključiti da je genetski uvjetovan.

No, sve genetske promjene, pa tako i cijela evolucija, uvjetovane su mutacijom gena, odnosno pogreškom, pa je vrlo lako primijetiti da je homoseksualac pogreška prirode jednako kao i čovjek. (osnovni argument kojim se dokazuje ovakav stav jest činjenica da homoseksualizam nije ljudski fenomen, nego općeprisutna pojava kod svih oblika života).

To je naravno pozicija onih koji vjeruju u evoluciju. Onima koji ne vjeruju, dakle kreacionistima, homoseksualizam je poremeća odnosno bolest.

Jedini prigovor koji i jedni i drugi moraju priznati homoseksualizmu jest da djeluje destruktivno na natalitet, pa bi se mi Hrvati imali čega brinuti, no samo zbog muškog homoseksualizma - ženama nije problem doći do sperme.

Srećom pa to uopće nije pitanje o kojem se ovdje raspravlja. Ovdje je pitanje samo smije li se nekom dati otkaz ako se ispostavi da je homoseksualne orijentacije - jasna stvar, ne smije. To je već sada riješeno. Naravno, riješeno je teoretski - u otkazu nitko neće napisati da je razlog homoseksualizam. Zato valja djelovati na svijest ljudi, ovakvim akcijama.

c-192 je napisao/la: ›
ja ne bi mogao prihvatiti ljubakanje dva dečkića u mojoj radnoj sredini...


Ja to isto ne bih mogao prihvatiti. Kao što ne bih mogao prihvatiti ni ljubakanje muškarca i žene, pijane zaposlenike, pušenje u radnom prostoru, kašnjenje, idiota zaposlenika, itd.. Nekim stvarima jednostavno nije mjesto na poslu, i toga se u zapadnjačkim sistemima izričito pridržavaju (to je ono kad u američkim serijama kolege kriju da su u vezi, jer to firma zabranjuje). U cilju što veće kontrole firme pribjegavaju otvorenim radnim prostorima, a privilegiju zatvorenog ureda imaju samo face na visokim pozicijama (njima se tolerira i ljubakanje).

#61:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 04.11.2009. 16:04

Ma tko ga ne bi zaposlio? Very Happy



#62:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 04.11.2009. 16:08

W.M. Felt je napisao/la: ›
No, sve genetske promjene, pa tako i cijela evolucija, uvjetovane su mutacijom gena, odnosno pogreškom, pa je vrlo lako primijetiti da je homoseksualac pogreška prirode jednako kao i čovjek. (osnovni argument kojim se dokazuje ovakav stav jest činjenica da homoseksualizam nije ljudski fenomen, nego općeprisutna pojava kod svih oblika života).


Ovdje se opasno približavamo kvazi filozofskoj diskusiji o tome je li to evolucijska pogreška ili jednostavno - evolucija čovjeka, odnosno muškarca.
Po meni to predstavlja nekakvu međufazu; prvo homoseksualci, potom aseksualci.
Mislim da bi to riješilo dosta problema (čitaj: žena)... Very Happy

#63:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 04.11.2009. 16:38

bazooka_joe je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
No, sve genetske promjene, pa tako i cijela evolucija, uvjetovane su mutacijom gena, odnosno pogreškom, pa je vrlo lako primijetiti da je homoseksualac pogreška prirode jednako kao i čovjek. (osnovni argument kojim se dokazuje ovakav stav jest činjenica da homoseksualizam nije ljudski fenomen, nego općeprisutna pojava kod svih oblika života).


Ovdje se opasno približavamo kvazi filozofskoj diskusiji o tome je li to evolucijska pogreška ili jednostavno - evolucija čovjeka, odnosno muškarca.
Po meni to predstavlja nekakvu međufazu; prvo homoseksualci, potom aseksualci.
Mislim da bi to riješilo dosta problema (čitaj: žena)... Very Happy


Mislim da se ne približavamo takvom razmišljanju. Naime, sve što sam napisao stoji samo ako prihvaćamo darvinizam i teoriju evolucije kao polaznu točku.

Međutim, upravo je Darwin homoseksualcima napisao lošu prognozu. U knjizi Podrijetlo čovjeka (The Descent of Man, and Selection in Relation to Sex) Darwin dodaje već osnovanoj prirodnoj selekciji još jednu - seksualnu selekciju. Nije dovoljno za preživljavanje vrste da se prilagodi životnim uvjetima (najprilagođeniji preživljavaju, ostali otpadaju), nego i da se ti najprilagođeniji uspješno razmnožavaju.

Ako je Darwin u pravu, s obzirom da se homoseksualci ne mogu razmnožavati, priroda će se pobrinuti da se takav genski potencijal smanji i na koncu nestane. Tako da za kojih milijun godina homoseksualaca ne bi trebalo biti. Tu su naravno dva uvjeta - prvi, da se javno deklarirajući više ne moraju skrivati u heteroseksualnim vezama (svarajući potomke) i drugi, da za tih milijun godina opstane i sam čovjek (taj će se uvjet puno teže ostvariti - u nastupajućm klimatskim promjenama pitanje je hoće li na Zemlji za milijun godina biti kisika, a stvarno bi tražili mnogo od evolucije da nas još u tih milijun godina oslobodi i te ovisnosti o kisiku).

#64:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 04.11.2009. 17:13

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ako je Darwin u pravu, s obzirom da se homoseksualci ne mogu razmnožavati, priroda će se pobrinuti da se takav genski potencijal smanji i na koncu nestane. Tako da za kojih milijun godina homoseksualaca ne bi trebalo biti. Tu su naravno dva uvjeta - prvi, da se javno deklarirajući više ne moraju skrivati u heteroseksualnim vezama (svarajući potomke) i drugi, da za tih milijun godina opstane i sam čovjek (taj će se uvjet puno teže ostvariti - u nastupajućm klimatskim promjenama pitanje je hoće li na Zemlji za milijun godina biti kisika, a stvarno bi tražili mnogo od evolucije da nas još u tih milijun godina oslobodi i te ovisnosti o kisiku).


Logički zaključujem iz ovog našeg dijaloga da se upravo prestankom diskriminacije homoseksualaca i apelaom za konačnom deklaracijom kako bismo svi skupa mogli sretno živjeti možemo riješiti vrlo velikog broja homoseksualaca unutar tri generacije.
Prihvaćam zaključak i obećavam slijediti metodiku istoga! Wink

#65:   Autor: muvifrik Post Postano: 04.11.2009. 19:58

zen031 je napisao/la: ›
@ Muvifrik, nadam se da se ovo "majmunsko skakanje oko monolita" ne odnosi (između redaka) na obilaženje oko Ka'abe, jer ću se osjetit uvrijeđen i diskriminiran. Very Happy

(Opet nestade EDIT, malo ga ima malo ga nema)



EDIT, nažalost, ne postoji u podforumima Vijesti/Najave. Evo i zašto
moderator


ne, aludirao sam na poznatu scenu iz odiseje 2001

#66:   Autor: Frost Post Postano: 04.11.2009. 20:06

zen031 je napisao/la: › @Frost, ne razumijem ovo što kažeš:

Lapsus de brzi prsti osijek031.com smile mislio sam na jedan dio muške populacije, ne jedan dio muške feminizirane populacije

a de osijek031.com smile

#67:   Autor: Stella1989 Post Postano: 05.11.2009. 1:53

Leteci mungos je napisao/la: ›
Po cemu je poljubac dvije gay osobe odvratniji od ljubljenja dva hetero gabora?

Ajd ti sad reci...dal bi volio gledati dva lika kako se žvale, sline jedan po drugome i navlače se po gradu..?

Jesi možda i ti jedan ''iz te mase'' ili..? osijek031.com smile

Šala...stvarno nemam ništa protiv, ali mislim da nije lijepo svo ono paradiranje i javno isticanje...

A ako svoj posao odrađuju fer i korektno, onda nek ih poslodavac zaposli. Ljudi su kao i svi. Samo nek šefove ne zavode i ne snajpaju ima pakšu i sve pet! osijek031.com smile

#68:   Autor: Frost Post Postano: 05.11.2009. 12:49

Stella1989 je napisao/la: › Ajd ti sad reci...dal bi volio gledati dva lika kako se žvale, sline jedan po drugome i navlače se po gradu..?

Što je toliko odvratno u tome?

Ništa drugačije od balavurdije koja isto to radi osijek031.com smile

#69:   Autor: j@dr@ Post Postano: 05.11.2009. 13:16

Uopće nemam želju znati tko, što, kada, zašto i kako u privatnosti svoga doma, niti to isto imam potrebu o sebi govoriti nekome drugom. I sad me živo zanima zašto mi oni u paradi moraju nabacivati na nos i još mi to praktično pokazivati..
ok, ti si gay.. i što da ja radim s tom informacijom...???

#70:   Autor: Stella1989 Post Postano: 05.11.2009. 13:38

j@dr@ je napisao/la: ›
Uopće nemam želju znati tko, što, kada, zašto i kako u privatnosti svoga doma, niti to isto imam potrebu o sebi govoriti nekome drugom. I sad me živo zanima zašto mi oni u paradi moraju nabacivati na nos i još mi to praktično pokazivati..
ok, ti si gay.. i što da ja radim s tom informacijom...???

To i ja cijelo vrijeme govorim... Smile

#71:   Autor: muvifrik Post Postano: 05.11.2009. 14:29

Stella1989 je napisao/la: ›

A ako svoj posao odrađuju fer i korektno, onda nek ih poslodavac zaposli. Ljudi su kao i svi. Samo nek šefove ne zavode i ne snajpaju ima pakšu i sve pet! osijek031.com smile


kakva debilna izjava. kao da to hetero m/ž ne rade jedni drugima...

#72:   Autor: Stella1989 Post Postano: 05.11.2009. 14:55

muvifrik je napisao/la: ›
kakva debilna izjava. kao da to hetero m/ž ne rade jedni drugima...

Kažem za derpee...jel bi ti radije da ti neka ženska osoba gleda pakšu dok se saginješ i da te snajpa, ili neki lik? Smile

#73:   Autor: Zodijak Post Postano: 05.11.2009. 15:30

Pa neće gledanje ubiti. Ako "žrtva" nije gay, nema se zašto osjećati ugroženom...ili pak...?

#74:   Autor: Stella1989 Post Postano: 05.11.2009. 15:33

Zodijak je napisao/la: ›
Pa neće gledanje ubiti. Ako "žrtva" nije gay, nema se zašto osjećati ugroženom...ili pak...?

Baš da vidim da se nađeš u toj situaciji dal bi ti bilo svejedno ili bi malo zazirao od toga... Smile

#75:   Autor: Zodijak Post Postano: 05.11.2009. 15:43

Pa da nisam gay, vjerojatno bi mi bilo neugodno, ali ne bih zato otpuštao niti ponižavao ljude. Općenito nikome ne nabijam na nos tko sam/ što sam, niti sam ikada na ovom forumu to spominjao jer nemam potrebu. Problem je što vas većina trpa sve u ladice, gejevi su ovakvi, strejteri su onakvi. Nije nužno tako. Isto ima gejeva i lezbijki koji su napadni svojim izgledom/ponašanjem i sl; isto vrijedi i za strejtere. Svi smo mi različiti, ljudi smo ima nas svakakvih, ali ono o čemu vi pričate je već lifestyle osobe, bila ona strejt ili gej. Osobno nisam za gay parade jer su to parade a ne samo pride, ali jbga agresivan napad-agresivna reakcija. Sada se već od svega toga pravi maskenbal, jer više nije čisto LGBT pride, nego LQBTIQ što dovlači sve moguće fetišiste i "čudake" na jedan događaj, pa se stvara pogrešna slika.

#76:   Autor: Stella1989 Post Postano: 05.11.2009. 15:47

Zodijak je napisao/la: ›
Pa da nisam gay, vjerojatno bi mi bilo neugodno, ali ne bih zato otpuštao niti ponižavao ljude.

Nisam rekla da ih treba ponižavati ili zato otpuštati, samo...ako već jesu gay, ne trebaju biti zatvoreni u kući i biti izolirani od ostatka svijeta...već: čemu sve one parade i javna pokazivanja/dokazivanja?

#77:   Autor: anakonda Post Postano: 05.11.2009. 15:50

...stalno se vrtiš oko jednog te istog....ovdje se ne radi o paradama, stoput smo raspravljali prije o tome....ovdje se radi o diskriminaciji na poslu...znači, treba li otpustiti ili zaposliti radnika ako je on gej....kužiš sad??????

#78:   Autor: Stella1989 Post Postano: 05.11.2009. 15:52

anakonda je napisao/la: ›
...stalno se vrtiš oko jednog te istog....ovdje se ne radi o paradama, stoput smo raspravljali prije o tome....ovdje se radi o diskriminaciji na poslu...znači, treba li otpustiti ili zaposliti radnika ako je on gej....kužiš sad??????

Btw, jesam jedina koja raspravlja o tome? NE...i zato se molim te otkači i gnjavi nekog drugog, uredu?

#79:   Autor: Zodijak Post Postano: 05.11.2009. 15:55

Kužim ja tebe. Samo sam se htio nadovezati na temu. Ni ja nisam velik dijelom za parade upravo zato što se od svega radi maskenbal, pa neka se onda zove maskenbal pride (parada), zaboli me. Drugim dijelom sam za, barem da se proširi svijest da ima i nas. Začidili bi se koliko ima u Osijeku, ali ne znam nikoga tko je bio otpušten zboga toga. Ovdje (os) ih ima i dosta profesora/profesorica u srednim školama, fakultetima, lječnika, pa čak i većih imena.. ali ne znam da je itko imao problema. Općenito mislim da su ljudi u Osijeku nešto zreliji što se tiče tih stvari, baš zato što imamo tu neku "flegma" crtu u sebi. "Ti radi svoje, ja ću svoje, i sve ok, lega".

#80:   Autor: Stella1989 Post Postano: 05.11.2009. 15:59

Zodijak je napisao/la: ›
Kužim ja tebe. Samo sam se htio nadovezati na temu. Ni ja nisam velik dijelom za parade upravo zato što se od svega radi maskenbal, pa neka se onda zove maskenbal pride (parada), zaboli me. Drugim dijelom sam za, barem da se proširi svijest da ima i nas. Začidili bi se koliko ima u Osijeku, ali ne znam nikoga tko je bio otpušten zboga toga. Ovdje (os) ih ima i dosta profesora/profesorica u srednim školama, fakultetima, lječnika, pa čak i većih imena.. ali ne znam da je itko imao problema. Općenito mislim da su ljudi u Osijeku nešto zreliji što se tiče tih stvari, baš zato što imamo tu neku "flegma" crtu u sebi. "Ti radi svoje, ja ću svoje, i sve ok, lega".

Kao što sam već i napisala, nemam ništa protiv njih, nisu oni htjeli biti nešto drugačiji...tako je kako je, a na nama je hoćemo li to prihvatiti ili ne. Meni nije bad ako je netko gay, samo kažem...parade...su ''izmakle'' kontroli.

A što se tiče poslodavaca...bio ti Srbin, cigan ili gay...važno je samo kakav si čovjek i da svoj posao odrađuješ fer i korektno. Smile

#81:   Autor: Ingo Post Postano: 05.11.2009. 16:27

j@dr@ je napisao/la (Pogledaj post): › Uopće nemam želju znati tko, što, kada, zašto i kako u privatnosti svoga doma, niti to isto imam potrebu o sebi govoriti nekome drugom. I sad me živo zanima zašto mi oni u paradi moraju nabacivati na nos i još mi to praktično pokazivati..
ok, ti si gay.. i što da ja radim s tom informacijom...???


ova zadnja recenica koju si napisao je bit problema. kada svi poput tebe budu rekli 'ti si gay, i sta da ja radim s tom informacijom' ... okrenuli se i otisli dalje ... onda vise nece biti potrebe za gay paradama, za borbom za ista prava, za gay klubove i slicne stvari.

samo, jos ti trebas sazrijeti i reci 'vidi parada ... boze ... hahaha ... smjesni su ko oni u riu, isto tako puni perja, sareni i vesele se po ulici' ... okrenuti glavu i otici.

jednostavno, kao sto si pokazao tolerantnost prema sexualnoj orjentaciji, onda mozes pokazati toleranciju i prema tom folkloru neke zajednice. Jer nije bas da su ti prideovi svaki dan.

Zodijak je napisao/la (Pogledaj post): › Začidili bi se koliko ima u Osijeku, ali ne znam nikoga tko je bio otpušten zboga toga. Ovdje (os) ih ima i dosta profesora/profesorica u srednim školama, fakultetima, lječnika, pa čak i većih imena.. ali ne znam da je itko imao problema.


Djelomicno si u pravu. Svijest o gay osobama se mijenja. Mijenja se percepcija da su gay osobe bolesne, izopacene, itd itd. Ali, to sto ti neznas dali je netko imao problema, ne znaci da ih nema. Ili mozda znaci da gay osobe to samo dobro skrivaju.

Ova akcija je upravo radi toga, da gay osobe ne moraju skrivati svoju sexualnost (ne moraju ju ni isticati) ... i ne moraju strahovati da ce otkrivanjem izgubiti posao.

Ovo je pitanje predrasuda i demistificiranje tih predrasuda. Svatko ce i dalje zaposljavati onoga koga hoce ... mozda ce velike sise biti presudne.

Ja sam kao student probusio uho. Danas je to sasvim normalna stvar, ali ... kad sam se bio javio za posao skladistara u Alastor, nisu me pitali puno o skoli, mom uspjehu, znanju jezika, infomatike ... nego me tip prvo pitao 'oces ti skiniti tu mindjusu ako te zaposlimo' ... dakle, skladiste ??? pitam se dali bi takav mentalni sklop mogao podnjeti nekoga tetoviranog ? probusenog nosa ? obrve ? nekoga drugacije sexualne orjentacije ?

#82:   Autor: Zodijak Post Postano: 05.11.2009. 16:48

Rekao sam samo ono što znam ja osobno, i sa svime ostalim se slažem. Evo jedan sličan slučaj, moju prijateljicu ne žele zaposliti jer je - albino. Neki su joj čak i u lice to rekli.

#83:  Re: Pravo na rad bez diskriminacije! Autor: dreamer Post Postano: 06.11.2009. 0:58



Većinom ljudi vide homoseksualnost kao stvar izbora…homoseksualnost nije stvar izbora. I u tom smislu prikaz seksualne orijentacije na liniji varijabli kao boje kože ili slično je super stvar. I sve bi bilo dobro kada bi svi tako mislili…međutim, budući da ne misle svi tako (a tog smo svjedoci i čitajući izjave pojedinaca na ovom topiku) potrebna je nekakva reakcija…

Što se tiče Pridea, razumijem da je to nerazumljivo osobama koje "nisu u toj koži" ili nemaju bliže povezanosti s nekim tko je gej ili se ne bave tom društvenom problematikom, ili…

To nije ponos u smislu: ponosan/a sam na sebe jer sam sve ispite dala na vrijeme, ili jer sam učinila neko dobro djelo, ili jer imam uspješne odnose. To nema veze s tim... to je osjećaj da je osoba dobro s tim sto je gej. Str8 ljudi se ne moraju to pitati jer nema opresije na njihovu seksualnu orijentaciju i normalno je da se ok osjećaju kao str8. Ali gej osoba se ne osjeća dobro sto je gej…od malih nogu dobiva poruke da je to loše, nenormalno i sl. i nema te "normalnosti" života...

Da skratim priču, Pride je povezan s opresijom, diskriminacijom i internaliziranom homofobijom. Nužnost skrivanja ima uzima svoj danak.

Nedavno sam razgovarala s jednom maloljetnom osobom (iz manjeg mjesta u hrvatskoj) koja nije mogla ni izgovoriti riječ gej, i silno se nadala da ću joj reci kako da se to izlječi, i to joj je bilo nastrano, a tako kaže i njen tata... koji bi njih sve pobio.

Moment u kojem će ta osoba moći živjeti ok je moment kad osjeti ponos sto je gej. Ne sram, ne krivnju, ponos u smislu da voli sebe i da je gej ok.

Ponos je i dio procesa coming outa. Ponos je kad osoba bez nelagode može o sebi reci da je gej (naravno, ne mora tim riječima, to su i trenuci poput bezazlene priče gdje osoba spominje svoju djevojku - a ne prijateljicu npr).

Isto tako, ne slažem se da je orijentacija osobna stvar (bar u ovom kontekstu u kojem okolina ne smatra to posve nebitnom karakteristikom pojedinca). Jer naravno da nije. Možda na pustom otoku. Naravno, osobna je stvar koga će osoba izabrati za partnera/icu , ali šta kad drugima nije isto hoće li biti s muškarcem ili sa ženom... i ako će zbog toga dobiti otkaz, ili posao uopće neće dobiti, kako to može biti njihova osobna stvar? Kako može biti njihova osobna stvar to što ne mogu nesmetano šetati po gradu držeći se za ruke a da ne naiđu na barem jednog primitivca koji će im, ako ništa, uputiti pogled kao da su s marsa pali, a da ne govorim da je to najmanje što im se može dogoditi…

I nije orijentacija u prvom planu, već posljedice te orijentacije. To je bitna razlika.
Isto tako kada je sam Pride u pitanju, uzmite u obzir da taj event ne podržava veeeeliki dio LGBT populacije, jer smatraju da je takva manifestacija apsolutno kontraproduktivna jer netko gologuze osobe u perju poistovjećuje sa svima, i onda umjesto senzibilizacije građana, dobijemo još veću homofobiju, jer ipak Hrvatska je Hrvatske a ne Švedska, da bi se na toj manifestaciji svi skupa zabavili bez ikakvih izgreda.

Nemojmo se zavaravati, diskriminacija postoji, i najgore što mi kao društvo možemo napraviti jest praviti se da toga nema…diskriminacija po bilo kojoj osnovi što se mene tiče nema opravdanje, kako prema osobama LGBTIQ populacije, tako i prema ostalim nacionalnim, vjerskim i drugim osnovama. Recimo imam prijateljicu, Srpkinju po nacionalnosti koja je trebala početi raditi u jednoj zdravstvenoj ustanovi u Os. Prošla je razgovor kod jedne osobe i sve je bilo ok, međutim onda je malo morala popričati i s drugom osobom, eeee, toj se osobi nije baš svidjelo njezino prezime, pa je počeo kopati…a gdje si bila te i te…iako je cura te '91 imala 4 godine…trebam li napominjati da posao nije dobila…već osoba koja je s tom istom išla u razred i zna se da je imala puuuno lošije ocjene...


@ Stella1989 evo svježe izdanje za tebe...ne moraš mi zahvaljivati, znam da sam srce Smile


#84:   Autor: Stella1989 Post Postano: 06.11.2009. 1:05

@dreamer...tnx na slici...baš sam nju godinama pokušavala iskopat na Internetu, a kojeg li čuda, dobijem ju baš upravo od tebe Wink
Osijek031.com » Događaji - najave i recenzije » Pravo na rad bez diskriminacije!


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::