Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Politika » Okupirati tvornice - blokirati fakultete

#1:  Okupirati tvornice - blokirati fakultete Autor: Radnička borba Post Postano: 05.09.2009. 21:11

Položaj radnih slojeva stanovništva je bio isuviše nepodnošljiv i prije izbijanja krize – postojeće stanje, kao i njegovo daljnje pogoršavanje, se više ne može tolerirati – vrijeme je za otpor!
Pasivnim popuštanjem ili pak samo negodovanjem i simboličnim prosvjedima nećemo postići da se stvari izmjene, već će se nastaviti razvijati sadašnjim tokom. Jedini efikasan oblik borbe predstavlja otvoreni socijalni otpor. Studenti su svojim činom pokazali svim ostalima, još kolebljivima, potlačenima da se borba za vlastita prava mora odvijati uz pomoć upotrebe sile i pritiska usmjerenog prema institucijama, s obzirom da molbe i apeli neće učiniti išta, osim produbiti agoniju stotina tisuća radnika, nezaposlenih i umirovljenika.

Kako bismo se što bolje organizirali pokrenuli smo časopis za radnike i studente pod nazivom Radnička borba. Besplatni treći broj možete naručiti u pdf ili tiskanoj verziji na [email protected]

Radnici-studenti, vrijeme je za otpor!
Okupirati tvornice - blokirati fakultete!

#2:   Autor: exHOP3on Post Postano: 05.09.2009. 21:24

to mi zvuči na stihove pušenja:
"Razmisli jos jednom, udahni duboko
Otpor, stoko, otpor stoko!"

#3:   Autor: Svebor Post Postano: 05.09.2009. 23:12

veri najs.

#4:   Autor: mikka Post Postano: 05.09.2009. 23:16

Prosvjedujte koliko hoćete, ali na nekim javnim otvorenim mjestima, nemojte nam blokirati fakultete, nije u redu da svi studenti ispaštaju zbog hirova pojedinaca.

#5:   Autor: morgan Post Postano: 06.09.2009. 0:34

mikka je napisao/la: ›
Prosvjedujte koliko hoćete, ali na nekim javnim otvorenim mjestima, nemojte nam blokirati fakultete, nije u redu da svi studenti ispaštaju zbog hirova pojedinaca.

koji si ti razred?
peti!?
taj je najteži...

#6:   Autor: mikka Post Postano: 06.09.2009. 1:28

A što tebi nije jasno?

#7:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 06.09.2009. 3:49

Radnička borba je napisao/la: ›
Radnici-studenti, vrijeme je za otpor!
Okupirati tvornice - blokirati fakultete!



Spašavaj nas Bože ovakvih "revolucionara". Ovaj bi okupirao tvornice - možda je naivno, ali od pismenih se ljudi ipak očekuje nekakav intelektualni nivo, a ne ovakve bljutave parole iz pretprošlog stoljeća. Blokirao bi on fakultete - prvo što mi pada na pamet jest da čovjek duguje školarinu, jer nije diplomirao u roku, ili pak na fakultetu nikad nije bio.

Imam ja drugačiji prijedlog za parolu i akciju:
"Smijenimo Hdz!" i
"Blokirajmo pristup internetu ovakvima kao što je ovaj Radnička borba".

#8:   Autor: russell Post Postano: 06.09.2009. 10:50

W.M. Felt je napisao/la: ›
Radnička borba je napisao/la: ›
Radnici-studenti, vrijeme je za otpor!
Okupirati tvornice - blokirati fakultete!



Spašavaj nas Bože ovakvih "revolucionara". Ovaj bi okupirao tvornice - možda je naivno, ali od pismenih se ljudi ipak očekuje nekakav intelektualni nivo, a ne ovakve bljutave parole iz pretprošlog stoljeća. Blokirao bi on fakultete - prvo što mi pada na pamet jest da čovjek duguje školarinu, jer nije diplomirao u roku, ili pak na fakultetu nikad nije bio.

Imam ja drugačiji prijedlog za parolu i akciju:
"Smijenimo Hdz!" i
"Blokirajmo pristup internetu ovakvima kao što je ovaj Radnička borba".
W.M. Felt je napisao/la: ›
Radnička borba je napisao/la: ›
Radnici-studenti, vrijeme je za otpor!
Okupirati tvornice - blokirati fakultete!



Spašavaj nas Bože ovakvih "revolucionara". Ovaj bi okupirao tvornice - možda je naivno, ali od pismenih se ljudi ipak očekuje nekakav intelektualni nivo, a ne ovakve bljutave parole iz pretprošlog stoljeća. Blokirao bi on fakultete - prvo što mi pada na pamet jest da čovjek duguje školarinu, jer nije diplomirao u roku, ili pak na fakultetu nikad nije bio.

Imam ja drugačiji prijedlog za parolu i akciju:
"Smijenimo Hdz!" i
"Blokirajmo pristup internetu ovakvima kao što je ovaj Radnička borba".


da u pravu si,na izborima cemo ih smjenit i sve ce bit dobro...ili ipak ne i dalje ce divan narod glasat ako tompsona dovedu

#9:   Autor: zujo Post Postano: 06.09.2009. 12:02

Rusel,ne glasa narod zbog Tompsona za HDZ nego nažalost zbog 100 kuna,naravno ,penzići.Može se misliti da je 100 kn ništa,ali pitaj moju mamu,koja prima mirovinu od pokojnog oca,a ona iznosi 940,00 kn.Nažalost,takvih je u hrvatskoj preko 500000 i za male novce 15% glasova.A među dobro stojećim penzićima barem 150000 ne bi preživjelo reviziju,pa je najbolje glasati za HDZ.Ako tu dodamo i one koji glasaju, a ne plaćaju porez,to je još 10 zastupnika u saboru(dijaspora).Na izbore izlazi oko 50% birača i to je cifra od oko 40% zastupnika.Možeš slobodno pribrojiti i 3 SDSS-ovca i onda je dovoljno da glasuje uža rodbina od Vlade i to je pobjeda,ali gdje su tu oni koji iznašaju teret ove države,vjerovatno u opoziciji,ali njih nitko niti treba niti pita.

#10:   Autor: Frost Post Postano: 06.09.2009. 13:09

kad i ako nova vlast smijeni sadašnju, nek odmah promijene Ustav tako da glasovati za vlast mogu samo oni koji plaćaju porez RH

moj skromni prijedlog, evo

#11:   Autor: MissTake Post Postano: 06.09.2009. 13:37

uvijek se sjetite buniti kad dotaknemo dno, a što se nisu organizirali prosvjedi kad smo barem plivali na površini. ne opravdavam ovu vlast, niti se nadam ičem bolje od buduće. budimo realni tko god bude premijer, tko god bude predsjenik, koja god stranka bude imala većinu, ne možeš baš previše napraviti jer smo do grla u dreku. na koji način sad izvući opet državu? radne akcije? ili ... ?

btw FROST Bravo

#12:   Autor: maddox_rumble Post Postano: 06.09.2009. 13:59

problem je u izjavi okupirajmo tvornice, koje tvornice boze dragi, sve ili je propalo, ili vise nije hrvatsko

#13:   Autor: padobranac Post Postano: 06.09.2009. 16:27

Frost je napisao/la: ›
kad i ako nova vlast smijeni sadašnju, nek odmah promijene Ustav tako da glasovati za vlast mogu samo oni koji plaćaju porez RH

moj skromni prijedlog, evo
nezaposleni i oni koji nemaju imovinu niti ne placaju porez..

#14:   Autor: padobranac Post Postano: 06.09.2009. 16:32

prije revolucije preporucam citanje revolucionarnog stiva Guy Debord "Drustvo spektakla" , evo i jedan od linkova
http://www.modukit.com/anarhija-blok45/

#15:   Autor: padobranac Post Postano: 06.09.2009. 16:42

ili recimo
www.stocitas.org

#16:   Autor: exHOP3on Post Postano: 06.09.2009. 16:49

Frost je napisao/la: ›
kad i ako nova vlast smijeni sadašnju, nek odmah promijene Ustav tako da glasovati za vlast mogu samo oni koji plaćaju porez RH

moj skromni prijedlog, evo

kupnjom žvake na kisoku se plaća porez Wink
dobro, znam da se tvoj stav (s kojim se slažem jednim djelom) ne odnosi na to al dobro kaže padobranac, nezaposleni i ljudi bez imovine ne plaćaju porez, a takvih ima sve više...

#17:   Autor: Frost Post Postano: 06.09.2009. 16:51

padobranac je napisao/la: › nezaposleni i oni koji nemaju imovinu niti ne placaju porez..

Mislio sam na dijasporu, nemoj bit picajzla.

#18:   Autor: padobranac Post Postano: 06.09.2009. 20:03

mikka je napisao/la: ›
Prosvjedujte koliko hoćete, ali na nekim javnim otvorenim mjestima, nemojte nam blokirati fakultete, nije u redu da svi studenti ispaštaju zbog hirova pojedinaca.
pa uvijek su studenti bili pokretaci i stup revolucije..ali eto i to se promijenilo..nekad su studenti mislili, danas su konformisti..

#19:   Autor: mikka Post Postano: 07.09.2009. 0:27

padobranac je napisao/la: ›
mikka je napisao/la: ›
Prosvjedujte koliko hoćete, ali na nekim javnim otvorenim mjestima, nemojte nam blokirati fakultete, nije u redu da svi studenti ispaštaju zbog hirova pojedinaca.
pa uvijek su studenti bili pokretaci i stup revolucije..ali eto i to se promijenilo..nekad su studenti mislili, danas su konformisti..


Ma nisi me shvatio. Sve je to ok, neka prosvjeduje tko hoće, nemam ništa protiv. Samo neka onima koji ne žele prosvjedovati omoguće normalno obavljanje obaveza.

#20:   Autor: morgan Post Postano: 07.09.2009. 0:44

mikka je napisao/la: ›
Samo neka onima koji ne žele prosvjedovati omoguće normalno obavljanje obaveza.

u tom slučaju neka onda "neprosvjednici" ne uživaju pozitivne plodove prosvjeda.

#21:   Autor: padobranac Post Postano: 07.09.2009. 8:22

mikka je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: ›
mikka je napisao/la: ›
Prosvjedujte koliko hoćete, ali na nekim javnim otvorenim mjestima, nemojte nam blokirati fakultete, nije u redu da svi studenti ispaštaju zbog hirova pojedinaca.
pa uvijek su studenti bili pokretaci i stup revolucije..ali eto i to se promijenilo..nekad su studenti mislili, danas su konformisti..


Ma nisi me shvatio. Sve je to ok, neka prosvjeduje tko hoće, nemam ništa protiv. Samo neka onima koji ne žele prosvjedovati omoguće normalno obavljanje obaveza.
a tuzno je da se studenti ne zele solidarizirati, jer sutra ce oni biti taj radni svijet koji prosvjeduje..ili jos gore nezaposleni, koji prosvjeduje..

#22:   Autor: mali_ivica Post Postano: 07.09.2009. 12:25

padobranac je napisao/la (Pogledaj post): ›
mikka je napisao/la: ›
padobranac je napisao/la: ›
mikka je napisao/la: ›
Prosvjedujte koliko hoćete, ali na nekim javnim otvorenim mjestima, nemojte nam blokirati fakultete, nije u redu da svi studenti ispaštaju zbog hirova pojedinaca.
pa uvijek su studenti bili pokretaci i stup revolucije..ali eto i to se promijenilo..nekad su studenti mislili, danas su konformisti..


Ma nisi me shvatio. Sve je to ok, neka prosvjeduje tko hoće, nemam ništa protiv. Samo neka onima koji ne žele prosvjedovati omoguće normalno obavljanje obaveza.
a tuzno je da se studenti ne zele solidarizirati, jer sutra ce oni biti taj radni svijet koji prosvjeduje..ili jos gore nezaposleni, koji prosvjeduje..

Kada se kreće u prosvjed, onda se mora znati koji je cilj prosvjeda.
To što ti kažeš "solidariziranje" zašto bi se ja solidarizirao s nekim s kime se neslažem u stavu samo zato što je on student kao i ja.
Čak štoviše i prosvjedovat se treba znat.
Također prosvjed mora imati jasne ciljeve, a ne neke generalne?!
Tipa svima besplatno školovanj?! HELOU o čemu mi pričamo?
ŠTA TO ZNAČI??? DA SVAKI KURAC IMA PRAVO DOĆI I UPISATI FAKS SAMO ZATO ŠTO BI ON MALO STUDIRAO ili pak SMIJEM STUDIRATI 100 GODINA ALI BESPLATNO.
Taj njihov prosvjed večina nije ni shvatila na čega se on odnosi...

#23:   Autor: mali_ivica Post Postano: 07.09.2009. 12:28

morgan je napisao/la: ›
mikka je napisao/la: ›
Samo neka onima koji ne žele prosvjedovati omoguće normalno obavljanje obaveza.

u tom slučaju neka onda "neprosvjednici" ne uživaju pozitivne plodove prosvjeda.
Ne, nego neka se napravi interni referendum tko je za izlazak na prosvjed a tko nije.. i to je to i ako ima 60-70% ljudi koji jesu za neka se dogovore i neka onda idu svi prosvjedovati, ali ponavljam SA JASNIM I RAZRAĐENIM CILJEVIMA, a ne doč i reč ja želim to i to ako mi se nedopusti ja ću blokirati granicu.
Jeli to što ti tražiš realno to te nije briga... to su gluposti.

#24:   Autor: c-192 Post Postano: 07.09.2009. 12:47

upravo sad pročitah na nekim stranicama pa vam prenosim...

Kriza u Hrvatskoj svakim danom raste. Još malo pa će na obdukcijskim nalazima pisati uzrok smrti: “previše stegnut remen”. osijek031.com smile

#25:   Autor: padobranac Post Postano: 07.09.2009. 12:56

c-192 je napisao/la: ›
upravo sad pročitah na nekim stranicama pa vam prenosim...

Kriza u Hrvatskoj svakim danom raste. Još malo pa će na obdukcijskim nalazima pisati uzrok smrti: “previše stegnut remen”. osijek031.com smile
bas

#26:   Autor: padobranac Post Postano: 07.09.2009. 13:02

mali_ivica je napisao/la: ›





ŠTA TO ZNAČI??? DA SVAKI KURAC IMA PRAVO DOĆI I UPISATI FAKS SAMO ZATO ŠTO BI ON MALO STUDIRAO ili pak SMIJEM STUDIRATI 100 GODINA ALI BESPLATNO.

ja sam mislila na solidariziranje cjelokupnog drustva sa radnicima i umirovljenicima, a kojima se od to malo bijede naplacuje krizni porez, kao i sa poljoprivrednicima, koje malo subvencioniraju pa odustanu od isplate istih..dok se kapitalna dobin ne porezuje, povlastene mirovine takodje, kupuju se najskuplji blindirani audiji ili sta vec, voza jahtama, a sav teret neozbiljne drzave, stavlja na teret radnika..i ti studenti imaju roditelje koji rade ili ne rade, pa mislim nisu oni izopceni i neovisni da se njih ovi problemi ne doticu,ako ih se ne doticu, onda molim lijepo..
nije bilo govora o besplatnom studiranju..

#27:   Autor: padobranac Post Postano: 07.09.2009. 13:03

ivice opet si partibrejker

#28:   Autor: Anait Post Postano: 07.09.2009. 14:43

mali_ivica je napisao/la: ›
Također prosvjed mora imati jasne ciljeve, a ne neke generalne?!
Tipa svima besplatno školovanj?! HELOU o čemu mi pričamo?
ŠTA TO ZNAČI??? DA SVAKI KURAC IMA PRAVO DOĆI I UPISATI FAKS SAMO ZATO ŠTO BI ON MALO STUDIRAO ili pak SMIJEM STUDIRATI 100 GODINA ALI BESPLATNO.
Taj njihov prosvjed večina nije ni shvatila na čega se on odnosi...


NSI ima jasno generalizirane zahtjeve, oni ne traze 100 godina besplatnog studiranja.
svi se nesto bune i ne shvacaju na cega se on odnosi, a nitko se nije udostojio kvalitetno informirat

#29:   Autor: mikka Post Postano: 07.09.2009. 14:54

lala je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Također prosvjed mora imati jasne ciljeve, a ne neke generalne?!
Tipa svima besplatno školovanj?! HELOU o čemu mi pričamo?
ŠTA TO ZNAČI??? DA SVAKI KURAC IMA PRAVO DOĆI I UPISATI FAKS SAMO ZATO ŠTO BI ON MALO STUDIRAO ili pak SMIJEM STUDIRATI 100 GODINA ALI BESPLATNO.
Taj njihov prosvjed večina nije ni shvatila na čega se on odnosi...


NSI ima jasno generalizirane zahtjeve, oni ne traze 100 godina besplatnog studiranja.
svi se nesto bune i ne shvacaju na cega se on odnosi, a nitko se nije udostojio kvalitetno informirat


Daj molim te ne počinji mi samo sa NSI, Mrežom mladih ili kako se već zovi svi oni, jer svi znamo tko stoji iza tih organizacija. Da nam nije mali Luka možda u nekoj od njih??

#30:   Autor: Frost Post Postano: 07.09.2009. 15:13

Skupljanje političkih bodova na račun studenata.

#31:   Autor: c-192 Post Postano: 08.09.2009. 7:38

Frost je napisao/la: ›
Skupljanje političkih bodova na račun studenata.


bod u gostima kao dva kod kuće osijek031.com smile

#32:   Autor: normabel Post Postano: 08.09.2009. 12:48

Treba uletit u sabor svakog tamo šakom u glavu izbit im zube i stavit proteze,pa nek mi onda frfljajući kažu idemo dalje.Da idemo dalje sa lomljenjem kostiju, bando lopovsaka,izdali su i oskrnavili sve za što se ovaj narod borio.Sve ove godine nas lažu i kradu i još onda idu seljaci,sindikati pregovarati sa stokom lažljivom i kupe mrvice sa osmjehom,ma fuj.A doktora Hivu Sanadera zatvoriti sa četiri kurata crnca pa nek onda viče "šta gledate".Sve ih treba osijek031.com smile

#33:   Autor: c-192 Post Postano: 08.09.2009. 14:49

ček malo... osijek031.com smile osijek031.com smile

idem i jaaaaaaaa osijek031.com smile

#34:   Autor: zujo Post Postano: 08.09.2009. 17:28

Mi Hrvati pod hitno moramo naći drugu domovinu jer za per godina,kako je krenulo, svi ćemo biti u mirovini.Tko će uopće raditi? Sada je manje od 1,5 radnika na jednog umirovljenika te se čudim kako uopće još trajemo.Još malo možemo praviti sindikalne prosvjede, ali uskoro neće više biti ni članova sindikata jer će, kao što rekoh, svi biti u mirovini.
Osijek031.com » Politika » Okupirati tvornice - blokirati fakultete


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::