Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Vijesti » Smoking u roku sedam dana dužan ukloniti kioske s javnih površina[Vijesti OSTV-a]

#1:  Smoking u roku sedam dana dužan ukloniti kioske s javnih površina[Vijesti OSTV-a] Autor: OSTV Post Postano: 24.03.2009. 17:43

Kao nulta točka današnje sjednice Gradskog poglavarstva ubačeno je izvješće vezano uz potpisivanje Sporazuma o raskidu Ugovora o poslovnoj suradnji GPP-a i Media Metroa. Nakon poništenja svih ugovora Poglavarstvo ima informaciju da se 14 kioska bespravno nalazi na gradskoj površini, stoga je prema tvrtki Smoking upućen zahtjev da u roku sedam dana ukloni kioske s javnih površina. Sjednicom održanom u mjesnom odboru Tenja dominirala je uglavnom tematika vezana uz ovaj Mjesni odbor, a kao glavni problemi istaknuti su javna rasvjeta, biciklistička staza, izgradnja gospodarske zone, te gradnja komunalne infrastrukture. Dvojbe oko mjesta izgradnje Hrvatskog doma poglavarstvo će riješiti izgradnjom dva doma – kulturnog i sportskog.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- prema istraživanju Media metra u Osijeku će s Antom Đapiće u drugi krug izbora za gradonačelnika Josip Vrbošić

- tematska izložba fotografija “Novi val” iz vremena '80-ih i '90-ih godina otvorena u osječkom pubu 'Swan'

- vrijeme sutra: uglavnom sunčano



Osječka televizija - Vijesti, 24.03.2009.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

#2:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 24.03.2009. 19:07

Hehe, ovo je bilo stvarno smiješno za pogledati. Slavonski dom donosi anketu "poznate" agencije Media Metar, a odmah poslije se raskida ugovor sa firmom Media Metro. Sad vidim da bi možda ipak trebalo gledati tu Biloš/Hsp/Ostv. Ne znam koji je prilog gori (iako su oba smiješna) - nebulozna anketa neke čudne agencije i konstrukcija Slavonskog doma ("birači su odmah kaznili ponašanje Hdssb-a" - spektakularno), ili tragikomična borba Hsp-ovaca za Smokingove kioske (Media Metro Džalte, Čaje, Markovića i Đapića odjednom je postao nepoželjan partner). Treba čuvati ove clipove, za desetak godina će se to moći prikazivati pod rubrikom "mediji u Osijeku, vjerovali ili ne". Možda kasnije prebacim na Stv, ali se bojim da ću umrijeti od smijeha.

#3:   Autor: pernabukano Post Postano: 24.03.2009. 19:17

Hahaha. Slavonski dom...Čekaj to su ona dva lista papira u nakladi od 1000 primjeraka.
Vjerujem da su to rezultati ankete provedeni među članstvom HSP-a i HDZ-a.
Ako je i od Mate Radeljića previše je.

#4:   Autor: MafijaOs Post Postano: 24.03.2009. 19:42

Čepinska TV!

#5:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 24.03.2009. 21:09

Pohvalno!

#6:   Autor: MafijaOs Post Postano: 24.03.2009. 21:32

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Pohvalno!

To što će nakon pola godine ukloniti kioske!?

#7:  Re: Smoking u roku sedam dana dužan ukloniti kioske s javnih površina[Vijesti OSTV-a] Autor: lufus Post Postano: 24.03.2009. 21:49

Pa trebalo je skupit za kampanju Very Happy

#8:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 24.03.2009. 22:03

lufus je napisao/la: ›
Pa trebalo je skupit za kampanju Very Happy
Bolje tako nego kao Glavaš, reketarenjem Smile

#9:   Autor: KillaBEEZ Post Postano: 24.03.2009. 22:06

MafijaOs je napisao/la: ›
KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › Pohvalno!

To što će nakon pola godine ukloniti kioske!?
Ne možeš uvijek ukloniti nešto kada poželiš, to može samo Glavaš. Smile
Neka pravila se ipak moraju poštivati.

#10:   Autor: centurion Post Postano: 24.03.2009. 22:11

KillaBEEZ je napisao/la: ›
lufus je napisao/la: ›
Pa trebalo je skupit za kampanju Very Happy
Bolje tako nego kao Glavaš, reketarenjem Smile


ak malo pogledas taj popis moze se zakljucit da je to mozda sanaderov popis od prije par godina..

#11:   Autor: sokrat Post Postano: 24.03.2009. 22:20

sve mi se čini da im je i bilo u planu da se baš u ovo vrijeme maknu ti kiosci....
....90% zaposlenih ima ugovor do 31.3....pa mislim da to nešto govori

#12:   Autor: mimin Post Postano: 24.03.2009. 22:41

VRBOŠIĆ RUŠI REKORD!

vrbošić ruši čak i mesićev rekord kako od autsajdera biva pobjednik.ni gospon mesić nije uspio u tako brzom vremenu pridobiti naklonost birača.rekord je u toliko veći da vrbošić ne ide s građanima na kavu.masić se mora pomiriti da je naišao bolji od njega.

srećom ovo je patka!

#13:   Autor: jao,uf Post Postano: 24.03.2009. 23:31

sramota a kuda če zaposlenici u p.mater..u njihovu,??

#14:   Autor: Sharon Post Postano: 25.03.2009. 8:19

Žao mi je zaposlenika... Grozno je ostati bez posla.

#15:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 25.03.2009. 8:38

Sharon je napisao/la: › Žao mi je zaposlenika... Grozno je ostati bez posla.
Jel ti zao HSP-ovaca sto su ostali bez pinke? Grozno je ostati i bez slobode.

Za sudbinu zaposlenika treba kriviti lopuze sto su dobit koja je trebala ici Gradu preusmjerili u vlastite dzepove. Smoking, kao zakupac, je svoju obvezu (navodno) uredno placao. Dakle, da nije bilo gramzivosti i navodno notornog lopovluka - zaposlenici bi danas imali posao, Smoking bi imao kioske po gradu, a Grad bi zaradjivao na tom poslu i (nadajmo se) tu dobit koristio na opce dobro.

#16:   Autor: Winger Post Postano: 25.03.2009. 9:26

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › Žao mi je zaposlenika... Grozno je ostati bez posla.
Jel ti zao HSP-ovaca sto su ostali bez pinke? Grozno je ostati i bez slobode.

Za sudbinu zaposlenika treba kriviti lopuze sto su dobit koja je trebala ici Gradu preusmjerili u vlastite dzepove. Smoking, kao zakupac, je svoju obvezu (navodno) uredno placao. Dakle, da nije bilo gramzivosti i navodno notornog lopovluka - zaposlenici bi danas imali posao, Smoking bi imao kioske po gradu, a Grad bi zaradjivao na tom poslu i (nadajmo se) tu dobit koristio na opce dobro.


Djelomično se slažem s tobom...ali mislim da se to moglo vrlo lagano i puno pametnije riješiti. Raskinuti postojeće ugovore i potpisati nove... kiosci ostanu gdje jesu, Grad dobro zaradi i ljudi zadrže posao. Ali tu se izgleda opet umiješala nećija osobne pohlepa, koja je ostala nezadovoljena, pa ako neće on neće nitko.

#17:   Autor: britva_bozo Post Postano: 25.03.2009. 9:30

jucer sam slusao istrazivanje radio plusa... građani su davali svoje glasove tj prijedloge za gradonačelnika...

tako je đapić dobio 8 glasova, od toga 4 sa istog mobitela Very Happy Very Happy, bubalo 5, jozo trovac 4, vrbosic mislim 3, drago spec 2, a po jedan su dobili tito, mamic, bandic i dr. dabic (karađić)....

eto toliko sto građani misle o tome svemu... kad je cirkus, nek bude cirkus kolorado....

#18:   Autor: hyppolita Post Postano: 25.03.2009. 9:58

Ja ne razumijem što im ti kiosci smetaju? Je da se bespravno nalaze na gradskoj površini, ali uopće ne gledaju na to koliko ljudi ima zaposlenih u tim kioscima i koliko će ljudi ostati bez posla u vrijeme krize. Naprotiv, u svakom dijelu grada ima kiosk, kad god ti što zatreba ne moraš tražiti trgovinu, a imaju skoro sve od asortimana robe.

#19:   Autor: pernabukano Post Postano: 25.03.2009. 10:06

hyppolita je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne razumijem što im ti kiosci smetaju? Je da se bespravno nalaze na gradskoj površini, ali uopće ne gledaju na to koliko ljudi ima zaposlenih u tim kioscima i koliko će ljudi ostati bez posla u vrijeme krize. Naprotiv, u svakom dijelu grada ima kiosk, kad god ti što zatreba ne moraš tražiti trgovinu, a imaju skoro sve od asortimana robe.

Slažem se ali osijek teži biti grad, a ne palanka. Ukoliko se ovi kiosci bespravno ostave poruka građanima je jasna: Svatko može staviti što god hoće gdje god hoće.

#20:   Autor: 123456 Post Postano: 25.03.2009. 10:30

pernabukano je napisao/la: ›
hyppolita je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne razumijem što im ti kiosci smetaju? Je da se bespravno nalaze na gradskoj površini, ali uopće ne gledaju na to koliko ljudi ima zaposlenih u tim kioscima i koliko će ljudi ostati bez posla u vrijeme krize. Naprotiv, u svakom dijelu grada ima kiosk, kad god ti što zatreba ne moraš tražiti trgovinu, a imaju skoro sve od asortimana robe.

Slažem se ali osijek teži biti grad, a ne palanka. Ukoliko se ovi kiosci bespravno ostave poruka građanima je jasna: Svatko može staviti što god hoće gdje god hoće.


...što se čudiš, to ti je demokracija... a nju najbolje opisuje vrijeme provedeno na "teniskom terenu".... Twisted Evil

#21:   Autor: hyppolita Post Postano: 25.03.2009. 10:30

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): ›
hyppolita je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne razumijem što im ti kiosci smetaju? Je da se bespravno nalaze na gradskoj površini, ali uopće ne gledaju na to koliko ljudi ima zaposlenih u tim kioscima i koliko će ljudi ostati bez posla u vrijeme krize. Naprotiv, u svakom dijelu grada ima kiosk, kad god ti što zatreba ne moraš tražiti trgovinu, a imaju skoro sve od asortimana robe.

Slažem se ali osijek teži biti grad, a ne palanka. Ukoliko se ovi kiosci bespravno ostave poruka građanima je jasna: Svatko može staviti što god hoće gdje god hoće.


Slažem se stobom, ali opet zar se ne mogu nekako dogovoriti i napraviti neki sporazum ugovor u kojem će Smoking plaćati gradu ili nešto već? Mislim da je to apsolutno jedna od lošijih odluka u našem poglavarstvu. Naravno da se mora plaćati naknadu za površinu, to ne osporavam, ali osporavam gubitask kioska i gubitak posla! Ljudi su se taman naviknuli na te kioske, svugdje su dostupni i ljudi su puno ljubazniji koji tamo rade nego u trgovinama. Bezveze!

#22:   Autor: hyppolita Post Postano: 25.03.2009. 10:32

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la: ›
hyppolita je napisao/la (Pogledaj post): › Ja ne razumijem što im ti kiosci smetaju? Je da se bespravno nalaze na gradskoj površini, ali uopće ne gledaju na to koliko ljudi ima zaposlenih u tim kioscima i koliko će ljudi ostati bez posla u vrijeme krize. Naprotiv, u svakom dijelu grada ima kiosk, kad god ti što zatreba ne moraš tražiti trgovinu, a imaju skoro sve od asortimana robe.

Slažem se ali osijek teži biti grad, a ne palanka. Ukoliko se ovi kiosci bespravno ostave poruka građanima je jasna: Svatko može staviti što god hoće gdje god hoće.


...što se čudiš, to ti je demokracija... a nju najbolje opisuje vrijeme provedeno na "teniskom terenu".... Twisted Evil


Ne čudim se ja ničemu, mislim da se nema čemu čuditi u ovom gradu, jer je grad ošo u kurac otkad imamo "prave ljude" u poglavarstvu! Žao mi je samo ljudi koji će ostati bez posla, a to je danas jako loše.

#23:   Autor: Sharon Post Postano: 25.03.2009. 10:48

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › Žao mi je zaposlenika... Grozno je ostati bez posla.
Jel ti zao HSP-ovaca sto su ostali bez pinke? Grozno je ostati i bez slobode.

Za sudbinu zaposlenika treba kriviti lopuze sto su dobit koja je trebala ici Gradu preusmjerili u vlastite dzepove. Smoking, kao zakupac, je svoju obvezu (navodno) uredno placao. Dakle, da nije bilo gramzivosti i navodno notornog lopovluka - zaposlenici bi danas imali posao, Smoking bi imao kioske po gradu, a Grad bi zaradjivao na tom poslu i (nadajmo se) tu dobit koristio na opce dobro.

A što odmah moje ime dozivaš? Bože, pa ja ovdje više ne smijem ništa napisati a da me ne quotaju i napadaju...

#24:   Autor: hyppolita Post Postano: 25.03.2009. 10:52

Winger je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › Žao mi je zaposlenika... Grozno je ostati bez posla.
Jel ti zao HSP-ovaca sto su ostali bez pinke? Grozno je ostati i bez slobode.

Za sudbinu zaposlenika treba kriviti lopuze sto su dobit koja je trebala ici Gradu preusmjerili u vlastite dzepove. Smoking, kao zakupac, je svoju obvezu (navodno) uredno placao. Dakle, da nije bilo gramzivosti i navodno notornog lopovluka - zaposlenici bi danas imali posao, Smoking bi imao kioske po gradu, a Grad bi zaradjivao na tom poslu i (nadajmo se) tu dobit koristio na opce dobro.


Djelomično se slažem s tobom...ali mislim da se to moglo vrlo lagano i puno pametnije riješiti. Raskinuti postojeće ugovore i potpisati nove... kiosci ostanu gdje jesu, Grad dobro zaradi i ljudi zadrže posao. Ali tu se izgleda opet umiješala nećija osobne pohlepa, koja je ostala nezadovoljena, pa ako neće on neće nitko.


Ovo potpisujem!!!!

#25:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 25.03.2009. 10:52

Sharon je napisao/la: › A što odmah moje ime dozivaš? Bože, pa ja ovdje više ne smijem ništa napisati a da me ne quotaju i napadaju...
Nije valjda da si se prepoznala u ovima sto nisu dobili pinku?! Ili si se prepoznala negdje drugdje?

Ajme, nisam ni pretpostavljao, a ono isplivalo...

#26:   Autor: jao,uf Post Postano: 25.03.2009. 10:53

pa zar nije nproblem u tome što gpp po tom"zgovoru"dobiva malo novaca????
sve pare od posrednika preusmjeriti u gpp i gotovo.
i tako su dobili to zemljište da naprave sa njim nešta zar ne??????

#27:   Autor: Sharon Post Postano: 25.03.2009. 10:54

Leteci mungos je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: › A što odmah moje ime dozivaš? Bože, pa ja ovdje više ne smijem ništa napisati a da me ne quotaju i napadaju...
Nije valjda da si se prepoznala u ovima sto nisu dobili pinku?! Ili si se prepoznala negdje drugdje?

Ajme, nisam ni pretpostavljao, a ono isplivalo...

Nisam dobila odgovor...

#28:   Autor: justice Post Postano: 25.03.2009. 11:04

ma i treba ih makniti,skupi su do jaja

#29:   Autor: dino_bno Post Postano: 25.03.2009. 11:38

britva_bozo je napisao/la (Pogledaj post): › jucer sam slusao istrazivanje radio plusa... građani su davali svoje glasove tj prijedloge za gradonačelnika...

tako je đapić dobio 8 glasova, od toga 4 sa istog mobitela Very Happy Very Happy, bubalo 5, jozo trovac 4, vrbosic mislim 3, drago spec 2, a po jedan su dobili tito, mamic, bandic i dr. dabic (karađić)....

eto toliko sto građani misle o tome svemu... kad je cirkus, nek bude cirkus kolorado....



hahahahahahhahahahahahhahahah Laughing Laughing Laughing Smile Smile Smile Smile Smile Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

#30:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 25.03.2009. 12:30

hyppolita je napisao/la: ›
ali osporavam gubitask kioska i gubitak posla!


Netko valjda mora prodavati i te butre (ako ih naravno, još jednom sjajnom odlukom Grada ne ukinu). Lokacije za kioske će postojati, potreba za prodajom također, te će se sigurno prije ili kasnije neki ljudi opet zaposliti u nekim novim kioscima (ili će ih Gpp otkupiti od Smokinga).

Ovo nema veze s gubitkom poslova niti kioska. Ovo je priča koja otkriva pravo lice Ante Đapića. Za njega je ovo bio izvrstan zakonit posao. Sada su ljudi u zatvoru, a ugovori se raskidaju. Projekt butri propada, kiosci su neovlašteno na gradskom zemljištu, Gpp ne ubire naknadu, i normalan i iole moralan čovjek samo bi na osnovu ovoga već davno podnio ostavku (no mi živimo u zemlji Šuice, Jakovčića, Bandića, Keruma i Đapića). Sve to taman i da nije uzeo pinku od onih 100000 kn po kiosku mjesečno, što je malo vjerojatno.

#31:   Autor: tempus031 Post Postano: 25.03.2009. 14:27

Ne mogu se načuditi nekim likovima (koji podržavaju vladajuće), a koji su sad kao zabrinuti što će radnice u kioscima ostati bez posla. Uopće nije pitanje treba li kioske ukloniti ili ne, nego zašto je do toga uopće i došlo. Geneza cijelog slućaja je poznata, poznati su i akteri i sad kao jadni ovi, jadni oni. Dokle god se poslovi budu ugovarali netransparentno i izravnim pogodbama te se koncesije davale u pod-pod-pod-koncesije, dotle će se ovakve stvari i događati.

Vrlo je indikativno što se ti isti likovi hvataju za izmišljenu aferu ''kamatarenja tvrtki'' koja je u ''relevantnim'' anketama prepolovila ugled Bubalu ni manje, ni više nego za 50% pa je sad tek 3., dok afera koja je u postupku procesuiranja (kiosci), a tiču se vladajućih, Đapića nije ni okrznula nego je on vodeći. Surprised Smile Very Happy Laughing

Al moram priznati da mi je ta anketa baš fora, rađena je samo za prvi krug u kojem nitko ne odnosi pobjedu.

#32:   Autor: Sharon Post Postano: 25.03.2009. 15:28

W.M. Felt je napisao/la: ›
...no mi živimo u zemlji Šuice, Jakovčića, Bandića, Keruma i Đapića...

... i Glavaša s kojim koaliraš pa si ga namjerno preskočio...

#33:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 25.03.2009. 17:33

Sharon je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
...no mi živimo u zemlji Šuice, Jakovčića, Bandića, Keruma i Đapića...

... i Glavaša s kojim koaliraš pa si ga namjerno preskočio...


Nisam ja s nikim koalirao. Kamo sreće da jesam.

A nije ni Glavaš s nikim koalirao, niti je kandidat. Zato nije naveden. Pa čovjek se povlači iz politike (hehe).

No zanimljiva je ta tvoja tvrdoglavost do apsurda. Skoro da prihvaćaš da ti je šef Đapić vjerojatno obični kriminalac, ali ti to ne smeta, jer ima još loših ljudi u Hrvatskoj. Bravo.

#34:   Autor: nisam za Post Postano: 25.03.2009. 19:42

Ne razumijem najednom toliku brigu i priču, na stranici www.osijek.hr postoje Službeni glasnici, pa se tu može izčitati kako se postavljaju kiosci na javnu površinu.
Poanta je da svi imaju iste mogućnosti i uvjete za postavljanje kioska na javnu površinu.
Svako mjesto gdje se planira postaviti kiosk mora ići na javni natječaj. Postoji jedna iznimka kada se mjesto daje gradskoj firmi ali samo za obavljanje komunalne djelatnosti. Smoking to nije i zato se kiosci moraju ukloniti.
A zašto se na natječaj ne bi javila i neka druga firma, možda lokalna?

#35:   Autor: Ingo Post Postano: 25.03.2009. 22:07

eto, na divaltovoj su opet 'uklonili' kiosk na drugu stranu presacke staze Smile ... sad su stavili kiosk nekom liku pod prozor
Osijek031.com » Vijesti » Smoking u roku sedam dana dužan ukloniti kioske s javnih površina[Vijesti OSTV-a]


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::