Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja
Poll :: Na mjestu Bijele lađe voljeli biste vidjeti...

Rad broj 008
41%
 41%  [ 84 ]
Rad broj 004
38%
 38%  [ 79 ]
Rad broj 002
2%
 2%  [ 6 ]
Rad broj 003
2%
 2%  [ 5 ]
Ništa od navedenog
14%
 14%  [ 30 ]
Ukupno glasova : 204



#1: Warning ! Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja
11.02.2009. 19:00
Autor: Nave
Post Postano: 11.02.2009. 10:38

U Galeriji Waldinger, Fakultetska 7 (Tvrđa), u srijedu 11. veljače 2009. održat će se otvorenje izložbe pristiglih rješenja za Bijelu lađu. Početak je u 19:00 sati. Izložbu ćete moći pogledati do 16. veljače 2009. Radove možete pogledati u nastavku teksta...

[Anketa 031] Realizaciju kojeg rada biste voljeli vidjeti?
[glasovati mogu samo registrirani korisnici - registrirajte se! [besplatno i brzo!]]


Galerija 031: Bijela lađa - nova arhitektonska vizija
[Foto: Daniel Antunović][13.02.2009. Galerija Waldinger]

"Bijela lađa"
Javni, opći anketni, anonimni natječaj za izradu idejnog urbanističko-arhitektonskog rješenja poslovno stambene građevine

Ocjenjivački sud je na svojim sjednicama održanim 15. 09. 2008., 24. 09. 2008., 26. 01. 2009. te 2. i 3. 02. 2009. godine
1. prihvatio izvješća tehničke komisije koja je utvrdila da 10 pristiglih radova
udovoljava raspisu natječaja
2. obavio analizu i ocjenjivanje pristiglih radova razmatrajući karakteristike
natječajnih radova obzirom na:
- postizanje novog urbanog identiteta grada na ovoj lokaciji;
- oblikovno prostornu i arhitektonsku kvalitetu;
- uvažavanje velike vrijednosti položajne rente ove lokacije;
- kvalitetu i broj ponuđenih sadržaja;
- optimalno prometno rješenje potrebno za promet u mirovanju, garaže
- za potrebe planiranih sadržaja, ali i suptitucije parkiranja za gradske potrebe;
- dobre preduvjete i mogućnosti dalje razrade.

Ocjenjivački sud donosi odluku da četiri predložena rada: 002, 003, 004 i 008 sadrže
određene urbanističko-arhitektonske koncepte temeljem kojih je moguće u daljnjem
radu postići zadovoljavajuću kvalitetu.
Obzirom na kompleksnost autorskih pristupa natječajnom zadatku Ocjenjivački sud
odlučuje da se sljedeća četiri rada honoriraju:
-radovi pod brojem 004 i 008 svaki sa 75.000,00 kn
-radovi pod brojem 002 i 003 svaki sa 50.000,00 kn

Ocjenjivački sud


Rad broj 008
Autori: P. Rechner/B. Rechner/D. Jukić/O. Grigić







Rad broj 004
Autori: A. Mutnjaković/B. Mutnjaković


Klik za uvećanje!



Rad broj 002
Autori: M. Ambroš/Hrvoje Bačura
Konzultanti: Azra Suljić/Mate Ćurić/Marija Premužić


Klik za uvećanje!



Rad broj 003
Autor : Milenko Musović
Suradnik : Branka Musovič







[Anketa 031] Realizaciju kojeg rada biste voljeli vidjeti?
[glasovati mogu samo registrirani korisnici - registrirajte se! [besplatno i brzo!]]

#2:  Re: Galerija Waldinger: izložba pristiglih rješenja 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' Autor: Callistemon Post Postano: 11.02.2009. 14:37

nije mi bas jasno iz slika na Os Koteks stranicama... kolika je to povrsina i koliko zgrada bi trebalo biti!??!!?

#3:   Autor: anakonda Post Postano: 11.02.2009. 14:41

...kako mi djeluje, jedino rad broj 4 nudi nešto više zelenila....sve ovo drugo je zgrada na zgradu, jedna ružnija od druge (IMHO).....i još nešto, nigdje ne pišu namjene istih zgrada......

#4:   Autor: koko Post Postano: 11.02.2009. 15:23

Rješenje Mutnjakovića je predivno.
Vidimo se večeras u Waldingeru.

#5:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 11.02.2009. 18:16

Koliko vidim ima 7 zgrada iskljuvico poslovnog smisla.A nebi bio los ni neboder 002 na slici.Ko opce i pita za zelenilo,ko zeli zelenilo nek ide u Tvrdzavicu,ovo je centar grada i tu treba biti nova moderna zgrada ,takozvana razglednica Osijeka.

#6:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 11.02.2009. 18:18

anakonda je napisao/la: ›
...kako mi djeluje, jedino rad broj 4 nudi nešto više zelenila....sve ovo drugo je zgrada na zgradu, jedna ružnija od druge (IMHO).....i još nešto, nigdje ne pišu namjene istih zgrada......
Poslovne zgrade su,ovih 7 je u obliku slova O?!A za zelenilo idi u kopacevo.

#7:   Autor: HerojUlice Post Postano: 11.02.2009. 18:27

Bas su cool zgrade i rješenja Very Happy... Nisam očekivao da će biti tako... urbana i moderna... Meni je najljepsi onaj park... Mislim da je fantastično

#8:   Autor: Ingo Post Postano: 11.02.2009. 19:10

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...kako mi djeluje, jedino rad broj 4 nudi nešto više zelenila....sve ovo drugo je zgrada na zgradu, jedna ružnija od druge (IMHO).....i još nešto, nigdje ne pišu namjene istih zgrada......


slazem se ... jedino prihvatljivo djeluje A. Mutnjaković/B. Mutnjaković ... sve ostalo mi izgleda kao neki silosi, nuklearna postrojenja ...

ako ne prihvate taj prijedlog broj 4, predlazem da onda osijek koteks taj plac iskoristi kao parkiraliste za svoju tesku mehanizaciju i skladiste, bit ce bolje od svih ostalih prijedloga.

#9:   Autor: Bentena Post Postano: 11.02.2009. 21:09

Ni jedno bas rjesenje...al' ajd...004 od ponudjenih...

Zadnja promjena: Bentena; 11.02.2009. 23:09; ukupno mijenjano 2 put/a.

#10:   Autor: Leon Post Postano: 11.02.2009. 21:12

Postavljena je i anketa u ovoj temi...

#11:   Autor: Kugla Post Postano: 11.02.2009. 21:24

004 definitivno, al mi nije jasno što predstavlja ona platforma na vodi. Nekakva otvorena pozornica ili što?

#12:   Autor: Ingo Post Postano: 11.02.2009. 21:36

Kugla je napisao/la (Pogledaj post): › 004 definitivno, al mi nije jasno što predstavlja ona platforma na vodi. Nekakva otvorena pozornica ili što?


nije im se dalo crtati bijelu ladju, pa su samo napravili kao nastavak stepenica do nje.

#13:   Autor: Kugla Post Postano: 11.02.2009. 21:43

Aaaa.... Šteta... Ja se baš ponadao da je nešt originalno, korisno i praktično, kao otvoreno kazalište...

#14:   Autor: Josephine Post Postano: 11.02.2009. 21:43

ne svidja mi se bas nijedno rjesenje, ali kakva je to isusova astecka piramida pod brojem 003? Zbunj, zbunj

ne znam da sam u zivotu nesto ruznije vidjela.


Zadnja promjena: Josephine; 12.02.2009. 13:35; ukupno mijenjano 1 put.

#15:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: esseker Post Postano: 11.02.2009. 22:03

Od ovih radova meni se najviše sviđa rad broj 8. Naj urbanije, kako su rekli da traže nešto vrijedno razglednice ili onaj neboder s rupom u sredini, iako je to sve vrlo skupo posebno ako bi te zgradurine glumile nekakve stambene zgrade, tako da se vjerojatno niti neće ostvariti. Onaj rad koji predviđa park s nekom kazališnom platformom ili čime mi se najmanje sviđa, opet neki teletabijevski park koji bi bilo teško održavati pa bi vrlo brzo postao produžetkom sramotne pijane promenade.

Iskreno, najradije bih da se postojeća BL sruši, a na cijelom potezu zasadi park, drveće koje bi s vremenom moglo narasti dovoljno visoko da zakloni ružne zgradurine Gornjodravske obale i time postane samo po sebi vrijedno razglednica Idea

#16:   Autor: Zuljko Post Postano: 11.02.2009. 22:04

rad broj 004 definitivno...ima najvise zelenih povrsina !

#17:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 11.02.2009. 22:12

Glasao sam za 8. Na tom prostoru ne smatram potrebnim forsirati zelene površine (iako sam načelno pobornik istih), jer se samo nekoliko desetaka metara preko Drave nalaze kilometri i kilometri zelenila. Ujedno rad 4 uopće ne shvaćam, niti se iz ove jedne slike vidi o čemu se zapravo radi, ali za to služi odlazak na izložbu.

8 je najposebniji, kada bi se realizirao u potpunosti, neovisno o cijeni (a to je rijetkost).

#18:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: Gradjanin Post Postano: 11.02.2009. 22:19

008 je ok, prva zgrada podsjeca na brod...
Cilindrično je iskorak u odnosu na sve osječke kocke.

004 izgleda kao trim-bike staza, to je bolje za preko Drave.
Osim uređenja obale zimske luke koja bi se mogla tako zgodno uredit.

Ostali su li-la. No emotions!

#19:   Autor: Ingo Post Postano: 11.02.2009. 22:32

mene taj 008 podsjeca na cisterne za naftu kod termoelektrane.

#20:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 11.02.2009. 23:15

Od "bjele ladje"do pijane nema nikakvog sadrzaja osim livade gdje kerusine pisaju i seru.Ovaj rad sa zgradama je fantastican za tu praznu livadu koja sluzi kao javni wc dzukelama.Zato sam da se gradi sto vise nebodera ili jedan al vrijedan.

#21:   Autor: komarac Post Postano: 11.02.2009. 23:18

004 je, koliko znam, podzemni shopping centar i garaza...

#22:   Autor: Mikro Post Postano: 11.02.2009. 23:22

I ovo malo zelenila i prirode bi uništili zgradama kao da smo u Černobilu.Dižem ruku za rad br 4.

#23:   Autor: žak Post Postano: 11.02.2009. 23:54

Hm, rad broj 008 - koliko mi poznato, prezime Grigić je osoba koja je sudjelovala u betonizaciji glavnoga trga a također mi poznato da je glavni i odgovorni urednik famoznih skupih (neuništivih) klupica na Trgu..
U konačnici će birati politika, a ne mi..
Sad me samo zanima tko je u kojoj stranci, tko je kome kum i rod, te kome koliko ide u džep..i eto izabranog idejnog rješenja Bijele lađe.

#24:   Autor: Nave Post Postano: 11.02.2009. 23:59

i sve che to na kraju nasha politika "pozlatiti"... vidim repliku situacije spomenika Starcevicu na glavnog gradskom trgu..
na fakin zalost Evil or Very Mad

steta sto niste bili na otvaranju... jasno se vidi tko kome drzhi lojtrice, sve sitni suptilni migovi samodostatnih i samozadovoljnih mugera Rolling Eyes

#25:   Autor: Bojo Post Postano: 12.02.2009. 0:32

šta će vam park tamo...kad će sve popišat oni što se opijaju na pijanoj...i smrdit će...jebo moderan park koji smrdi...daj neku zgradurinu brate mili...

#26:   Autor: verycreativan Post Postano: 12.02.2009. 0:34

I ja sam bio na otvorenju, nisam vidio nikakve migove, ali sam zato vidio rješenja. Slušao sam i čitao (više čitao) što nagrađeni autori govore i opisuju, i najbolji rad mi je 008. To su uglavnom zgrade javne namjene između kojih je zelenilo, a glavna zgrada, ona prva, je nova gradska uprava. Meni super izgleda, moj glas za njih.

Koliko sam tamo čuo komentare, većina je za taj rad, jer je ovaj drugi sav pod zemljom, a ostala dva rada su previsoki neboderi. Prije nego glasate, preporučam da odete pogledati, jer kad vidite "park" od drugog rada, vidjet će te da to nije park, nego shopping centar pod zemljom iznad kojeg je zeleno brdo visoko 10 metara, od kojeg više nitko ne vidi Dravu. Hvala, ali ne hvala.

#27:   Autor: Monstrum Post Postano: 12.02.2009. 6:34

jab da se tu posade kukuruzi, da se posadi nepregledno polje kukuruza il žita ili trave pa nek se puste ovčice da pasu, stado ovaca bijelih kao snijeg s jednom crnom pa da se zabavljamo tražeći tu jednu crnu međ svim tim bijelim ovčicama Smile

#28:   Autor: ottoos2002 Post Postano: 12.02.2009. 8:21

4 definitivno...prostora koji će ostati prazni zbog skupog najma ima dosta u gradu..moje mišljenje..

#29:   Autor: voditelj_smjene Post Postano: 12.02.2009. 9:09

nije bitno koji rad pobjedi bitno da se objekti privedu svrsi, i ovi objekti na slikama bi propali da se nitko njima ne služi baš poput bijele lađe...što se zelenila tiće ne bi se trebalo uspoređivati rad 004 sa neuređenim livadama uz promanadu

#30:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: Callistemon Post Postano: 12.02.2009. 9:26

8 izgleda svjetski... samo s cim cemo popuniti te zgradurine, gdje im je parkiraliste???
Ja sam ipak za 4! Ovak na osnovu slika... mozda bi se na izlozbio dobio skroz drugi dojam....
A sta kaznu vlasnici? koje rjesenje je njima blisko?

#31:   Autor: amunike Post Postano: 12.02.2009. 9:37

W.M. Felt je napisao/la: ›
Glasao sam za 8. Na tom prostoru ne smatram potrebnim forsirati zelene površine (iako sam načelno pobornik istih), jer se samo nekoliko desetaka metara preko Drave nalaze kilometri i kilometri zelenila. Ujedno rad 4 uopće ne shvaćam, niti se iz ove jedne slike vidi o čemu se zapravo radi, ali za to služi odlazak na izložbu.

8 je najposebniji, kada bi se realizirao u potpunosti, neovisno o cijeni (a to je rijetkost).

U potpunost se slažem sa Feltom. I meni izgleda zaista originalno i posebno. No, odlazak na izložbu bi ipak upotpunio dojam. Iako mi ni Rad br. 2 nije loš. izgleda atraktivno
Što se tiče zelenila, isto kao i Felt tvrdim da ga preko Drave ima jaako puno za one koji ne mogu bez njega, a vidim da će i most biti jako blizu pa tko voli...
Kompa će imati veći šarm, milims da je 8 moj favorit

#32:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: nooky Post Postano: 12.02.2009. 9:39

haha...neki dan kad sam u komentaru na tekst o cerupanju bijele ladje rekao kako ce bit izgradjena zgrada koja ce bit saka na oko sam popljuvan od strane nekih...ne samo da ce bit saka na oko, vec ovo sto nudi rechner, poznat kao unistavac svega sto ima veze sa zelenilom, je PREPRESTRASNO! ono sa zelenilom jedino kak tak izgleda, ovo drugo je UZAS, kod nas bi izgradili zgradu na dravi valjda da se moze...

#33:   Autor: Osječanin Post Postano: 12.02.2009. 9:42

Zelenilo? Obična livada u centru grada Smile

#34:   Autor: amunike Post Postano: 12.02.2009. 9:42

Kugla je napisao/la: ›
004 definitivno, al mi nije jasno što predstavlja ona platforma na vodi. Nekakva otvorena pozornica ili što?

to ti je vrlo polivalentno rijesenje da mozes i amfibijom uci unutra ako nemas gdje za parkirati Smile

#35:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: beziljy Post Postano: 12.02.2009. 10:12

za početak
...OSUĐUJEM pristranos ovog portala zbog nepotpunog prikaza nagrađenih radova....jer bio sam sinoć na izložbi.... i sve daje drukčije svijetlo nego ovi "izabrani" renderi koji su prikazani...

dalje...
osobno najbolji mi je broj 8...iz čistog razloga...a to je njihov pristup razvoju projekta...koji je vidlji u galeriji...moderna arhitekura...i najbitnije gradski parlament...koji me obradovao...da sve ustanove grada budu na jednom mjestu...

što se tiče rada broj 4....to je prestrašno....jer su ovi renderi lažirani...odnosno ne prikazuju kako se odnose s okolinom....a to je vidljivo samo na jednoj slici (izloženo u galeriji)...i se vidi kako će to na kraju biti....(fotomontaža)
napomenuo bi da svi objekti imaju podzemne garaže u jednoj etaži...za razliku od teletubbies land-a (br 4) koji je u čak 4 etaže pod zemljom !!! ja stvarno neznam kako oni to misle izvest na onom terenu...a pročitao sam u galeriji ocijenu žirija...koja hvali nekakav poslovno zabavni most preko drave u produžetku županijske...neznam jel to greškama al to na slikama ne postoji...a mogu mislit na što bi taj most ličio...

broj 3 neću ni komentirat jer takve piramide su za južnu ameriku...a ostali objekti djeluju nepovezano s piramidom...da možda nije piramida...možda i nebi bilo loše...0 bodova...

broj 2 nije ništ posebno...već viđeno....i narušava vizuru katedrale kao i br 3...

al ovo je moje osobno i objektivno mišljenje...što sam pročitao i vidio u galeriji...pa bih i ostalim preporučio da to urade...jer ovo tu prikazano je nedovoljno....

aj bok

#36:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 10:22

Callistemon je napisao/la: ›
nije mi bas jasno iz slika na Os Koteks stranicama... kolika je to povrsina i koliko zgrada bi trebalo biti!??!!?


Sama površina bijele lađe je oko 1606m2,a okolni prostor 38 637m2,znači oko 40 000m2 će biti na raspolaganju Gradu da izgradi nešto od ponuđenoga.
Gospodin Rechner je zaista profesionalac ali ovaj njegov nacrt mi se nimalo ne sviđa i kao i ostatak glasujem za broj 004...iako znam kao što je netko gore naveo da taj park/što već neće dugo biti park nego što već... biti će novo mjesto za opijanje mladih a to nam ne treba....
i koliko sam mogla primjetiti tu se i neki most planira graditi??

#37:   Autor: DonQuijote Post Postano: 12.02.2009. 10:50

legica_os je napisao/la: ›
Callistemon je napisao/la: ›
nije mi bas jasno iz slika na Os Koteks stranicama... kolika je to povrsina i koliko zgrada bi trebalo biti!??!!?


Sama površina bijele lađe je oko 1606m2,a okolni prostor 38 637m2,znači oko 40 000m2 će biti na raspolaganju Gradu da izgradi nešto od ponuđenoga.
Gospodin Rechner je zaista profesionalac ali ovaj njegov nacrt mi se nimalo ne sviđa i kao i ostatak glasujem za broj 004...iako znam kao što je netko gore naveo da taj park/što već neće dugo biti park nego što već... biti će novo mjesto za opijanje mladih a to nam ne treba....
i koliko sam mogla primjetiti tu se i neki most planira graditi??

meni se na prvi pogled sviđa ta 004 zbog tog zelenila i izgleda parka, ali mi nije baš logično na toj lokaciji praviti išta podzemno! bar s laičkog gledišta...

#38:   Autor: Callistemon Post Postano: 12.02.2009. 10:53

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la: ›
nije mi bas jasno iz slika na Os Koteks stranicama... kolika je to povrsina i koliko zgrada bi trebalo biti!??!!?


Sama površina bijele lađe je oko 1606m2,a okolni prostor 38 637m2,znači oko 40 000m2 će biti na raspolaganju Gradu da izgradi nešto od ponuđenoga.
Gospodin Rechner je zaista profesionalac ali ovaj njegov nacrt mi se nimalo ne sviđa i kao i ostatak glasujem za broj 004...iako znam kao što je netko gore naveo da taj park/što već neće dugo biti park nego što već... biti će novo mjesto za opijanje mladih a to nam ne treba....
i koliko sam mogla primjetiti tu se i neki most planira graditi??


ček, ček... jel nije to prijekt firme u privatnom vlasništvu - šta sada grad ima stim?

#39:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 11:02

Callistemon je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la: ›
nije mi bas jasno iz slika na Os Koteks stranicama... kolika je to povrsina i koliko zgrada bi trebalo biti!??!!?


Sama površina bijele lađe je oko 1606m2,a okolni prostor 38 637m2,znači oko 40 000m2 će biti na raspolaganju Gradu da izgradi nešto od ponuđenoga.
Gospodin Rechner je zaista profesionalac ali ovaj njegov nacrt mi se nimalo ne sviđa i kao i ostatak glasujem za broj 004...iako znam kao što je netko gore naveo da taj park/što već neće dugo biti park nego što već... biti će novo mjesto za opijanje mladih a to nam ne treba....
i koliko sam mogla primjetiti tu se i neki most planira graditi??


ček, ček... jel nije to prijekt firme u privatnom vlasništvu - šta sada grad ima stim?


Nisam se dobro izrazila.Grad Osijek je vlasnik parcela na kojima se nalazi Bijela lađa i park okolo...tako da će i to imati velikog utjecaja kome će pripasti čast izgraditi jedno od ponuđenih objekata ili parka...

#40:   Autor: snaša Post Postano: 12.02.2009. 11:02

tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...kako mi djeluje, jedino rad broj 4 nudi nešto više zelenila....sve ovo drugo je zgrada na zgradu, jedna ružnija od druge (IMHO).....i još nešto, nigdje ne pišu namjene istih zgrada......
Poslovne zgrade su,ovih 7 je u obliku slova O?!A za zelenilo idi u kopacevo.


O Bože, kakav komentar..pa ako ti je do zgradurina idi na vjenac...ili sjenjak.

A meni osobno se niš ne sviđa...

#41:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 11:05

Iako po izgledu na fotografijama lijepo izgleda broj 004 ipak mislim da će se graditi nešto u stilu tog broj 008...

broj 002 mi svijetli ko las vegas....i što je uopće pokraj tog objekta desno?to narančasto što svijetluca ko da gori ?

#42:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 12.02.2009. 11:05

Rad broj 004 je isti kakav je sada na toj zapisanoj livadi sa malim naglasenim dodatkom bunkera neprijateljskih snaga,uz haubice i lansirne rampe koje su duboko ukopane 12 metara u zemlju nalazi se i vojna baza nato-pakta.

#43:   Autor: anakonda Post Postano: 12.02.2009. 11:09

tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la: ›
tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...kako mi djeluje, jedino rad broj 4 nudi nešto više zelenila....sve ovo drugo je zgrada na zgradu, jedna ružnija od druge (IMHO).....i još nešto, nigdje ne pišu namjene istih zgrada......
Poslovne zgrade su,ovih 7 je u obliku slova O?!A za zelenilo idi u kopacevo.


O Bože, kakav komentar..pa ako ti je do zgradurina idi na vjenac...ili sjenjak.

A meni osobno se niš ne sviđa...
jel si jedna od onih koja pisha pijana po toj toj livadi pa smeta malo estetskog izgleda?!?


...ti si se regao samo da bi popljuvao nekoga ili nešto ovdje? izađi s nekim argumentima ili čkomi....
...broj 8 nije loš, ali nema li u gradu već dovoljno zgradurina koje najčešće ne liče na ništa?....ne kažem da Osijeku ne treba gradski štih, ali budimo svjesni da se svaka zelena površina namjerno uništava i zalijeva betonom....i ono što će nam preostati je zaista samo gledanje šuma i livada preko Drave....


Zadnja promjena: anakonda; 12.02.2009. 11:13; ukupno mijenjano 1 put.

#44:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 11:10

tasmanijski leopard je napisao/la: ›
Rad broj 004 je isti kakav je sada na toj zapisanoj livadi sa malim naglasenim dodatkom bunkera neprijateljskih snaga,uz haubice i lansirne rampe koje su duboko ukopane 12 metara u zemlju nalazi se i vojna baza nato-pakta.


A da naprave veeeejiki teren za Paintball???

#45:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 12.02.2009. 11:14

anakonda je napisao/la: ›
tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): ›
snaša je napisao/la: ›
tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...kako mi djeluje, jedino rad broj 4 nudi nešto više zelenila....sve ovo drugo je zgrada na zgradu, jedna ružnija od druge (IMHO).....i još nešto, nigdje ne pišu namjene istih zgrada......
Poslovne zgrade su,ovih 7 je u obliku slova O?!A za zelenilo idi u kopacevo.


O Bože, kakav komentar..pa ako ti je do zgradurina idi na vjenac...ili sjenjak.

A meni osobno se niš ne sviđa...
jel si jedna od onih koja pisha pijana po toj toj livadi pa smeta malo estetskog izgleda?!?


...ti si se regao samo da bi popljuvao nekoga ili nešto ovdje? izađi s nekim argumentima ili čkomi....
Dao sam 4 argumenta.Prvi je livada koja bi i dalje bila zapisana od dzukela,drugi je praznina toga prostora,treci je da svi gradovi sele na rijeke a mi smo na rijeci,zasto neiskoristiti to?hallo o cemu pricamo,livadi ,haubicama i podzemnim atomskim sklonistima??

#46:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 12.02.2009. 11:18

a zasto se ne gradi nesto samo na prostoru sadasnje Bijele Ladje, nego se odmah daje i cijeli onaj zeleni prostor iza?

#47:   Autor: DonQuijote Post Postano: 12.02.2009. 11:21

Evil Poodingh je napisao/la: ›
a zasto se ne gradi nesto samo na prostoru sadasnje Bijele Ladje, nego se odmah daje i cijeli onaj zeleni prostor iza?

vjerojatno zato što je sad idealna prilika da se na tom cijelom reprezentativnom prostoru o jednom trošku izgrade stanovi i lokali za koje će pojedinci moći izvući masne pare.

#48:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 11:29

Evil Poodingh je napisao/la: ›
a zasto se ne gradi nesto samo na prostoru sadasnje Bijele Ladje, nego se odmah daje i cijeli onaj zeleni prostor iza?


Bijela lađa je sama po sebi premala (1600m2) da bi se nešto veće gradilo...a ako se treba nešto veće raditi od tih 1600m2 onda to vuče za sobom neke dodatne poslove koji dosta koštaju...i za koje treba čekati da se provedu u katastru i gruntovnici.kao naprimjer,nema veze što su obje parcele(livada i bijela lađa) pod istim vlasnikom,ako će se graditi zgrada veća od 1600m2 znači prelazi u drugu parcelu,mora se napraviti parcelacija(znači oduzeti livadi onoliki broj m2 koliko je objekt prešao u tu parcelu i toj parceli gdje je bijela lađa dodati broj m2) i dok se sve to snimi,obradi,nacrta,provede u katastru i gruntovnici..a još prije toga sve dozvole potrebne od grada...proći će mjeseci....

#49:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 11:30

a koliko je brz naš katastar,gruntovnica,urbanizam...bolje ne pitaj...ljudi znaju čekat godinama...

#50:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 11:35

tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): › Dao sam 4 argumenta.Prvi je livada koja bi i dalje bila zapisana od dzukela,drugi je praznina toga prostora,treci je da svi gradovi sele na rijeke a mi smo na rijeci,zasto neiskoristiti to?hallo o cemu pricamo,livadi ,haubicama i podzemnim atomskim sklonistima??


bilo sta da se tamo sagradi, psi ce i dalje pisati i srati, tako da se ne zavaravas. Gradnjom silosa se nece sprijeciti pse da pisaju i seru.

Praznina tog prostora uopce ne mora biti losa.

I tocno je da se gradovi sele na rijeke ... ali ne sa gradnjom gigantskih rafinerija sa tankovima za naftu.

Ako smo mi na rijeci, trebamo to iskoristiti svakako ... ali ne tako da sve asfaltiramo i betoniramo, nego iskoristimo rijeku na drugi nacin.

I na kraju ... da, pricamo o livadi. Livada je svakako bolja od bilo kakve staklene, betonske zgrade.

Da se tebe pita, vjerovatno bi posjekao sve parkove uz Dravu i napravio neko novo naselje ? ... jer, zasto ne iskoristiti taj prostor ???

#51:   Autor: Evil Poodingh Post Postano: 12.02.2009. 11:40

na stadion treba tamo izgraditi Smile

#52:   Autor: beziljy Post Postano: 12.02.2009. 11:49

molim te INGO kad si tako pametan...daj ti svoj konstruktivni prijedlog što da tamo bude

#53:   Autor: garfild Post Postano: 12.02.2009. 12:10

Bio sam sinoć na izložbi. Za ove koji hvale ovaj br 4., jesu li vidjeli da je to park podignut od zemlje 6-10 metara?!?! Kao preko velikog humka, izgleda kao da je postavljen nad smetlištem. Dravu i drugu obalu možeš vidjeti samo ako se popneš na to brdo. HVALA na takvom parku...NOT

Zar ocjenjivački sud nije imao dobru dioptriju pa građane zavodi sa ovim "zabavnim parkom"!?!?

Više je korisnog zelenila kod rada br 8 i to u razini s šetnicom i terenom.

Uvijek sam za objekte iznad terena a ne krtičnjake u podzemlju!!!

Definitivno glas za br 8!

#54:   Autor: Andrea Zuckerman Post Postano: 12.02.2009. 12:11

Ja bi zamolila sve ljubitelje livada da se isele iz grada. Ravna je Slavonija, neće morat daleko.

#55:   Autor: anakonda Post Postano: 12.02.2009. 12:27

...ja bih zamolila sve doseljenike u grad, a koji su prije toga odrastali u blatu i opancima, da ne zamjere Osječanima na željama o parkovima, livadama i svim onim čime se Osijek stoljećima prije betona i stakla ponosio.....

#56:   Autor: Osječanin Post Postano: 12.02.2009. 12:32

E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...

#57:   Autor: anakonda Post Postano: 12.02.2009. 12:39

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


...dobro, aj - krivo se izrazih - livada je zaista krivi izraz....ali sve ostalo stoji.....

#58:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 12:41

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà

#59:   Autor: verycreativan Post Postano: 12.02.2009. 12:56

Anakonda, maco, ajde u mi Osječani, ubroji samo sebe, jer kuckaš u svoje ime, a ne u ime svih Osječana. To što ti umjesto zatravnjenog brda ispod kojeg je shopping centar, vidiš park to je tvoj problem. Ti se ponosiš livadom, ja Europskom avenijom. Želim u gradu nešto novo po uzoru na svjetske gradove i načine kako oni rješavaju obalu. Ne želim brdo od kojeg ne vidim Dravu i na koje se moram penjati da bih došao do promenade. Wtf? Šta je to, drugi red nasipa ako Drava poplavi? Shopping centar pod zemljom, neš ti sadržaja, neš ti ideje.

Zadnja promjena: verycreativan; 12.02.2009. 12:58; ukupno mijenjano 1 put.

#60:   Autor: Osječanin Post Postano: 12.02.2009. 12:56

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà


Pa za tjedan -dva, drvca iščupana, klupe polomljene...


Zadnja promjena: Osječanin; 12.02.2009. 12:58; ukupno mijenjano 1 put.

#61:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 13:05

meni je zanimljivo kako je vecina ovih glasnih za betonizaciju obale svi odreda sa manje od 10 postova ?

kako vam nije neugodno otvarati toliko klonova. Izgleda da se cijeli rechnerov biro ukljucio u ovu raspravu.

#62:   Autor: snaša Post Postano: 12.02.2009. 13:06

Inače ni ideja 10-metarskog zelenog brdašca mi se ne sviđa..ali kad pogledaš onak od drave s promenade ..ne bi trebao biti na smetnji nekakav ogromni neboder..možda koji omanji objekt kao što je i ovaj prijašnji...

#63:   Autor: anakonda Post Postano: 12.02.2009. 13:12

verycreativan je napisao/la (Pogledaj post): › Anakonda, maco, ajde u mi Osječani, ubroji samo sebe, jer kuckaš u svoje ime, a ne u ime svih Osječana. To što ti umjesto zatravnjenog brda ispod kojeg je shopping centar, vidiš park to je tvoj problem. Ti se ponosiš livadom, ja Europskom avenijom. Želim u gradu nešto novo po uzoru na svjetske gradove i načine kako oni rješavaju obalu. Ne želim brdo od kojeg ne vidim Dravu i na koje se moram penjati da bih došao do promenade. Wtf? Šta je to, drugi red nasipa ako Drava poplavi? Shopping centar pod zemljom, neš ti sadržaja, neš ti ideje.


...zlato, ulica Europske avenije je secesija, nije nešto što je moderniziralo grad....a što se šoping centra pod zemljom tiče, ti očito više voliš kockaste limeno-staklene kutije na zemlji, pa dobro...ukusi su različiti....oprosti (i ti i svi ostali Osječani) što sam vas strpala u isti koš skupa sa mnom, Osječankom.....a Drava se vidi jako dobro duž cijelog grada, tako da se ne bi morao penjati na nikakvo brdo.....

#64:   Autor: beziljy Post Postano: 12.02.2009. 13:20

anakonda ti isto lupetaš....kad je bila secesija...to je onda bilo moderno...i isto se gradilo na livadi ili su bile neke trošne kuće...ili se varam...al svejedno...tad je bilo moderno....i gotovo

prije par milijuna godina smo izašli iz vode na kopno...a ti ako se hoćeš vratit opet po vodu odnosno zemlju izvoli...kupi plac...pa se ukopaj...

nastoj što dublje da mi ne zakloniš pogled Wink

#65:   Autor: anakonda Post Postano: 12.02.2009. 13:24

Osječanin je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà


Pa za tjedan -dva, drvca iščupana, klupe polomljene...


...pa je onda bolje zabetonirati čitav grad, jer to pijana dječurlija ne može potrgati...ah, da - mogu išarati grafitima...onda staklo?...ma, ni to nije dobro jer im može pasti na pamet gađati kamenjem, a i ti golubovi puno seru....hm, ne znam što bi onda tom logikom bilo pametno napraviti.....najbolje ništa....

....pa možda bi bilo pametno uložiti u par komunalnih redara koji bi kontrolirali seljačine koje ne znaju pokupiti govno iza svog psa, poslati par policijskih ophodnja da rastjera pijanu dječurliju koja se valjaju po toj istoj livadi navečer i tako to????....a ni malo kućnog odgoja ne bi naškodilo....ali, što ja matora baba znam o modernom svijetu, odo se ukopat....


Zadnja promjena: anakonda; 12.02.2009. 13:33; ukupno mijenjano 1 put.

#66:   Autor: anakonda Post Postano: 12.02.2009. 13:28

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › meni je zanimljivo kako je vecina ovih glasnih za betonizaciju obale svi odreda sa manje od 10 postova ?

kako vam nije neugodno otvarati toliko klonova. Izgleda da se cijeli rechnerov biro ukljucio u ovu raspravu.


...izgubila sam volju za nastavkom diskusije na ovu temu, baš radi padobranaca koji svoje frustracije liječe na navedeni način....hvala na pažnji, bilježim se sa štovanjem....

#67:   Autor: verycreativan Post Postano: 12.02.2009. 13:32

...maco, Europska avenija je u vrijeme svog nastajanja bila primjer kako moderno urbanizirati grad. Zato se time ponosim, ne ponosim se livadom, nastala ona u secesiji, moderni, postmoderni ili slučajno. Shopping centar? Hm, postoji li još koji sadržaj kojeg možemo izmisliti i koji bi bio potrebniji gradu ili je to krajnji domet?...

#68:   Autor: Osječanin Post Postano: 12.02.2009. 13:39

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › E pa da se ponosio livadama (doslovno) i nije... Smile Neki ovdje "zapišanu livadu" predstavljaju kao park, što li. Ljudi to je obična zapuštena livada i ništa više. Kakvo zelenilo, priče za malu djecu...


onda je puno jeftinije od zapustene zapisane livade napraviti par kamenih stazica, mozda posaditi koje drvce, staviti klupe ... i voilà


Pa za tjedan -dva, drvca iščupana, klupe polomljene...


...pa je onda bolje zabetonirati čitav grad, jer to pijana dječurlija ne može potrgati...ah, da - mogu išarati grafitima...onda staklo?...ma, ni to nije dobro jer im može pasti na pamet gađati kamenjem, a i ti golubovi puno seru....hm, ne znam što bi onda tom logikom bilo pametno napraviti.....najbolje ništa....

....pa možda bi bilo pametno uložiti u par komunalnih redara koji bi kontrolirali seljačine koje ne znaju pokupiti govno iza svog psa, poslati par policijskih ophodnja da rastjera pijanu dječurliju koja se valjaju po toj istoj livadi navečer i tako to????....a ni malo kućnog odgoja ne bi naškodilo....ali, što ja matora baba znam o modernom svijetu, odo se ukopat....


Pretjeruješ. Nitko ne zagovara betoniranje cijelog grada. Ovdje se radi o točno određenoj lokaciji. Ja sam u svakom slučaju za nekoliko modernih zgrada sa uređenom okolinom umjesto "zapišane livade". Ne vidim što trenutno ta livada predstavlja u vizuri grada Osijeka osim obične livade. Da je netko mislio praviti park na tom mjestu, davno bi ga napravio.

#69:   Autor: beziljy Post Postano: 12.02.2009. 13:45

Ingo je napisao/la: ›
meni je zanimljivo kako je vecina ovih glasnih za betonizaciju obale svi odreda sa manje od 10 postova ?


a meni se čini da si ti djelatnik u gradskoj upravi ili si neki podoban....ili se uvlačiš negdje...pa ti podsvijesno odgovara ovo "uvlačenje" po zemlju... hm

jel ja plaćam porez da bi ti seruckao po forumu...!?!?!
aj radi nešto...

postam kad mislim da treba...
a kako živim na gornjodravskoj...direktno me dira ova tema...

#70:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 13:49

da radim u gradskoj upravi, onda bi bio zdusno za tvoj projekt jer cete hrpetinu novaca potrositi za novu gradsku staklenu katedralu.

cudim se da jos nitko nije pitao odakle gradu novaca za takvu zgradurnu ?

#71:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 13:52

Ingo je napisao/la: ›
da radim u gradskoj upravi, onda bi bio zdusno za tvoj projekt jer cete hrpetinu novaca potrositi za novu gradsku staklenu katedralu.

cudim se da jos nitko nije pitao odakle gradu novaca za takvu zgradurnu ?


Grad uvijek ima novaca za velike projekte koje kao navodno plaća.a da samo znaš koliko sam poslova napravila za njih i pola toga nije plaćeno.isti su kao i hep..rade ovo ono hitno je a novaca nema....

#72:   Autor: legica_os Post Postano: 12.02.2009. 13:53

...ili ajde ubrzajte te poslove,treba na teren,treba nacrtati sve,izgraditi,provesti sve i na kraju ih moraš moliti da plate.

#73:   Autor: tempus031 Post Postano: 12.02.2009. 13:54

8 je moj favorit, izgleda mi zadovoljavajuće ( zgrade u obliku slova O, nešto novo), a kad bi se i gradska uprava preselila tamo, bio bi to pun pogodak. 4 mi stvarno liči na teletabi park. Ne vjerujem da bi se na toj lokaciji mogli graditi toliki podzemni katovi, jednostavno mi ''ne drži vodu''. O održavanju tog brda da i ne govorim.

#74:   Autor: beziljy Post Postano: 12.02.2009. 13:54

nije to nikakav moj projekt....
iznosim mišljenje na predloženo...i biram što mislim da je za mene najljepše....

što ti tako pametan se nisi prijavio pa da za tebe glasamo...kad ti ništa nije dobro...

#75:   Autor: W.M. Felt Post Postano: 12.02.2009. 14:08

legica_os je napisao/la: ›
Ingo je napisao/la: ›
da radim u gradskoj upravi, onda bi bio zdusno za tvoj projekt jer cete hrpetinu novaca potrositi za novu gradsku staklenu katedralu.

cudim se da jos nitko nije pitao odakle gradu novaca za takvu zgradurnu ?


Grad uvijek ima novaca za velike projekte koje kao navodno plaća.a da samo znaš koliko sam poslova napravila za njih i pola toga nije plaćeno.isti su kao i hep..rade ovo ono hitno je a novaca nema....


U ovom projektu bilo je potrebno uočiti da investitor nije Grad, nego Osijek Koteks d.d.

Grad je samo zamolio Osijek Koteks (te mu se vjerojatno na nekim drugim mjestima i odužio) da s obzirom na lokaciju, građevina ne bude betonska kockica, sa (u novije vrijeme) ponešto keramike i stakla. Naime, to je današnji standard hrvatske arhitekture, a uvjetovan je prije svega željom investitora da potroši što manje novaca za što više kvadrata.

Parkovi? Ponovit ću - u neposrednoj blizini ove lokacije predviđen je pješački most, preko kojeg će se za 3-5 minuta šetnje moći doći do Zoo vrta, i sve sile zelene površine na suprotnoj obali Drave. Park je ovdje potpuno nepotreban, a krajnje blesavo bi bilo tražiti da stanje ostane takvo kakvo jest. No, kako se ovdje radi o privatnom investitoru, park možemo prekrižiti u startu.

Iskustva stotina drugih europskih metropola govore nam da su upravo lokacije neposredno uz rijeku (u gradovima koji žive na rijeci, a takvi su većina) najbolje za gradnju reprezentativnih građevinskih objekata. Da li su ova rješenja reprezentativna najbolje će reći vrijeme.

Uz ovu, bilo bi neophodno da se i na lokacijama rupe i "eseker 2" provede sličan postupak, ili barem pokuša. No kako je na lokaciji eseker 2 privatni investitor Panteon, u to iskreno sumnjam.

Na sve tri lokacije bilo bi sasvim u redu graditi i preko 5 nadzemnih etaža (čak i preko hotela Osijek, ako se dozvoli) jer neki su forumaši dobro napisali - centar grada ne služi za šetnju pasa, cuganje na klupicama i igranje nogometa na golovima iz kućne radinosti.

Opet, možemo i odustati od svega i napraviti u centru veliku zeleno-rekreacijsku zonu. U tom su slučaju urbanisti svih europskih metropola budale.

Parkove treba graditi, ali tamo gdje ih nedostaje. No Osijeku ih zasad ne nedostaje, naravno ako Tone Papić ne posječe drveće koje danas imamo (a najavljuje da hoće - u Vukovarskoj). Osijeku nedostaje urbanog štiha, pogotovo u centru grada.

#76:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 14:13

ima jos zgodnih livada u osijeku koje bi pod hitno trebale izgraditi, benozirati i ustakliti.

npr. ima dvije velike kraj drvenog grada. Ona jedna gdje je prosle godine bio pivski sator ... pa onda nedaleko od te livade je jos jedna 'zapisana' livada u rupi.

Tu bi krasno pristajao jedan blok poslovno - stambenih objekata. ustakljenih u ogledala. da nam grad bude moderan i da se lijepo uklope u tvrdju.

a ako dolezal jos koju godinu bude nastavio ovako sumanuto vitlati svojim motornim pilama ... bit ce jos puno livada za vas.

#77: Important  Autor: blue_orange Post Postano: 12.02.2009. 14:16

bok svima! bila sam na izložbi i živim u blizini bijele lađe i drago mi je da će se napokon ukloniti to ruglo usred centra grada!

ali iskreno, ne bih voljela penjati se na brdo od 4 metra da bih vidjela Dravu..
rad broj 004 mi je idealan teren za igranje golfa u ppodnevnim satima..
svaka čast za trud, ali 3D prikaz nije baš dobro prikazan..
ljudi ne vide realnu sliku jer u tom prikazu u okolini nisu stavljene okolne zgrade..

i bilo bi zaista super da se u sklopu tih zgrada koje će izgraditi jedna odvoji da se napravi dnevni boravak grada za mlade, gdje neće postojati alkohol, već kulturni programi, predavanja i kreativni sadržaji.

eto, neka nam bude lijepo!
pozdrav od orange blue

#78:   Autor: DonQuijote Post Postano: 12.02.2009. 14:22

blue_orange je napisao/la: ›
ali iskreno, ne bih voljela penjati se na brdo od 4 metra da bih vidjela Dravu..

svi spominju kako taj rad ne valja jer se od njega ne bi vidjela drava. čekaj malo, a od kojeg od ponuđenih radova bi se vidjela drava?! pa ako bude neka zgradurina, onda se tek neće vidjeti drava!

#79:   Autor: Osječanin Post Postano: 12.02.2009. 14:25

@Ingo- kao što rekoh, uporno pokušavate muda prodati pod bubrege, livadu koja je obična livada i ništa više silom ugurati u priču o parkovima i uređenim zelenim površinama u Osijeku. Ova livada niti je park, niti uređena zelena površina u Osijeku.A u samom centru grada! Nisam primjetio da je netko pustio suzu zbog livade kod Svilane koja je nestala a umjesto nje osvanula Billa, McD, benze...Da se grad ne urbanizira još bi nam po Trgu A. Starčevića trčale guske i patke kao u dobra stara vremena Smile

#80:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 12.02.2009. 14:29

DonQuijote je napisao/la: ›
blue_orange je napisao/la: ›
ali iskreno, ne bih voljela penjati se na brdo od 4 metra da bih vidjela Dravu..

svi spominju kako taj rad ne valja jer se od njega ne bi vidjela drava. čekaj malo, a od kojeg od ponuđenih radova bi se vidjela drava?! pa ako bude neka zgradurina, onda se tek neće vidjeti drava!
Jesi ti vidio fotke??ako nisi onda dobro prouci razliku izmedju zgrade i brda.Sa zgradom mozes dobiti i balkon,gle cuda sa brdom mozes samo dobit 6 metara nabacene zemlje na koju se mozes penjat i kopat lopaticom male rupice u koje ces stavljat igracke.

#81:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 14:34

balkone imaju privilegirani

i ujedno bi iskoristio ovu priliku pozdraviti novog clana foruma obitelji rechner plavu narandzicu

#82:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 14:37

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › @Ingo- kao što rekoh, uporno pokušavate muda prodati pod bubrege, livadu koja je obična livada i ništa više silom ugurati u priču o parkovima i uređenim zelenim površinama u Osijeku. Ova livada niti je park, niti uređena zelena površina u Osijeku.A u samom centru grada! Nisam primjetio da je netko pustio suzu zbog livade kod Svilane koja je nestala a umjesto nje osvanula Billa, McD, benze...Da se grad ne urbanizira još bi nam po Trgu A. Starčevića trčale guske i patke kao u dobra stara vremena Smile


ne mogu bas pratiti tok tvojih misli ... dakle, jednostavnije ne sagraditi 5 'silosa' nego urediti zelenu povrsinu i od nje napraviti park ??

#83:   Autor: Osječanin Post Postano: 12.02.2009. 14:44

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › @Ingo- kao što rekoh, uporno pokušavate muda prodati pod bubrege, livadu koja je obična livada i ništa više silom ugurati u priču o parkovima i uređenim zelenim površinama u Osijeku. Ova livada niti je park, niti uređena zelena površina u Osijeku.A u samom centru grada! Nisam primjetio da je netko pustio suzu zbog livade kod Svilane koja je nestala a umjesto nje osvanula Billa, McD, benze...Da se grad ne urbanizira još bi nam po Trgu A. Starčevića trčale guske i patke kao u dobra stara vremena Smile


ne mogu bas pratiti tok tvojih misli ... dakle, jednostavnije ne sagraditi 5 'silosa' nego urediti zelenu povrsinu i od nje napraviti park ??


Pa daj mi čovječe reci koliko dugo ta livada postoji! 30 godina? 50 godina? I nitko prstom nije mrdnuo da se uredi, napravi park ili što već. Niti će idućih 50 godina. To je jednostavno neiskorišten, poluzapušten prostor u samom centru Osijeka. Jel nije bolje napraviti nekoliko modernih zgrada sa uređenim okolišem nego ostaviti stanje takvo kakvo je? Shocked

#84:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 12.02.2009. 16:07

Dakle.Prije 6 godina dok je na livadi kod Svilane bio cirkus kolorado,fliperi i stari istroseni ringispili svi su pricali dokle vise taj ciganluk u Osijeku?!Dabi,nakon 1998 godine ta livada postala poduzetno-trgovacka zona sa pratecim sadrzajima,billa,mc-donalds,restoran-crpka...Od jedne livade smo dobili reprezentativno lijepo iskoristeno mjesto sa jako lijepom i sredjenom infrastrukturom?!!Gradjani vise nepricaju o ciganluku kod Svilane,sute,idu u kupovinu na tu bivsu livadu,jedu na toj livadi u mc-donaldsu,tankiraju u auto na toj livadi,petrolu,i ta livada je postala lijep primjer svima nama.
Livada kod omv crpke,remixy,getro-a,takozvani nasicki bajer,bio je livada zapustena u korovu,odbaceni sporeti,akumulatori,razbacana uginula stoka...ciganluk takodje na cepinskoj cesti znaci,sada je slika drukcija,ljepsa,sadrzajnija...
Livada na uskim njivama,njive-livade...al,na njivama smo dobili jedno ljepse naselje u gradu koje se svakim danom sve vise siri i gradi,od stambenih kuca do trgovackih centara i dvorane.
Livada u Retfali,mjesto polja i njiva sagradite su lijepe kuce,cjelo naselje,trgovacki centri..iskoristeno mjesto za lijepe sadrzaje.
Livada ispred Stuca dobiva jedan od ljepsih poslovno-stambeni komplex u zemlji,ne u Osijeku nego u Hrvatskoj,tkz,"eurodom" koji mnogi na forumima po zemlji gledaju sa respektom i rijecima hvale.
Livada na cepinskoj cesti na mjestu bivse Panonije,gradi se avenue mal.oazis centar,benziske crpke,hotel..ulaz u grad sa najprometnije ceste u Hrvatskoj ce biti velicanstven.
Livada kod zapustene,srusene,prljave,oronule "bijele ladje"treba biti razglednica Osijeka,sa 5 ili 4 ili 1 poslovnom zgradom koja ce biti simbol grada i nama na ponos i diku,ako ta ista ofucana i prljava ladja stoji u samom centru grada na ljepoj rijeci dravi godinama a svi smo zelli i cekali trenutak da ju samo sruse a ne da smo mislili da nesta se gradi na mjestu nje.

ZAKLJUCAK!! LJUDI SU CUDNI,KOMPLEXASI,NEVALJA OVO,NEVALJA ONO,AKO SE STA NAPRAVI NIJE LIJEPA FASADA,MOGLO JE BOLJE OVAKO ,ZASTO NIJE ONAKO....DO PRIJE 6 GODINA JE OSIJEK BIO ZAPUSTENA PROVINCIJA NA ISTOKU ZEMLJE,SADA!! KADA SE KRENILO GRADITI I PRAVITI JAVLJAJU SE KOMPLEXASI KOJI ISTO TO PITANJ I PAMET DJELE ZASTO OVAKO BOLJE NEGO TAKO....GRAD zivi,radi se,sa mogucnostima kakva je recesija i kakva nam je drzava Osijek se polako al sigurno razvija sve vise,sa auto cestom cemo jos vise privuci stranog kapitala i investitora,a do tada INGO-ANAKONDE i ostali komplexasi citajte komentare al nemojte davat svoje jel me zeludac boli od vas.Hvala!!

#85:   Autor: Ingo Post Postano: 12.02.2009. 16:46

tasmanijski leopard je napisao/la (Pogledaj post): › Dakle.Prije 6 godina dok je na livadi kod Svilane bio cirkus kolorado,fliperi i stari istroseni ringispili svi su pricali dokle vise taj ciganluk u Osijeku?!Dabi,nakon 1998 godine ta livada postala poduzetno-trgovacka zona sa pratecim sadrzajima,billa,mc-donalds,restoran-crpka...Od jedne livade smo dobili reprezentativno lijepo iskoristeno mjesto sa jako lijepom i sredjenom infrastrukturom?!!Gradjani vise nepricaju o ciganluku kod Svilane,sute,idu u kupovinu na tu bivsu livadu,jedu na toj livadi u mc-donaldsu,tankiraju u auto na toj livadi,petrolu,i ta livada je postala lijep primjer svima nama.
Livada kod omv crpke,remixy,getro-a,takozvani nasicki bajer,bio je livada zapustena u korovu,odbaceni sporeti,akumulatori,razbacana uginula stoka...ciganluk takodje na cepinskoj cesti znaci,sada je slika drukcija,ljepsa,sadrzajnija...
Livada na uskim njivama,njive-livade...al,na njivama smo dobili jedno ljepse naselje u gradu koje se svakim danom sve vise siri i gradi,od stambenih kuca do trgovackih centara i dvorane.
Livada u Retfali,mjesto polja i njiva sagradite su lijepe kuce,cjelo naselje,trgovacki centri..iskoristeno mjesto za lijepe sadrzaje.
Livada ispred Stuca dobiva jedan od ljepsih poslovno-stambeni komplex u zemlji,ne u Osijeku nego u Hrvatskoj,tkz,"eurodom" koji mnogi na forumima po zemlji gledaju sa respektom i rijecima hvale.
Livada na cepinskoj cesti na mjestu bivse Panonije,gradi se avenue mal.oazis centar,benziske crpke,hotel..ulaz u grad sa najprometnije ceste u Hrvatskoj ce biti velicanstven.
Livada kod zapustene,srusene,prljave,oronule "bijele ladje"treba biti razglednica Osijeka,sa 5 ili 4 ili 1 poslovnom zgradom koja ce biti simbol grada i nama na ponos i diku,ako ta ista ofucana i prljava ladja stoji u samom centru grada na ljepoj rijeci dravi godinama a svi smo zelli i cekali trenutak da ju samo sruse a ne da smo mislili da nesta se gradi na mjestu nje.


nemoj brkati babe i zabe.

jedno je livada kod svilane, uske njive ... a drugo je centar grada.

Da se bilo koji od ovih prijedloga gradi kraj obilaznice ... da se cak i ona asteska piramida gradi na mjestu svilane ... ja bi bio za taj prijedlog. Da se rechnerov prijedlog radi npr na mjestu danasnje remize i toplane ... ja bi aplaudirao

Jedno su pustopoljine izvan grada, a drugo je najstrozi centar grada.

Nadalje, ono sto ti nazivas remekdjelom od eurodoma ... meni je nakazna gradjevina koja srsi ko govno u punchu. Pariz ima jedan neboder i to ga cini posebnim gradom. Osijek nema potrebe za takvim megalomanskim projektima, niti ce ga to uciniti boljim niti ljepsim gradom.

Uske njive su takve kakve jesu ... za mene to i nije osijek nego dio grada gdje su budalasto bogati ljudi posredstvom arhitekata iz japanskih casopisa odabrali neke nove stvari i misle da su kupovinom antiknog namjestaja kupili i svoju povijest.

Odredjeni dijelovi grada moraju sacuvati svoj sarm i sve novo sto se tamo gradi mora se barem donekle uklopiti. A za arhitektonska izivljavanja i nove projekte ima barem u slavoniji dovoljno mjesta za sirenje.

#86:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: objektiv Post Postano: 12.02.2009. 16:47

ma ajde ovi što trabunjaju o nekim livadama osijek ih je i prepun,imamo i lijepih parkova i to hrpu...vrijeme je da se sad malo urbaniziramo,moderniziramo...samo gruvaj beton kakve livade zapišane u centru grada!!!

#87:   Autor: Sharon Post Postano: 12.02.2009. 16:52

Rad br.4 je krasan!!! Zaljubih se na prvi pogled...

#88:   Autor: ela Post Postano: 12.02.2009. 17:01

ovako na prvi dojam mi je baš nice br.4 ali kontam da bi br.8 nekako bio funkcionalniji

#89:   Autor: PreacheR Post Postano: 12.02.2009. 17:02

Pa možda nisam ni ja originalan, ali mi se kao i većini sviđa rad broj 4. Svaka čast arhitektonskoj struci i raznim komisijama, ali zašto ne bi građani odlučili koja im se opcija najviše sviđa.
Vjerojatno ću ispasti ljakse i šta ti ja znam, arhitektonski analfabet, no moram priznati da mi rad broj 008 u najmanju ruku izgleda poput nekog terminala za ukapljeni plin.

#90:   Autor: Sharon Post Postano: 12.02.2009. 17:07

Sve je bolje od ovog što je sad!!! Koji užas!
Ali, ipak - navijam za 4.

#91:   Autor: nisam za Post Postano: 12.02.2009. 18:56

tasmanijski leopard je napisao/la: ›
ZAKLJUCAK!! LJUDI SU CUDNI,KOMPLEXASI,NEVALJA OVO,NEVALJA ONO,AKO SE STA NAPRAVI NIJE LIJEPA FASADA,MOGLO JE BOLJE OVAKO ,ZASTO NIJE ONAKO....DO PRIJE 6 GODINA JE OSIJEK BIO ZAPUSTENA PROVINCIJA NA ISTOKU ZEMLJE,SADA!! KADA SE KRENILO GRADITI I PRAVITI JAVLJAJU SE KOMPLEXASI KOJI ISTO TO PITANJ I PAMET DJELE ZASTO OVAKO BOLJE NEGO TAKO....


Ja ne razumijem, na koji način je Osijek do prije 6 godina bio zapušten provincija, pa večina, stvari koje si nabrojao je napravljena prije 6 godina, počevši od Bille, Uskih njiva, Getroa pa i Eurodom se gradi već 4 godine a pripreme, ovakvi natječaji su provedeni mnogo prije tvojih 6 godina. Isto tako produžetak Divaltove i kružni tok kod Mačkamame je započeto mnogo prije 6 godina rješavanjem vlasništva nad zemljom, donošenjem urbanističkih planova itd.
Po meni osim uklonjenog jednog spomenika i postavljanja drugog spomenika ( ne onog koji je pobijedio na natječaju), te 200 meteri nerentabilne prug ( kojom je put od centra produžen do kolodvora umjesto da je skraćen), te ukidanja kolodvorca i raskopanog grada koji nikada nije bio prljaviji i blatniji, biciklističkih staza za koje plaćaju drvoredi, što se to pokrenulo?
Na mjestima bivše industrije niču trgovački centri ( emezeta, plodine…)
A da ne spominjem trg kod kolodvora s najskupljim parkiralištem u Europi. Pa trg u Jelačića, pa željeznički nadhodnici dva komada, koji se rade više godina.

Tako da na osnovu ovakvih natječaja treba mnogo vremena proći da bi se to realiziralo. A način na koji se nešto radi u ovom gradu ( da na kraju bude nešto deseto ), ta rješenja ne moraju biti i ona koja će biti izgrađena.
A najzanimljivije je to što jedna firma koja ima petinu ili šestinu kompletnog prostora raspisuje natječaj. Po kojem kriteriju privatna firma odlučuje tom snagom da uređuje gradsko područje. Ta ista firma „gradi“ i autobusni kolodvor za koji je platila mislim 1 kn, na trideset godina, pa i to sada stoji, radnika nije vidjelo preko par mjeseci.

tasmanijski leopard je napisao/la: ›
,a do tada INGO-ANAKONDE i ostali komplexasi citajte komentare al nemojte davat svoje jel me zeludac boli od vas.Hvala!!


Iako se meni više sviđaju cisterne nego teletabis park koji podsjeća na grobnice u Dolini kraljeva, odakle ti pravo da nekom govoriš da daje ili ne daje komentare.
Ne moraš sudjelovati u raspravi ako ti se ne sviđa nečije mišljenje.

#92:   Autor: mvarga Post Postano: 12.02.2009. 19:08

Kad bi rješenje 8 imalo samo prvu zgradu (onaj bijeli brod) meni bi se najviše dopalo. Ali pošto ima sve one ostale zgrade koje izgledaju kao nabacane stare kamionske gume, ne sviđa mi se.

Niti jedno rješenje me nije baš o'patosilo ali sviđa mi ideja da se sagradi još jedan most do ZOO-vrta.

#93:   Autor: učiteljica Post Postano: 12.02.2009. 20:24

Hoćemo zalenilo!!! Hoćemo zelenilo!!! Hoćemo zelenilo!!!! Hoćemo zelenilo!!!......

#94:   Autor: Ginger Post Postano: 12.02.2009. 21:11

04 je naj-cool

#95:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: Callistemon Post Postano: 12.02.2009. 22:40

staru zgradu srusiti, preorati i posaditi maćuhice - po mogućnosti da ih uvezemo od nekuda za skupe novce!!

#96:   Autor: Kugla Post Postano: 12.02.2009. 23:00

Ma brate, spomenik Starčeviću dvaput veći od kipa slobode!

#97:   Autor: VESP Post Postano: 12.02.2009. 23:26

BUUU!!!SMRC!!! Hocemo kestennnn!!!! Dajte kestenjari OLADITE!!! VUDUOVCI takodjer!!! Kranovi - NAVALITE!

#98:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 13.02.2009. 0:03

Livada zapisana od kerova i pijanih tinejdzera subotom nemoze ostat u ovom stanju kakvom je danas.Stoga,potrebno je prihvatit plan 8 i krenit u realizaciju sto prije to bolje.Osijek ce biti ponosan na buducu zgradu ili zgrade na mjestu gdje je godinama stojala ofucana kao gradska kurva ta ladza.

#99:   Autor: tasmanijski leopard Post Postano: 13.02.2009. 0:05

nisam za je napisao/la: ›
tasmanijski leopard je napisao/la: ›
ZAKLJUCAK!! LJUDI SU CUDNI,KOMPLEXASI,NEVALJA OVO,NEVALJA ONO,AKO SE STA NAPRAVI NIJE LIJEPA FASADA,MOGLO JE BOLJE OVAKO ,ZASTO NIJE ONAKO....DO PRIJE 6 GODINA JE OSIJEK BIO ZAPUSTENA PROVINCIJA NA ISTOKU ZEMLJE,SADA!! KADA SE KRENILO GRADITI I PRAVITI JAVLJAJU SE KOMPLEXASI KOJI ISTO TO PITANJ I PAMET DJELE ZASTO OVAKO BOLJE NEGO TAKO....


Ja ne razumijem, na koji način je Osijek do prije 6 godina bio zapušten provincija, pa večina, stvari koje si nabrojao je napravljena prije 6 godina, počevši od Bille, Uskih njiva, Getroa pa i Eurodom se gradi već 4 godine a pripreme, ovakvi natječaji su provedeni mnogo prije tvojih 6 godina. Isto tako produžetak Divaltove i kružni tok kod Mačkamame je započeto mnogo prije 6 godina rješavanjem vlasništva nad zemljom, donošenjem urbanističkih planova itd.
Po meni osim uklonjenog jednog spomenika i postavljanja drugog spomenika ( ne onog koji je pobijedio na natječaju), te 200 meteri nerentabilne prug ( kojom je put od centra produžen do kolodvora umjesto da je skraćen), te ukidanja kolodvorca i raskopanog grada koji nikada nije bio prljaviji i blatniji, biciklističkih staza za koje plaćaju drvoredi, što se to pokrenulo?
Na mjestima bivše industrije niču trgovački centri ( emezeta, plodine…)
A da ne spominjem trg kod kolodvora s najskupljim parkiralištem u Europi. Pa trg u Jelačića, pa željeznički nadhodnici dva komada, koji se rade više godina.

Tako da na osnovu ovakvih natječaja treba mnogo vremena proći da bi se to realiziralo. A način na koji se nešto radi u ovom gradu ( da na kraju bude nešto deseto ), ta rješenja ne moraju biti i ona koja će biti izgrađena.
A najzanimljivije je to što jedna firma koja ima petinu ili šestinu kompletnog prostora raspisuje natječaj. Po kojem kriteriju privatna firma odlučuje tom snagom da uređuje gradsko područje. Ta ista firma „gradi“ i autobusni kolodvor za koji je platila mislim 1 kn, na trideset godina, pa i to sada stoji, radnika nije vidjelo preko par mjeseci.

tasmanijski leopard je napisao/la: ›
,a do tada INGO-ANAKONDE i ostali komplexasi citajte komentare al nemojte davat svoje jel me zeludac boli od vas.Hvala!!


Iako se meni više sviđaju cisterne nego teletabis park koji podsjeća na grobnice u Dolini kraljeva, odakle ti pravo da nekom govoriš da daje ili ne daje komentare.
Ne moraš sudjelovati u raspravi ako ti se ne sviđa nečije mišljenje.Al tebe se nista nepita,to budi svjestan u cjeloj prici,to ce Osijek Koteks vec rijesiti bez tebe:-)

#100:   Autor: esseker Post Postano: 13.02.2009. 1:10

verycreativan je napisao/la (Pogledaj post): › ...maco, Europska avenija je u vrijeme svog nastajanja bila primjer kako moderno urbanizirati grad. Zato se time ponosim, ne ponosim se livadom, nastala ona u secesiji, moderni, postmoderni ili slučajno.


Secesija u arhitekturi je bila fenomenalna i koristila se detaljima iz prirode. Uz to svaka ima prednji vrt. Dakle Osijek je nekada i u doba industrijskog poleta u doba secesije pazio da ima puno zelenih površina. Nekada smo imali Gradski vrt, secesijski biser vrtne arhitekture koji je služio i kao botanički vrt. Nikada se nismo oporavili od tog gubitka.

Zašto organizatori natječaja ne misle da bi i "najobičniji" park bio vrijedan razglednice?

I bajdvej, danas u svijetu zbilja postoji trend povratka gradova rijeci, ali s naglaskom na prirodu, sport i rekreaciju. Na lijevoj obali se gradi više "sportski" park. Zašto na ovoj desnoj ne bi imali neki oblik novog "gradskog vrta"?

#101:   Autor: esseker Post Postano: 13.02.2009. 1:28

Naišao sam na jedan zanimljiv post ali da ga sad ne tažim replyat ću ovako...

Točno je i slažem se, onakav "neboder" s rupom ima Pariz. Osijek po tome dakle ne bi bio originalan. Uz to, ako ćemo pričati o nečemu po čemu Osijek može (opet) biti poznat su ti naši parkovi.

Što se tiče izgradnje i moderne urbanizcije, bolje to provesti na mjestu pojedinih "potleušica" u Strossmayerovoj, Županijskoj ili Gupčevoj ulici, u parking rupama uz Hotel Osijek, između postojećih zgrada na Gornjodravskoj obali i kod luke Tranzit, a ljudima uz Dravu osigurati zelenilo, da pune svoje baterije.

Najljepši pogledi na grad su upravo s Drave i oko Drave. Izgradite još zgradurina tamo i to će nestati. A za 50-100 godina djeca će nam psovati što smo učinili isto kao i biseri koji su prije 80ak godina razrušili zidine Tvrđe! Nedostaje građanske odgovornosti i ljubavi prema svome Gradu!

#102:   Autor: verycreativan Post Postano: 13.02.2009. 2:28

Pa baš projekt sa ovim nizom moderne arhitekture povezuje sadržaj i zelenilo kojeg ima i ispred i iza i okolo. Na ovim renderima se manje vidi, ali puno više je zelenog nego izgrađenog. Osijek bi s ovim dobio novi obris grada, što je rijetkost jer malo koji grad ima takvu mogućnost.

Ako netko misli graditi travnato brdo, onda mi je draže da se ništa ne dira, pa da imamo travu u razini. Od ovog travnatog brda nemaš više pogled na grad s promenade, a niti pogled na Dravu sa Gornjodravske. To djeluje kao da je nešto nisko, ali na presjeku se najbolje vidi da nije.

Vidim da mnogi viču park. Hm, pa za to nije trebao nikakav natječaj onda. Bilo je dovoljno samo posaditi koje drvo i voila.

#103:   Autor: MaliBaba Post Postano: 13.02.2009. 8:31

Definitivno 004, mozda na tom mjestu i izgraditi malo igralište za dijecu slicno onome u zoo vrtu.

Definitivno oni koji žive u centru grada nemaju gdje izvesti svoju djecu na sunce, a ove staklene odvratne zgradurine se mogu graditi i drugdje

#104:   Autor: Ingo Post Postano: 13.02.2009. 8:33

verycreativan je napisao/la (Pogledaj post): ›

Vidim da mnogi viču park. Hm, pa za to nije trebao nikakav natječaj onda. Bilo je dovoljno samo posaditi koje drvo i voila.


ovo je najveca glupost koju si napisao.

park nije samo zasadjeno tu i tamo koje drvo i gredica macuhica ... nego postoji nesto sto se zove i parkovna arhitektura

#105:   Autor: Osječanin Post Postano: 13.02.2009. 8:45

Br. 4 nema nikakve šanse. Šoping centar u podzemlju na 4 etaže? Uz rijeku Dravu. Pa jeste vi svjesni koliko bi koštala takva gradnja, podzemne etaže na takvom nesigurnom terenu? A zašto? Da se dobije još jedan šoping centar u nizu...Ali ovaj put pod zemljom. Svašta!

#106:   Autor: Osječanin Post Postano: 13.02.2009. 11:10

Dobri stari Osijek Smile


#107:   Autor: tyler_durden Post Postano: 13.02.2009. 13:27

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › Br. 4 nema nikakve šanse. Šoping centar u podzemlju na 4 etaže? Uz rijeku Dravu. Pa jeste vi svjesni koliko bi koštala takva gradnja, podzemne etaže na takvom nesigurnom terenu? A zašto? Da se dobije još jedan šoping centar u nizu...Ali ovaj put pod zemljom. Svašta!


Točno to.
Četiri etaže pod zemljom na premaloj udaljenosti od korita rijeke...samo zbog toga troškovi izgradnje moraju biti jedno 4-5 puta veći od ostalih .
Btw. s obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo (recesija i slično) sumljam da će se išta graditi slijedeće 2 do 3 godine...

#108:   Autor: tyler_durden Post Postano: 13.02.2009. 14:33

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ima jos zgodnih livada u osijeku koje bi pod hitno trebale izgraditi, benozirati i ustakliti.

npr. ima dvije velike kraj drvenog grada. Ona jedna gdje je prosle godine bio pivski sator ... pa onda nedaleko od te livade je jos jedna 'zapisana' livada u rupi.

Tu bi krasno pristajao jedan blok poslovno - stambenih objekata. ustakljenih u ogledala. da nam grad bude moderan i da se lijepo uklope u tvrdju.


Al' ga voliš preuveličavati...
Te livade o kojima govoriš (ako mislimo na iste) su u sklopu Perivoja kralja Tomislava ,te su na popisu zaštičenih prirodnih vrijednosti Os-bar. županije.
Livada kod Bijele lađe to nije...
btw. u Osijeku se nalazi 17 parkova ukupne površine 394.000 m2; + pampas + 15 min od Kopačkog rita...tako da mislim da nismo uskraćeni što se tiče zelenih površina...

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › a ako dolezal jos koju godinu bude nastavio ovako sumanuto vitlati svojim motornim pilama ... bit ce jos puno livada za vas.


Tu se slažemo... Smile

#109:   Autor: maliprinc Post Postano: 13.02.2009. 16:42

Čitajući sve pozorno, većina je u pravu bez obzira što stoje iza različitih koncepcija.

Osijek se otvorio rijeci, ali ne gradnjom uz nju, osim na potezu Hotela (bivše pivovare). Centar grada, opet, nema zelenih površina, osim Preradovićevog šetališta.

Odgovarajućom izgradnjom, središte bi grada izašlo na rijeku novim urbanim motivima. A šetnica uz obalu ostaje, prema tome nitko nije onemogućio pristup rijeci.

Pitanje je koja je to struktura koja se u vizuru grada najviše uklapa. Ili stvaranje nove vizure, nove slike. Ako je Grad živi organizam, grad koji raste i odrasta.

Pitanje je samo koliko smo mi tome dorasli, koliko smo odrasli.

#110:   Autor: VESP Post Postano: 13.02.2009. 16:58

Osječanin je napisao/la: ›
Br. 4 nema nikakve šanse. Šoping centar u podzemlju na 4 etaže? Uz rijeku Dravu. Pa jeste vi svjesni koliko bi koštala takva gradnja, podzemne etaže na takvom nesigurnom terenu? A zašto? Da se dobije još jedan šoping centar u nizu...Ali ovaj put pod zemljom. Svašta!
YYEEEEAAAAHHHHH!!!!!!!

#111:   Autor: maliprinc Post Postano: 13.02.2009. 17:34

Slažem se Vesp, 4 etaže ispod zemlje, prava Utopija. Ima sve da potone, kao Istarska ulica. A nitko to ne bi ni gradio. Sila uzgona )sjetite se Arhimedovog zakona) bi istisnula tu potopljenu betonsku lažu na površinu. Ukoliko je dobro ne opterete, što opet nije ekonomično. Praviti betonski sarkofag, kao u Černobilu. Ili skroz crpiti vodu.

Pa kad crpka rikne, hooop, rukne voda, evo, isplivala lađa.

Utopija, kažem vam

#112:   Autor: jamas Post Postano: 14.02.2009. 9:36

neka bude sto vise zelene povrsine pa da sacuvamo sto vise kisika

#113:  Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: manhattan6 Post Postano: 15.02.2009. 3:14

ako vec toliko forsiramo brendiranje osijeka, trebali bi glasovati za prijedlog 2.
tu zgradu tesko ce tko zaboravit, a vec sam oblik upucuje na osijek...

#114:   Autor: manhattan6 Post Postano: 15.02.2009. 3:20

Kugla je napisao/la: ›
Ma brate, spomenik Starčeviću dvaput veći od kipa slobode!


a oko njega livada i zelenilo i svi sretni i zadovoljni!! Very HappyVery Happy

#115:   Autor: Leon Post Postano: 15.02.2009. 12:00

Galerija 031: Bijela lađa - nova arhitektonska vizija
[Foto: Daniel Antunović][13.02.2009. Galerija Waldinger]

#116:   Autor: Osječanin Post Postano: 17.02.2009. 9:31

Na kraju balade, većina je za osmicu (Brčko Smile )

#117: Great ! Re: Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja Autor: mala59 Post Postano: 17.02.2009. 12:01

ja svoj glas definitivno dajem za br. 4
Smile ima najviše zelenila, napokon se netko sjetio i parkirnih mjesta, a mislim da se najviše uklapa uz ambijent drave Razz
nadam se da će oni pobjedit

#118:   Autor: Mladjo Post Postano: 17.02.2009. 13:10

sve ovisi u kojem se smjeru grad želi okreniti. projekt 004, iako sam za njega glasovao, nema alternativu pa neznamo da li bi se "koncept zelenila" mogao i bolje realizirati. što se tiče "koncepta zgrade" drago mi je da projekt 008 dominira i u vašim razmišljanjima tako da mi je osobno svejedno ukoliko na kraju odluka padne između 004 i 008.

#119:   Autor: zen031 Post Postano: 21.02.2009. 20:13

Hm... bio sam za projekt 4, sad mi se sve manje sviđa...

Nego, zašto se ne bi moglo napravit nešto u secesijskom stilu, recimo, pa nek bude i na 7 katova?

I jedno pitanje za ove koji bi tu radije vidjeli park, a istodobno im je stalo do pogleda na Dravu-kako bi se to Drava vidjela od parka (osim sa zgrada)?

#120:   Autor: ramika Post Postano: 21.02.2009. 22:48

I
Iskreno, najradije bih da se postojeća BL sruši, a na cijelom potezu zasadi park, drveće koje bi s vremenom moglo narasti dovoljno visoko da zakloni ružne zgradurine Gornjodravske obale i time postane samo po sebi vrijedno razglednica Idea
[/quote]

apsolutno podržavam!

I ova tzv zapišana livada je bolja od svih predloženih ideja. Konačno, to je posljednja livada uz grad, blizu centra grada, koja nije "oplemenjena2
Neka tako i ostane. A na mjestu "Bijele lađe" neka bude Bijela lađa, i dooooooooobar fiš paprikaš...

#121:   Autor: ramika Post Postano: 21.02.2009. 22:52

zen031 je napisao/la: ›
Hm... bio sam za projekt 4, sad mi se sve manje sviđa...

Nego, zašto se ne bi moglo napravit nešto u secesijskom stilu, recimo, pa nek bude i na 7 katova?

I jedno pitanje za ove koji bi tu radije vidjeli park, a istodobno im je stalo do pogleda na Dravu-kako bi se to Drava vidjela od parka (osim sa zgrada)?

ev, 'vako: staneš u središte parka, zgrade lijevo, Drava desno, pogled na zapad, PA GLEDAJ ŠTA OŠ...

#122:   Autor: CoOKsna Post Postano: 15.04.2009. 22:28

Ma da izgrade bilo koju od navedenih arhitektonskih rijesenja na koncu sa zavrsenim izvedenim radovima kad bi mi svi gledali gotov proizvvod ja sam uvjern da bi svi ostali bez rijeci jer sve sto se danas moderno novo gradi meni osobno bude uvijek preljepo...
Bitno je da se napredak vidi da se razvijamo i da se gradi..narqavno bitno je i sta se gradi..no ja nevidim nigdje u ovim idejama da neko planinra napraviti neko glupo parkiraliste tako daa...sam uvjeren da cu za apr godina kad se to zavrsi biti odusevljen i sretan!!
Osijek031.com » Osijek031.com - Ankete i komentari » Galerija Waldinger: 'Bijela lađa - nova arhitektonska vizija' - izložba pristiglih rješenja


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::