Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Jesmol' sami?

#1: Question Jesmol' sami? Autor: insomnia Post Postano: 28.01.2008. 16:39

Na Marsu snimljena izvanzemaljka?

NASA-in rover snimio je na Crvenom planetu misterioznu priliku kako sjedi na kamenu ispružene ruke kao da nešto pokazuje ili autostpira. Možda je djevojka kupila vodič za autostopere kroz Galaksiju pa je zalutala?
Jutarnji.hr

The truth is out there?

Vjerujete li u izvanzemaljce? Wink

#2:   Autor: sheila Post Postano: 28.01.2008. 17:38

mmm ja vjerujeeem Smile

#3:   Autor: kyx Post Postano: 28.01.2008. 17:45

vjerujem u izvanzemaljce.
jeboga ko zna koliko je svemir velik i nema sanse da smo mi u njemu sami.
Sto posto u jednoj od milijun galaksija postoji inteligenti zivot.
Ovi iz NASE nisu ni nas suncev sustav do kraja otkrili,tako da...


#4:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 28.01.2008. 18:08

nismo sami ...

#5:   Autor: morgan Post Postano: 28.01.2008. 18:47

jedan od poznatijih likova je rekao da ukoliko nismo sami koje je to traćenje prostora...stoga, vjerujem i vjerujem da će nam se ubrzo ukazat i udarit nas po prstima jer smo bili nevaljali prema našem planetu...

#6:   Autor: heart3 Post Postano: 28.01.2008. 19:13

mislim da smo mi ti koji su vanzemaljci...

#7:  Re: Jesmol' sami? Autor: Monstrum Post Postano: 28.01.2008. 19:14

šalu na stranu vjerujem u vanzemaljce, naravno da vjerujem, ogroman je svemir i nema teorije da smo sami, možda jesmo u ovom obliku u kojemu mi postojimo, ovakvog izgleda, s ovakvim organima i organizmom, ali da smo solo ma nema teorije, čak štoviše mislim da ima ekipe i u našoj blizini, na to mislim u našoj galaksiji
pročitao sam dosta kojekakvih knjiga o problemu zvanom vanzemaljska žgadija i mogu reć da stvarno vjerujem u njih, ne one spike o otimačini jer koliko mogu skontat uglavnom otimani budu neki pijanci i šizofreničari, bolesnici i poluretardi
recimo u serijalu na rubu znanosti bilo je par super emisija (naklon kreši mišku caru nad carevima) o vanzemaljcima i spikama o vanzemaljcima i pomaganju ljudima laganim gurkanjem sa dijeljenjem znanosti
recimo ne vjerujem u one spike ako dođu vanzemaljci da će nas sve porobit i da ćemo bit njiovo roblje koje će onda kad iskoriste resurse potamanit a zemlju raznjet jer im zaklanja pogled na mars iako ništa nije nemoguće, eto čak vjerujem da osim kako svi navode jedne vrste et-a ima više različitih vrsta Smile

#8:   Autor: OligofreniDikobrazoid Post Postano: 28.01.2008. 19:34

Ja definitivno vjerujem u ekstraterestrijalni život... Nema šanse da je zemlja jedina planeta na kojoj su mogući uvjeti za život (koji postoji u mnogim oblicima...), tako da mora biti nekoga up-there.... Što se ove slike "marsovke" tiče, meni više sliči na Evil Kenievel-a u doskoku, e ne ETFOL Laughing

#9:   Autor: insomnia Post Postano: 28.01.2008. 19:49

meni su ovi krugovi u žitu uvijek bili zanimljivi.. sad, jel' to nekakvo mambo jumbo shit, ne znam.. al spooky mi je..






#10:   Autor: DonQuijote Post Postano: 28.01.2008. 20:39

morgan je napisao/la: ›
jedan od poznatijih likova je rekao da ukoliko nismo sami koje je to traćenje prostora...stoga, vjerujem i vjerujem da će nam se ubrzo ukazat i udarit nas po prstima jer smo bili nevaljali prema našem planetu...

koji od poznatijih likova?!
jedino ako misliš na davida morsea kao filmskog oca jodie foster u contactu!
priznajem da je to rečenica koja otprilike (na trivijalan način) sažima i moje razmišljanje o toj temi.
btw, rečenica glasi: "But I guess I'd say if it is just us... seems like an awful waste of space."

#11:  Re: Jesmol' sami? Autor: nake_rado Post Postano: 28.01.2008. 22:18



#12:   Autor: MissTake Post Postano: 28.01.2008. 22:39

ne može mi nitko tvrditi da u prostoru koji nema definirane granice ne postoji još nekakav oblik života

#13:   Autor: morgan Post Postano: 29.01.2008. 8:56

DonQuijote je napisao/la: ›
koji od poznatijih likova?!
jedino ako misliš na davida morsea kao filmskog oca jodie foster u contactu!
priznajem da je to rečenica koja otprilike (na trivijalan način) sažima i moje razmišljanje o toj temi.
btw, rečenica glasi: "But I guess I'd say if it is just us... seems like an awful waste of space."

rečenicu je izgovorio glumac al napisao ju je Carl Sagan koji ipak nešto znači u svijetu znanosti i fantastike.onog časa mi se bilo teško sjetiti, hvala na osvježenju memorije.

#14:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 29.01.2008. 9:25

Gledamo li univerzum kroz naocale klasicne kozmologije i uz pretpostavku da smo u pravu oko nekih fizikalnih zakona koje smo pokusali objasniti - kad govorimo o Svemiru, mozemo reci da se radi se o jednom poprilicno velikom prostoru.

Ta velicina utjece i na vjerojatnost da se u tom loncu "kuva mnogo corba", odnosno da postoji poprilican broj razlicitih kombinacija tvari i uvjeta u kojima se te tvari nalaze.

Ako zivot shvacamo kao inteligentno organizirane tvari (bez religioznih mambo-djamboa) koje teze prokreaciji, uz gornje premise mozemo zakljuciti da postoji poprilicna vjerojatnost postojanja (inteligentnog) zivota i drugdje, ali vjerojatno ne u obilicima u kojima se zivot javlja na Zemlji.

Zato su mi smijesne sve one ilustracije koje takve oblike zivota prikazuju humanoidno (dvije noge, dvije ruke, glava u sredini, uspravan hod, ...), jer i uz uvjete koji su doveli do covjeka, na zemlji nema previse vrsta slicnih covjeku, a za one koje mu slice se pretpostavlja da su s covjekom imale zajednicke evolucijske pretke.

Cak i kad bi negdje u univerzumu postojali uvjeti identicni onima na Zemlji, vrlo je mala vjerojatnost da bi se pojavili ljudi, odnosno oblik zivota koji nam je slican.

#15:   Autor: MissTake Post Postano: 29.01.2008. 9:29

niej bit da li ima negdje bića sličnih ljudima, jer je to prevelika slučajn ost... nego da mora biti tj. postojati nekakav oblik života

#16:  Re: Jesmol' sami? Autor: 1step2far Post Postano: 29.01.2008. 12:55

Nešto mora postojati, stvarno je nevjerojatno da u cijelom sustavu postoji samo ljudska vrsta. Krugovi u žiti su stvarno interesantni, neobjašnjivi, dojmljivi... Ne znam samo, ako postoje jesu li napredniji od nas, nekako sumnjam, baš zbog te pompe po filmovima i inim ostvarenjima gdje imaju fensi šmensi tehnologiju i koriste ljude kao pokusne kuniće. Moš si mislit, ko da nemaju pametnijeg posla.

#17:   Autor: Isis Post Postano: 29.01.2008. 13:10

"If we're alone in the universe, it's an awful waste of space." - Carl Sagan

Citirani je rekao manje-više sve o tome.

Starost svemira je oko 13.7 milijardi godina, a veličina nama poznatog svemira je oko 93 milijarde svjetlosnih godina.
Da je Zemlja jedini planet na kojem ima života, čisto sumnjam, a svaka tvrdnja da nema života van Zemlje je apsurdna. Mislim, kolke su šanse da smo sami u svemiru???

#18:   Autor: MissTake Post Postano: 29.01.2008. 16:09


#19:   Autor: nake_rado Post Postano: 29.01.2008. 22:13

kako to preeedobro izgleda

#20:  Re: Jesmol' sami? Autor: morgan Post Postano: 30.01.2008. 12:50

krugovi u žitu više nisu intersantni.postoje grupe ljudi koji ih izrađuju.nedavno na National Geographicu bio dobar dokumentarac o svemu tome.
ono što sad zbunjuje znanstvenike je ovo
krug ovaca

#21:  Re: Jesmol' sami? Autor: goose Post Postano: 30.01.2008. 13:01

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
ono što sad zbunjuje znanstvenike je ovo
krug ovaca


ma vidis da su mulasti i ne vide jednog dobrog rasnog rvackog ovcara kak ih je sve postroijo!! il jos bolje,prašcica bejba Very Happy

ja jos uvijek vjerujem da je Zemlja ravna ploca i da cemo pasti u jedno velko NISTA kad dodjemo do ruba Smile

svemir je za mene prazan!! (to sama sebe tjesim jer se jebeeeenooo bojim svemiraca i sveg tog nepoznatog....grrrrrrr Sad )

#22:   Autor: cane Post Postano: 30.01.2008. 13:23

Ovo ljeto dolazi nam novi film Dosijea X. Pa ćemo konačno saznat odgovor jesmo li sami, ko su mali zeleni a kome zelenko curi iz nosa! Twisted Evil

#23:   Autor: davorccc Post Postano: 30.01.2008. 13:25

Ona slika je igra sjene.
Općenito jesmo li sami? Naravno da nismo.

#24:   Autor: Loona Post Postano: 30.01.2008. 15:08

Definitivno nismo.. mene su oteli alieni.. čak i živim s jednim.. ozbiljno..

#25:   Autor: DonQuijote Post Postano: 30.01.2008. 17:35

Loona je napisao/la: ›
Definitivno nismo.. mene su oteli alieni.. čak i živim s jednim.. ozbiljno..

to što ti je dečko/zaručnik/muž gadan k'o porez ne znači da je elijen! Wink

#26:  Re: Jesmol' sami? Autor: morgan Post Postano: 31.01.2008. 10:11

možda je i ovako bilo
[/img]

#27:   Autor: Leteci mungos Post Postano: 31.01.2008. 10:16

morgan je napisao/la: ›
krugovi u žitu više nisu intersantni.postoje grupe ljudi koji ih izrađuju.nedavno na National Geographicu bio dobar dokumentarac o svemu tome.
Jesi zapamtio mozda kako se zove dokumentarac?

#28:   Autor: morgan Post Postano: 31.01.2008. 12:08

ne, al pogledat ću na njihovoj stranici ako imaju TV raspored pa ti javim
...nakon male potrage evo rezultata
is it real?crop circles


Zadnja promjena: morgan; 31.01.2008. 12:38; ukupno mijenjano 1 put.

#29:   Autor: Loona Post Postano: 31.01.2008. 12:37

DonQuijote je napisao/la: ›
Loona je napisao/la: ›
Definitivno nismo.. mene su oteli alieni.. čak i živim s jednim.. ozbiljno..

to što ti je dečko/zaručnik/muž gadan k'o porez ne znači da je elijen! Wink


bezobraznik! osijek031.com smile
I nisam mislila na svog dečka, nego na klupko krzna što mi šeće po kući.. osijek031.com smile

#30:   Autor: morgan Post Postano: 31.01.2008. 19:23

za mungosa - našao sam torrent za emisiju al ovdje (svaki dan naučiš nešto novo - kao kad imaš Alzheimera) ne daju da ti ga pošaljem na PM.znam da ćeš si naći i sam.

#31:   Autor: Monstrum Post Postano: 01.02.2008. 9:30

ajde da se ne otvara nova tema ima ovdje mjesta za raspravu o alijenima, šta mislite jesu li već stupili u kontakt s nama i hoće li ako hoće kad i kome će se prvom obratit

ja si kontam da su već posjetili kuglu al ne sa spikom voajera i kibicera već da su bili baš ono izašli iz brodova procunjali okolo bili na cugi i tak nešt a i gledo sam par emisija na rubu znanosti o tome kako su vjerovatno baš oni krivi za to što smo živi baš danas, da su nam podijelili tehnologije da su komunicirali s nama i tak to, neki čak navode da su baš oni krivi za extreman bum elektroindustrije koji je nastao izumom čipa sa spikom alijeni su nam dali znanje da napravimo čip, neznam to s čipom mi baš ne pije vodu al može bit svašta šta vi mislite Wink
i garant ak dođu u kontakt s nama, ako već i nisu, prvo će se amerima obratit, ma sumnivi su ti ameri meni, ja si kontam da oni već poduže vrijeme mute s alijenima, garant mogu se kladit Wink

#32:   Autor: Loona Post Postano: 01.02.2008. 9:53

Bush je alien..

#33:   Autor: Monstrum Post Postano: 01.02.2008. 9:56

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › Bush je alien..


ma buš je retard i poludebil, moja mačka je veći alijen od njega on je samo totalna retardirana rednečka seljačina

#34:  Re: Jesmol' sami? Autor: 1step2far Post Postano: 01.02.2008. 10:06

Ako postoji nekakav drugi svijet i mi smo alieni za taj drugi svijet. Dakle, zapravo smo svi alieni, samo što smo mi manje-više lijepi i pametni. Ako i ima aliena prvo će napasti SAD, baš kao u filmovima, neka ih pocmekaju, gadove imperijalističke sa laserskim zrakama. A dok im laseri paraju utrobu ja ću nastaviti sa izgradnjom svog šatla tako da na vrijeme pobjegnem.

#35:   Autor: Loona Post Postano: 01.02.2008. 10:06

Aj može i tako.. ali ja ipak mislim da je Bush alien i da mu je misija sve nas sjebati u vrlo kratkom roku, što mu za sada dosta dobro i ide..

#36:   Autor: Monstrum Post Postano: 01.02.2008. 10:12

Loona je napisao/la (Pogledaj post): › Aj može i tako.. ali ja ipak mislim da je Bush alien i da mu je misija sve nas sjebati u vrlo kratkom roku, što mu za sada dosta dobro i ide..


ma ja ti kažem on je samo priglupi seljačić, marioneta njegovog tate, poludebil i retard primitivni Wink

#37:   Autor: DonQuijote Post Postano: 01.02.2008. 10:21

ja mislim da su kinezi izravni potomci križanja alijena i ljudi. neki su mi sumnjivi.

inače, vjerujem da je kontakta kroz povijest bilo. postoje razne priče kroz zabilježenu ljudsku povijest po cijelom planetu o događajima koji se drukčije teško mogu objasniti. naravno, možemo okrenuti glavu i reći da su to gluposti, ali ako postoje zapisi i drugi dokazi da se nešto vjerojatno dogodilo, onda bi trebalo uzeti u obzir da se to možda stvarno i dogodilo, a ne automatski odbaciti, jer se to ne uklapa u naše sadašnje spoznaje u svijetu oko nas.
vjerujem i da su neka ljudska tehnološka postignuća rezultat preuzimanja ili kopiranja izvanzemaljske tehnologije.

#38:   Autor: DonQuijote Post Postano: 01.02.2008. 10:23

Monstrum je napisao/la: ›
Loona je napisao/la (Pogledaj post): › Aj može i tako.. ali ja ipak mislim da je Bush alien i da mu je misija sve nas sjebati u vrlo kratkom roku, što mu za sada dosta dobro i ide..


ma ja ti kažem on je samo priglupi seljačić, marioneta njegovog tate, poludebil i retard primitivni Wink

nije to ništa čudno u situacijama kad ti je mama istovremeno i polusestra i tetka i prabaka, a otac ujedno i bratić po drugom i po četvrtom koljenu, sin i poštar.

#39:   Autor: Monstrum Post Postano: 01.02.2008. 10:27

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ja mislim da su kinezi izravni potomci križanja alijena i ljudi. neki su mi sumnjivi.

inače, vjerujem da je kontakta kroz povijest bilo. postoje razne priče kroz zabilježenu ljudsku povijest po cijelom planetu o događajima koji se drukčije teško mogu objasniti. naravno, možemo okrenuti glavu i reći da su to gluposti, ali ako postoje zapisi i drugi dokazi da se nešto vjerojatno dogodilo, onda bi trebalo uzeti u obzir da se to možda stvarno i dogodilo, a ne automatski odbaciti, jer se to ne uklapa u naše sadašnje spoznaje u svijetu oko nas.
vjerujem i da su neka ljudska tehnološka postignuća rezultat preuzimanja ili kopiranja izvanzemaljske tehnologije.


da da to je ta spika, baš su bili dobro objašnjavali na rubu znanosti o tim posjetima iz prošlosti i ima dosta umjetničkih djela na koja kao opisuju posjete alijena
oni su nam navodno pomagali i bili su nadasve korisni i bilo nam je lijepo s njima Smile
kad nađem te umjetnine na netu pokačim ih vamo Wink

#40:   Autor: insomnia Post Postano: 01.02.2008. 14:55

meni je to isto baš zanimljivo sve! ..stvarno, otkud mi znamo da oni nas već NISU posjetili.. možemo mi njih zamišljati ovakve i onakve, s 3 glave, zelene i ljigave i štatijaznam, ali zapravo nemamo al ni najmanjeg pojma.. ma ja kontam da Ameri odavno već imaju hrpetinu informacija, samo se o tome šuti! isto kao i ljudi koji su doživjeli ''the encounter'', pa proglašeni ludima i freakovima! I ja sam gledala tu emisiju ''Na rubu znanosti'' (volim ju baš)..

.. a sad, kome će se prvome obratiti, ako već i nisu, a vjerojatno jesu Amerima, kao što rekoh.. heh, pa ne znam, ne znam kako ide ta njihova selekcija, po čemu? Možda se obrate nekome od nas!? Wink

#41:   Autor: morgan Post Postano: 01.02.2008. 21:58

mislim da je bila neka priča o tome s kim bi komunicirali i da su dupini izborili najbolje, prvo mjesto.
Eskimi u svojoj genetskoj povijesti imaju jedan kromosom ili gen koji nema niti jedna druga rasa na svijetu pa su i oni potencijalni potomci aliena.
ali meni je zanimljivo to što oni više ne komuniciraju sa nama kao što su to radili - kako tvrde neki - u davnoj prošlosti.mislim, sad smo ipak razvijeniji u odnosu na ondašnje ljude i bilo bi puno lakše sporazumijevati se.možda su nam i ostavili nešto tehnologije pa sad promatraju što ćemo sa njom i koliko vremena nam treba da sve sjebemo oko sebe.

#42:   Autor: nake_rado Post Postano: 01.02.2008. 22:00

A šta ako su nas oni posjetili prije recimo 50 milijuna godina, i vidili su da nema nista inteligentno na zemlji i otišli svojim kućama, sad od tog posjeta je nama prošlo 50 milijuna godina, ali možda je njima tih 50 milijuna godina trajalo 10 sekundi i ko zna kad će se opet vratit.

#43:   Autor: Loona Post Postano: 03.02.2008. 14:23

A možda su u šumi.. osijek031.com smile

#44:   Autor: nake_rado Post Postano: 03.02.2008. 14:27

a šta ak plivaju ispod bajera, i sam čekaju da presuši

#45:  Re: Jesmol' sami? Autor: trenton Post Postano: 03.02.2008. 20:43




i ostale majmunarije tipa "Alien Interwiev"....sami nismo a koliko su ovi zainteresirani za nas, e to je već diskutabilno. Pre nisko smo evolucijski, civilizacijski i tehnološki da bi mogli percipirati bilo što glede aliena. Možemo samo lupetati.

#46:   Autor: morgan Post Postano: 04.02.2008. 12:39

jedna od zanimljivijih teorija veli da je život na zemlji možda došao kakvim asteroidom,meteorom.to bi onda značilo da se to nije dogodilo samo na Zemlji već i diljem ovog prostranstva,

#47:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 05.02.2008. 6:33

Loona je napisao/la: ›
Bush je alien..


Gmazoliki, još k tome! Iz niže 4. dimenzije! Very Happy

Siguran sam da nismo jedina inteligentna bića u svemiru, prvenstveno zato što na zemlji postoji još brdo inteligentnih bića osim nas.
To je ujedno naša greška; dok tragamo za izvanzemaljskim životom - tražimo vlasiti odraz u ogledalu, kako je Stanislaw Lem rekao u Solarisu...
Jednom kada se riješimo vlastite antropocentričnosti, zaključit ćemo kako su nam puno zanimljiviji oblici inteligencije bili pred nosom.

#48:   Autor: insomnia Post Postano: 05.02.2008. 9:11

morgan je napisao/la: ›
jedna od zanimljivijih teorija veli da je život na zemlji možda došao kakvim asteroidom,meteorom.to bi onda značilo da se to nije dogodilo samo na Zemlji već i diljem ovog prostranstva,

the famous ''Big Boom theory'' !Wink da, to bi se odnosilo na čitav svemir, a ne samo na Zemlju..

btw.. evo onda jednog pitanja.. kako ih, dakle, zamišljate?.. i njihove brodove?.. jesu li kao leteći tanjuri? Mislim, one kojekakve fotografije ih takve prikazuju, tako da za drugačije niti ne znamo.. no ipak?

#49:  Re: Jesmol' sami? Autor: 1step2far Post Postano: 05.02.2008. 9:28

Moj omiljeni alien!


Alien-vs-Predator.jpg
 Opis:
 Veličina:  105.64 KB
 Pogledano:  253 put(a)

Alien-vs-Predator.jpg



180px-Anguish.jpg
 Opis:

Skini
 Datoteka:  180px-Anguish.jpg
 Veličina:  7.04 KB
 Skinuto:  293 put(a)


#50:   Autor: nake_rado Post Postano: 05.02.2008. 23:48

insomnia je napisao/la: ›
btw.. evo onda jednog pitanja.. kako ih, dakle, zamišljate?.. i njihove brodove?.. jesu li kao leteći tanjuri? Mislim, one kojekakve fotografije ih takve prikazuju, tako da za drugačije niti ne znamo.. no ipak?

voze se u fićeku ko i mi osijek031.com smile


#51:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 09.02.2008. 21:31

Sve koje zanimaju slične teme, evo djelića SAD-a nad kojim sam snebivao 6 sati danas Smile

Groom Lake

Nedaleko GL-a prema JI: Nevada test site. Dom mutanata...

#52:   Autor: mladunce Post Postano: 09.02.2008. 22:45

ja to nista ne vjerujem. ne vjerujem ni da mi stvarno postojimo. sve je to iluzija.

#53:  Re: Jesmol' sami? Autor: 1step2far Post Postano: 18.02.2008. 11:51

Ispričavam se na ponovljenom clipu od Ede matere.
D trut iz autder!

#54:   Autor: kyx Post Postano: 28.02.2008. 20:54

uhvacen nlo u londonu
http://www.index.hr/xmag/clanak/studentica-u-londonu-snimila-nlo/376285.aspx

#55:   Autor: MissTake Post Postano: 28.02.2008. 21:08

u cijelom londonu samo ona imala kameru na fotiću
i tako veliki brod???

zbunjolaaa

#56:   Autor: nake_rado Post Postano: 28.02.2008. 21:58

koji šit

#57:   Autor: insomnia Post Postano: 28.02.2008. 22:14

hm baš interesting.. nemam pojma, nemam ja pojma šta da mislim o takvim stvarima.

#58:   Autor: MissTake Post Postano: 29.02.2008. 7:58

važno je da je čak noris najjakiji da će me spasiti
čak je moj frend

#59:   Autor: davorccc Post Postano: 29.02.2008. 8:27

Ona slika s početka priče je kamen u igri sjene.

Naravno da nismo sami.


http://www.dreamlandresort.com/area51/area51map.html

#60:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 03.03.2008. 6:26

davorccc je napisao/la: ›
Ona slika s početka priče je kamen u igri sjene.


Naravno, kao i većina zabluda vezanih uz Mars.
Sjeća li se netko priče o ljudskom licu i piramidama u Cydonia regiji? Ili priče o kanalima, kontinentima i oceanima koje su 'vidjeli' astronomi u drugoj polovici 19. stoljeća?

Više o tome: http://nssdc.gsfc.nasa.gov/planetary/mgs_cydonia.html

#61:  Re: Jesmol' sami? Autor: Monstrum Post Postano: 28.11.2009. 20:28

nu vidte ovo

Vanzemaljci

#62:   Autor: justice Post Postano: 29.11.2009. 12:51

dobra ova Peruanka za popizdit...
a što se tiče nlo-a,svašt je moguće

#63:   Autor: Monstrum Post Postano: 29.11.2009. 13:02

ja se prepo kad sam pogledo vilm do kraja. majke mi.

#64:   Autor: dr. zoidberg Post Postano: 29.11.2009. 13:06

đabe svemirskog prostora ako smo sami

#65:   Autor: MissTake Post Postano: 29.11.2009. 13:39

malo je nelogično za nešto što definiramo kao bezgranično očekivati da smo jedini i najpametniji

#66:   Autor: Frost Post Postano: 29.11.2009. 14:19

il smo najebali

ili u pijemo s ejlijenima osijek031.com smile

#67:   Autor: exHOP3on Post Postano: 29.11.2009. 14:24

Frost je napisao/la: ›
ili pijemo s ejlijenima osijek031.com smile

u ak im se svidi crno možda napravimo roštilj na marsu, oni voze ja pečem i svi pijemo Very Happy

#68:   Autor: Frost Post Postano: 29.11.2009. 16:08

dogovoreno Very Happy

#69:   Autor: Bojo Post Postano: 30.11.2009. 1:16

ak ne zna nasa...ne znam ni ja....

#70:  Re: Jesmol' sami? Autor: nake_rado Post Postano: 30.11.2009. 9:14


#71:   Autor: morgan Post Postano: 11.12.2009. 20:25

pratih ovu novu verziju starije serije V pa se mislim kako bi se njihov dolazak odrazio na svijest čovječanstva? koliko bi njihovo znanje utjecalo na naš svakodnevni život i kako bi zemaljske vlade reagirale? da li bi ih trebali dočekati bez ikakve zadrške ili ipak sačuvati zrno sumnje?
sve pod pretpostavkom da neće biti ratoborni.vjerujem da u drugom slučaju ne bi imali nikakve šanse ako su tehnološki ispred nas.da ne govorim da nakon toliko desetljeća experimentiranja na ljudima znaju sve o nama.

#72:  Re: Jesmol' sami? Autor: root Post Postano: 23.08.2011. 22:46



#73:   Autor: !nnovation Post Postano: 24.08.2011. 13:29

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › pratih ovu novu verziju starije serije V pa se mislim kako bi se njihov dolazak odrazio na svijest čovječanstva? koliko bi njihovo znanje utjecalo na naš svakodnevni život i kako bi zemaljske vlade reagirale? da li bi ih trebali dočekati bez ikakve zadrške ili ipak sačuvati zrno sumnje?
sve pod pretpostavkom da neće biti ratoborni.vjerujem da u drugom slučaju ne bi imali nikakve šanse ako su tehnološki ispred nas.da ne govorim da nakon toliko desetljeća experimentiranja na ljudima znaju sve o nama.


Nema "ako su tehnoloski napredniji"..rasa koja nije tehnoloski naprednija od nas,i to puno, ni ne moze do nas.
u slucaju V scenarija, mislim da bi se odigralo isto kao i u seriji, s tim da ne bi postojao pokret otpora.
ako bi ga bilo, vrlo brzo bi bio eliminiran.

sto se teme tice, vjerujem(mislim,to vise ni nije stvar vjerovanja) da nismo sami.
e sada, sto bi bilo kada bi oni dosli..
ako postoje rase koje idu duboko u svemir, sumnjam da trose tolike resurse da bi nekom rekli "hello!"..nesto trebaju,vjerovatno te iste resurse.
mislim da nama nista dobrog ne bi donjeli a ako bi nas zeljeli unistiti, ucinili bi to u nekoliko sati, mi ne bi imali nikakve sanse.
tesko je pretpostavljati sto bi radili kada ne znamo koliko su napredniji i u kojem smjeru im ide tehnologija..
ali eto recimo nesto sto ce kod nas biti jako brzo moguce.
biotehnolosko oruzje koje cilja odredjeni dnk..mozes ubiti pojedinca, rasu ili recimo kompletno covjecanstvo bez pol muke.
priroda i ostale zivotinje netaknute.
dodjes u orbitu, brodovi skriveni, ispustis to u atmosferu, malo se strpis i 95% covjecanstva je bye-bye a da uopce nismo ni skuzili sto se dogodilo.


ukratko, ako dodju-najebali smo!Smile

#74:   Autor: exHOP3on Post Postano: 24.08.2011. 14:12

!nnovation je napisao/la: ›
biotehnolosko oruzje koje cilja odredjeni dnk..mozes ubiti pojedinca, rasu ili recimo kompletno covjecanstvo bez pol muke.
priroda i ostale zivotinje netaknute.
dodjes u orbitu, brodovi skriveni, ispustis to u atmosferu, malo se strpis i 95% covjecanstva je bye-bye a da uopce nismo ni skuzili sto se dogodilo.


ukratko, ako dodju-najebali smo!Smile

zašto trošiti resurse na biološko oružje, bar što se vanzemaljaca tiče.
koliko se sjećam neke priče da je nekoliko plemena u amazoni umrlo jer je bijelac donio bolest za koju oni nisu bili imuni, zašto bi onda oni/mi bili imuni na nešto poput obične prehlade/njihov oblik prehlade? Wink

#75:   Autor: !nnovation Post Postano: 24.08.2011. 21:42

a ne znam, lijepota je u tome sto jedino mozemo nagadjati:)

#76:  Re: Jesmol' sami? Autor: pumpkin Post Postano: 24.08.2011. 22:07

Smatram da to pitanje i nije nešto što bi se trebalo postavljati, jer dokaza je i previše. Sigurno nisu svi ljudi koji su nešto vidjeli halucinirali, niti je svaki snimak krivotvorina. Sjećam se, negdje krajem osamdesetih, nastala je velika frka u Južnoj Americi, gdje je to već normalna pojava, milijuni ljudi su dolazili gledati, slikati i snimati cijelu flotu NLO-a koja je danima stajala na nebu. Najsmješnije je bilo masovno zataškavanje te vijesti u medijima, i cenzura koja je nastupila, a ljudi su još uvijek masovno putovali izdaleka da vide i slikaju taj fenomen, i nisu im mogli ništa.

#77:   Autor: PEGY Post Postano: 25.08.2011. 9:03

Baba Vanga je rekla da će nešto strašno doći iz svemira!
S.Hawking je nedavno rekao da nas ne očekuje ništa dobroga od takvog susreta.

Onda meni nije jasno što kojekakvi čudaci misle da će se dogoditi kad se neka čudna bića dokopaju Zemlje, ja isto ne želim susret s njima! Pogledajte samo kako je Zemlja prošla kada ju je kolonizirao čovjek! Pakao je nastao od jednog rajskog planeta!

#78:   Autor: bazooka_joe Post Postano: 25.08.2011. 9:50

exHOP3on je napisao/la: ›
imuni, zašto bi onda oni/mi bili imuni na nešto poput obične prehlade/njihov oblik prehlade? Wink


Jer imaju, vjerojatno, puno različitiju DNA od nas, kontam.

pumpkin je napisao/la: ›
Smatram da to pitanje i nije nešto što bi se trebalo postavljati, jer dokaza je i previše. Sigurno nisu svi ljudi koji su nešto vidjeli halucinirali, niti je svaki snimak krivotvorina.


Ono što je neodgovoreno u tim snimcima: jesu li to zbilja svemirski brodovi puni vanzemaljaca? Ili samoreplicirajuće sonde, poslane milijunima godina radnije u svemir od strane, sada već izumrle civilizacije? Mogućih odgovora Fermijevom paradoksu nikad kraja...

U svakom slučaju, civilizacija koja se otisne u svemir to radi prvenstveno iz jednog razloga: resursa.
Ipak, mogućnost invazije Zemlje je ništavno mala; samo u Sunčevom sustavu imamo resursa dovoljno za uzdržavanje rastuće ljudske civilizacije na desetak, možda i više milijuna godina. Zašto bi se itko, dovoljno napredan da je svladao međuzvjezdano putovanje, uopće upuštao u invaziju i kolonizaciju nekakve planete tamo koja još ni ne iskorištava asteroidni pojas?
Osijek031.com » Znanost, tehnologija i obrazovanje » Jesmol' sami?


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::