Osijek031.com :: Osijek031.com - Osijek 031 online - novosti - vijesti - najave - forum - portal - osjecki

Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » TRBUŠNI PLES

#1:  TRBUŠNI PLES Autor: CatCloe Post Postano: 08.12.2007. 11:25

tečaj trbušnog plesa započeo je u centru kulture tijela "gea", keršovanijeva 25.
termini: subotom i nedjeljom, od 16 do 17 sati ili od 16:30 do 17:30.

info: 098/92 57 502 Mia


Zadnja promjena: CatCloe; 09.12.2007. 10:53; ukupno mijenjano 1 put.

#2:  Re: TRBUŠNI PLES Autor: lucky cat Post Postano: 08.12.2007. 11:36

Legica i ja smo isto vidjele u burzi oglas za trbušni...a da te pitam ides ti na to? ak da kak je...? osijek031.com smile

#3:   Autor: CatCloe Post Postano: 08.12.2007. 11:44

zanimljivo i prilično zabavno Wink
jedan od najtežih plesova za naučiti... otkriješ u tijelu mišiće za koje uopće nisi imala ideju da postoje. ali mogu ti pisati/pričati do preksutra... broji se samo ako sama probaš osijek031.com smile

#4:  Re: TRBUŠNI PLES Autor: lucky cat Post Postano: 08.12.2007. 11:49

ok,tnx...mozda vec danas nazovem i odem Very Happy

#5:   Autor: sexyback Post Postano: 08.12.2007. 13:11

Iskreno se nadam da će biti inventivnije nego u" Ritmu pulsa". Budući je to umjetnost, ples satkan od tisuće decentnih pokreta, nadam se da se neće svesti na drmanje guzom uz Tarkanov cd!

Želim vam puno sreće s radionicom ( tečaj mi je odbojan izraz, podsjeća me na "ubrzani partizanski kurs!!??) osijek031.com smile

#6:   Autor: MissTake Post Postano: 08.12.2007. 13:20

ja poslala sms, nadma se odgovoru Wink

#7:   Autor: Marshall-T Post Postano: 08.12.2007. 13:26

Trebaju mi dvije trbušne plesačice za rođendan?-jel se i to može srediti?

#8:  Re: TRBUŠNI PLES Autor: MacaPapucharica Post Postano: 08.12.2007. 17:52

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › tečaj trbušnog plesa započeo je u centru kulture tijela "gea", keršovanijeva 25.
termin: subotom i nedjeljom, od 16 do 17 sati.


a koliko kosta?

#9:   Autor: CatCloe Post Postano: 09.12.2007. 10:51

MacaPapucharica je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › tečaj trbušnog plesa započeo je u centru kulture tijela "gea", keršovanijeva 25.
termin: subotom i nedjeljom, od 16 do 17 sati.


a koliko kosta?

150 kn mjesečna članarina ili 30 kn jedan dolazak.

#10:   Autor: MacaPapucharica Post Postano: 09.12.2007. 18:51

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): ›
MacaPapucharica je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › tečaj trbušnog plesa započeo je u centru kulture tijela "gea", keršovanijeva 25.
termin: subotom i nedjeljom, od 16 do 17 sati.


a koliko kosta?

150 kn mjesečna članarina ili 30 kn jedan dolazak.


Hvala:)
nazvat cu sutra;)

#11:   Autor: MissTake Post Postano: 09.12.2007. 19:26

ja bila Wink

#12:   Autor: _Jimmy_ Post Postano: 09.12.2007. 19:30

šta ? pleše se na trbuhu ?

#13:   Autor: sexyback Post Postano: 09.12.2007. 22:45

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › ja bila Wink


Iiii? Dojmovi? Muskulfiber? Ha???

#14:   Autor: MissTake Post Postano: 10.12.2007. 9:00

e sad... ples kao ples treba naučiti...
nemam upalu mišića jer sam ranije išla u teretanu-nisam u formi, ali sad ujtro malo osjećam u predijelu struka neke lagane bolove.... zanemarivo.

hm dobro je za naučiti plesati, možda sad jer je tek početak nema nekog efekta tipa preznojavanja ali nadam se da će biti kasnije...

cura je super, sve se da pohvatati, tečaj je početnički

#15:   Autor: MissTake Post Postano: 10.12.2007. 10:19

samo da dodam, fenomenalno je za razgibavanje.....

#16:   Autor: tamna strana Post Postano: 10.12.2007. 15:01

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › samo da dodam, fenomenalno je za razgibavanje.....



a tek za gledanje...kad nekome zaplešeš ispred ociju....Cool

#17:   Autor: MissTake Post Postano: 10.12.2007. 16:56

a čuj nadam se da će cijeniti Wink

#18:   Autor: sexyback Post Postano: 13.12.2007. 10:20

Trbušni ples i dalje popularan


Orijentalni, trbušni ples svojom senzualnošću i erotičnošću očarava žene i muškarce diljem svijeta već stoljećima. Unatoč svom nazivu, trbušni ples koristi pokrete cijelog tijela, od glave do nožnih prstiju.

Umjetnost ovog plesa porijeklo vuče sa Srednjeg istoka i ostalih zemalja pod arapskim utjecajem, a na Zapadu je počela stjecati popularnost kraljem 19. stoljeća. Danas je trbušni ples vrlo popularna vrsta plesa u cijelom svijetu, ne samo za nastupe već i za održavanje forme i zdravlja.

Posvuda, tako i kod nas, žene se sve više bave ovim drevnim plesnim umijećem kojem je u njegovim počecima nevjerojatnom kontrolom mišića cijelog tijela svaka gesta i pokret bila značajno pokazivanje ljubavi prema bogovima. Trbušni ples i onda, kao i danas, jedan je od načina kako slaviti ženstvenost i pomoći ženama da steknu samopouzdanje u svojim tijelima.

Točno porijeklo ovoga senzualnog plesa još uvijek je predmet mnogih polemika među ljubiteljima i poznanicima ove plesne forme. Neke od teorija su da on dolazi iz Egipta, da porijeklo vuče iz religijskih plesova drevnih hramskih svećenica, da je bio dijelom tradicionalnih običaja prilikom porođaja iz područja od kud dolazi, kao i teorija da se ples proširio migracijama Roma, po kojoj porijeklo vuče iz Indije. Gdje god da je njegovo porijeklo, ono ima dugačku povijest na Srednjem istoku.

U arapskom jeziku trbušni je ples poznat pod nazivom Raqs sharqi, a taj termin dolazi iz Egipta. Plesači Raqs sharqi stilom koriste svaki mišić u tijelu, ono je improvizacija solo plesa s jedinstvenim plesnim vokabularom koji se isprepliće s ritmom muzike. Najcjenjeniji Raqs sharqi plesači jesu oni koji kroz pokrete tijela iskazuju svoje emocije, čak i dok koriste jednostavne pokrete tijela. Najznačajnije su neegipatske vrste trbušnog plesa sirijsko - libanonski i turski. Sa sve većom popularnošću u zapadnom svijetu, javlja se i sve više vrsta, tradicionalni, plemenski, perzijski, američki plemenski, orijentalni, romski …

Bez obzira na vrstu, neosporive pozitivne su strane trbušnog plesa i fizičke i mentalne. Ovaj ples daje izvrstan kardio - vaskularni trening i pomaže povećati fleksibilnost i snagu cijelog tijela. Za mnoge plesače ono donosi i psihičke koristi koje uključuju bolju svjesnost o vlastitom tijelu, žene slabijeg samopouzdanja počinju više cijeniti svoje tijelo, a žene nezadovoljne viškom kilograma počinju prihvaćati svoje obline i različitost od uvriježenih stereotipa koji su nam nametnuti kao suvremeni pojam ženske ljepote.

Trbušni ples naglašava ženstvenost i eleganciju, što daje pozitivan osjećaj senzualnosti i slobode za svaku ženu. Životna dob ili pak tjelesna građa nisu ograničenje za bavljenje trbušnim plesom. Prije svega je potrebna dobra volja i osmijeh, te želja da napravimo nešto za sebe. Tu je prije svega i osjećaj samopouzdanja koji žena stječe kroz ples, te učenje uživanja u svom tijelu kroz nove dimenzije kretanja. Potrebno je samo zaboraviti na svoje brige i komplekse, odjenuti nešto udobno, uzeti maramu i zalepršati u ritmu orijentalnog plesa.

#19: Oh yes ! Trbušni ples Autor: marči Post Postano: 07.01.2009. 12:11

Željela bih krenuti na tečaj trbušnog plesa. Zanima me koja je škola najbolja u Osijeku, iako koliko sam vidjela na netu tačaji se održavaju u plesnoj školi SALSA IN i u Centru kulture tijela GEA? Je li netko pohađa(o) neki od tečajeva i kako ste zadovoljni?

#20:   Autor: Circa Post Postano: 07.01.2009. 12:16

marči je napisao/la: ›
Željela bih krenuti na tečaj trbušnog plesa. Zanima me koja je škola najbolja u Osijeku, iako koliko sam vidjela na netu tačaji se održavaju u plesnoj školi SALSA IN i u Centru kulture tijela GEA? Je li netko pohađa(o) neki od tečajeva i kako ste zadovoljni?

Idi u Geu, znam gazdaricu pa se mozda ogrebem za pivo...

#21:   Autor: tetija Post Postano: 07.01.2009. 12:52

eee i mene to zanima osijek031.com smile osijek031.com smile jesu to kao tečajevi po tri cetiri mjeseca ili traje i duze Laughing

#22:   Autor: paperje Post Postano: 07.01.2009. 12:57

u gei ima žena koje već preko godinu dana svake subote i nedjelje idu tamo na trbušni. godinu dana je dulje od tri mjeseca Smile

#23:   Autor: Circa Post Postano: 07.01.2009. 13:13

paperje je napisao/la: ›
u gei ima žena koje već preko godinu dana svake subote i nedjelje idu tamo na trbušni. godinu dana je dulje od tri mjeseca Smile

i duze traje, isto...

#24:   Autor: tetija Post Postano: 07.01.2009. 13:19

ehhe skontala ..kul kul ..a gdje se nalazi GEI Embarassed

#25:   Autor: Circa Post Postano: 07.01.2009. 13:39

tetija je napisao/la: ›
ehhe skontala ..kul kul ..a gdje se nalazi GEI Embarassed

GDJE NAS PRONAĆI:

* Centar Kulture Tijela GEA
Keršovanijeva 25, Osijek
info: 098/ 18 19 813
098/ 172 61 98

Jedini centar u Osijeku koji ima profesorice fizičke kulture i voditeljice s certifikatom Pilates Instituta!

*

prijateljske stranice

* trbusniplesosijek.blog.hr



Bojana, ocu pivo...

#26:   Autor: marči Post Postano: 07.01.2009. 13:42

Ajme, tečajevi sam mislia napisati. GEA je u Otokara Kersovanija 25.

#27:   Autor: Cleopatra Post Postano: 28.07.2009. 14:08

Pozdrav djevojke!

Moje ime je Mia Varešanović i voditeljica sam trbušnog plesa u Osijeku. Trenutno smo na ljetnoj pauzi, ali od rujna 2009. ponovno krećemo sa satima trbušnog plesa u CKT GEA i OKSU(ili dvorani HUS).

Tko se želi pridružiti, može slobodno Smile

http://trbusniplesosijek.blog.hr
Možete na ovom blogu pratiti naša događanja!

Ukoliko nas želite vidjeti prije nego li se odlučite za tečaj, posjetite nas na Osječkoj ljetnoj noći 21.08. gdje ćemo imati nastup i svoj štand...

Vidimo se, LP
Osijek031.com » Ljepota, zdravlje, hrana » TRBUŠNI PLES


Generated using printer-friendly.
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

:: Powered by Osijek031.com © 2004-2012. ::