Osječki šahovski savez pripomogao je hrvatskim braniteljima u organizaciji šahovskog turnira koji organizira Udruga 106. brigade ZNG RH na čelu s predsjednikom Dubravkom Pancićem. Na turniru se okupilo 10 branitelja odmjeravajući snage za šahovskom pločom.

Ovo natjecanje je proljetni dio Braniteljske lige koja je okupila deset šahista iz raznih jedinica: 135 Baranjske, 5.domobranske pukovnije, 130, 106 ,pripadnike MUP-a i Civilne zaštite. Igralo se u Šahovskom domu Zrinjevac. Nakon 9 odigranih kola tempom od 5 minuta + 3 sekunde po odigranom potezu pobijedio je Siniša Slobođanac sa 7,5 bodova iz 106.

Drugo i treće mjesto osvojili Davor Kršćanski iz civilne zaštite i Božo Drmić također iz 106 sa 6,5 bodova.

Sudac turnira i organizator bio je Zvonko Horvat, predsjednik Osječkog šahovskog saveza.