Podignuta optužnica protiv osmorice Hrvata zbog počinjenja kaznenih djela zločinačkog udruženja te neovlaštene proizvodnje i prometa kokaina
11.10.2023. 9:04
Jedna osoba se tereti da je od veljače 2022. do 19. listopada 2022. u Vinkovcima, Đakovu, Zagrebu i drugim mjestima u Hrvatskoj te u Srbiji povezao ostale okrivljenike u cilju kontinuirane nabave, skladištenja, skrivanja i daljnje preprodaje kokaina.
Radi realizacije kriminalnih aktivnosti, I. okr. je sa za sada neutvrđenim osobama iz Srbije dogovarao nabavu većih količina kokaina te je odlazio u Srbiju radi plaćanja droge. Nakon što je droga dopremljena na područje Zagreba, za njeno preuzimanje i skrivanje te isporuku na dogovorene lokacije I. okr. je angažirao II. i VIII. okr., za čuvanje i preprodaju droge na području Zagreba angažirao je VI. i VII. okr., dok je daljnju preprodaju droge dogovorio s III. okr. osobno ili putem IV. i V. okr., njegovih preprodavača s područja Osijeka. Na opisani način I. okr. je nabavio najmanje 902,36 grama kokaina. Prema njegovim uputama drogu su u Zagrebu preuzimali i skrivali te dalje preprodali II., VI. i VII. okr., nakon čega su je II. i VIII. prenosili na dogovorene lokacije radi predaje I. okr., dok je III. okr. također preuzimao dogovorene količine kokaina. Drogu je III. okr. u Osijeku predavao IV. i V. okr. koji su je po dogovoru dalje prodavali, pri čemu su novac od prodaje predavali III. okr., a dio su zadržavali za sebe, stoji u priopćenju.
USKOK je Županijskom sudu u Osijeku predložio produljenje istražnog zatvora protiv troje okrivljenika.
Foto: Osijek031.com/Arhiv
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)