Iktusovci treći na Hrvatskom veslačkom prvenstvu za seniore
23.04.2023. 20:07
Zlato: dvojac bez kormilara za lake seniore: Luka Grgić i Lovro Rudec
Srebro:
- samac seniori: David Šain
- četverac s kormilarom za seniore: Ivan Sabolek, Petar Jukić, Karlo Paunović, Luka Došen, kormilar Petar Vulović
Bronca:
- dvojac bez kormilara za seniorke: Donata Elez, Nela Puškadija
- dvojac na pariće za seniorke: Greta Dragišić, Dunja Viszmeg
- samac seniorke: Donata Elez
Zanimljivo je napomenuti da je Iktus na HVP nakon dugo vremena nastupio i u posadi osmerca s kormilarom za seniore (Šain, Paunović, Jukić, Grgić, Škojo, Sabolek, Došen, Wagner i kormilar Vulović) koji je izborio finale i osvojio 6. mjesto.
Fotofinišne utrke imali su Jakov Horvat u samcu za lake seniore koji je broncu "promašio" za 0,4 sec, kao i dvojac bez kormilara s Ivanom Antom Grgićem i milanskim studentom Franom Škojom kojima je bronca izmakla za pola sekunde.
U sklopu seniorskog Državnog prvenstva održano je i veteransko Prvenstvo Hrvatske, a Iktusove boje branili su Mario Staščik i Branimir Pekić koji su briljirali u utrci dvojaca bez kormilara i osvojili zlato. S dvije zlatne medalje okitila se i Anamarija Sanseović u kombiniranim posadama Trešnjevke iz Zagreba i splitskog Vala.

Važno je istaknuti da su Iktusovci ostvarili ukupno 40,56 boda (dvostruko više nego u 2022. godini) i željno očekuju nastavak HVP koje će održati u srpnju u konkurenciji juniora i kadeta.
Tekst i foto: VK Iktus
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)