Kada su rukometaši Osijeka u 50. minuti zaredali pet pogodaka i odvojili se na „plus šest“, bilo je jasno tko će u finale Regije istok. Izabranici Damira Eklića večeras su na Zrinjevcu bili bolji od momčadi Valpovke s konačnih 36:29 i tako osigurali sljedeću fazu. Zbog novih pravila natjecanja, Osječani su ovom pobjedom automatski osigurali osminu finala na državnoj razini, a protiv vinkovačke Spačve posebno će se boriti za trofej osvajača Kupa u regiji istok.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno. U prvih desetak minuta igralo se gol za gol, a onda su domaćini od 13. minute zabili tri uzastopna pogotka i postavili 9:6. No, Valpovčanima nije dugo trebalo da sustignu tu razliku pa su desetak minuta kasnije preokrenuli na 11:12. S minimalnom prednošću gostiju (13:14) se otišlo i na odmor.

U nastavku susreta Osječani su se malo probudili. U 39. minuti kombinirano su se Čičak i Lukac upisivali u strijelce i s ta četiri pogotka doveli svoju momčad na 22:19. Ipak, gosti su uporno pružali otpor te nisu dopuštali veće rezultatsko odvajanje. U 49. minuti čak su ponovno došli na gol zaostatka (27:26), a onda je Zrno započeo i završio sjajan niz od pet pogodaka kojim je osječki sastav prelomio dvoboj. U tih ključnih pet minuta u strijelce su se još upisivali i Begović, Radović i Ninaj. Do kraja su mirno priveli utakmicu kraju i slavili s konačnih 36:29.

Unatoč pobjedi i prolasku u sljedeću fazu, trener Damir Eklić kritički se osvrnuo na susret:
- Bila je ovo teška utakmica. Vi uvijek morate davati maksimalno od sebe, a mi još nismo ta ekipa koja shvaća da svaki trening i utakmicu moramo dati 300 posto da bi bili pravi. Ovo nam je pokazatelj da nas jedan niželigaš, koji je imao više srca, volje i želje, može dovesti u neizvjesnost. No, priveli smo utakmicu kraju, uspješno pobijedili i to je ono što se bilježi.

U Eklićevom sastavu najuspješniji je bio Matej Zrno sa sedam pogodaka. Ponovno je odličan bio i Kuštrim Ninaj koji se šest puta upisao u strijelce, a David Čičak, Martin Lukac i Matej Radović po pet su puta tresli mrežu protivnika.

Tekst i foto: SMART agencija