Rukometaši Osijeka vratili su se na sam vrh prvenstvene tablice. U sklopu devetog kola Prve hrvatske rukometne lige Sjever na domaćem su parketu svladali dotad vodeći Novi Zagreb s 34:26.

Od samog početka gledali smo dominantni i odvažni Osijek. Naši su se rukometaši počeli rezultatski odvajati već oko desete minute, a u 17. minuti pogotkom Ninaja došli su na 10:6.

Velike zasluge idu obrani koja je bila na odličnom nivou pa su gosti u periodu od 14. do 27. minute uspjeli tek tri puta zatresti mrežu. S druge strane, prvotimci Osijeka bili su itekako raspoloženi pa su tri minute prije kraja imali sedam golova prednosti. Igrači Novog Zagreba iskorištavaju posljednje minute prvog dijela susreta za smanjenje razlike pa se na odmor odlazi s nešto manjom prednosti Osijeka od 16:12.

Drugi dio susreta Osječani su fantastično otvorili. Redom su se u strijelce upisivali Vukušić, Čurić, Tomas pa Ninaj, a s druge strane osječki vratari kao da su zaključali gol pa je u 36. minuti bilo 21:12. Tek u toj 36. minuti momčad Novog Zagreba preko Kljaića postiže prvi gol u drugom dijelu susreta. No, nisu više imali pretjerane šanse vratiti se u utakmicu jer su izabranici Daga Kovačevića bez problema održavali svoju veliku prednost. Zadnji pogodak iz osječkih redova zabio je Ninaj, a Jonjić je u posljednjim sekundama postavio konačan rezultat od 34:26.

Povratak na prvo mjesto prvenstvene ljestvice

Najefikasniji u domaćem kadru ponovno je bio sjajni Matej Zrno s čak deset postignutih pogodaka. Inače, Zrno je trenutno najbolji strijelac lige sa 67 pogodaka u devet utakmica.

Odličan učinak danas je imao i Kuštrim Ninaj, naše desno krilo, sa sedam golova. Desni vanjski Fran Čurić i povratnik Tomislav Babić četiri su se puta upisali u strijelce.

Velika je ovo pobjeda RK Osijeka s obzirom da je protivnik bio jedan od ozbiljnijih kandidata za borbu za prvo mjesto i ulazak u Premijer ligu. Sretan zbog današnjeg ishoda bio je i kapetan Zrno:
- Jako smo zadovoljni našom igrom - ovo je onako kako mi trebamo igrati svaku utakmicu na Zrinjevcu. Naša obrana je danas bila vrhunska što se vidi i po broju primljenih pogodaka.

Naravno da je moglo biti i bolje, ali nećemo se žaliti. Pobijedili smo glavnog konkurenta za ulazak u Premijer ligu i opet smo na čelu tablice. Što se tiče povratka Babića, to je za nas ogromno pojačanje jer je riječ o vrhunskom pivotu, mogu to sa sigurnošću reći jer igram s njim već dugi niz godina. Sjajno pojačanje je i golman Romić koji je došao iz Premijer lige i pokazao veliku kvalitetu odmah u prvoj utakmici.

U idućem kolu gostovanje u Čakovcu

A Marko Romić novo je ime u momčadi Daga Kovačevića. Vratar koji je stigao iz vinkovačke Spačve, a u osječkom je dresu debitirao u prošlom kolu protiv Siska. Danas je bio važan dio sjajne Osijekove obrane, a evo što kaže o dvoboju:
- Dobro smo otvorili utakmicu i imali ju cijelo vrijeme pod kontrolom. Obrana je bila dobra, a svi golovi išli su iz obrane. Drugi golman je također bio sjajan, obranio je dva penala, a na kraju smo imali 13, 14 obrana. Ostvarili smo sigurnu pobjedu i vratili se na prvo mjesto. Što se tiče mog dolaska u Osijek, sve je odlično - treniramo dvaput tjedno, svi su jako profesionalni i želja nam je ući u Premijer ligu. Sigurno smo ovom pobjedom dobili krila, a nadam se da ćemo slaviti i iduće kolo u Čakovcu.

Pobjeda nad ekipom Novog Zagreba Osječane je vratila na prvo mjesto ligaške tablice s 15 osvojenih bodova. Vremena za opuštanje nema jer KTC s druge pozicije diše za vratom s jednakim bodovnim učinkom. A priliku za osiguranje prvog mjesta naši rukometaši imaju sljedeću subotu kada će gostovati u Čakovcu.

Tekst i foto: RK Osijek