Osijek i Varaždin su podijelili bodove u Gradskom vrtu (1:1), a naša momčad u zadnjoj minuti nije iskoristila „penal“.

Nije Osijek uspio i četvrti puta ove sezone pobijediti momčad Varaždina. Ovaj puta je završilo neodlučeno 1:1, nakon što su gosti u Gradskom vrtu prvi došli u vodstvo vrlo lijepim golom Obregona u 69., dok je izjednačio Mierez, svojim 21. golom u 74. minuti Duboko u sudačkoj nadoknadi, praktički u posljednjem napadu, Osijek je imao kazneni udarac za pobjedu, ali je Mierezov udarac s bijele točke Horkaš obranio i dva su boda izgubljena za Bijelo-plave.

To je tako u nogometu, čestitao bih svojim igračima bez obzira na sve, na velikom trudu, također i Varaždinu na dobroj utakmici, borili su se i zaslužili bod. Mogli smo s tim jedanaestercem u posljednjoj minuti i pobijediti, imao je Ramon i prije toga jednu odličnu šansu, ali imali su je i Varaždinci isto kod rezultata 1:1. Sve u svemu, realan je rezultat. Čestitke mojoj momčadi na trudu i zalaganju, idemo dalje, izjavio je Nenad Bjelica.

Bilo je dosta pogrešaka
Nekako se od početka utakmice vidjelo da naša momčad nije u pravom ritmu i da bi ovo mogla biti utakmica s dosta problema, kakva je na kraju i bila.

Ne bih rekao da je nedostajalo više energije, ali mislim da smo igrali pogrešno. Dosta smo griješili, posebno po lijevoj strani, tako da nam se događalo da su nam svi veznjaci lijevo, a da Silva nema nikoga za suradnju na suprotnoj strani terena. Pokušavali smo često i dubinskim loptama koje je vjetar nosio u gol-aut, dosta je bilo takvih pogrešaka tako da nismo došli do nekih šansi u prvom poluvremenu. Kasnije ih je bilo, igrači su sigurno htjeli sve u najboljoj namjeri, ali danas izgleda nije moglo bolje.

Boriti se do kraja
Ovo je jedna od rijetkih utakmica u ovome prvenstvu u kojima je, realno, ostvaren rezultatski podbačaj s obzirom na očekivanja.

Protiv Varaždina koji se bori za opstanak normalno da očekuješ pobjedu, ali je to protivnik kojega ne treba podcjenjivati. Jako su se organizirano i dobro branili, izlazili dosta dobro u polukontre u kontre, bili dosta opasni preko raspoloženog Obegona. Sigurno ovaj bod ima puno veću vrijednost za njih nego za nas, ali ponovit ću opet – borit ćemo se do kraja.

Tekst: NK Osijek