Pozitivno tek 5,9 posto testiranih uzoraka
23.01.2021. 9:04

Novopozitivne osobe žive na području Osijeka (3), Našica (2) te Belog Manastira, Donje Motičine, Donjeg Miholjca, Draža, Đakova, Erduta, Marijanaca i Valpova (po 1).
Na bolničkom liječenju nalazi se 111 osoba oboljelih od COVID-19, i to 79 u Kliničkom bolničkom centru Osijek (od kojih su 16 na respiratoru), a u Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 32 pacijenata s tim oboljenjem.
U zadnja 24 sata preminule su dvije COVID pozitivne osobe u dobi od 78 do 87 godine.
Na području Osječko-baranjske županije u samoizolaciji se trenutno nalazi 756 osoba.
Policijski službenici provjerili su 23 osobe u samoizolaciji i sve zatekli na prijavljenoj adresi. Samostalno su obavili 83 nadzora objekata te još 14 s djelatnicima Državnog inspektorata, a pri tomu nisu utvrdili kršenje propisanih mjera.
Inspektori i službenici civilne zaštite obavili su 56 nadzora provođenja epidemioloških mjera (21 u prodavaonicama i trgovinama, po 7 u ugostiteljskim objektima i na benzinskim postajama, po 6 u trgovačkim centrima i pekarnicama, a ostalo u drugim objektima). U četiri nadzora utvrdili su nepravilnosti za koje su dali nalog za njihovo otklanjanje. - izvijestio je Stožer civilne zaštite OBŽ.

Foto: Ivana Mandić/Foto-arhiv031
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)