Županija dodijelila 29 potpora OPG-ovima koji se bave turizmom
05.11.2020. 19:56

Pročelnica Upravnog odjela za kontinentalni turizam Tatjana Roth istaknula je kako ovo nisu potpore koje se dijele redovito iz proračuna, već sredstva koje je Županija osigurala u sklopu mjera ublažavanja posljedica epidemije COVID-a 19 za OPG-ove koji do sada nisu bili obuhvaćeni potporama Vlade Republike Hrvatske.
Uvjet je bio da su predmetni OPG-ovi imali smanjen prihod od najmanje 30% tijekom lipnja ove godine u odnosu na lipanj 2019., a potpora iznosi 5.000 kuna po smještajnom kapacitetu, odnosno krevetu.
Ukupan iznos sredstava predviđenih u sklopu ove potpore iznosi 1,7 milijuna kuna, međutim u procesu prijava od strane OPG-ova iskazana je potreba za 1,06 milijuna kn. Činjenica da nisu sva sredstva utrošena, odnosno da dio OPG-ova nije dobio potpore, znači da nisu svi OPG-ovi imali pad prihoda, što je Roth ocijenila kao dobru i ohrabrujuću vijest u ovim okolnostima.
Župan Anušić izjavio je kako je ukupan iznos svih potpora koje je Županija ove godine dala poduzetnicima, obrtnicima, poljoprivrednicima i onima koji rade u turizmu 17 milijuna kuna, od čega je gospodarstvu dodijeljeno 11,2 milijuna, a sada milijun i 60.000 kuna onima koji pružaju smještajne kapacitete u turizmu. Anušić je obećao kako će se s potporama nastaviti i iduće godine.
Inače, kada je riječ o rezultatima ovogodišnje turističke sezone, pročelnica Roth je izjavila kako je Osječko-baranjska županija trenutačno na 55% noćenja i dolazaka u odnosu na isto razdoblje lani, što je zadovoljavajuća brojka uzevši sve u obzir. Godina je počela rekordnim povećanjem broja dolazaka u siječnju od čak 30% u odnosu na siječanj 2019., no kasnije je epidemija te obećavajuće rezultate skršila.

Tekst: Osijek031.com
Foto: Ivana Mandić/Foto-arhiv031
Objavio: Redakcija 031 |
Komentari (0)