Jučer su Međimurci uz puno uloženog truda i htijenja poštivajući sve propisane mjere stožera Civilne zaštite RH ,vrlo uspješno organizirali su karate turnir Međimurje open 2020.

Na turniru su nastupili mladi kata uspješnici Karate kluba Hrvatski sokol; Katia Šegavčić, Fran Seligman, Magdalena Curić i Elena Šegavčić i s osvojena 2 zlatna, 2 srebrna i 2 brončana odličja plasirali se u vrh uspješnosti sa 6 osvojenih odličja.

Natjecateljska konkurencija bila je na zavidnoj razini i naši mladi kataši morali su uložiti puno truda kako bi nakon natjecateljske stanke od 6 mjeseci(Covid 19) dokazali svoju izvrsnost i potvrdili svoj visoki status u Hrvatskom karate športu.

Katia Šegavčić - nastupila u dvije kategorije i osvojila 1 zlatno i 1 brončano odličje. Važno je naglasiti kako je Katia ovaj puta nastupila u dvije starije i jače kategorije, te stoga je uspjeh, respektabilniji i značajniji.

Fran Seligman je ostvario najbolji rezultat jer je u jednoj kategoriji osvojio zlatno odličje, a potom i u drugoj srebrno odličje. Rezultat za respekt.

Magdalena Curić 13 godišnja katašica koja je u klub došla 2019. i vrlo brzo natjecateljski napredovala, ali nedostatak iskustva rezultirao je osvajanjem brončanog odličja.

Posebnu pozornost dajemo na našoj najmlađoj(8 god.) natjecateljici Eleni Šegavčić koja se naporno pripremala i sukladno tome osvojila srebrno odličje, zlatnog sjaja ! Bravo Elena!

Iskrene čestitke za odličan natjecateljski uspjeh, svim našim mladim katašima.

Karate kluba Hrvatski sokol, nastavlja s daljnjim radom i pripremama, jer ih u sljedećem periodu čeka još nekoliko važnih nastupa do konca 2020 godine. Posebice Prvenstvo Hrvatske, Prvenstvo Balkana i Liga mladih za Kadetkinje, naše mlade najtrofejnije, uspješnice Katie Šegavčić!

Tekst i foto: Aleksandar Šegavčić