Na Dan državnosti Republike Hrvatske i Dan Olimpijskog trčanja u Ivanecu je održano 2. prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju. Prvenstvo je održano u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza i Trkačkog kluba “Marathon 95” Varaždin. Po lijepom vremenu u Ivanecu se okupilo stotinjak najboljih trkača iz cijele Hrvatske.

Staza 2. Prvenstva Hrvatske u planinskom trčanju imala je start u mjestu Ivanecu na 224 metra nadmorske visine i završavala je na vrhu Ivanščica na 1051m n/v. Ova vrlo zahtjevna staza samo prva dva kilometra na asfaltu ostalo dio trčana je na makadamu što je dodatno usporavalo trkače da savladaju 13 kilometara dužine i više od 800 metra visinske razlike.

3. Ante Katić, AK Otok, Otok 1:04:49

Organizatori utrke pobrinuli su se da trkači ne ostanu gladni i žedni te su osigurali Lovački paprikaš, sokove i pivo svim učesnicima utrke. Slijedeća planinska utrka održat će se na Medvednici 24. srpnja što će ujedno biti i izborna utrka za odlazak hrvatskih planinskih trkača na Svjetsko prvenstvo u Novom Zelandu.

Ista utrka je trčana za CRO CUP i Planinski kup. Trkači Maraton kluba Hrvatski sokol Osijek postigli su zapažene rezultate na pa je tako ženska ekipa u sastavu Danijela Černić, Dejana Babić i Vanja Kubatka osvojila drugo mjesto.

Medaljama su se u pojedinačnoj konkurenciji okitili Dejana Babić koja je osvojila drugo mjesto u svojo kategoriji isto kao i Nenad Elveđi.

Najiskusnji trkač Darko Krog osvojio je prvo mjesto u kategoriji M 50 stigavši na cilj za 1:13:26.