Na osječkom FERIT-u održana je završna konferencija projekta “Slavonska STEM evolucija” čiji je cilj bio razvijanje projekta društveno korisnog učenja odnosno digitalnog opismenjavanja učenika osnovnih škola, ali i praktično usavršavanje studenata FERIT-a
Na završnoj konferenciji svoje viđenje dvadesetomjesečnog projekta iskazali su sudionici od predstavnika Instituta za razvoj inovativnosti mladih, Instituta za razvoj tržišta rada, Centra za nestalu i zlostavljanu djecu, predstavnici osnovnih škola pet slavonskih županija, te nositelji projekta – Zajednice tehničke kulture Osječko baranjske županije (ZTK) i Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih znanosti u Osijeku (FERIT). “Ostvareni rezultati višestruki su“, rekao je Ivo Grgić iz ZTK. Naime, osim što je o digitalnoj pismenosti kroz 60 radionica učilo više od 350 učenika osnovnih škola, znanja su stjecali i studenti FERIT-a koji su educirali učenike. “To je dobar način da se kroz stručnu praksu već na studiju upoznaju sa sadržajima i njihovom provedbom“, rekla je dr. sc. Željka Mioković, profesorica Visoke škole – FERIT Osijek.
Tijekom akademske godine 2018/19. provedena je nastava po modelu društveno korisnog učenja (DKU) kroz izborni kolegij “Projekti za DKU” i razvijeno je 6 programa DKU. Studenti su u sklopu izbornog kolegija održavali radionice u 15 škola i udruga obuhvativši oko 350 djece. Osim toga na FERIT-u je održan i Znanstveni sajam u sklopu 3. LABUS sajma na kojem su predstavljene radionice, te rješavani zadaci u kojem su sudjelovali i najuspješniji učenici iz škola i udruga uključenih u projekt.

Tekst i foto: Neven Knežević/Radio Osijek



![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)
