U Sisku je 27. travnja 2019. održan 8. memorijalni međunarodni karate turnir u organizaciji KK Tigar. Na turniru je sudjelovalo 420 mladih natjecatelja iz 36 klubova iz Slovenije i Hrvatske. Ohrabruje činjenica kako je na ovom turniru nazočilo 200 natjecatelja kataša i 220 kumitaša što je rijedak slučaj na mnogim turnirima.

Konkurencija uz brojnost mladih kataša bila je na zavidnoj razini jer je nastupilo nekoliko državnih prvaka iz Hrvatske i Slovenije.

Ovaj turnir uz navedene činjenice poslužio je našim mladim katašima Katiji Šegavčić, Emi Alšić, Eleni Šegavčić, Sari Banjeglav i Franu Seligmanu prigodu provjere trenutne kata forme uoči nadolazećeg Prvenstva Hrvatske, a odlični postignuti rezultati potvrđuju kako je forma naših mladih katašica i kataša u stalnom usponu.

Katia Šegavčić nakon kraće natjecateljske stanke pokazala je svoju nadmoć u dvije kategorije osvojivši dva zlatna odličja. Odličnu formu u kontinuitetu pokazao je i naš kata uspješnik Fran Seligman osvojivši srebrno i brončano odličje, a ostaje dojam kako su sudci opetovano oštetili Frana svojim neznalačkim ili namjernim odlukama u korist objektivno lošijih natjecatelja. Naša Ema Alšić nakon poduže natjecateljske stanke ugodno je iznenadila, jer je u dvije kategorije suvereno i dojmljivo izvodila kate i pobjedama osvojila dva zlatna odličja. Našoj najmlađoj katašici Eleni Šegavčić kojoj je tek šest godina, ovaj turnir je poslužio za stjecanje iskustva u cicibanskoj konkurenciji. Od nedavno članica našeg kluba Sara Banjeglav nakon stanke radi sanacije lakše ozljede također je dobila prigodu provjeriti odnos snaga u kadetskoj konkurenciji što je i uspjela na zadovoljstvo trenera. S osvojenih šest odličja (4 zlatna, 1 srebrno i 1 brončano) u poretku klubova s kata natjecateljima KK Hrvatski sokol osvojio je prvo mjesto na ljestvici uspješnosti u konkurenciji 30 klubova iz Slovenije i Hrvatske. I na ovom turniru opetovano smo uspješno zastupali naš grad i županiju kao jedini klub koji se odazvao pozivu organizatora turnira.

Čestitam našim mladim katašicama i katašu na ovom zavidnom rezultatu!

Tekst i foto: Aleksandar Šegavčić