Održan osmi međunarodni karate turnir OSIJEK OPEN 2007.
13.05.2007. 23:24



Natjecanje se održavalo u katama u svim kategorijama (pojedinačno i ekipno), te u borbama pojedinačno u kategorijama od 10 – 16 godina.
Najuspješniji je klub bio Karate klub Ronin - Stijena iz Zagreba, a od slavonskih su se klubova istakli Ictus iz Vinkovaca i Esseker iz Osijeka.
Najuspješniji su natjecatelji bili članice Karate kluba Osijek: Šobota Kristina, Matea Cikoja i Tea Šojat; svaka s osvojene četiri medalje.

Obzirom da je Osijek open izborni turnir za ulazak u hrvatsku reprezentaciju u katama, nositelji će medalja priskrbiti dragocjene bodove za predstojeća europska i svjetska prvenstva. Tako su i članice domaćina (Karate kluba Osijek) ponovno osvojivši prvo mjestu u kategoriji kadetkinje kate ekipno (Tea Šojat, Martina Hmura i Kristina Šobota) potvrdile svoj status i vjerojatan nastupa na predstojećem svjetskom prvenstvu za kadete i juniore u Istanbulu (studeni 2007.)

Natjecanje je otvorio član poglavarstva gospodin Željko Lijić, a pokrovitelj je natjecanja, kao i prethodnih godina, Grad Osijek.
Auorica: Jasmina Gorjanski, tajnica turnira
Objavio: Leon |
Komentari (2)