U subotu 30. ožujka 2019. godine održalo se 4. Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom u organizaciji PK Zadar. Natjecalo se čak 108 plivača iz 15 klubova iz Hrvatske i susjednih zemalja.

Snage su odmjerili u 13 disciplina: 50m slobodno, 100m slobodno, 200m slobodno, 400m slobodno, 50m leđno, 100m leđno, 50m prsno, 100m prsno, 50m delfin, 100m delfin, 100m mješovito, 150m mješovito i 200m mješovito. Sve discipline plivale se u muškoj i ženskoj konkurenciji. Gostovali su PK Barok, PK Cibalae, PK Cipal, PK Delfin, PK Jadera, PK Marsonia, PK Natator, PK Plavalček, PK Riba, PK Sisak, PK Spid, PK Velenje i PK Vidra. Program natjecanja sastojao se od dva dijela. Prvi dio započeo je u subotu 30.03. u 11:00 sati, dok je službeno svečano otvorenje i drugi dio u popodnevnom terminu s početkom u 16:45 sati. PKOI Delfin Osijek natjecao se u većini disciplina i imao 48 startova i ostvario značajne rezultate.

U ukupnom poretku imali smo jedno zlato na 100 mješovito koje je osvojio Franko Štimac, dva srebra jedno je osvojio Franko Štimac na 200 mješovito i Marko Šilović na 100 leđno te još jednu broncu koju je osvojio također Franko Štimac na 50 leđno. U klasama po stupnju oštećenja imali smo jedno zlato koje je osvojio Denis Lenger na 50 prsno, deset srebrnih medalja koje su osvojili Franko Štimac na 50 leđno, 200 mješovito, 100 slobodno, 50 slobodno i 100 mješovito, Rebeka Glavaš na 50 leđno, 100 slobodno, Filip Nelović na 100 prsno, Marko Šilović na 100 leđno te Patrik Šandor Horvat na 50 prsno. Broncu su odnijeli Patrik Šandor Horvat na 50 leđno, Denis Lenger na 50 leđno, Rebeka Glavaš na 100 leđno i 50 slobodno te Tomislav Benkotić na 50 slobodno.

Ostali plivači su ostvarili također značajne rezultate i isplivali svoje osobne rekorde, a to su Matej Karačić Šoljić i Marko Kovačević.

Isto tako bi napomenula da u 48 startova nije bilo niti jedne diskvalifikacije što je pokazatelj rada i truda trenera u klubu.

Tekst i foto: PKOI Delfin