Prvenstvo Hrvatske u 25 metarskom bazenu proteklog vikenda u Zagrebu na bazenu Mladost je okupilo ukupno 168 plivačica/ča iz 29 klubova. Na ovom natjecanju su nastupali najbolji plivači u kategoriji kadeta (dečki rođeni 2005.g. i mlađi) i kadetkinja (djevojčice rođene 2006.g. i mlađe). Kroz sustav Regionalnih prvenstava gdje je nastupalo preko 600 plivača samo su najbolji izborili pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske prethodno isplivavši zadane norme. PK Osijek Žito su tako predstavljale kadetkinje Magdalena Krstić, Ana Filipović, Sara Filipović, Lara Horvat i kadet Lucas Peterko.

Lucas Peterko je odličnim nastupima na 100 leđno 1:03,86 i 200 leđno 2:19,64 osvojio 2 brončane medalje. Od ostalih plasmana među 8 najboljih možemo istaknuti štafetu 4x100 mješovito gdje su naše plivačice osvojile 6.mjesto, dok su u štafeti 4x100 slobodno izborile 7.mjesto.

U disciplini 200 leptir sa 2:29,63 Lucas Peterko je zauzeo vrlo dobro 8.mjesto kao i Magdalena Krstić također na 200 leptir 2:54,88 dobrim nastupom zauzela 8.mjesto.
U ostalim nastupima svi naši plivači /ce su isplivali svoja najbolja vremena i hrabro se nosili s jakom konkurencijom i nakon više "sušnih "sezona u Osijek donijeli 2 medalje sa Kadetskog prvenstva Hrvatske.

Tekst i foto: PK Osijek Žito