U Rijeci na bazenima Kantrida (25 metarski bazen) održano je prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne skupine (mlađi juniori, juniori, mlađi seniori i seniori). Za PK Osijek Žito je u individualnim disciplinama izborilo pravo nastupa 3 plivačice/plivača u kategoriji mlađih seniora (Marija Dobrošević, Ivana Granoša, Marin Valinčić), u kategoriji juniora 3 plivačice/plivača (Petar Knežević, Marko Filipović i Klara Božičević) i u kategoriji mlađih juniora 2 plivača (Filip Ovničević i Sven Radić). Još su u štafetnim utrkama nastupali Marija Knežević i Antonio Antunović.

Ukupno smo osvojili 4 medalje (4 bronce) od kojih su 3 u štafetnim utrkama.

Štafeta 4x200 slobodno u sastavu Klara Božičević, Ivana Granoša, Marija Knežević i Marija Dobrošević je osvojila 3 mjesto u kategoriji seniorki.

Štafeta 4x50 slobodno u sastavu Filip Ovničević, Marko Filipović, Antonio Antunović i Petar Knežević je osvojila 3. mjesto u kategoriji juniora.

Štafeta 4x200 slobodno u sastavu Antonio Antunović, Petar Knežević, Marko Filipović i Filip Ovničević je osvojila 3 mjesto u kategoriji juniora.

U pojedinačnim utrkama najuspješnija je Klara Božičević (juniorka) koja je osvojila u "A" finalu 3 mjesto u disciplini na 50 metara leđno među juniorkama (5 mjesto među seniorkama). Klara je još nastupila u B finalu (juniorke i mlađe juniorke)na 100 leđno (5.mjesto) i na 50 leptir (4.mjesto).

U "A" finalu na 100 leptir Marija Dobrošević (mlađa seniorka) je zauzela 4.mjesto u svojoj kategoriji. Na 200 leptir je izborila još jedno "A" finale i zauzela 5 mjesto među mlađim seniorkama .

Za istaknuti su juniorska "B" finala na 50 leđno gdje su nastupali Marko Filipović (6.mjesto) i Petar Knežević (7.mjesto). Marko Filipović je izborio "B" finale i na 100 leđno (6.mjesto).

U kategoriji mlađih juniora Filip Ovničević je zauzeo 8. mjesto na 50 prsno.

Tekst i foto: PK Osijek Žito