Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

U Zagrebu jejučer održana 7. put Međunarodna otvorena utrka „Zagrepčanka 513„ - trčanje stepenicama, 25 katova, 490 stepenica, 96.4 metra visina nebodera. Za sada je to jedina takova utrka u Hrvatskoj i iz tog razloga se smatra kao neslužbeno Prvenstvo Hrvatske. Ove godine je sudjelovalo 747 natjecatelja.Na startu svakih 15 sekundi kretao je novi natjecatelj.

Kao začetnici ove vrste atletike u Osijeku ovu utrku su završila su uspješno i dva osječk entuzijasta.

Božidar Deodat Krešić poznati atletičar u konkurenciji M 65-69 postigao je rezultat 6:43,74 i osvojio 5. mjesto a Slavko Šimunović učenik Deodata, je u konkurenciji M 55- 59 postigao rezultat 7:09.28 i osvojio 7. mjesto.

Iskrene čestitke pionirima trčanja stepenicama u Osijeku.

U planu je s istomišljenicima Slavonije i Baranje osnovati za ovu vrstu posebne atletike Udrugu trčanje stepenicama radi zajedničkog treniranja , organiziranja takove utrke u Osijeku na neboderu od 18 katova Četverolist i odlazaka na natjecanja.Zainteresirani se mogu javiti na mob.091 602 007. U planu je i organizirani na utrku trčanja stepenicama na 163 kat / 828 metara u Dubai u Ujedinjene Arapske emirate 163 . Vremenski limit je 50 minuta.

Tekst i foto: Božidar Deodat Krešić

Stranica prilagođena ispisu
12-09-2018 07:39:21 pm :: akoide
Osim problema izdržljivosti, kod ovakvog trčanja postoji još jedan, a taj je da vam se nakon nekog vremena zavrti u glavi jer stepenice idu praktički u krug (to naravno možete osjetiti samo ako dovoljno brzo trčite).
Svaka čast Boži i Slavku. Istrčati 25 katova u jednom dahu u bilo kakvom tempu znak je odlične kondicije i mladog čovjeka, a kamoli veterana.