Proteklog vikenda u Varaždinu je održan "Kup Svetog Nikole" na kojemu su u konkurenciji od 450 natjecatelja iz 54 kluba sudjelovali i karate klubovi iz Osijeka.

Karate klub Esseker:
Uspješan je bio naš natjecatelj Petar Gudelj koji je osvojio prvo mjesto u borbama u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg.

U kategoriji kadeta do 57 kg je nažalost izgubio prvi meč od borca iz Zagreba koji je kasnije došao do finala te je Petar dobio priliku da kroz repasažne borbe ipak dođe do medalje što je najbolji način i iskoristio te osvojio treće mjesto i brončanu medalju što je svakako značajno kad znamo da Petar u kategoriju kadeta po godinama ulazi tek polovicom iduće godine.

Karate klub Kuna:
Boje KK Kuna branili su:
Kristijan Nedeljković, Kumite, Kadeti, -57 kg - brončana medalja
Veronika Šuster, Kata, Ml.učenice, open izgubila u nastupu za 3. mjesto
Barbara Šuster, Kata, učenice, izgubila u 3. kolu

Karate klub Hrvatski Sokol:
Ispred KK Hrvatski sokol Osijek nastupio je Fran Seligman te osvojio dva odličja u dosta zahtjevnoj konkurenciji.

U kategoriji učenici (10 i 11 god.) osvojio je brončano odličje. Gotovo navijačkom odlukom sudačkog zbora Fran gubi u 1/4 finalu od natjecatelja iz Zagreba kojega je na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske Fran u finalu pobijedio 5:0. U repasažu pobjeđuje nadmoćno i osvaja brončano odličje. U kategoriji mlađi kadeti (12 i 13 god.) do finala dominira kao i njegov finalni suparnik Salkić iz BiH.

U međusobnom ogledu Salkić biva uspješniji i Fran osvaja srebrno odličje !

Tekst: Osijek031.com