Osječki karataši bili su odlični na međunarodnom karate natjecanju u Slavonskom brodu.

Karate klub Hrvatski sokol:
Na ovogodišnjem 25. memorijalnom turniru održanom u Slavonskom Brodu 28.10.2018. nastupili su mladi kataši Katia Šegavčić,Ema Alšić i Fran Seligman svak u dvije natjecateljske kategorije i postigli odlične plasmane.

Katia Šegavčić osvojila DVA ZLATNA odličja. Posebice je velika zlatna medalja u kategoriji mlađih kadetkinja jer je u finalu pobijedila doista odličnu Slovakinju iz Shitoryu stila.

Ema Alšić je dominirala u svojoj cicibanskoj kategoriji i osvojila ZLATNO odličje.
Fran Seligman u svoje dvije kategorije za ozbiljne protivnike imao je puno snažnije ali ne i tehnički bolje kataše iz Slovačke(Shitoryu stila) te osvaja SREBRNO I BRONČANO odličje. S ukupno 3 ZLATNA ,1 SREBRNIM i BRONČANIM ODLIČJEM ,KK Hrvatski sokol se plasirao na 14. mjesto ljestvice uspješnosti u konkurenciji 63 kluba iz Srbije, BiH, Slovačke i Hrvatske. Iskrene čestitke mladim katašima na sjajnim rezultatima i prezentiranju svoga grada !

Karate klub Esseker:
U Slavonskom Brodu je održan 25-ti memorijalni turnir na kojem se okupilo preko 600 natjecatelja iz Slovačke, Slovenije, BiH, Srbije i Hrvatske.

Naši natjecatelji su u vrlo jakoj konkurenciji osvojili tri medalje.

U kategoriji mlađih učenika do 30 kg. je Mato Đukić osvojio 3. mjesto isto kao i Luka Lovković u kategoriji mlađih učenika do 34 kg.

U kategoriji lmađih kadeta do 57 kg. Petar Gudelj je došao do finala u kojem nije uspio napraviti još jedan korak do zlata te se morao zadovoljiti 2. mjestom i srbrnom medaljom.

Petar je nastupio i u kategoriji kadeta do 57 kg. gdje je kroz repasažne borbe došao do meča za treće mjesto koji je nažalost izgubio te ostao na korak do medalje, isto kao i Marino Đukić u kategoriji mlađih učenika do 34 kg i Damjan Golubičić koji je izgubio u borbi za treće mjesto u kategoriji seniora u katama.

Nastupio je i Borna Gudelj u kategoriji juniora do 68 kg. i seniora do 67 kg. ali nakon poraza u obadvije kategorije nije došao do repasažnih borbi te je ostao bez plasmana.

Karate akademija Osijek
Jučer je Karate akademija Osijek nastupila na međunarodnom karate natjecanju u Slavonskom brodu. Na natjecanju je nastupilo 605 natjecatelja iz 63 kluba i 5 država. Karate Akademija Osijek nastupila je sa svojih 12 natjecatelja i osvojila 5 medalja.