Članovi Atletskog kluba Slavonija-Žito Ivan Horvat, Elija Valentić i Sara Aščić nastupili su za reprezentaciju Hrvatske na Prvenstvu Balkana za seniore i seniorke održanom 20. i 21. srpnja u Staroj Zagori, u Bugarskoj.

Ivan Horvat pobijedio je u skoku s motkom s rezultatom 5,30 m. Time je stigao do svoje sedme zlatne medalje s balkanskih prvenstava (na otvorenom i u dvorani), a ukupno desete medalje. U svojoj kolekciji ima i 3 srebra.

U istoj disciplini kod seniorki, Elija Valentić osvojila je 2. mjesto s preskočenih 3,80 m. Eliji je to treća medalja s balkanskih prvenstava, nakon bronce na seniorskom i srebra na juniorskom Prvenstvu Balkana.

Sara Aščić je u skoku u vis zauzela 7. mjesto preskočivši 1,80m.

Inače, hrvatski atletičari i atletičarke na natjecanju su osvojili ukupno 10 medalja (3 zlatne, 2 srebrne, 5 brončanih) te se plasirali na 6. mjesto u konkurenciji 16 reprezentacija. Najuspješnija je bila Rumunjska s 23 medalje (9+8+6), druga je bila Grčka s 22 medalje (8+9+5), a treća Srbija s 12 medalja (8+2+2).

Tekst i foto: AK Slavonija Žito