Novoosnovani Fakultet za dentalnu medicinu dobio na korištenje prostor u Crkvenoj ulici

Najmlađi fakultet u sastavu osječkog Sveučilišta, Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo, danas je dobio na višegodišnje korištenje prostor u Crkvenoj 21 u Osijeku.

Ugovor o dodjeli predmetne nekretnine u državnom vlasništvu Sveučilištu potpisali su danas u zgradi Rektorata ministar državne imovine Goran Marić i rektor Sveučilišta J. J. Strossmayera Vlado Guberac.

Ministar Marić je istaknuo kako je riječ o zgradi površine 2.100 kvadrata koja će zadovoljiti potrebe novog fakulteta. Ugovor je sklopljen na neodređeno vrijeme, bez naknade, dokle god bude potreban osječkom Sveučilištu.

[img:0dadf55b8a]http://cdn-vps.osijek031.com/slike/novosti_2017_11/2017_11_27_fakultet_za_detalnu_medicinu_490-1.JPG[/img:0dadf55b8a]

Ministar je dodao kako je ovo jedna od konkretnih mjera za ostanak mladih u Slavoniji, a obećao je i kako će njegovo ministarstvo aktivno sudjelovati u Projektu Slavonija te kako će se potruditi aktivirati svu neiskorištenu imovinu na području Slavonije. Najavio je i sjednicu Vlade u Osijeku u petak na kojoj će biti doneseno šest novih mjera za oporavak ove regije.

Dekan Fakulteta za dentalnu medicinu Aleksandar Včev rekao je kako će se u novom prostoru nalaziti predavaonice i najsuvremeniji laboratoriji. Uređenje prostora već je započelo, no kako je riječ o višemilijunskoj investiciji, Fakultet će trebati pomoć Sveučilišta te lokalnih, regionalnih i državnih vlasti kako bi se opremanje prostora što prije privelo kraju.

[img:0dadf55b8a]http://cdn-vps.osijek031.com/slike/novosti_2017_11/2017_11_27_fakultet_za_detalnu_medicinu_490.JPG[/img:0dadf55b8a]

[fbcomment:0dadf55b8a]http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=70034[/fbcomment:0dadf55b8a]

Tekst i foto: Osijek031.com

Novoosnovani Fakultet za dentalnu medicinu dobio na korištenje prostor u Crkvenoj ulici