U subotu 09. rujna 2017. g. u Zagrebu je održan 6. Zagreb Karate Kup na kojem je sudjelovalo 733 natjecatelja u svim uzrasnim kategorijama iz 86 klubova i 11 europskih država, a među njima i troje mladih natjecatelja koji su branili boje grada Osijeka: Katia Šegavčić, Fran Seligman i Karlo Glavaš. U vrlo jakoj konkurenciji posebice natjecatelja iz Mađarske i Slovačke osječki kartaši su ostvarili odlične rezultate.

Višestruka šampionka Katia Šegavčić u kategorijama mlađe učenice open i učenice open nadmašila je svoje protivnice rezultatima 5:0 i osvojila dva zlata odličja s dva prigodna pehara.

Sve zapaženije rezultate postiže i mladi kataš Fran Seligman koji je u kategoriji mlađih učenika open nadmoćno osvojio zlatno odličje i prigodni pehar.

Najmlađi kataš Karlo Glavaš u jakoj konkurenciji mlađih učenika osvojio je brončano odličje.

U konkurenciji 86 klubova iz 11 europskih država u kata disciplini karate klub Hrvatski sokol Osijek osvojio je drugo mjesto, odmah iza reprezentacije Slovačke, što je sjajan rezultat osječkih mladih natjecatelja te time pokazao kvalitetan rad i veliki potencijal kluba i njegovih članova!

S mladim natjecateljima bili su treneri Kristijan Klarić i Zvonko Biondić. Čestitke mladim natjecateljima, trenerima i roditeljima na uloženom trudu.

Tekst i foto: Aleksandar Šegavčić