PKOI Delfin Osijek vratio se u subotu 06. svibnja 2017.god. s 9. Otvorenog regionalnog prvenstva Hrvatske u plivanju za osobe s invaliditetom koje se održavalo u Zagrebu na bazenu Utrina.

Natjecali smo se između 13 Hrvatskih klubova, 2 Slovenska i 1 iz Bosne i Hercegovine. I ovaj put zabilježili smo značajne rezultate. Natjecali smo se u 5 disciplina, to su 50 m slobodno, 50 m leđno, 100 m leđno, 100 m slobodno, 100 m prsno.

Na 50 m slobodno imali smo dva 1.mj. to su osvojili Denis Lenger i Kristina Tekmetarović, jedno 2. mj., koje je osvojio Tomislav Benkotić i jedno 3. mj., koje je osvojio Franko Štimac.

50 m leđno plivao je Marijan Gazdić koji je osvojio 2.mj., i Juraj Plazibat 3.mj.

100 m leđno plivao je Denis Lenger koji je osvojio 1. mj., 2. mj., na 100 m leđno dijele Franko Štimac i Kristina Tekmetarović.

Na 100 m u slobodnom stilu 1. mj., je imao Denis Lenger, 2.mj., Kristina Tekmetarović.

I na 100 m prsno 3. mj., je osvojio Filip Nelović.

Spomenula bih Marka Šilovića, Tina Barbarića i našeg najmlađeg natjecatelja Mateja Karačića Šoljića koji nisu bili među prva tri mjesta , ali su zato popravili svoje osobne rekorde u vremenima i bili dostojna konkurencija.

Spomenula bih posebno Franka Štimca koji je izabran iz našeg kluba da pliva na Emil Open – Brno za Hrvatski para olimpijski savez osoba s invaliditetom s čime bi i zaključili našu natjecateljsku sezonu.

Pohvalila bih sve natjecatelje u našem klubu koji u ovoj plivačkoj sezoni nisu imali ni jedan nepravilan start svi su sretno doplivali do cilja bez i jedne jedine diskvalifikacije.

Posebno bih se zahvalila gradu Osijeku i Zajednici sportova grada Osijeka koji su nam u ovom pomogli.

Tekst i foto: Snježana Benkotić