U subotu, 10. rujna 2016. u Zagrebu je održan 5. Zagreb Karate Kup u dvorani „Kutija šibica“. Sudjelovalo je 834 natjecatelja iz 12 zemalja Europe i svijeta.

U vrlo zahtjevnoj konkurenciji mladi kata natjecatelji vratili su se u Osijek s jednom zlatnom i dvije srebrne medalje. Da sudačke odluke nisu bile vrlo čudne kako natjecateljima i trenerima jednako tako i svim poznavateljima kata discipline, brojnost osvojenih odličja bila bi veća.

Najugodnije iznenađenje priredio je mladi kataš KARLO GLAVAŠ koji je u finalu pobijedio svog klubskog kolegu FRANA SELIGMANA i osvojio zlatnu medalju i pehar, a Fran srebrnu medalju.

Najuspješnija natjecateljica kluba KATIA ŠEGAVČIĆ u finalu nije uspjela pobijediti svoju stalnu kata suparnicu iz Zagreba te se morala zadovoljiti srebrnim odličjem.

I ovaj turnir je pokazao i dokazao kako je KK Hrvatski sokol najuspješniji i najtrofejniji u cijeloj Slavonsko-baranjskoj regiji.

Iskrene čestitke mladim natjecateljima i glavnom treneru kluba Zvonku Biondiću.

Tekst i foto: Aleksandar Šegavčić