Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Danas su započeli radovi na ugradnji i obnovi oštećenih i dotrajalih sprava/igrala na dječjem igralištu u Parku kneza Branimira, preko puta Doma zdravlja.

Radove izvodi tvrtka Unikom, a sastoje se od demontaže stare, dotrajale ljuljačke, popravka oštećenih letava na sedam klupa u parku te popravka i bojanja oštećenih sprava u vrijednosti oko 7.000 kn.



Igralište u Parku kneza Branimira bit će bogatije i za neke nove sprave: vrtuljak, ljuljačku sa dvije sjedalice i njihalo na opruzi. Zanimljivo je da se ugradnju ovih novih sprava financirao McDonald's u vrijednosti od 29.500 kn, što cjelokupnu investiciju na ovoj lokaciji čini vrijednom oko 36.500 kn.

Radove u parku obišao je gradonačelnik Ivica Vrkić sa svojim suradnicima.



Gradonačelnik je naglasio kako je ovo tek početak radova na obnovi i uređenju 38 igrališta na području grada gdje će biti ugrađeno 70 novih sprava. Ukupna vrijednost tih radova iznosi oko 800.000 kn, od čega Grad izdvaja 405.000 kn, 219.000 kn dolazi iz prioriteta gradskih četvrti i mjesnih odbora, a 178.500 kn je namijenjeno ugradnji opreme prilagođenoj djeci s poteškoćama u razvoju (13 kombiniranih klackalica, 13 kombiniranih ljuljački te 13 pješčanika za djecu u invalidskim kolicima na različitim lokacijama u gradu).

Dovršetak radova na svih 38 dječjih igrališta planiran je do početka nove školske godine.







Tekst i foto: Osijek031.com


 Stranica prilagođena ispisu
08-12-2016 09:08:30 am :: Redakcija 031
Pročitajte i ostale Facebook komentare




Advertisement

Odgajivačnica La Casa ...
Sibirski haski srebrno...
Pomeranac Boo. Vrhuns...
Profesionalni majstori...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:174

Registrirani online (): Nitko


Objektiv031

Zvjezdano nebo