Ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke održano je 11. lipnja u Varaždinu.

Muška seniorska ekipa Atletskog kluba Slavonija-Žito zauzela je odlično treće mjesto u A programu prvenstva osvojivši 12.702 boda. Natjecalo se šest atletskih klubova, a ispred naše pomlađene ekipe plasirala su se samo dva zagrebačka kluba, prvi Agram (15.900 bodova) i drugi Dinamo Zrinjevac (15.161 bod). Uspjeh ekipe tim je veći jer je posljednji pehar na ovom natjecanju podignut u zrak davne 2003. godine, dakle prije punih 13 godina, kada su naše seniorke osvojile prvo mjesto.

Natjecalo se u 19 disciplina, a rezultat svakog atletičara bodovao se prema IAAF bodovnim tablicama. Najvrjedniji rezultat ostvario je Ivan Horvat u skoku s motkom s preskočenom visinom 5,62m (1.162 boda), a više od 800 bodova prikupili su još i Ivan Ivezić na 400m (50,50 – 829 bodova), Dino Kalkan na 110m prepone (15,45 – 820 bodova) i štafeta 4x200m u sastavu Andrej Rešetar, Višeslav Kozak, Dino Kalkan, Ivan Ivezić (1:31,67 – 815 bodova).

Razmatrajući pojedinačne plasmane, osim pobjednika Ivana Horvata u skoku s motkom (5,62m) treba istaknuti i drugo mjesto Dine Kalkana na 110m prepone s novim osobnim rekordom (15,45) i treće mjesto Alena Čokića na 3000m (9:09,28 ).

Elija Valentić nastupila je izvan konkurencije u skoku s motkom i osvojila drugo mjesto izjednačivši osobni rekord (3,70m).

Tekst i foto: AK Slavonija Žito