U subotu 05. ožujka 2016. u Virovitici je održan 14. karate fest - Virovitica open 2016. na kojem je sudjelovalo oko 600 natjecatelja iz 9 zemalja.

Ispred Karate kluba Hrvatski sokol Osijek nastupila je Katia Šegavčić u dvije discipline kata - mlađe učenice i učenice, te je u obje kategorije osvojila 1. mjesto - dvije zlatne medalje.

Značaj je time veći što je u obje kategorije sve suparnicee pobijedila rezultatom 5:0. Ovo je ujedno sjajna uvertira i priprema za predstojeće Prvenstvo Hrvatske u katama.

Ispred kluba također je nastupio i Kristijan Klarić za seniore (15 natjecatelja) u apsolutnoj kategoriji gdje je došao drugog kola.

Odličnu Katiinu izvedbu kate Bassai dai u finalu možete pogledati na linku:

Tekst i foto: Nataša Šegavčić

Na međunarodnom turniru u Virovitici na kojem je sudjelovalo oko 600 natjecatelja iz 9 zemalja smo nastupili sa natjecateljima koji se pripremaju za predstojeća Prvenstva Hrvatske u borbama. Sudeći prema ostvarenim rezultatima možemo reći da smo već sada spremni.

Prvo je nastupio Petar Gudelj u kategoriji učenika do 42 kg i u četiri meča ostvario uvjerljive pobjede osvojio 1. mjesto. To je vjerojatno bio motiv starijem bratu Borni koji je na isti način osvojio 1. mjesto u kategoriji mlađih kadeta do 52 kg.

Borna je nastupio i u kategoriji kadeta do 52 kg u kojoj je sa tri ostvarene pobjede također osvojio 1. mjesto.

Seniorski mečevi su održani samo u otvorenoj kategoriji u kojoj su nastupila braća Matej i Domagoj Boršoš. Matej je izgubio u repasažnoj borbi za treće mjeto te je tako ostao bez medalje sa pmlasmanom na 5. mjesto.

Naš najbolji borac Domagoj Boršoš je pobjedom u prvem meču dobro otvorio natjecanje ali je u drugom meču doživio poraz diskvalifikacijom kod vodstva od 1:0.
Međutim u repasažnim borbama Domagoj je sa dvije ostvarene pobjede ipak došao do 3. .mjesta i bronce.

Naše mlade borce idući vikend očekuje Prvenstvo Hrvatske u Rijeci dok će Domagoj Boršoš sa reprezentacijom Hrvatske nastupiti na turniru „A“ kategorije u Laškom.

Tekst i foto: Joco Đukić

U subotu, 05. ožujka 2016. u Virovitici održan je međunarodni turnir u karateu, Virovitica open 2016.

Na natjecanju je sudjelovalo i 11 natjecatelja Karate kluba Osijek Žito i to u kategorijama kate pojedinačno i ekipno.

Najbolje rezultate postigli su:
Hrvoje Vidović, 1. mjesto u kategoriji seniori kate pojedinačno
Matea Cikoja, 2. mjesto u kategoriji seniore pojedinačno
Kata tim kadetkinje u sastavu (Vanesa Vitendorf, Jana i Tia Ledenčan), 2. mjesto ekipno
Kata tim učenici u sastavu (Borna Boras, Mihael Marošević i Tomislav Perić), 1. mjesto ekipno

Na natjecanju je sudjelovalo preko 600 natjecatelja iz 70 klubova i 9 država. Karate klub Osijek Žito se svojim rezultatima plasirao na odlično 10. mjesto.

Tekst: Jasmina Gorjanski

03-07-2016 10:56:03 am :: Redakcija 031