[26.10.2015.] Dana 24. listopada 2015 godine u Slavonskom Brodu održan je 22. Memorijalni karate cup sa preko 330 natjecatelja iz 3 države (Slovačka, Bosna i Hercegovina i Hrvatska).Na natjecanju su nastupila i 2 člana našeg kluba te su odnijeli 3 medalje. Katia Šegavčić je u dvije kategorije u katama (mlađe učenice 6 i 7 godina i mlađe učenice 8 i 9 godina) osvojila 2 prva mjesta te se okitila sa medaljama i peharima najvišeg sjaja. Katia je još jednom pokazala da je spremna na jaku konkurenciju i da svoj posao odrađuje sa lakoćom.

U kumiteu (borbama) nastupio je naš član Kristijan Klarić u kategoriji seniori -84kg te je prošao prvi krug odlukom sudaca 5:0, ali je u polufinalu ispao te zauzeo 3 mjesto i okitio se medaljom brončanog sjaja.

Na turniru je sudjelovao i naš trener Zvonko Biondić kao sudac.

Iskrene čestitke našim natjecateljima !

Tekst i foto: Kristijan Klarić

[25.10.2015.] U Slavonskom Brodu je održan Memorijalni turnir na kojem je sudjeloval oko 380 natjecatelja iz Slovačke, BiH i Hrvatske. Essekeri su se predstavili sa 11 natjecatelja u katama i borbama te ostvarili značajne rezultate. U katama je najbolji rezultat ostvarila Zoe Stober koja je osvojila 1. mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja. U istoj kategoriji je nastupila i Maja Skrenković i osvojila 3. mjesto.

Mlađi kadet Patrik Kokić se morao zadovoljiti drugim mjestom jer finalni meč zbog povrede nije mogao odraditi do kraja.

Kadet Dino Adamović je osvojio 3. mjesto.

U borbama je 1. mjesto ponovo osvojio Borna Gudelj u kategoriji mlađih kadeta do 48 kg. Druga mjesta su osvojili senior Domagoj Boršoš do 67 kg junior Tin Dujmović do 55 kg i Petar Gudelj u kategoriji učenika do 38 kg.

U katama su dobar nastup imale i kadetkinja Barbara Kokić i seniorka Mirna Cindrić ali su ostali bez medalje kao i Borna Gudelj u kategoriji kadeta do 52 kg.

Svakako možemo biti zadovoljni nastupom naših natjecatelja s obzirom da nas u ovim kategorijama očekuje Prvenstvo Hrvatske za nešto više od mjesec dana.

Tekst i foto: Joco Đukić

U subotu 24. listopada 2015. u Slavonskom je Brodu održan 22. Memorijalni karate kup na kojemu su uspješno nastupili i članovi Karate kluba Osijek Žito osvojivši tri brončane i jednu zlatnu medalju.

Treće mjesto u kategoriji učenice kate pojedinačno osvojile su Nikolina Marošević i Iva Kodžoman.

U kategoriji seniorki, Matea Cikoja se u meču za ulazak u završnicu srela sa slovačkom reprezentativkom Denisom Peško koja ju je zaustavila na trećem mjestu.

Najuspješniji član Kluba bio je Hrvoje Vidović koji je pobijedivši u završnom meču Sulejmana Suljića, predstavnika Bosne i Hercegovine, osvojio zlatnu medalju.

Na natjecanju su još nastupile Sara Gorjanac i Marta Mlinarević, ali su ostale na korak do medalje jer su obje izgubile u mečevima za treće mjesto.

Tekst: Jasmina Gorjanski