Proteklog vikenda Rovinj je ugostio završnicu državnog odbojkaškog prvenstva za kadete i kadetkinje. Odbojkašice Ženskog odbojkaškog kluba “Osijek 06″ i ovaj put su slovile za jednog od favorita, te su to dokazale osvajanjem srebrnog odličja.

Grupna faza nije ponudila puno uzbuđenja, jer su se odbojkašice ŽOK Osijek 06 lako prošetale kroz skupinu sa rezultatima 2:0 (redom OK Nebo, ŽOK Drenova i OK Brda). Četvrtfinalni dvoboj zapravo je repriza prošlogodišnjeg finala s OK Melia Hotels Umag i osveta za poraz u finalu. Nakon toga, uslijedio je dvoboj s ekipom ŽOK Dubrovnik, iako je po propozicijama natjecanja sljedeći protivnik trebala biti ekipa iz Rijeke. No učenice trenerice Vanje Jakšetić, nisu se previše obazirale i u 4 seta riješile su pitanje finaliste. Samo je ozljeda Lucije Kurtović lagano poremetila ritam i dovela do gubitka jednog seta.

Očekivano, u finalu su se našle ekipe iz Osijeka i Zagreba. Zagrepčanke su slovile za favorita cijelog turnira (osvojile trofej Beograda), te su zasluženo pobijedile rezultatom 3:1. Prvi set otišao je u korist ekipe iz Osijeka, da bi Mladost u sljedeća 2 preokrenula rezultat. Četvrti set osječanke su otvorile s 9:2, ali dalje od toga nije išlo.

Čestitke Mladostašicama na zlatu, a Osijek je još jednom pokazao i dokazao da je u vrhu hrvatske ženske odbojke.

Srebrne kadetkinje su: Matea Žulj, Nola Mara Kobaš, Nikol Marošević, Dea Volmut, Petra Krpan, Katarina Pavičić, Ema Miličević, Helena Hajpek, Ivona Majer, Lucija Kurtović, Petra Andrašić i Iva Hodić, treneri Vanja Jakšetić i Alen Veselić.

Katarina Pavičić proglašena je za najbolju pucačicu turnira.

Zahvaljujemo svim sponzorima koji su nas pratili tijekom sezone, a ovu medalju poklanjamo djelatnicima i učenicima Centra za odgoj i obrazovanje “Ivan Štark” iz Osijeka.

Tekst i foto: ŽOK Osijek 06