Prije nekoliko dana pisali smo tome kako će Grad Osijek i ove godine aplicirati na javni poziv za sufinanciranje energetski učinkovite i ekološke javne i vanjske rasvjete u jedinicama lokalne i regionalne samouprave koji je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost raspisao.
Općina Čepin također se prijavila na natječaj Fonda i odobren joj je iznos od 550.000 kuna za rekonstrukciju javne rasvjete odnosno prelazak na LED tehnologiju koja donosi značajne uštede u potrošnji električne energije.
Načelnik općine Dražen Tonkovac tim je povodom izjavio: Ovaj projekt nam je od iznimne važnosti jer će donijeti značajne uštede u potrošnji električne energije te ćemo u budućnosti sredstva koja smo trošili za plaćanje računa moći ulagati u daljnji razvoj i širenje sustava javne rasvjete u ulicama u kojima ona nedostaje.
Inače, ovo je nastavak uspješne suradnje Čepina s Fondom za zaštitu okoliša koji je prošle godine sufinancirao projektiranje javne rasvjete u Beketincima i Livani te energetsko certificiranje javne rasvjete.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: KC/Foto-arhiv031
Pročitajte i..
Grad i ove godine aplicira za državne subvencije za energetski učinkovitu javnu rasvjetu



![Velika Gospa u Aljmašu [2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/Velika-gospa-aljmas-obz--768x511.jpeg)

![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)