Nova cesta kroz Antunovac otvara se do kraja siječnja
23.12.2014.  10:07
    
     Radovi na gradnji nove ceste u Antunovcu napreduju po planu, na zadovoljstvo investitora, Hrvatskih cesta, izvođača radova, Osijek-Koteksa, a uskoro i na zadovoljstvo svih mještana Antunovca i onih koji kroz mjesto samo prolaze.
 Radovi na gradnji nove ceste u Antunovcu napreduju po planu, na zadovoljstvo investitora, Hrvatskih cesta, izvođača radova, Osijek-Koteksa, a uskoro i na zadovoljstvo svih mještana Antunovca i onih koji kroz mjesto samo prolaze.
Naime, 3,5 milijuna kuna vrijedna i 900 metara duga nova cesta bit će otvorena 28. siječnja iduće godine. To je produžetak ceste D 518 koja će svim vozačima olakšati vožnju jer više neće morati prolaziti kroz samo središte mjesta s tri vrlo oštra zavoja, već će cesta voditi pokraj nove crkve. Time će se postići da vožnja bude ne samo ugodnija već i sigurnija.
I u općini su zadovoljni dinamikom radova, ali i činjenicom da je projekt u potpunosti financiran od starne Hrvatskih cesta te da proračun općine zbog toga nije trpio. S druge strane, usmjeravanje prometa izvan samog središta mjesta otvara brojne mogućnosti za njegov daljnji razvoj i uvođenje novih sadržaja, poput zone smirenog prometa ili pješačke zone, bez prometa, te gradnje novih društvenih ili sportsko-rekreacijskih objekata.
 
Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Cacan/Foto-arhiv031
Pročitajte i..
Nova cesta kroz Antunovac bit će dovršena do kraja siječnja iduće godine
Gradnja obilaznice oko Antunovca skratit će put od Osijeka do Vinkovaca
      Objavio: Redakcija 031 |
      Komentari (0)
    



 






