U Bilbau ( Španjolska ) u vremenu od 18. do 26. listopada 2014. godine održalo seniorsko europsko prvenstvo u kickboxingu u ringovnim disciplinama ( full contact, low kick i K-1 ) . Na navedenom natjecanju ukupno je nastupilo 481 natjecatelja i natjecateljica iz 34 zemlje. Za hrvatsku kickboxing reprezentaciju nastupilo je 27 boraca od čega ih je petero bilo iz Kickboxing kluba "Sveti Duh" iz Osijeka.

Luka Šimić
nastupio je u disciplini low kick u kategoriji do 86 kilograma i osvojio je prvo mjesto. Prvo kolo Luka je kao aktualni europski prvak i svjetski viceprvak bio nositelj skupine i po žrijebu je bio slobodan. U drugom kolu pobijedio je Francuza Louisa Bleya odlukom sudaca 3:0. U polufinalu Luka je pobijedio Srbina Andija Đurđevića odlukom sudaca 2.1, da bi potom istim rezultatom u finalu Luka pobijedio i rusa Igora Dameshkina. Novim naslovom prvaka Europe Luka Šimić je potvrdio kontinuitet svoje kvalitete te postao jednim od najtrofejnijih članova Hrvatskog kickboxing saveza.

Ostali članovi kluba Anita Čenan, Katarina Benčina, Dragana Resanović i Ivan Zidar iako su odradili dobre borbe izgubili su u prvim kolima nastupa, s tim da je Zidar imao iznimno težak meč protiv odličnog rusa i bio bolji dok je imao snage za boriti se. U trećoj rundi Ivan je počeo osjetno padati sa snagom što je posljedica dva tjedna netreniranja pred odlazak na natjecanje budući da je imao dijagnosticiranu upalu pluća. Da nije bilo navedene bolesti gotovo je sigurno da bi i Ivan Zidar donio medalju s europskog natjecanja.

U sastavu reprezentacije nastupila su još dva borca iz Slavonije. Mladi Petar Jaman iz kickboxing kluba "Blitz" iz Đakova ostavio je odličan dojam. U prvom kolu pobijedio je Estonca Romana Zobina odlukom sudaca, da bi u borbi za medalju na isti način izgubio od Mađara Lasla Szaboa. Marko Vidović iz kickboxing kluba "Otok" iz Otoka u tvrdom i neizvjesnom meču izgubio je u prvom kolu od Bugara Kristiana Georgieva odlukom sudaca za svega dva boda razlike.

Voditelj hrvatske kickboxing reprezentacije na europskom prvenstvu u Bilbau bio je predsjednik Hrvatskog kickboxing saveza Tomislav Bilandžić koji je i trener u kickboxing klubu " Sveti Duh" iz Osijeka.

Tekst i foto: Tomislav Bilandžić