Riječani su protiv Osječke Murse odigrali jako dobar susret, pružili zaista veliki otpor, ali na kraju su ostali bez bodova. Iako su Riječani osvojili prvi set, Osječani su uspjeli okrenuti susret u svoju korist i pobjedili su rezultatom 1-3 (25-21 25-27 19-25 23-25)

Već na samome početku susreta je bilo vidljivo kako Mursa neće imati lagan posao. Domaćini su bili vrlo motivirani, krenuli su vrlo odlučno u susret, a Mursa se u takvim uvjetima nije snašla. Prvi set je otišao na stranu domaćina, ali tada trener Murse u igru uvodi Tomislava Suka na mjesto primača i susret se polako okretao na stranu Osječana. Imala je Rijeka itekako svoje šanse koje nije iskoristila i vrlo lako je susret mogao otići u pet setova, pogotovo jer se Rijeka u četvrtom setu jako dobro držala do 22-22, ali tada je ipak presudila osječka kvaliteta i duža klupa tijekom cijeloga susreta.

Riječani su se zaista borili lavovski i stvarno su zaslužili barem jedan bod. Libero Mladen Jurčević je hvatao nevjerojatne lopte i bio odličan u obrani, a pojačanje iz Opatije Sandro Dukić je odigrao solidan susret i dao kratki osvrt na utakmicu.

- Posložili smo se, slažemo se od početka sezone, nova smo ekipa jer su iz Opatije došla četiri nova igrača. Nisam očekivao da ćemo ovako dobro igrati, mislili smo da je Mursa dosta posloženija i da su puno bolje uigrani, ali mi smo očito pružili dobar otpor i pošteno ih namučili. Mi se moramo još više boriti i pokušati ostvariti bolji rezultat. Iduća utakmica nam je u Sisku i tu očekujemo bodove, to nam je ujedno i prva gostujuća utakmica pa ćemo vidjeti kako će se tamo stvari odvijati – komentar je Dukića.

Davor Bogdanović je odigrao odličnu utakmicu u redovima Murse, a tu su svakako i neizostavni Puljić i Prlić koji su odigrali solidnu utakmicu kao i kapetan Suk koji je ušao s klupe i prevagnuo susret.

U idućem kolu Mursa dočekuje Centrometal što je ujedno i derbi kola dok Rijeka putuje u goste Sisku koji je u ovome kolu iznenadio zagrebačku Mladost pobjedom 2-3.

Centrometal je trenutno vodeći u prvenstvu sa 6 bodova, a zatim slijede OK Marina Kaštela s također 6 bodova i MOK Mursa-Osijek s 5 bodova.

Tekst i foto: Mario Šalinger