Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama

Gradski vrt večeras je ugostio reprezentacije Hrvatske i Azerbajdžana pokazavši pritom još jednom kako Osijek može biti itekako dobar domaćin za utakmice ovog kalibra. Gosti se nisu najbolje proveli uz razigranog domaćina pa su tako u Osijeku poraženi i poniženi s čak 6:0. Golijadu otvara Andrej Kramarić već u 11. minuti a popisu strijelaca ubrzo se pridružuju i Ivan Perišić (2 puta) i Marcelo Brozović koji stavlja točku na 'i' u završetku prvog poluvremena.

Iz kaznenog udarca Modrić zabija za vodstvo od 5:0 u 55. minuti, a nesretni Azerbajdžanci su uz 'pomoć' svog kapetana uveli loptu u vlastiti gol za konačnih 6:0. Pobjeda je najavljivana i očekivana, pa je možda zbog toga izostala uobičajena navijačka euforija kako uoči tako i nakon utakmice.

Unatoč izvrsno popunjenom Gradskom vrtu, u Fan zoni u Tvrđi se nije pojavio gotovo nitko pa se šator počeo rastavljati i prije nego je utakmica počela.

Manji broj navijača pratio je utakmicu na velikim ekranima noćnih klubova i kafića u Tvrđi, a mnogi su po završetku utakmice odmah pošli svojim kućama.

Kako god bilo, Hrvatska reprezentacija je upisala još jednu pobjedu, treću u nizu od početka kvalifikacija i s maksimalnim brojem bodova stoji uz bok Italiji, iako Hrvatska ima znatno bolju gol razliku što je i dobra najava za utakmicu koja slijedi.

Tekst: D.B./Osijek031.com

Najava031:"Tvrđa: Prijenosi kvalifikacijskih utakmica hrvatske reprezentacije - "Fan zona"