Dosadašnji rezultati uvođenja međunarodnih letova na liniji Osijek-London su odlični, uz popunjenost između 80 i 90%. Slični su rezultati i s tjednim sezonskim letovima tvrtke Croatia Airlines za Split i Dubrovnik, čija se popunjenosti također kreće oko te brojke.
Da su domaći letovi za morske destinacije postali iznimno popularni svjedoče i „kružne“ linije petkom koje spajaju Osijek sa Zagrebom, Splitom, Rijekom i Dubrovnikom gdje nema slobodnog mjesta do kraja kolovoza.
S druge strane, slabiji je interes za letove Trade Aira za Zagreb koji su popunjeni tek 30- 40%, ali u Zračnoj luci smatraju da je to normalno i da će se popunjenost povećati dolaskom jeseni i gašenjem sezonskih linija.
U Zračnoj luci Osijek također su pozdravili najavu iz Hrvatskih cesta kako će radovi na obnovi ceste Osijek – Vukovar koja vodi do aerodroma završiti do kraja idućeg tjedna, odnosno ranije od predviđenog roka.
Premda broj putnika nije značajnije opao u odnosu na planove, zatvaranje ceste prema Klisi otežalo je dolazak putnicima do Zračne luke, posebice strancima iz Srbije, Mađarske i BiH koji su često lutali po lokalnim obilaznim putovima. Grad je uskočio uvodeći petkom i ponedjeljkom besplatne autobuse od kolodvora do Zračne luke i natrag što je pomoglo velikom broju putnika, ali građani koji su koristili osobne automobile morali su koristiti manje poznate obilazne putove ili raditi veliki krug preko Dalja i Borova.
[fbcomment:28f3481c2d]http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=52363[/fbcomment:28f3481c2d]

Tekst: M.M./Osijek031.com



![Velika Gospa u Aljmašu [2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/Velika-gospa-aljmas-obz--768x511.jpeg)

![Sajam antikviteta [kolovoz, 2026.]](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2026/08/2026_08_01_sajam_antikviteta_spaic_00002-768x512.jpg)

![[FOTO] 34. Street Race Show](https://www.osijek031.com/wp-content/uploads/2025/09/2025_09_07_street_Race_milicic_004-768x512.jpg)