U dvorani "Vijuš" u Brodu održan je još jedan "Susret prijateljstva" koji je ujedno bio i zadnji treći po redu kriterijski turnir za kadetsku reprezentaciju koja treba nastupiti na 1. Svjetskom prvenstvu za kadete koje se održava krajem lipnja u Baku-u Azerbajdžanu. Na turniru je nastupilo 164 boraca iz 26 klubova iz cijele Hrvatske a održavao se u borbama i kicku.

Na natjecanju je nastupio i taekwondo klub "Osijek" sa svojim borcima. Na kick natjecanju (udaranje vreće što više puta u 20 sekundi) nastupio je Borna Jerković koji je osvojio zlatnu medalju pobjedama od 55:47, 56:54 i u finalu 61:56.

U konkurenciji mlađih kadeta zlatnu medalju osvaja Ena Jelošek do 36kg pobijedivši uvjerljivo sve svoje protivnice. Srebro odnosi Tara Šalić plus 51kg, a broncu Dino Bakunić do 36kg pobijedivši u uzbudljivoj borbi za medalju predstavnika "Vukova" iz Nove Gradiške Andru Hoborka s 9:7.

U kadetskoj konkurenciji zlatnu medalju osvaja Alena Vekić u kategoriji do 59kg., srebrnu medalju osvaja Hana Marković do 47kg., izgubivši u finalu od predstavnice splitskog "Marjana" Sare Mišure sa minimalnih 2:1, te Mateja Šuvak koja pak gubi od predstavnice "Rugvice" Antonije Krajnović 5:2, a brončanu medalju osvaja Denis Bakunić do 45kg.

U seniorskoj konkurenciji Igor Semenjuk do 63kg odnosi srebrnu medalju, izgubivši od Maria Mišmaša predstavnika zagrebačkog "Mastera" s 18:11. Ovi rezultati doveli su taekwondo klub "Osijek" na treću poziciju u ukupnom plasmanu ekipa sa osvojenih 45 bodova iza prvog "Otoka" 52 boda i drugog splitskog "Marjana" 47 bodova.

Tekst i foto: Damir Zahirović