Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Iako su ove subote vrata Doma tehnike bila zaključana, to ne znači da se nije ništa događalo.

Tijekom vikenda, u Avenue Mallu Osijek održana je četvrta besplatana radionica. Polaznici su izrađivali uporabne premete, u ovom slučaju, okvirić za sliku ili crtež, oni koji su željeli i sam crtež su napravili na radionici.



Predmeti su izrađivani na UNIMAT Basic strojevima, koji su posebno prilagođeni za djecu. Zadatak je bio prvo točno sve razmjeriti, ucrtati, zatim precizno izrezati, fino brusnim pločicama obraditi i na kraju po želji ukrasiti. Krenulo je s jednostavnim zadatkom, dok se nije mašta razbuktala i ruke izvještile a onda je kranula prava zabava.





Manji polaznici su uz pomoć svojih odraslih također sve uspjeli uspješno napraviti. Iako je bila mala škola izrade uporabnih predmeta u konačnici su i veliki uživali. Vidno zadovoljna rezultatom, voditeljica radionice Katarina Tomić se zahvalila Antunu Šikiću i Aleksandru Muharemoviću na pomoći pri samoj izvedbi radionice. Zabilježen je samo dio radova, a za drugi dio su roditelji obećali da će na Facebook stranicu Centar tehničke kulture Osijek staviti fotografije uradaka koje nismo stigli zabilježiti.





Tijekom ova dva dana, gospodin Damir Ereš je radionicu obogatio izložbom predmeta koji su također napravljeni na ovakvim strojevima, pa su polaznici mogli početi upoznavati nebrojene mogućnosti malog stroja.











Tekst i foto: Nataša Dorić, mag.oec.


 Stranica prilagođena ispisu




Advertisement

Prodajem patuljaste cr...
Imamo mužjake i muške ...
Pomeranac Boo. Stenci...
Odgajivacnica Royal Ra...

Moj profil

Korisničko ime:
Lozinka:


Zaboravljena lozinka
Novi korisnik!

Posjetitelji

Ukupno online:368

Registrirani online (): Nitko


Objektiv031

Zvjezdano nebo