U Splitu je, od 27.-30. ožujka 2014 održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne kategorije. Nastupilo je 22 plivača Plivačkog kluba "Osijek Žito" pod vodstvom trenera Ivana Szabe i Aleksandra Tompe.

Plivačice i plivači su osvojili 16 medalja, 14 pojedinačnih i 2 štafetne. Treba istaknuti seniorku Lauru Herek (´96.godište) koja je u utrci na 200 leptir (2.33,05) doplivala do brončane seniorske medalje, te je kao mlađa seniorka osvojila srebrenu medalju..

Najuspješnija plivačica "Osijek Žita" po broju osvojenih medalja je ml. juniorka Nora Grevinger (´00.godište), koja je osvojila 8 medalja. Nora je u utrkama na 100 i 200 prsno osvojila po 3 medalje u dobnim kategorijama, od ml. seniorske, do ml.juniorske. Na 100 prsno (1.16,22) Nora je brončana ml.seniorka i juniorka, te srebrena ml.juniorka, a u trci na 200 prsno ( 2.48,33) Nora je ml.juniorska prvakinja države, te srebrena ml.seniorka i juniorka. U štafetnim utrkama Nora je osvojila dva zlata, kao i Laura Bijelić (´00.godište), koja se u Osijek vratila sa 6 medalja, od kojih su 4 pojedinačne. Laura je sve utrke slobodni stilom otplivala odlično, te je na 100 slobodno (1.01,01) osvojila ml.juniorsku broncu, na 200 slobodno također broncu, dok je na 400 slobodno (4.54,90) osvojila srebro kao ml.juniorka, te broncu kao juniorka.

Kod plivača, medalje su osvojili Oliver Bijelić (´97.) juniorsku broncu na 200 mješovito (2.11,79 ) i Dino Knežević (´98.) ml.juniorsku broncu na 200 prsno (2.32,38 ). Sva kvaliteta osječkog plivanja došla je do izražaja u štafetnim utrkama mlađih juniorki.

U štafeti 4*200 slobodno ml.juniorke Ivana Granoša, Laura Bijelić, Matea Vila i Nora Grevinger su srušile državni rekord i osvojile zlatnu medalju sa rezultatom 9.10,36. Zlatne su bile i u štafeti 4*100 mješovito (4.40,78 ), u sastavu Iva Matijević (leđno), Nora Grevinger (prsno), Marija Dobrošević (leptir) i Laura Bijelić (slobodno). Ovo prvenstvo je još jednom pokazalo kako grad Osijek i plivački klub "Osijek Žito" imaju vrhunske plivačice i plivače, a potvrda toga je došla i sa pozivom izbornika Miloša Miloševića, u kojemu su Nora Grevinger i Laura Bijelić pozvane da sljedeći vikend nastupe za juniorsku reprezentaciju Hrvatske, na četveroboju Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske u Beogradu.

Tekst i foto: Karolina Herek

04-02-2014 11:16:46 am :: Liga 031