U Virovitici je održan 12. Karate fest-Virovitica open na kojem je nastupilo preko 500 natjecatelja iz Mađarske, Rumunske, Slovenije, Crne Gore, BiH i Hrvatske.

Essekeri su nastupili sa ekipom u borbama i katama. U borbama je najznačajniji rezultat ostvario Borna Gudelj osvojivši 1. mjesto u kategoriji učenika – 42 kg. Što je znak dobre pripremljenosti pred Prvenstvo Hrvatske za sedam dana. Svakako se može reći da je nakon osvajanja naslova prvaka Županije i prvaka Slavonije i Baranje, te osvajanje jakog turnira u Ivanić Gradu, ušao u seriju dobrih rezultata.

Značajne rezultate su ostvarili u vrlo jakoj konkurenciji i Tin Dujmović koji su osvojili 2. mjesta u kategoriji kadeta – 52 kg. i Žana Plejić u kategoriji seniorki do 53 kg. Senior Matej Boršoš je osvojio 3. mjesto. U katama je zlato osvojila ekipa mlađih kadetkinja u sastavu Barbara Kokić, Tiai i Jana Ledenčan. Pojedinačno su treća mjesta osvojili učenici Zoe Stober i Patrik Kokić te mlađi kadeti Barbara Kokić i Dino Adamović.

Treba reći da je Prvenstvo Hrvatske za natjecatelje u katama za pet tjedana što ostavlja dovoljno vremena za popravljanje forme kako bi na Prvenstvu Hrvatske koje se održava u Osijeku potvrdili prošlogodišnji uspjeh najuspješnijeg kluba u ukupnom plasmanu.

Tekst i foto: Joco Đukić

U Viroviticije u subotu, 01. ožujka 2014. održan tradicionalnu karate turnir Virovitica open na kojemu su nastupili i članovi Karate kluba Osijek Žito: Matko Matić, Karolina Zelić Šturm, Matea Cikoja, Hrvoje Vidović i Tea Šojat.

Prvi je nastupio Matko Matić u kategoriji kadeta. Unatoč činjenici što je Matko znatno napredovao u posljednje vrijeme, izvedba kate nije bila dovoljna za prolazak u drugi krug natjecanja.

Nadarena Karolina Zelić Šturm je u konkurenciji sedam kadetkinja (skupina od 14 – 16 godina) osvojila prvo mjesto. Karolina je u prvom krugu bila slobodna, potom je izvedbom kate Goju shiho sho pobijedila 4 : 1, da bi u završnom meču briljirala katom Unsu te uvjerljivo slavila s 5 : 0.

Matea Cikoja je u kategoriji mlađih seniorki (18 – 21 godina) zauzela drugo mjesto. Hrvoje Vidović je osvojio dvije medalje. U skupini mlađi seniori osvojio je drugo mjesto, dok je u skupini seniora osvojio zlatnu medalju.

Tea Šojat je u kategoriji seniorki osvojila prvo mjesto..

Dobri rezultati ohrabruju prije nastupa na velikom svjetskom karate natjecanju Karate 1 World Cup, što će se 15. i 16. ožujka održati u Laškom (Slovenija).

Tekst: Jasmina Gorjanski