Novi uspjeh zrakoplovnih modelara Aero kluba Osijek na međunarodnom natjecanju koje je održano 23. veljače u Novoj Pazovi. U konkurenciji 73 modelara Igor Nišević je u seniorskoj konkurenciji u kategoriji F1N-150 dvoranskih modela zauzeo treće mjesto dok je u juniorskoj konkurenciji zauzeo prvo mjesto ispred Danila Runića AK Nova Pazova, a Filip Glogoški je zauzeo treće mjesto.

U istoj kategoriji, u konkurenciji osnovnih škola Bruno Vekić AK Osijek zauzeo je treće mjesto iza Alena Tucmana MK Zaprešić, a prvoplasirani je Bojan Gostojić AK Zrenjanin. Njihovim stopama kreće mladi Mate Prka AK Osijek koji je u konkurenciji komarci zauzeo treće mjesto iza drugoplasiranog Đorđa Grubića AK Nova Pazova,a prvi je Aleksandar Borđovski AK Zrenjanin.

U kategoriji F1N modeli raspona krila preko 150 mm Matija Loinjak AK Osijek zauzeo je drugo mjesto iza Alena Tucmana MK Zaprešić dok je Uroš Zorić AK Nova Pazova zauzeo prvo mjesto.

Na istom natjecanju je ujedno izvršeno proglašenje međunarodnog kupa za 2013 godinu gdje su se bodovala dva bolja od tri održana natjecanja. U konkurenciji F1N-150 Josip Lučić AK Osijek zauzeo drugo mjesto iza Martine Bertalan OŠ Čeminac dok je treće zauzeo Matija Loinjak AK Osijek. Važno je napomenuti da je kroz godinu sudjelovalo 135 natjecatelja.

U kategoriji F1N osječki modelari su također postigli dobar uspjeh, Filip Glogoški je zauzeo u juniorskoj konkurenciji treće mjesto dok je u osnovno školskoj Filip zauzeo prvo mjesto ispred Matije Loinjaka AK Osijek i Alena Tucmana MK Zaprešić. Osječki modelari već 8. ožujka u Valpovu sudjeluju na državnom prvenstvu gdje će vjerujemo nastaviti sa dobrim rezultatima.

Tekst: Antun Šikić